نقش دوربین مدار بسته در کاهش جرم

نقش دوربین مدار بسته در کاهش جرائم

جالب است بدانید بر اساس آماری که معاونت اجتماعی پلیس کشور منتشر کرده است، دوربین مدار بسته در کاهش جرم اثر بسزایی دارد. نصب دوربین مدار بسته در محیط هایی که احتمال سرقت وجود دارد به مراتب تأثیر گذار تر از دیگر سیستم های امنیتی است. اگر در یک محیط مجرمی با علائم نصب دوربین مداربسته و یا این مکان مجهز به دوربین مداربسته است مواجه شود، کم تر این ریسک رابه جان می پذیرد که به آن دستبرد بزند.

علاوه بر آن ضروری است شهروندان در مورد دلایل استفاده از دوربین مداربسته در محیط های خصوصی و عمومی بیشتر بدانند. در ادامه به بررسی اصلی ترین دلایلی که بر مبنای آن سبب می شود دوربین مداربسته در کاهش جرم تأثیر بگذارد می پردازیم.

به هر حال این تکنولوژی امروزه در بیشتر محیط ها مورد استفاده قرار می گیرد. از شرکت ها، کارخانه ها، خط تولید، دفتر کار گرفته تا بخش های مختلف سازه های مسکونی و تجاری و… در نهایت شما می توانید با انتخاب بهترین مدل آن مطابق استاندارد ها محیط مورد نظر خود را از تهدید هر گونه جرم و جنایت در امان نگه دارید.

ویدیوی آموزشی نقش دوربین مداربسته در کاهش جرم

 

مهم ترین علل تاثیر دوربین مداربسته در کاهش جرم

در واقع دوربین های مداربسته علاوه بر این که کاهش صد در صدی و عملی وقوع جرم می شوند، در مسئله پیشگیری نیز به همین میزان از خود اثر نشان می دهند. بازدارندگی به طبع از شناسایی پس از وقوع جرم بهتر است. مشاهده ملک و املاک یکی از مهم ترین حیطه های کاربرد این دستگاه ها است.

تصور کنید ویلایی خارج از شهر، شمال کشور و یا منطقه ای دارید که کم تر به آن سر می زنید. از این رو باید نسبت به نصب دوربین مداربسته اقدام کنید. این دوربین ها از تکنولوژی کنترل از راه دور استفاده می کنند. در نهایت شما می توانید در اطراف ساختمان خود علامت و تابلوی وجود دوربین مداربسته را نیز نصب کنید. در این صورت شخص سارق به کل ساختمان مشکوک می شود. متوجه خواهد شد که احتمالاً در این ساختمان دزدگیر هم نصب شده است.

به طبع و بر این اساس دوربین مداربسته در کاهش جرم نقش کلیدی، اساسی و مهمی خواهد داشت. اولین موضوع این است که سارق هیچ علاقه ای ندارد، از محیطی سرقت را انجام دهد که تحت کنترل است. تصاویر او ثبت می شود و در دادگاه علیه او استفاده می گردد. به طبع ترجیح می دهد به محیط هایی دستبرد بزند که هیچ راهی برای شناسایی او وجود ندارد.

مهم ترین علل تاثیر دوربین مداربسته در کاهش جرم

کمک بیشتر به تحقیقات پلیس و شناسایی مجرم با دوربین های مدار بسته

دوربین مداربسته بار ها توانسته پلیس ها را در پرونده های پیچیده قضایی و جرائم پیروز سازد. در واقع یک مجرم با دیدن دوربین مداربسته متوجه این مسئله می شود که در یک ساختمان یا محیط همه چیز تحت کنترل است. چه بسا قبلاً در نقاط دیگر شهر، خارج از آن ساختمان نیز در دید رأس دوربین های امنیتی قرار گرفته و حالا چهره او و هویتش فاش شده است. این حس استرس و ترس می تواند از وقوع اتفاقات ناگوار جلوگیری کند. چه بهتر می شود که شخص در مقابل تابلوهای متعدد دوربین مداربسته قرار بگیرد.

حتی اگر در محیطی دوربین مداربسته نصب نشده است نیز وجود این تابلو ها می تواند بازدارنده باشد. ضمن این که محققان در این مورد به نتایج جالبی رسیده اند. در محیط هایی که دوربین مداری بسته نصب شده و رفتار مردم در بخش اجتماع و برخورد با دیگران و حتی در خلوت خودشان آنالیز شده، آن ها رفتار ملایم تر و قانون مندانه تری دارند. همه ما از ثبت شدن یک اتفاق به صورت صوتی و تصویری هراس داریم. این یک نوع فوبیا است که کم و بیش در همه وجود دارد.

به همین دلیل است که وقتی جلوی دوربین می  رویم. نا خودآگاه حرکات خود را تغییر می دهیم، بیشتر سکوت اختیار می کنیم و در بسیاری از مواقع عده زیادی از ما دستپاچه می شویم. البته یک نکته جالب در مورد نقش کلیدی دوربین مداربسته در کاهش جرم وجود دارد که شاید درمو در آن اطلاع نداشته باشید. دوربین های مداربسته از خلاف هایی که با نیت قبلی و روابط صمیمی ایجاد می شود تا 50 درصد جلوگیری می کند. ضمن این که باعث می شود وقتی فردی از نزدیکان شما که نسبت به شما شناخت زیادی دارد، یک جرم را انجام دهد پیگیری او به مراتب سریع تر انجام شود.

کمک بیشتر به تحقیقات پلیس و شناسایی مجرم با دوربین های مدار بسته

تاثیر دوربین مداربسته در تخلفات رانندگی

البته در ابتدای مطلب در خصوص دوربین مداربسته در کاهش جرم صحبت کردیم. تخلف با جرم متفاوت است و تبعات مدنی مرتبط با حسب، دادگاه و… ندارد. صرفا شامل جریمه می شود. اما به هر حال وقتی به سطح شهر نگاه کنید، متوجه می شوید که دوربین های مداربسته زیادی نیز در سطح شهر توسط پلیس نصب شده اند. برخی خودرو ها نیز دارای این دوربین ها هستند و از ایجاد جرم و خلاف جلوگیری می کنند.

دوربین مداربسته در کاهش جرم های رانندگی نیز تاثیر می گذارد. به این صورت که افراد هیچ علاقه ای به کشف و ضبط تخلفات خود و دریافت قبض های جریمه سنگین ندارند. همین طور آن ها مایل نیستند که در پلاکشان نمرات منفی ثبت شود. در نهایت برای بررسی جرم ها همیشه خودروهای حامل جنایتکاران و یا سارقان می تواند موجب لو رفتن آن ها شود. اگر از خودروی شخصی استفاده کنند، پلاک آن ها در دوربین های مداربسته سطح شهر قابل بررسی و پیگیری خواهد بود.

فروشگاه رهاورد نیرو : شما کاربران گرامی می توانید برای خریددوربین مداربسته در برندهای مختلف مانند دوربین مداربسته داهوا و تجهیزات دوربین مدار بسته ، در انواع مدل ها و سایز ها با رزولوشن های مختلف از صفحه فروشگاه رهاورد نیرو دیدن فرمایید.

خرید دوربین مدار بسته

ریشه های روان شناسی تاثیرات وجود دوربین مداربسته روی جرائم

همه ما از ثبت و ضبط حرکات، رفتار ها و ری اکشن های خود در یک محیط هراس داریم. امروزه روان شناسان با نگه داشتن افراد در یک اتاق و محیط دربسته و نصب یک دوربین مداربسته می توانند به دانسته های جالبی در مورد رفتار شناسی و همین طور اختلالات شخصیتی دست یابند.

در چنین شرایطی دوربین مداربسته نقش واقعی خود را ایفا می کند. به هر حال دزدی و سرقت نیز مانند هر کار دیگری سختی های خاص خود را دارد. شاید مضحک به نظر برسد. اما وقتی سارق در یک محیط دوربین مداربسته می بیند ناخودآگاه تمرکز خود را از دست داده و حتی اعتماد به نفسش نیز کم تر می شود. قطعا نمی تواند کار خود را به خوبی انجام دهد.

دوربین مداربسته برای سارق یک عامل کلیدی استرس زا است. در نتیجه بهتر است که حتما اگر آن را در یک محیط نصب کرده اید، این را به خوبی اطلاع دهید. از تابلوهای اعلان استفاده کنید. سعی کنید این تابلو ها را در موقعیت هایی نصب کنید که سارق به راحتی آن را می بیند. ضمن این که بسیاری از سارقان در مورد دوربین های مداربسته اطلاعات فنی زیادی ندارند. حتی متوجه نمی شوند که یک دوربین چگونه تصاویر را ضبط و ثبت و ارسال می کند، چگونه می توان اتصال آن را قطع کرد و یا این که از ثبت تصاویر توسط دوربین جلوگیری کرد. در نتیجه ترسی که در دلشان به وجود می آید به مراتب بیشتر می شود.

ریشه های روان شناسی تاثیرات دوربین مداربسته

مقالات مرتبط:

آموزش انتقال تصویر از دوربین مدار بسته به گوشی موبایل

جلوگیری از دزدیده شدن بسته های پستی و نامه با دوربین مداربسته

در خصوص اثر دوربین مداربسته در کاهش جرم صحبت کردیم. لازم است به این مسئله اشاره کنیم که در کشورهای پیشرفته که بسته های پشتی پشت درب باقی می ماند و یا این که نامه ها در لای درب ها قرار داده می شود. میزان و نرخ جرائم و همین طور سرقت به مراتب پایین تر است. دوربین های مداربسته معمولا به صورت شبکه در یک محیط به هم متصل هستند. وقتی یکی از آن ها یک صحنه را از دست بدهد. دوربین دیگر می تواند همه چیز را کنترل کند.

ضمن این که مثلا اگر یک دوربین در داخل ساختمان نصب شده باشد، این احتمال وجود دارد در نقاط دیگر، کوچه، خیابان و چهارراه ها نیز همین دوربین وجود داشته و بتوان با پیوست این تصاویر به هم مسیری که سارق طی کرده است را بررسی نمود و در نهایت او را دستگیر کرد. در بسیاری از مواقع مجرمان فراری با استفاده از دوربین های پیوسته در یک مسیر پیدا شده اند. حتی می توان تشخیص داد که یک سارق از چه خودرویی استفاده کرده، خودرو را سوخت گیری کرده، از خدمات شهری استفاده کرده و یا این که خودرو متعلق به خودش است یا خیر.

جلوگیری از دزدیده شدن بسته های پستینتیجه گیری نهایی

جالب است بدانید که سازمان اف بی آی در این خصوص آمار جالبی منتشر کرده است. در دنیا 13 درصد از جرائم قابل اثبات هستند. این آمار در سطح جهانی به طبع کم است. اما در کل نمی تواند خبر خوبی باشد. در نهایت یکی از بزرگ ترین مشکلاتی که سبب رسیدن به این عدد می شود بی توجهی بسیاری از ساکنین ساختمان ها، صاحبان کسب و کار و… به دوربین های پلیس است. در واقع یکی از بزرگ ترین فوبیا ها دربین سارقان، دوربین مداربسته است.

دوربین مداربسته در کاهش جرم های مربوط به طلافروشی ها، صرافی ها و… نیز تأثیر زیادی دارد. دوربین این مراکز مهم، فروشگاه ها و پاساژ ها به سیستم ایمنی پلیس متصل است. در صورت وقوع هرگونه مشکل در لحظه گشت های پلیس به محل می رسند. سارقان نیز کم و بیش از این مسئله آگاه هستند. در نتیجه ترجیح می دهند به سراغ موقعیت هایی بروند که دوربین مداربسته ندارند و اصطلاحاً خلأ امنیتی دارند.

توجه : رهاورد نیرو به مدد سال ها تجربه خود در حوزه نصب و فروش سیستم های امنیتی ساختمان، قادر است خدماتی از قبیل نصب اعلام حریق ، نصب دزدگیر خانه و هوشمند سازی خانه و ساختمان را در نهایت کیفیت و دقت انجام دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این خدمات بر روی لینک آن ها کلیک کنید. در ضمن، اگر قصد خرید دزدگیر اماکن در برند فایروال برای منزل یا شرکت خود را دارید؛ بر روی لینک خرید دزدگیر فایروال کلیک نمایید.

خرید دزدگیر اماکن

ممنون که تا پایان این مقاله همراه فروشگاه سیستم های امنیتی و حفاظتی رهاورد نیرو بودید. این مقاله را برای دوستان خود که قصد خرید یا آشنایی با سیستم های حفاظتی ساختمان را دارند نیز ارسال نمایید.

5/5 - (4 امتیاز)
فروشگاه
  • خرید دوربین مدار بسته
  • خرید تجهیزات دوربین مدار بسته
  • خرید جک پارکینگی
  • خرید دزدگیر اماکن
خدمات
  • نصب دوربین مدار بسته
  • نصب اعلام حریق
  • نصب دزدگیر اماکن
  • نصب کرکره برقی
  • نصب جک برقی پارکینگی
  • هوشمند سازی ساختمان
جدیدترین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه