دوربین مدار بسته مخفی کوچک برای منزل

دوربین مدار بسته مخفی کوچک برای منزل به همراه آموزش نصب

در طی سال های اخیر استفاده از دوربین مدار بسته کوچک و مینیاتوری که به دوربین مخفی نیز معروف است؛ بسیار رواج یافته است. این دوربین ها هم امنیت لازم را فراهم می کنند و هم مقرون به صرفه هستند و حتی در خانه هم می توان به کمک تعدادی ابزار یکی از آن ها را درست و نصب کرد. البته باید بدانید که نصب دوربین مدار بسته مخفی و مینیاتوری در هر مکانی مجاز نیست و قبل از نصب باید قوانین منطقه ای که در آن زندگی می کنید را بدانید. برای مثال نصب دوربین در اتاق شخصی افراد یا دستشویی قانونی نیست. در این مطلب آموزش ساخت و نصب دوربین مخفی کوچک در منزل را بررسی می کنیم.

شرکت رهاورد نیرو متخصص در راه اندازی و نصب دوربین های مداربسته و تجهیزات امنیتی با بیش از 5 سال سابقه موفق آماده ارائه خدمات نصب و راه اندازی دوربین و تجهیزات امنیتی محیطی در انواع مختلف میباشد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر بر روی تصویر زیر کلیک کنید و یا با ما تماس حاصل فرمایید.

نصب دوربین مدار بسته

دوربین مخفی (جاسوسی) چه کاربردهایی دارد

دوربین های جاسوسی به منظور نظارت بر کار افراد و برای فیلم برداری از یک مکان استفاده می شوند. این نوع دوربین مدار بسته به صورت مخفی نصب می شود و برای هیچ کسی قابل مشاهده نیست. برای مثال اگر شاغل هستید و دوست دارید که بر فعالیت فرزندانتان در داخل خانه نظارت داشته باشید یا فرزند خود را به یک پرستار سپرده اید و می خواهید که بر رفتار او با فرزند خود نظارت داشته باشید می توانید از یک دوربین مدار بسته مخفی برای منزل استفاده کنید.

یکی از مزایای دوربین های جاسوسی این است که چون کوچک است به راحتی در هر جایی قابل نصب است. کاربرد دیگر این گوشی در ادارات است. برخی از مدیران برای نظارت بر فعالیت کارمندان خود می توانند در داخل دفاتر از این دوربین ها استفاده کنند. اگر بخواهید که دوربین جاسوسی در شب هم فیلم برداری کند باید از دوربینی استفاده کنید که مجهز به مادون قرمز و دید در شب باشد.

اگر مغازه ای دارید که متوجه شده اید در داخل آن دزدی می شود و حساب هایتان جور در نمی آید می توانید لابه لای قفسه ها یا در داخل اشیا داخل مغازه، حتی در داخل یک خودکار، یک دوربین مینیاتوری نصب کنید تا بتوانید از علت ماجرا باخبر شوید.

پروژه های نصب دزدگیر اماکن ، نصب اعلام حریق و هوشمند سازی ساختمان توسط رهاورد نیرو انجام می شود.

توجه !!! پروژه نصب دوربین مخفی به دلیل غیر قانونی بودن انجام نمیشود!

دوربین مخفی برای نصب در منزل در چه جاهایی قرار می گیرند

همان طور که گفته شد دوربین های جاسوسی به علت این که کوچک هستند در هر جایی که دید خوبی داشته باشد قابل نصب و جاگذاری هستند. برای مثال اگر قصد دارید که از اتاق کودک خود فیلم برداری کنید داخل عروسک، ساعت، گدان یا هر وسیله ی دیگری آن را جاگذاری کنید.چند مورد از وسایلی که می توان از دوربین مخفی داخل آنها استفاده کرد را با هم بررسی می کنیم.

دوربین-های-مخفی-(جاسوسی)-در-چه-جاهایی-نصب-می-شوند

USB Flash Drive

لنز دوربین در انتهای عقبی بدنه فلش، در جهت مخالف USB پلاگ ( یا همان سر فلش)، جای می گیرد. با در نظر گرفتن این ویژگی می توان گفت دوربین جاسوسی در فلش، مناسب برای اداره ها و کلاس های درس است.

آداپتور وای فای

عدسی دوربین مخفی برای نصب در منزل معمولاً در یک سوراخ کوچک بین نمادهای + و – قطب ها پنهان است. برخی از مدل ها دارای Wi-Fi داخلی نیز هستند، بنابراین شما می توانید به صورت زنده تصاویر را از طریق برنامه به تلفن یا رایانه خود پخش کنید. اگر نمیخواهید یا در مواقعی امکان پخش مستقیم تصاویر را ندارید، ویدئو ها می توانند در Micro SD در زیر محفظه مخفی، دخیره شوند.

پریز برق

پریزهای برق می توانند دوربین های جاسوسی در لباس مبدل باشند!

بعضی از دوربین ها، در قسمت پشت حالت چسبنده دارند و می توانند مانند برچسب، در هر جایی که امکان نصب وجود داشته باشد، قرار بگیرند. اما برخی مدل های دیگر، نیاز به نصب در داخل پریز، جایی که دید کافی برای دوربین داشته باشد، دارند.

دتکتور دود

دتکتورهای دود محل مناسبی برای نصب دوربین های کوچک مخفی هستند چرا که در ارتفاع بالا(سقف) نصب شده و نظارت کامل بر ورود و خروج و حرکات داخل یک اتاق دارد. در این موارد، از دوربین های با زاویه دید عریض تر استفاده می کنند تا تمام نقاظ اتاق تحت پوشش قرار گرفته شود.

معمولا دتکتوری که دوربین مخفی برای نصب در منزل در آن قرار می گیرد، کار نمی کند. بنابراین اگر در جایی هستید که تعداد دکتورها به نظرتان زیاد است، ممکن است نشانه این باشد که برخی از آن ها دوربین های مخفی هستند.

کفش های ورزشی

کفش های کتانی احتمالاً یکی از آخرین مکان هایی است که برای جستجوی دوربین جاسوسی به فکرتان می رسد، اما این دوربین های مخفی وجود دارند. شاید این کفش ها، مانند کفش های معمولی به نظر می رسند، اما دوربین کوچکی در یکی از زبانه ها تعبیه شده است. دوربین به سمت بالا قرار گرفته و به شما منظره ای از پایین به بالا به محیط اطراف می دهد.

داخل خودرو

برخی از افراد از دوربین های کوچک برای امنیت اتومبیل خود استفاده می کنند. این دوربین های مخفی کوچک در داخل اتاقک ماشین، بر روی داشبورد یا جایی در عقب خودرو، که زاویه دید بیشتری از فضای داخلی اتاقک به شما می دهد، نصب می شوند. در صورت تجاوز به خودرو، می توانید تصاویر ضبط شده از سارق را داشته باشید و فیلم های آن را به مقامات قضایی برای دستگیری دزد، تحویل دهید.

آموزش ساخت دوربین مخفی در داخل خانه

برای این که بتوانید دوربین مدار بسته مخفی برای منزل بسازید نیاز به یک دوربین دارید. می توانید به یک فروشگاه لوازم کامپیوتری بروید و یک وب کم تهیه کنید. دوربین باید آنقدر کوچک باشد که بتوانید راحت آن را در داخل وسایل دیگر قرار دهید و کسی متوجه وجود آن نشود. اگر بنا به دلیل مهم و حساسی تصمیم به نصب دوربین مدار بسته گرفته اید بهتر است یک وب کم مدل بالا تهیه کنید که هم جمع و جورتر باشد و هم باکیفیت تر.

آموزش ساخت دوربین مخفی در داخل خانه

محافظ پلاستیکی روی وب کم را باز کنید تا به یک برد الکتریکی برسید. این برد الکتریکی به دوربین وب کم متصل است. پس از این که با دقت و ملایمت برد و دوربین را از وب کم جدا کردید باید به دنبال محل مناسبی برای قرار دادن دوربین بگردید. رادیو، تراش رو میزی، گلدان، جعبه دستمال کاغذی و اجسامی مانند این ها برای جاگذاری دوربین مناسب هستند.

پس از این که محل مناسب را پیدا کردید، دوربین مدار بسته و برد را داخل آن قرار دهید. دوربین باید در داخل یک سوراخ یا دریچه نسب شود تا بتواند تصویربرداری کند. از داخل، دور تا دور دوربین را به گونه ای با چسب به هم بچسبانید که با تکان خوردن آن وسیله، دوربین تکان نخورد.

با استفاده از یک کابل USB دوربین مخفی خود را به کامپیوتر متصل کنید تا به تصاویر آن دسترسی پیدا کنید. جسم مورد نظر را نزدیک کامپیوتر بگذارید تا کابل زیاد جلب توجه نکند. سپس، با استفاده از لوازم مختلف کابل دوربین را بپوشانید. تا حد امکان جوری ظاهر دوربین را طراحی کنید که کاملاً طبیعی جلوه کند. در انتها زاویه دوربین را جوری تنظیم کنید که تصاویر دلخواهتان را در اختیارتان بگذارد.

آموزش ساخت و نصب دوربین جاسوسی کوچک برای منزل

برای نصب دوربین جاسوسی کوچک برای منزل لازم است که یک تلفن همراه قدیمی آیفون یا اندرویدی تهیه کنید. به این دلیل گفته می شود تلفن قدیمی باشد که اگر شما برنامه ی لازم را روی آن نصب کنید گوشی عملاً به دوربین تبدیل می شود و دیگر نمی توانید برای کارهای دیگر از آن استفاده کنید. توجه داشته باشید که گوشی حتماً باید امکان استفاده از اینترنت را داشته باشد.

شما به یک شارژر یا پاور بانک احتیاج دارید که منبع تغذیه دوربین جاسوسی یا همان گوشی شما باشد زیرا فیلم برداری به شارژ زیادی احتیاج دارد. پس از آن از داخل اپ استور یا گوگل پلی یک برنامه ی وب کم دانلود و نصب کنید. یکی از این برنامه ها Cam Spy است که می توانید در گوگل پلی آن را پیدا کنید. کاربران آیفون هم می توانند از برنامه مناسبی همچون Manythings استفاده کنند. برنامه آلفرد هم اپلیکیشن خوب دیگری است که هم در گوشی های اندرویدی و هم در گوشی های iOS کار می کند.

پس از این که برنامه را نصب کردید باید از طریق شبکه بی سیم دوربین مخفی برای منزل را به کامپیوتر متصل کنید. اگر می خواهید که تصاویر دوربین را در داخل کامپیوتر خود ذخیره کنید باید URL برنامه وب کم را ذخیره کنید. اگر می خواهید که به صورت زنده تصاویر را ببینید باید کامپیوتر و تلفن همراه را به همدیگر متصل کنید. برای این کار هر دو دستگاه باید به یک اینترنت بی سیم متصل باشند. سپس از طریق یک نرم افزار پخش کننده ویدیو مانند VLC تصاویر را پخش کنید. در VLC از منوی Media گزینه open network stream را انتخاب کنید و آدرس URL که ذخیره کرده اید را وارد کنید.

دوربین های مینیاتوری (مخفی – جاسوسی) موجود در بازار

دوربین های مینیاتوری فلت در بازار نیز موجود هستند و می توانید یکی از آن ها خریداری و نصب کنید. بعضی از این دوربین ها قابلیت اتصال به پاور بانک را دارند، کیفیت تصویر برداری بسیار بالایی دارند، می توانند تصاویر را به گوشی یا کامپیوتر شما ارسال کنند و حتی می توانند تصاویر را روی یک کارت حافظه ثبت کنند. اگر امکان درست کردن یک دوربین مخفی در داخل خانه برای شما وجود ندارد، می توانید یک دوربین جاسوسی آماده تهیه کنید و آن را در محل دلخواه خود نصب کنید.

دوربین های مینیاتوری (مخفی - جاسوسی) موجود در بازاربرای اطلاع از قیمت و خرید انواع دوربین ها و دزدگیرها می توانید به صفحه خرید دوربین مداربسته و خرید دزدگیر اماکن در فروشگاه سیستم های حفاظتی و امنیتی رهاورد نیرو مراجعه کنید. ما در فروشگاه رهاورد نیرو انواع دوربین های مداربسته سقفی (دام)، دیواری و مینیاتوری (کوچک) را به قیمت روز بازار عرضه می داریم. به علاوه شما می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما در رهاورد نیرو تماس بگیرید.

چرا باید دوربین مخفی نصب کنیم؟

گاهی اوقات نصب دوربین مداربسته به صورت مخفی و پنهان تنها راه مطمئن و ایمن برای ثبت یک حادثه است. از سوی دیگر، زمانیکه دوربین مدار بسته در معرض دید باشد، ممکن است این تصور را برای سارقان ایجاد کند که حتما پول، طلا یا وسایل ارزشمند زیادی در ساختمان است. این مسئله احتمال سرقت و دزدی را افزایش می دهد. علاوه بر این، اگر خرابکاران یا سارقان از وجود دوربین مداربسته باخبر باشند، احتمالا تلاش می کنند سیستم نظارتی را غیررفعال کنند.

نصب دوربین جاسوسی تمام این مشکلات را برطرف می کند. اگر افراد از وجود دوربین مداربسته در محل آگاهی نداشته باشند، نمی توانند آن را غیرفعال کنند. همچنین، احتمال سرقت از مکانهایی که تحت نظارت نیستند نیز کمتر است. همه این موارد می تواند دلیل نصب دوربین مداربسته را به صورت مخفی توجیه کند.

قوانین نصب دوربین جاسوسی

طبق ماده 36 حقوق شهروندی، حریم خصوصی از حقوق شهروندی به شمار می رود. بنابراین، محل سکونت افراد، اماکن عمومی، وسایل نقلیه و اشیاء مخصوص مصون از تفتیش و بازرسی می باشند. مگر اینکه مجوز آن از سوی مراجع قانونی صادر شده باشد.

علاوه بر این، طبق قانون عملکرد دوربین مداربسته، نصب سیستم های نظارت تصویری در محیط های مشاع (مکانهایی که دو یا چند نفر مشترکا از آن استفاده می کنند) مانند آپارتمان یا هر مکان عمومی دیگر جرم محسوب می شود. در صورت نیاز به نصب دوربین مداربسته در چنین محل هایی باید ابتدا رضایت ساکنین جلب شود و بعد از تایید آنها نسبت به نصب دوربین مدار بسته اقدام نمود. بر همین اساس، نصب دوربین مخفی در صورتی قانونی است که با هدف اثبات جرم خاصی مانند سرقت یا قتل انجام شود و پلیس نیز در جریان باشد.

چنانچه هدف شما از نصب دوربین مخفی، بدست آوردن مدارکی برای اثبات اختلافات داخلی خود با پرسنل است، این کار کاملا غیرقانونی است و بهتر است به دنبال روش های دیگری برای نظارت بر عملکرد کارکنان خود باشید.

در رابطه با نصب دوربین مداربسته مخفی در منزل، چنانچه فرد قصد جاسوسی و سوء استفاده را داشته باشد، جرم است و شامل جریمه نقدی و در مواردی حبس می شود. البته سرپرست خانواده می تواند با هدف حفظ و بهبود امنیت خانواده اقدام به نصب دوربین جاسوسی نماید. با این حال بهتر است تا حد امکان افراد خانواده را از نصب دوربین مداربسته به صورت مخفی آگاه کند. همچنین، نصب دوربین مخفی در سرویس های بهداشتی و اتاق های شخصی هیچ توجیه قانونی و عرفی ندارد.

مجازات نصب دوربین مداربسته مخفی

همانطور که در بالا اشاره شد، نصب دوربین مداربسته به صورت غیرمجاز و پنهانی جرم محسوب می شود و می تواند مجازات سنگینی اعم از پرداخت خسارت یا حبس داشته باشد. مطابق ماده ۶۶۹ قانون مجازات اسلامی در بخش تعزیرات:

” اگر شخصی از فیلم ها جهت تهدید یا قتل کسی و یا ضررهای حیثیتی، نفسی، مالی یا به افشای رازی نسبت به خود یا بستگان خود اقدام نماید اعم از اینکه با این واسطه تقاضای وجه یا مال یا تقاضای انجام امر یا ترک فعلی را کرده یا نکرده باشد، به‌موجب ماده ۶۶۹ قانون مجازات اسلامی محکوم به مجازات ۱ شلاق تا ۷۴ ضربه یا ۲ زندان از دو ماه تا دو سال خواهد شد.”

نصب دوربین مخفی چنانچه شاکی خصوصی یا دولتی داشته باشد، مجازات سنگین تری خواهد داشت. مجازات با توجه به تعداد دوربین های مخفی و ضبط تصاویر غیرمجاز از زندگی خصوصی اشخاص دسته بندی می شوند. همچنین، اگر دوربین مخفی مدت زمان طولانی‌ای نصب شده باشد، مجازات بیشتری به دنبال خواهد داشت.

چه موقع از دوربین مخفی استفاده کنیم؟

دوربین های مداربسته جاسوسی اغلب با هدف حفظ امنیت و پیشگیری از وقوع حوادث مجرمانه احتمالی و نیز نظارت بر فعالیت های افراد در موقعیت های مختلف نصب می شوند. این نوع از دوربین ها باید به گونه‌ای نصب شوند که به هیچ وجه قابل رویت نباشند و افراد متوجه آن نشوند.

متداولترین کاربرد دوربین مخفی توسط افسران پلیس است. این افراد در عملیات های شناسایی افراد از دوربین های مخفی استفاده می کنند. از دیگر کاربردهای مفید دوربین مخفی در منزل است. به کمک دوربین مخفی، والدین می توانند بر رفتار و فعالیت پرستار بچه نظارت کامل داشته باشند.

بهترین مکان‌ها برای نصب دوربین مخفی

برخی مکانها هستند که بیشتر از فضاهای دیگر نیاز به نصب دوربین مخفی دارند. طلافروشی ها، بانکها، صرافی ها و به طور کلی، مکانهایی که در آنها پول یا اسناد و مدارک بسیار مهم نگهداری می شود، نمونه ای از این مناطق هستند. از طرفی سارقان برای اینکه به هنگام سرقت شناسایی نشوند، سعی می کنند چهره های خود را بپوشانند یا سیستم های نظارت تصویری را از کار بیندازند. بنابراین، نصب دوربین مخفی در چنین مکانهایی بهترین و گاهی اوقات تنها روش کارآمد برای شناسایی سارقات و بازگرداندن اموال سرقت شده است.

البته نصب دوربین جاسوسی فقط به چنین مکانهایی محدود نمی شود. تصور کنید در ساختمان مسکونی شما، فرد مشکل‌داری زندگی می کند و شما از وجود آن احساس امنیت نمی کنید. نصب دوربین مخفی در این شرایط تاثیر حیاتی در تامین آرامش ذهنی شما و حتی ثبت وقایع در صورت وقوع جرم دارد. علاوه بر این، نصب این نوع دوربین های امنیتی برای افراد مسن یا آسیب‌پذیری که تنها زندگی می کنند، به حفظ امنیت جانی و مالی آنها کمک زیادی کند.

مزیت های نصب دوربین مخفی

1-قیمت دوربین های مخفی در مقایسه با دوربین های مدار بسته متداول ارزان تر است.

2-نصب آسانی دارند.

3-به کمک گوشی هوشمند می توانید دوربین مخفی را از راه دور کنترل کنید

4-امکان بازبینی و دخیره ویدئوها را دارند

5-نیاز به کابل کشی ندارند. تصاویر و ویدئوها بر روی مموری کارت ذخیره می شوند.

6-انرژی الکتریکی مورد نیاز خود را از باتری داخلی تامین می کنند و نیاز به برق شهری ندارند.

 

قیمت دوربین مخفی

عوامل متعددی در تعیین قیمت دوربین مخفی تاثیرگذار هستند؛ کیفیت دوربین، برند، نوع لنز، قابلیت دید در شب و… از جمله فاکتورهای تعیین کننده قیمت دوربین های جاسوسی هستند. هزینه نصب این نوع دوربین ها نیز با توجه به بی‌سیم یا کابلی بودن آن، نوع دوربین، برند و… متغیر است.

برای اطلاع از انواع دوربین مخفی باکیفیت و بررسی مشخصات آنها و نیز مقایسه قیمت ها می توانید به فروشگاه اینترنتی رهاورد نیرو مراجعه و یک خرید مطمئن و راحت را تجربه کنید.

پاسخ به سولات متداول

1-بهترین مناطق برای نصب دوربین مخفی کدامند؟

بانک ها، صرافی ها، طلافروشی ها و شرکت هایی که مقادیر زیادی پول یا اسناد مهم در آنها نگهداری می شوند.

2-دوربین مخفی چه کاربردهایی دارد؟

نصب دوربین مخفی بهترین روش برای کمک به نیروهای پلیس در عملیات های شناسایی است. این نوع دوربین همچنین به والدین کمک می کند تا رفتار و عملکرد پرستار بچه را کاملا تحت نظر داشته باشند.

3-قیمت دوربین مخفی چقدر است؟

دوربین مخفی قیمت ثابتی ندارد. دوربین های مخفی با توجه به برند، نوع لنز، قابلیت دید در شب و سایر امکانات قیمتهای مختلفی دارند.

4.1/5 - (16 امتیاز)
فروشگاه
  • خرید دوربین مدار بسته
  • خرید تجهیزات دوربین مدار بسته
  • خرید جک پارکینگی
  • خرید دزدگیر اماکن
خدمات
  • نصب دوربین مدار بسته
  • نصب اعلام حریق
  • نصب دزدگیر اماکن
  • نصب کرکره برقی
  • نصب جک برقی پارکینگی
  • هوشمند سازی ساختمان
جدیدترین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه