سیستم های حفاظتی ، ایمنی و امنیتی, مقالات دوربین

علت سوت کشیدن دستگاه دی وی آر یا دوربین مداربسته چیست؟

علت سوت کشیدن دوربین مداربسته و راه حل

سوت کشیدن دوربین مداربسته مانند هر صدای غیر عادی که از دستگاه شنیده می شود، ممکن است علامت وجود یک ایراد در عملکرد سیستم باشد. اگر صدایی از سیستم امنیتی خود می شنوید  ، قبل از تماس با تکنسین بهتر است آن را عیب یابی کنید.

در این محتوا از رهاورد نیرو علت سوت کشیدن دوربین مداربسته را به شما توضیح می دهیم. پس از مطالعه این مقاله شما می توانید علت و مشکل صدای دوربین نظارتی را شناسایی و آن را برطرف نمایید.

علت سوت کشیدن دستگاه dvr

در ادامه مهم ترین دلایلی که ممکن است باعث شوند دوربین یا dvr سوت بکشد را به همراه راه حل کاربردی رفع این مشکل برای شما شرح خواهیم داد. هارد دیسک، فن خنک کننده، شبکه، آی پی، قطع شدن تصویر، ورود غیر مجاز، غیر مناسب بودن منبع تغذیه، خراب شدن دوربین و … از اصلی ترین علل سوت کشیدن دوربین های نظارتی هستند که در ادامه در مورد هر یک از آن ها به طور جداگانه توضیح خواهیم داد.

دلایل مشکل سوت کشیدن دوربین مداربسته

  1. هارد دیسک تنظیم نمی باشد

اگر سیستم نظارت تصویری خود را به تازگی راه اندازی کرده اید و یک صدای ممتد از دستگاه DVR می شنوید، به احتمال زیاد هارد دیسک تنظیم نیست. برای رفع این مشکل، از قسمت تنظیمات هارد، گزینه مربوط به بوق زدن هارد را غیرفعال کنید.

  1. فن خنک کننده خراب شده است

فن خنک کننده جهت تهویه و خنک کردن  دستگاه DVR درون دستگاه نصب شده است. گاهی اوقات شکستگی پره های فن صدایی شبیه سوت ایجاد می کند. علاوه بر این، بالانس نبودن فن نیز ممکن است علت صدای سوت کشیدن دوربین مداربسته باشد. بنابراین، در صورت بروز این مشکل، ابتدا فن دستگاه DVR را بررسی کنید و در صورت وجود شکستگی، آن را تعویض نمایید.

خرید دی وی آر دوربین مداربسته آنلاین

  1. شبکه قطع شده است

وجود مشکل در شبکه و قطع شدن ارتباط دستگاه با شبکه یکی دیگر از دلایل سوت کشیدن دوربین مداربسته است. در این شرایط، دوربین های نظارتی نمی تواند تصاویر ثبت شده را به دستگاه DVR منتقل کند. در نتیجه، دستگاه بوق هشدار می دهد.

  1. آی پی (IP) شبکه تکراری است

هر یک از سیستم های نظارت تصویری در شبکه آی پی مخصوص به خود را دارند. چنانچه از یک IP برای دو یا چند سیستم استفاده شود، شبکه نمی تواند سیستم امنیتی را شناسایی کند. در نتیجه، اعلام هشدار فعال می شود و کاربر صدایی شبیه بوق ممتد می شنود. با استفاده از اپلیکیشن IP SCANER می توانید آی پی های تکراری را شناسایی کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *