پنل دزدگیر اماکن

همه چیز در مورد پنل دزدگیر اماکن و اجزای آن

در مقاله پنل دزدگیر اماکن به 5 سوال اساسی پاسخ می دهیم:

 • دزدگیر اماکن چیست؟
 • اجزای دزدگیر اماکن کدامند؟
 • پنل دزدگیر اماکن چیست؟
 • پنل دزدگیر اماکن چگونه کار می‌ کند؟
 • پنل دزدگیر اماکن از چه اجزایی تشکیل شده است و هر کدام از اجزا چه نقشی را بر عهده دارند؟

موضوع امنیت و عوامل افزایش دهنده آن، امروزه، تبدیل به یکی از مهم‌ ترین مسائل بشر شده است. تمام افرادی که در یک جامعه زندگی می ‌کنند، به دنبال راهکارهایی برای ارتقای سطح ایمنی خود، خانه، مغازه و محل کسب و کار خودشان هستند. برای افزایش سطح امنیت و حفاظت اماکن می‌ توان اقدامات مختلفی انجام داد که یکی از آن ها استفاده از دزدگیر است.

دزدگیر ها دارای کاربرد زیادی هستند و در ماشین‌ ها، کارگاه‌ های خاص و غیره به کار می ‌روند. یکی از پرطرفدار ترین و پرکاربرد ترین دزدگیر ها، دزدگیر اماکن است. * برای نصب دزدگیر اماکن یا خرید دزدگیر اماکن می توانید بر روی لینک آن ها کلیک کنید. *

خرید دزدگیر اماکن به قیمت روز بازار ، راهنمای خرید دزدگیر اماکن ، مرکز فروش دزدگیر اماکن در تهران ، مرکز فروش پک دزدگیر منزل سیمکارتی بی سیم

در حقیقت اولین دزدگیر ها، آن هایی بودند که با استفاده از تولید صدا و همچنین آژیر، می‌ توانستند مالک یا صاحب وسیله یا مکان مورد نظر را از ورود افراد دیگر به آن محوطه آگاه کنند. ولی امروزه این سیستم پیشرفت قابل چشمگیری داشته است و می ‌توانند از طریق تولید صدا و اطلاع ‌رسانی‌ های مختلف مانند خطوط تلفن و سیم کارت، صاحبان املاک را از وضع موجود باخبر کنند.

آگاهی از ویژگی ‌های پنل این دزدگیر ها، می ‌تواند شما را نسبت به ماهیت و کارکرد دزدگیر اماکن آشنا کند. در نتیجه در ادامه این مطلب قصد داریم تا به طور مفصل درباره دزدگیر اماکن و علائم آن صحبت کرده و شما را با آن آشنا کنیم. اگر شما نیز در این زمینه سوالی دارید، با ما همراه شوید و این مطلب را از دست ندهید.

دزدگیر اماکن چیست؟

برای تأمین امنیت مکان‌ های خاص از دزدگیر اماکن استفاده می‌ کنند که یک سیستم کاملا پیشرفته است و استاندارد های خاص و ویژه ‌ای دارد که در این باره نقش بسیار مؤثری را ایفا می‌ کنند. با نصب و راه اندازی این دزدگیر ها در مکان‌ های خاص و مورد نظر، امنیت آن محدوده را به دست می‌ گیرند و اگر زمانی تشخیص دهند که ورودی غیر مجاز و یا دزدی در آن قسمت انجام شده، به صاحب آن حوزه و یا محدوده هشدار می ‌دهند و او را از ماجرا با خبر می­ سازند.

به انواع و اشکال مختلفی این هشدار ها را می‌ توانند به صاحبان آن حوزه برسانند. به ‌عنوان ‌مثال، اس ام اس با متن دلخواه، تولید یک صدای رسا و آژیر بلند، زنگ هشدار و دیگر موارد. برای اینکه این دزدگیرها هنگام تشخیص خطر بتوانند به خط مورد نظر شما اس ام اس ارسال نمایند، آن ها را طوری تنظیم می ‌کنند که این ارسال ‌ها راحت ‌تر انجام پذیرد. همچنین برای ارسال پیام‌ ها در شرایط مختلف نیز می ‌توانید آن ها را به طور دلخواه تنظیم نمایید.

اگر تمایل به خرید برند خاصی مانند فایروال  دزدگیر اماکن فایروال یا کلاسیک دزدگیر اماکن کلاسیک دارید؛ به ترتیب بر روی لینک های داده شده کلیک نمایید تا وارد صفحات محصول مربوط به آن ها شوید.

خرید دزدگیر اماکن فایروال ، مشخصات و لیست قیمت دزدگیر اماکن فایروال ، نمایندگی فروش دزدگیر فایروال در تهران + خدمات پس از فروش دزدگیر فایروال

اجزای دزدگیر اماکن

هر یک از اجزا و قطعات مختلف موجود در دزدگیر های اماکن دارای اهمیت فراوانی هستند و نقش بسیار زیادی در عملکرد این دزدگیر ها ایفا می ‌نمایند. بنابراین خراب شدن هر یک از این اجزا باعث از کار افتادن کل سیستم دزدگیر اماکن خواهد شد. از جمله ابزار های موجود در سیستم دزدگیر اماکن، می‌ شود به چشمی دزدگیر، پنل دزدگیر، پدال، بلندگو و ریموت اشاره کرد. در ادامه مقاله قصد داریم به طور مفصل با پنل دزدگیر اماکن و اجزا و علائم موجود در آن آشنا شویم. پس با ما همراه باشید.

اجزای دزدگیر اماکن

پنل دزدگیر اماکن چیست؟

یکی از پر اهمیت ‌ترین قسمت ‌های مربوط به سیستم دزدگیر اماکن، پنل دزدگیر است. به همین خاطر است که به پنل دزدگیر، نام قلب سیستم را اعطا کرده ‌اند. همه اجزایی که در این سیستم وجود دارند، باید به پنل وصل شود و در حقیقت پنل دزدگیر، قابلیت دادن فرمان و دستور به بخش ‌های دیگر را دارد.

هر پنل سیستم دزدگیر دارای چندین برد الکترونیکی است که از آن ‌ها تشکیل شده است. این برد های الکترونیکی هر کدام از تعدادی زوم ایجاد شده ‌اند. همه این قطعات در آخر، داخل یک جعبه قرار می‌ گیرند و بدین ترتیب پنل را ایجاد می‌ کنند. پس این سیستم بسیار پیشرفته و پیچیده است.

مقالات مرتبط:

اجزاء سیستم دزدگیر اماکن

کاتالوگ و دفترچه راهنمای دزدگیر اماکن فایروال

پنل دزدگیر اماکن چگونه کار می‌ کند؟

سیستم دزدگیر اماکن، به صورتی ایجاد شده است که همه اجزای موجود در آن از جمله سنسورها به یک سیستم مرکزی متصل و با آن در ارتباط هستند. سپس همین سیستم مرکزی، خود، به یک اپلیکیشن یا نرم افزار موبایل همراه وصل است. وجود این قابلیت به شما این فرصت را می ‌دهد تا بتوانید محل مورد نظر را از محیطی دور کنترل کنید. وقتی قصد ترک محل مورد نظر را دارید، می ‌توانید دزدگیر را فعال کنید. ولی اگر در محل حضور دارید، با استفاده از صفحه کلید و یا با استفاده از نرم افزار موجود در گوشی موبایل، آن را غیر فعال نمایید.

پنل دزدگیر اماکن از چه اجزایی تشکیل شده است؟

دزدگیر های اماکن به وسیله برند های مختلف ساخته شده است، به این خاطر می‌ توانند دارای امکانات متفاوتی باشند. اما در زمان نصب دزدگیر اماکن باید این نکته را در نظر گرفت که اصول کلی نصب کردن تمامی آن ها به یک شکل و شیوه است. در واقع می ­توان گفت همه پنل ‌های دزدگیر اماکن، بخش ‌های یکسانی را دارا هستند. مهم ترین بخش های پنل دزدگیر اماکن عبارت اند از:

 • تغذیه
 • کاکنکتور
 • کانکتور aux و SlR
 • کانکتور SPK
 • کانکتور TEL

در ادامه هر کدام از این بخش ها را به همراه تصویر آن ها آورده ایم و توضیح داده ایم که در هنگام نصب دزدگیر اماکن چه مراحلی را برای تنظیم پنل دزدگیر باید طی کنید؟

تغذیه پنل دزدگیر اماکن

گام اول برای به راه انداختن دزدگیر اماکن، تأمین کردن تغذیه دزدگیر است. هر کدام از این پنل ‌های دزدگیر اماکن، یک ورودی برق شهر دارند و همچنین باید یک باتری جداگانه ‌ای برای آن ها وصل کنیم تا در زمان اضطراری بتوانیم از آن استفاده کنیم. هر دزدگیر اماکن برای کار کردن به یک برق شهر نیاز دارد و یک ترانس نیز در داخل پنل دزدگیر وجود دارد که تبدیل برق شهر متناوب (Ac) به برق مستقیم  (DC) و با ولتاژ 12 از وظایف آن است.

ترانس دزدگیر دو ترمینال دارد که نول و فاز برق شهر را به آن وصل می ‌کنیم. پس از اینکه ترانس را به برق شهر متصل کردیم مشاهده می ‌کنیم که دستگاه روشن شده و در حال شروع به کار کردن است.

پنل دزدگیر اماکن

کانکتور پنل دزدگیر اماکن

پس از آن، زمان اتصال کانکتور باتری فرا می ‌رسد. دقیقاً باید باتری را مطابق با قطب ‌های مثبت و منفی متصل نمایید. رنگ سیاه نشان دهنده منفی و رنگ قرمز نشان دهنده مثبت است که باید در این قسمت از کار دقت و توجه کافی داشته باشید.

پنل دزدگیر اماکن

کانکتور aux و SlR در پنل دزدگیر اماکن

در شکل بعدی کانکتور aux نشان دهنده است. این کانکتور وظیفه دارد تا مسئولیت تجهیزات جانبی دزدگیر اماکن را برعهده بگیرد و تأمین کند.

پنل دزدگیر اماکن

در شکل پایین کانکتور SlR نشان داده شده است. این کلمه SIR مخفف و کوچک شده کلمه Siren است که شما آژیر خود را می ‌توانید به آن وصل کنید. قطب‌ های منفی و مثبت برای اتصال آژیر مهم و ضروری هستند.

پنل دزدگیر اماکن

کانکتور SPK در پنل دزدگیر اماکن

در این شکل هم کانکتور SPK نشان دهنده است که حروف SPK مخفف کلمه Speaker است که شما بلندگوی خود را می‌ توانید به آن متصل کنید.

پنل دزدگیر اماکن

تفاوت آژیر و بلندگو در دزدگیر اماکن چیست؟

آژیر ها مدار فرکانس ساز دارند که فقط با متصل شدن ولتاژ به آن ها آژیر کشیدن را شروع می‌ کنند. رعایت کردن ترتیب قطب ‌های منفی و مثبت در آژیر ها مهم است.

ولی بلندگو ها مدار فرکانس ساز ندارند و تولید فرکانس توسط خود دزدگیر، صورت می ‌گیرد. رعایت منفی و مثبت در بلندگو ها الزامی نیست و قطب منفی و مثبت نیز در روی پنل دستگاه درج نمی‌شود. ظاهر شکل speaker و siren یکسان است.

نصب اعلام حریق و هوشمند سازی ساختمان از دیگر خدمات مهم و کابردی در امر هوشمند سازی و ایمن سازی ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری هستند که ما در رهاورد نیرو افتخار ارائه آن ها به مشتریان خود را داریم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این خدمات بر روی لینک آن ها کلیک نمایید.

کانکتور TEL در پنل دزدگیر اماکن

کانکتور دیگر به خط تلفن شما متعلق است. شما می ‌توانید خط تلفن شهری خود را به این دستگاه وصل کنید. در ضمن دستگاه فوق anis a550 بوده است که خودش ماژول سیم‌کارت دارد و برای استفاده کردن، نیازی به خط تلفن ندارد.

پنل دزدگیر اماکن

کانکتور های دیگری به زون‌ های دستگاه مربوط هستند. همه متعلقات از قبیل پدال، مگنت، بخش چشمی، دتکتور و… تماماً به این کانکتور ها وصل هستند.

سخن پایانی

پس یکی از اساسی ‌ترین و مهم ‌ترین ابزار ها برای تأمین امنیت در دنیای امروز استفاده از دزدگیر ها مخصوصا دزدگیر اماکن است. برای ساخت این دزدگیر در کارخانه ‌ها و شرکت‌ های مربوطه و همچنین برای آگاهی از نحوه کارکرد این دستگاه نیاز به آشنایی با علائم در پنل دزدگیر اماکن است. اگر خواستید به تعمیر این دستگاه اقدام کنید شاید نیاز باشد که از این پنل اطلاعات لازم را داشته باشید.

همانطور که هر سیستمی برای خود، دارای یک مغز یا پردازشگر است. بخش مرکزی و اصلی یک دزدگیر اماکن نیز دارای پنل مشخص و ویژه‌ ای است. این پنل مرکزی حاوی چندین برد الکترونیکی است که توسط این برده ا، به بخش‌ های مختلف دزدگیر مرتبط می‌ شود. پنل دزدگیر اماکن همانند پردازشگر و سی پی یو کامپیوتر، توانایی فرمان دادن به بخش‌ های دیگر دزدگیر را دارد.

این مطلب روش کار پنل دزدگیر و اهمیت وجود آن در اماکن را گویا شد. در پایان امیدواریم که شما عزیزان از این مطلب نهایت استفاده را برده باشید.

رهاورد نیرو در زمینه فروش و نصب سیستم های حفاظتی و امنیتی از سازمان های برتر و پیشرو در کشور است. شما عزیزان می توانید برای دریافت خدمات نصب دوربین مدار بسته یا خرید دوربین مدار بسته بر روی آن ها کلیک کنید تا وارد صفحات مربوط به آن ها شوید.

5/5 - (2 امتیاز)
فروشگاه
 • خرید دوربین مدار بسته
 • خرید تجهیزات دوربین مدار بسته
 • خرید جک پارکینگی
 • خرید دزدگیر اماکن
خدمات
 • نصب دوربین مدار بسته
 • نصب اعلام حریق
 • نصب دزدگیر اماکن
 • نصب کرکره برقی
 • نصب جک برقی پارکینگی
 • هوشمند سازی ساختمان
جدیدترین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه