دوربین مدار بسته برای خانه

معرفی دوربین مدار بسته برای خانه  

سرقت از منازل یکی از پدیده های شهری است که در جوامع مختلف اتفاق می افتد. انگیزه های سارق و همچنین بی احتیاطی شهروندان منجر به بروز این حوادث ناگوار می گردد. وجود فضای مناسب جهت وقوع جرم می تواند به میزان این سرقت ها دامن زده و امنیت را کاهش دهد. می توان با جلوگیری از ایجاد این فضا و بسترهای جرم، آمار سرقت از منازل را تا حدودی کاهش داد. نقش نصب دوربین مدار بسته برای خانه در این میان قابل توجه است و قادر به پیشگیری از وقوع سرقت و ورود متجاوزین به ساختمان می گردد.

دوربین های مدار بسته در انواع متنوعی تولید می شوند که هر یک مناسب مکانی خاص بوده و طراحی آن ویژه همان مکان صورت گرفته است. در این مقاله به معرفی دوربین مدار بسته برای خانه پرداخته ایم تا شما بتوانید دوربینی مناسب را برای نصب در منزل به منظور افزایش امنیت تهیه نمایید.

نصب دوربین مدار بسته

اهمیت نصب دوربین مدار بسته در منزل

برقراری امنیت در منزل از مهم ترین نکاتی است که در هنگام ساخت یک ساختمان باید به آن توجه داشت. چرا که وجود امنیت می تواند احساس آرامش زیادی را به ساکنین منتقل کرده و زندگی آرام و بدون دغدغه ای را ایجاد نماید. درب ورودی از اصلی ترین اجزای امنیتی ساختمان های مسکونی است که باید توسط قفل و کلید و حفاظ های مناسب امنیت آن تامین گردد. حفاظظ ها و نرده هایی که برای پنجره ها و یا بر روی دیوارها قرار داده می شود نیز می تواند تا حد زیادی به جلوگیری از سرقت کمک نماید.

دوربین مدار بسته برای خانه

اما گاهی اوقات در صورتی که سارق حرفه ای باشد می تواند از این موارد عبور کرده و وارد ساختمان گردد. در این صورت، اگر منزل مجهز به دزدگیر اماکن و یا دوربین مدار بسته باشد امکان رسیدگی به آن وجود داشته و می توان از یک سرقت جلوگیری کرد. در واقع دزدگیرهای اماکن موجب ایجاد هشدار و آژیر شده و اطرافیان از وقوع حادثه مطلع می گردند. علاوه بر آن وجود دوربین مدار بسته می تواند به شناسایی سارق کمک کرده و در دستگیری آن توسط پلیس نقش اساسی داشته باشد.

بسیاری از افراد دوربین های مدار بسته نصب شده در منزل را به تلفن همراه خود متصل می نمایند که باعث می شود در صورتی که این افراد در سفر باشند، امکان مشاهده موارد مشکوک و ورود به منزل وجود داشته و بتوان بلافاصله خطر را به پلیس اطلاع داد و از وقوع حادثه جلوگیری کرد.

به طور کلی با توجه به افزایش سرقت ها در جامعه، استفاده از دوربین های مدار بسته در منازل و ساختمان های مسکونی افزایش یافته است و بدین ترتیب امنیت ساختمان تا حد زیادی تامین می گردد.

پیشنهاد می کنیم قبل از خرید دوربین مدار بسته و یا سایر دستگاه های ایمن سازی ساختمان مانند خرید دزدگیر اماکن ، برای دریافت مشاوره رایگان در مورد مدل و تعداد سیستم های حفاظتی مورد نیاز منزل یا محل کار خود با متخصصان ما در رهاورد نیرو تماس بگیرید تا شما را در این مورد راهنمایی کنند.

خصوصیات دوربین مدار بسته برای خانه

دوربین های مدار بسته در انواع متنوعی در بازار وجود دارند و هر یک دارای ویژگی ها و خصوصیاتی هستند که باعث می شود در مکان مورد نظر بهترین عملکرد را از خود نشان دهند. در منازل و ساختمان های مسکونی نیز باید از دوربینی استفاده کرد تا قادر باشد تصاویر را با وضوح بالا نمایش داده و امکان انتقال تصاویر به تلفن همراه را داشته باشد.

دوربین مدار بسته برای خانه

با توجه به این که زیبایی و ظاهر خانه امر بسیار مهمی است که باید به آن توجه شود، پیشنهاد می شود برای نصب دوربین مدار بسته در منزل از دوربین هایی استفاده کنید که به صورت بی سیم بوده و نیاز به کمترین میزان سیم کشی در دیوارها و سقف منزل داشته باشند.

همچنین در فضاهای بیرونی خانه مانند حیاط و ورودی ساختمان نیاز است از دوربین هایی استفاده شود که مقاومت بالایی در برابر نفوذ آب و گرد و غبار داشته باشند.

معرفی انواع دوربین مدار بسته برای خانه

دوربین های متنوعی را می توان با توجه به بودجه و سلیقه خود برای نصب در منزل به کار برد. از جمله این دوربین ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دوربین مدار بسته آنالوگ: اگر مایل نیستید که هزینه بالایی را برای نصب دوربین در منزل خود صرف نمایید، بهترین گزینه برای سما دوربین مدار بسته آنالوگ است. این دوربین ها می توانند امنیت را تا حدودی تامین کرده و ورود و خروج افراد را کنترل نمایند. دوربین های مدار بسته آنالوگ شامل دوربین، کابل کواکسیال، دستگاه ضبط DVR و مانیتور می گردند و وضوح و رزولوشنی که ایجاد می کنند در سطح متوسط قرار دارد. نصب این دوربین ها بسیار ساده و بدون دردسر تر از سایر دوربین های مداربسته است و با توجه به قسمت مناسبی که دارند مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته اند.
 • دوربین مدار بسته تحت شبکه: اگر قصد نصب دوربینی پیشرفته تر در منزل خود را دارید که بتواند با اتصال به اینترنت، تصاویر ضبط شده را در این فضا به اشتراک بگذارد، دوربین های مدار بسته تحت شبکه گزینه ای مناسب می باشند. رزولوشنی که این دوربین ها ایجاد می کنند به مراتب بهتر از دوربین های آنالوگ است و قادر به نمایش دادن تصاویر با جزئیات بیشتر هستند. کابل های مورد استفاده در این دوربین ها از نوع CAT5 و CAT6 است و جهت ضبط تصاویر از دستگاه NVR استفاده می گردد.
 • دوربین مدار بسته دام: این نوع از دوربین ها قابلیت نصب در سقف خانه را داشته و در نتیجه زاویه دید وسیع تری را ایجاد می نمایند. همچنین برخورداری از تکنولوژی مادون قرمز در این دوربین ها باعث شده تا در نور کم هم به خوبی عمل کنند و تصاویر واضحی را ارائه دهند. استفاده از این دوربین های دید در شب برای قسمت هایی از ساختمان مانند حیاط و درب خروجی مناسب خواهد بود.
 • دوربین مدار بسته بولت: دوربین های بولت یا بالت به دلیل ساختار مستحکمی که دارند در فضاهای بیرونی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند. این دوربین ها کاملا ضد آب بوده و در برابر ضربات نیز مقاومت بالایی از خود نشان می دهند.

البته علاوه بر این موارد می توان از انواع مختلف دوربین مدار بسته که در بازار وجود دارد برای نصب در منزل استفاده نمود.

دوربین مدار بسته برای خانه

چه تعداد دوربین مدار بسته برای نصب در خانه مورد نیاز است؟

تعداد دوربین هایی که باید در ساختمان های مسکونی و منازل نصب گردند به فاکتورهای متعددی بستگی دارد. مساحت مهم ترین عامل در تعیین تعداد دوربین هاست. مشخص است که هر چقدر متراژ منزل بزرگتر باشد نیاز به نصب دوربین های بیشتری خواهد بود.

علاوه بر آن میزان نقاط کوری که در داخل ساختمان وجود دارد نیز تعیین کننده تعداد دوربین هایی است که باید در منزل نصب گردند. باید به نحوی دوربین ها را نصب کرد که تمامی فضای ساختمان را کاور کرده و نقطه ای دور از دید باقی نماند.

زاویه دیدی که دوربین های مختلف ایجاد می کنند می تواند در تعداد دوربین هایی که نیاز به نصب دارند موثر باشد. ممکن است شما دوربینی را انتخاب کنید که دارای زاویه دید گسترده ای بوده و تنها همان دوربین قادر به تصویربرداری از تمام فضای ساختمان باشد. اما در صورتی که زاویه دید دوربینی که انتخاب کرده اید آنقدر توانایی پوشش دادن را ندارد بهتر است از چندین دوربین در نقاط مختلف منزل استفاده نمایید.

نحوه نصب دوربین مدار بسته در منازل

نصب دوربین مدار بسته در ساختمان های مسکونی نیاز به تخصص بالایی داشته و از عهده افراد بی تجربه و مبتدی ساخته نیست. مراحل و عملیات مختلفی جهت نصب این دوربین ها باید صورت گیرد که تنها افرادی که آموزش های لازم را دیده اند قادر به انجام آن خواهند بود.

نصابان برای نصب دوربین مدار بسته در خانه در ابتدا نقشه کلی ساختمان را تهیه کرده و محل نصب دوربین ها را مشخص می نمایند. پس از آن مراحل نصب دوربین ها، کابل کشی و تنظیمات نرم افزاری صورت می گیرد و در نهایت می توان تصاویری واضح را در مانیتور و یا در تلفن همراه خود دریافت کرد.

رهاورد نیرو علاوه بر ارائه خدمات فروش و نصب دوربین های مدار بسته در تهران و اطراف آن ، خدماتی از قبیل  نصب دزدگیر اماکن و نصب اعلام حریق و هوشمند سازی ساختمان را نیز به صورت کاملا حرفه ای ارائه می دهد. برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

 

مقالات مرتبط:

دوربین مدار بسته مخفی کوچک برای منزل به همراه آموزش نصب

معرفی دوربین مدار بسته برای مغازه

5/5 - (3 امتیاز)
فروشگاه
 • خرید دوربین مدار بسته
 • خرید تجهیزات دوربین مدار بسته
 • خرید جک پارکینگی
 • خرید دزدگیر اماکن
خدمات
 • نصب دوربین مدار بسته
 • نصب اعلام حریق
 • نصب دزدگیر اماکن
 • نصب کرکره برقی
 • نصب جک برقی پارکینگی
 • هوشمند سازی ساختمان
جدیدترین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه