دلایل ضبط نکردن دوربین مداربسته

دلایل ضبط نکردن دوربین مداربسته + چگونگی حل این مشکل

اگر به دنبال یافتن دلایل ضبط نکردن دوربین مداربسته و راه حل این مشکل هستید؛ این مقاله برای شماست. دوربین مداربسته یک دستگاه نظارتی است که می تواند تمام اتفاقاتی که در محدوده تحت پوشش خود است را ثبت کند. این دستگاه امنیتیِ بسیار کارآمد اغلب در مکان هایی نصب می شود که مستعد وقوع جرم هستند. با نصب دوربین مداربسته شما می توانید تمام رویدادها را در زمان و مکان مشخص بررسی کنید تا مشخص شود که واقعا چه اتفاقی افتاده است. با این حال، اگر دوربین مداربسته ای که به عنوان ناظر به آن اعتماد کرده اید، قادر به ضبط تصاویر نباشد، چه اتفاقی می افتد؟

در ادامه برخی از دلایلی که باعث می شود دوربین مداربسته تصاویر را ضبط نکند و چگونگی برطرف کردن آنها را توضیح می دهیم. رهارود نیرو فروشگاه اینترنتی معتبر است که شما کاربران گرامی می توانید برای خرید دوربین مداربسته در برندها و مدل های متفاوت بهره بگیرید. برای دیدن همه مدل های دوربین روی تصویر زیر کلیک نمایید.

خرید دوربین مدار بسته

چرا دوربین مداربسته ضبط نمی کند؟

در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با رایج ترین مشکلاتی که ممکن است منجر به عدم ضبط تصویر در دوربین های مدار بسته بشوند آشنا کنیم.

 • کابل رابط قطع شده است

در دوربین های مداربسته آنالوگ، تصاویر ضبط شده به صورت سیگنال های آنالوگ می باشند که باعث می شود سیستم برای انتقال داده ها به مانیتور به کابلی موسوم به کابل کواکسیال نیاز داشته باشد. این کابل ها در اثر افزایش عمر دوربین مداربسته دچار پوسیدگی و در نتیجه اختلال در ضبط تصاویر می شوند.

زمانیکه اتصال کابل دوربین مداربسته به مانیتور دچار مشکل شود، تصویر روی نمایشگر ظاهر نمی شود. بنابراین اینطور به نظر می رسد که دوربین مداربسته قادر به ضبط تصاویر نیست.

برای برطرف کردن این مشکل باید مسیر کابل را از بالا به پایین بررسی کنید. چنانچه مشکل از فرسودگی یا پارگی کابل نباشد، نیاز به تعویض کابل نیست و شما می توانید به سادگی آن را متصل کنید. شما کاربران گرامی می توانید همین حالا برای خرید کابل دوربین مداربسته روی لینک آن بزنید تا وارد صفحه محصول آن شوید.

کابل رابط قطع شده است

 

** بیشتر بخوانید علت کیفیت پایین دوربین مداربسته : در این مطلب سعی کرده ایم تا در مورد همه علت هایی که ممکن است باعث کاهش کیفیت دوربین های مدار بسته شوند و راه حل این مشکل صحبت کنیم. برای اطلاعات بیشتر می توانید روی لینک بزنید تا وارد صفحه این مقاله شوید.

 • منبع تغذیه یا آداپتور خاموش است

تقریبا تمامی تجهیزات و دستگاه های الکترونیکی مجهز به یک آداپتور یا منبع تغذیه می باشند. این موضوع درباره دوربین مداربسته نیز صدق می کند. آداپتور دوربین مداربسته در جعبه کنترل قرار دارد و از رسیدن نوسانات برق به دوربین مداربسته و در نتیجه خراب شدن آن جلوگیری می کند.

خاموش شدن آداپتور باعث می شود برق به دوربین مداربسته نرسد. بنابراین، دوربین مداربسته خاموش می شود و قادر به ضبط تصاویر نخواهد بود. برای برطرف کردن این مشکل به کمک یک اهم متر بررسی کنید که آیا برق در سمت خروجی منبع تغدیه وجود دارد یا خیر. اگر برق وجود نداشته باشد، به احتمال زیاد منبع تغذیه آسیب دیده است و باید نسبت به تعمیر یا تعویض آن اقدام نمایید. اگر به دنبال خرید آداپتور دوربین مداربسته از یک فروشگاه مظمئن هستید همین حالا به صفحه فروشگاه رهارود نیرو مراجعه کنید.

 • خراب شدن دستگاه ضبط DVR

دستگاه DVR یا ضبط کننده ویدئوی دیجیتال یک دستگاه برای تبدیل سیگنال های آنالوگ به سیگنال های دیجیتال است. داده های تولید شده از دوربین های مداربسته آنالوگ به صورت سیگنال های آنالوگ هستند. برای ذخیره کردن آنها در دستگاه های ذخیره سازی مانند هارد، کارت حافظه، فلش USB و غیره ابتدا باید به سیگنال های دیجیتالی تبدیل شوند.

دستگاه ضبط کننده DVR تصاویر ثبت شده توسط دوربین مداربسته را از شکل آنالوگ به دیجیتال تبدیل می کند که می توانند در دستگاه های ذخیره سازی، ذخیره شوند. چنانچه این دستگاه خراب شود، تصاویر بر روی مانیتور نمایش داده نمی شود.

بهترین راه برای حل این مشکل کمک گرفتن از یک متخصص خدمات دوربین مداربسته است. قیمت بالای دستگاه های دی وی آر باعث شده است که بیشتر کاربران تعمیر آنها را به تعویض شان ترجیح دهند.

خراب شدن دستگاه ضبط DVR

 

با تعمیر DVR، دستگاه مجدد قابل استفاده می شود. با این حال، چنانچه آسیب دیدگی دستگاه زیاد باشد، تنها راه حل تعویض آن با یک دستگاه دی وی ار جدید است. برای خرید دی وی آر دوربین از فروشگاه رهاورد نیرو کافی است که روی لینک آن کلیک نمایید.

 • پورت اتصال آسیب دیده است

پورت اتصال بخش مهمی از دوربین های مداربسته آنالوگ است. منظور ما از پورت، درگاه روی جعبه منبع تغذیه می باشد. آسیب دیدن این قسمت باعث می شود جریان الکتریکی به دوربین مداربسته نرسد و در نتیجه دوربین قادر به ضبط تصاویر نخواهد بود.

برای تشخیص اینکه مشکل واقعا از پورت است می بایست کابل را به پورت دیگری انتقال دهید. چنانچه بعد از این جابجایی دوربین مداربسته بتواند ضبط کند، قطعا اشکال از پورت است و باید آن را تعویض کنید.

 • هارد دیسک خراب شده است

هارد دیسک یک دستگاه ذخیره سازی است که درون DVR قرار دارد. تصاویر ضبط شده در هارد دیسک ذخیره می شوند. هارد دیسک ها دستگاه های حساسی هستند که به دلایل مختلفی مانند وارد آمدن ضربه خراب شود. با توجه به اینکه هزینه تعمیر هارد دیسک نسبتا بالا است، در صورت آسیب دیدن آن بهترین راه تعویض هارد می باشد.

 • ضبط نکردن دوربین مداربسته به دلیل تنظیمات DVR

برخی مواقع نصابان به هنگام نصب دوربین مدار بسته ضبط تصاویر را در حالت زمانبندی یا حالت تشخیص حرکت تنظیم می کنند یا با تعیین بازه زمانی موجب پاک شدن ویدئو یا تصاویر ضبط شده می گردند. این تنظیمات اغلب با هدف بهینه سازی مصرف حجم هارد دستگاه DVR صورت می گیرد. در این شرایط، تصاویر تنها در زمان های تعیین شده یا در صورت تشخیص حرکت اجسام در مقابل دوربین ضبط می شوند. به این ترتیب، ممکن است به مدت چندین ساعت جسم متحرکی از مقابل دوربین عبور نکند و دوربین در حالت استند بای قرار گرفته و تصویری را ضبط نمی کند.

** بیشتر بخوانید آموزش تصویری تنظیم منو DVR : آموزش جامع تنظیم منو DVR دوربین مدار بسته به صورت تصویری شامل آموزش بکاپ گیری، تنظیم منو برای تصویر، تنظیمات عمومی و…

بسیاری از کاربران ضبط نکردن دوربین مداربسته در این شرایط را به خراب شدن دوربین نسبت می دهند. اما حقیقت این است که تنها دلیل سیاه شدن تصویر دوربین تنظیمات آن می باشد. بنابراین، چنانچه ضبط تصاویر شما به صورت مقطعی است، مطمئن باشید که دلیل عدم ضبط تصاویر تنها مربوط به تنظیمات دوربین است و جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

شما می توانید از قسمت تنظیمات، حالت ضبط تصاویر را بر روی وضعیت خودکار قرار دهید تا تصاویر به صورت شبانه روزی ذخیره شوند.

نتیجه گیری

در ان محتوا تلاش کردیم اصلی ترین دلایل ضبط نکردن دوربین مداربسته را برای شما شرح دهیم. همانطور که متوجه شدید بخش اعظمی از مشکلات ضبط نکردن دوربین مداربسته به معیوب بودن تجهیزات آن مربوط می شود. جالب است بدانید که 95% از خرابی های گزارش داده شده مربوط به خرید DVRهای بی کیفیت و غیر اصلی و هارد دسک های غیر استاندارد و در برخی مواقع تعمیری است. بنابراین، توصیه می کنیم در خرید دوربین های متفاوت با مدل ها و برندهای مختلف و تجهیزات دوربین مدار بسته آن بویژه دستگاه ضبط کننده DVR و هارد دیسک نهایت دقت را داشته باشید و همیشه از برندهای معتبر و باکیفیت استفاده نمایید.


سوالات متداول

 1. دلایل ضبط نکردن تصاویر دوربین مدار بسته چیست؟

خرابی دستگاه DVR، معیوب بودن هارد دیسک، آسیب دیدگی پورت اتصال، قطع شدن کابل رابط، خراب شدن منبع تغذیه و تنظیمات دستگاه DVR

 1. چگونه تشخیص دهیم عدم ضبط تصاویر دوربین مداربسته مربوط به خرابی دستگاه DVR است؟

دوربین مداربسته را به یک دستگاه دی وی آر دیگر متصل کنید، چنانچه دوربین قادر به ضبط تصاویر باشد، دستگاه DVR شما خراب است و باید نسبت به تعمیر یا تعویض آن اقدام نمایید.

5/5 - (3 امتیاز)
فروشگاه
 • خرید دوربین مدار بسته
 • خرید تجهیزات دوربین مدار بسته
 • خرید جک پارکینگی
 • خرید دزدگیر اماکن
خدمات
 • نصب دوربین مدار بسته
 • نصب اعلام حریق
 • نصب دزدگیر اماکن
 • نصب کرکره برقی
 • نصب جک برقی پارکینگی
 • هوشمند سازی ساختمان
جدیدترین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه