مقالات دوربین

علت قطع و وصل شدن تصویر دوربین مداربسته

قطع و وصل شدن تصویر دوربین مداربسته

قطع و وصل شدن تصاویر در دوربین های مداربسته یکی دیگر از مشکلات آزار دهنده سیستم های نظارت تصوریری است. معمولا کاربران با مشاهده این ایراد در سیستم های امنیتی فورا با نصاب سیستم نظارتی خود تماس می گیرند. اما گاهی اوقات عدم انتقال تصویر در دستگاه نظارتی ممکن است یک دلیل ساده داشته باشد و خودتان می توانید آن را برطرف نمایید ما در مقاله ” علت قطع و وصل تصویر دوربین مداربسته” علت قطع شدن تصاویر در دوربین، عیب یابی و برطرف کردن ایراد در دوربین های نظارتی آنالوگ، بیسیم و تحت شبکه را به طور کامل برسی می کنیم. با ما همراه شوید.

علت قطع و وصل شدن تصویر دوربین مداربسته چیست؟

سیستم های نظارتی با هدف برقراری امنیت در ساختمان ها نصب می شوند. بنابراین، اگر تصویربرداری دوربین مداربسته شما ایراد پیدا کرده است و تصاویر دائما قطع و وصل می شوند، قبل از تماس با تکنسین، موارد زیر را بررسی کنید:

1- از سالم بودن آداپتور دوربین مطمئن شوید!

معیوب بودن آداپتور یا منبع تغذیه دوربین مداربسته اصلی ترین دلیل قطع و وصل شدن تصاویر در دوربین نظارتی است. آداپتور یکی از تجهیزات اصلی بسیاری از وسایل الکترونیکی مانند سیستم نظارتی است که برق شهری را به ولتاژ مورد نیاز برای عمل کردن دوربین تبدیل می کند.

این قطعه مهم ارتباط مستقیمی با کیفیت و کارایی سیستم نظارتی دارد. هنگامیکه منبع تغذیه خراب می شود، تمامی دستگاه های امنیتی از کار می افتند و در مسافت های طولانی احتمال افت فشار وجود خواهد داشت. بنابراین در صورت عدم انتقال تصویر در دوربین ابتدا منبع تغذیه را از لحاظ سالم بودن بررسی کنید. سپس سوکت ها و فیش های مربوط به منبع تغذیه را کنترل کنید تا شل نباشند یا از سر جای خود درنیامده باشند.
گاهی اوقات ایراد از تقسیم کننده ای است که در مسیر آداپتور قرار گرفته است.

علت قطع و وصل شدن تصویر دوربین مدار بسته

در واقع، قرار دادن تقسیم کننده در مسیر منبع تغذیه در برخی مواقع باعث افت ولتاژ و در نتیجه قطع و وصل شدن تصویر دوربین می شود. با استفاده از یک مولتی متر ولتاژ خروجی آداپتور را اندازه گیری کنید. اگر ولتاژ اندازه گیری شده از ولتاژ مورد نیاز دوربین کمتر باشد، آداپتور نمی تواند برق مورد نیاز دستگاه را تامین کند. در این شرایط، منبع تغذیه باید تعویض شود.

چنانچه آداپتور سیستم امنیتی دارای فیوز است، خرابی فیوز نیز می تواند علت قطع و وصل شدن تصاویر دوربین باشد. برای فهمیدن این موضوع، چراغ ال ای دی روی آداپتور را بررسی کنید. اگر چراغ خاموش است به معنای این است که منبع تغذیه یا فیوز خراب شده است و تصاویر به خوبی در دوربین نمایش داده نمی شوند.

2- کابل و اتصالات را بررسی کنید!

کابل های نامرغوب یا فرسوده یکی دیگر از دلایل قطع شدن تصویر دوربین مداربسته هستند. تمامی سیم ها، اتصالات و کابل دوربین مداربسته را به خوبی بررسی کنید. ممکن است کابلی به علت آفتاب خوردگی و شرایط جوی فرسوده یا پاره شده باشد. در اینصورت آن را تعویض نمایید. برخی مواقع ممکن است مغزی یا شیلد کابل کواکسیال از داخل بریده شده باشد.

در سیستم IP پیشنهاد می کنیم سوئیچ ها را نیز کنترل نمایید. سوئیچ شبکه ارتباط بین تجهیزات مختلف سیستم نظارتی را برقرار می کند. در بسیاری از موارد، علت قطع و وصل شدن تصاویر در سیستم امنیتی از سمت سوئیچ ها است. اتصالات فیش های BNC یا سوکت ها در ابتدا و انتهای تصویر را نیز بررسی کنید و در صورت نیاز فیش ها را عوض نمایید.

با توجه به اینکه اصلی ترین علت پرش تصویر سیستم امنیتی نامرغوب بودن تجهیزات و فیش های بی ان سی است، در زمان خرید تجهیزات جانبی سیستم نظارتی همیشه به سراغ برندهای معتبر و باکیفیت بروید.

3- سیگنال قوی است؟

قطع یا شل شدن سوئیچ POE، در دوربین های تحت شبکه IP، یکی از دلایل قطع شدن تصاویر در دستگاه امنیتی است. در حقیقت، شل بودن یا عدم اتصال فیش BNC باعث از دست رفتن یا ضعیف شدن سیگنال و در نهایت عدم انتقال تصاویر دوربین می شود. ضعیف بودن سیگنال WiFi نیز می تواند باعث قطع و وصل شدن تصاویر شود. برای برطرف کردن این ایراد ابتدا سوئیچ شبکه را از برق جدا کنید. سپس فیش BNC را مجددا نصب نمایید. چک کردن سرعت سیگنال وای فای نیز می تواند به رفع مشکل کمک کند.

4- مطمئن شوید دوربین و DVR با هم سازگار هستند!

سیستم امنیتی و دستگاه دی وی آر  شما باید هر دو فرمت های ویدئویی یکسانی را پشتیبانی کنند، در غیر اینصورت، شما قادر به مشاهده تصویر بر روی مانیتور نخواهید بود. به عنوان مثال، اگر یک دستگاه دی وی آر آنالوگ 960H دارید، تنها می توانید از دستگاه نظارتی استفاده کنید که از ویدئوی آنالوگ 960H پشتیبانی می کند.

ستگاه های DVR هیبریدی از فرمت های ویدئویی چندگانه پشتیبانی می کنند. این دستگاه ها با تمامی مدل های سیستم نظارتی و با هر فرمتی سازگاری دارند. رزولوشن نمایشگر دستگاه نیز باید با دستگاه نظارتی هماهنگی داشته باشد تا باعث قطع شدن تصویر دستگاه نشود.

سازوگار بودن دستگاه دی وی آر و دوربین مداربسته

سیستم امنیتی یک سیستم کارآمد برای تامین امنیت محل زندگی و کسب و کار شما است. گاهی اوقات در این سیستم مشکلاتی پیش می آید که باعث قطع و وصل شدن تصاویر دوربین می شود. ما در این مطلب، اصلی ترین دلایل قطع شدن تصاویر در دوربین مداربسته را معرفی کردیم تا در صورت بروز این مشکل بتوانید به تنهایی و بدون کمک گرفتن از تکنسین مشکل را برطرف نمایید.

با این حال، اگر با وجود انجام این اقدامات مشکل برطرف نشد، برای هماهنگی با نصاب دستگاه نظارتی در تهران می توانید با کارشناسان ما در رهاورد نیرو تماس بگیرید.

سوالات متداول

[rank_math_rich_snippet id=”s-4d3d78b0-73f1-4714-a191-5bfa88579eaa”]

رهاورد نیرو فروشنده انواع سیستم های نظارتی

رهاورد نیرو فروشنده انواع سیستم نظارتی با بهترین قیمت و کیفیت است . علاوه بر دستگاه نظارتی شما می توانید برای خرید دزدگیر اماکن و تجهیزات دوربین مداربسته از رهاورد نیرو اقدام کنید.

امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *