مقالات دزدگیر

چشمی دزدگیر اماکن دسته بندی و بررسی تخصصی آنها

بررسی چشمی دزدگیر اماکن

بدون شک مهم ترین قطعه دزدگیرها، چشمی های آن هاست. چشمی دزدگیر با قابلیت نصب  و راه اندازی سریع کوچک ترین مورد مشکوکی را از طریق سیگنال به مرکز کنترل ارسال و پیام هشدار را صادر می کند. فرآیند هوشمند سازی ساختمان بدون نصب و راه اندازی این چشمی ها تقریبا بی معنی است. بنابراین بهتر است که پیش از انتخاب و خرید چشمی د‌زدگیر اماکن با انواع آن ها آشنا شویم و از نصاب دزدگیر بخواهیم که بهترین و مناسب ترین آن ها را برای نصب دزدگیر اماکن ما انتخاب نماید.

وظیفه چشمی دزدگیر

چشمی در فرآیند نصب و راه اندازی دزدگیر اماکن مانند چشم در انسان عمل می کند. همان‌گونه که چشم انسان تصاویر را دیده و سیگنال های مرتبط را در مغز فعال می کند، چشمی نیز وظیفه دریافت اطلاعات را بر عهده دارد. حتی بهتر است بگوییم که چشمی ها از چشم انسان نیز بهتر عمل می‌کنند و بعضاً تصاویری مشاهده می کنند که چشم انسان قادر به تشخیص آن ها نیست. به همین دلیل است که ما چشمی را در سیستم دزدگیر مهم ترین جزء سیستم می شناسیم.

خرید دزدگیر اماکن به قیمت روز بازار ، راهنمای خرید دزدگیر اماکن ، مرکز فروش دزدگیر اماکن در تهران ، مرکز فروش پک دزدگیر منزل سیمکارتی بی سیم

چشمی دزدگیر اماکن

منازل تنها نیازمند نصب دزدگیر نیستند، اتفاقاً کسب و کارها و ادارات به دزدگیر بیشتر احتیاج پیدا می کنند. چشمی دزدگیر اماکن نیز مهم ترین قطعه مورد نیاز برای راه اندازی این سیستم هوشمند می باشد که باید از طریق افراد حرفه ای جانمایی و نصب گردد. اما پیش از نصب بهتر است که انواع چشمی را بشناسیم.

انواع چشمی دزدگیر اماکن

برخی از چشمی دزدگیر به امواج مادون قرمز حساسیت دارند و برخی از آن ها سنسورهای حرکتی را در خود جای داده اند. به هر حال فرق می کند که سنسور شما حساسیت به نور دارد و یا به تغییرات دمایی حساس شده است. حتی در مواردی سنسور با ارتعاشات امواج صوتی به صدا درخواهد آمد همانند آنچه که در خودرو ها معمول است. از نظر بازاری تمامی این موارد انواع چشمی اماکن هستند که هر کدام بنا بر نیاز و استفاده در محل خاصی نصب و راه اندازی می شوند و دارای مزایا و معایب مختلفی است.

چشمی های حساس به تغییرات نور

برخی از چشمی های دزدگیر مناسب روز نصب می گردند و برخی تنها در شب کاربرد دارند. حتی در مدل های پیشرفته تر انواعی از چشمی ها در هر دو حالت روز و شب به صورت خودکار تنظیم می گردند و  مطابق با شرایط محیط کارایی در فرآیند نصب دزدگیر منزل اعمال خواهند شد. کارایی این چشمی ها بر اساس تغییرات نور است. به عبارتی زمانی که انعکاس نور از اجسام محیط دچار تغییر می گردد، این چشمی ها پیام خطر را به مرکز کنترل مخابره می کنند.

چشمی های حساس به دما

در اصل مدل های پیشرفته تری از چشمی دزدگیر وجود دارند که به تغییرات دمایی حساس هستند. این گونه از چشمی ها با حس گرها خود وجود و حضور یک موجود زنده را تشخیص داده و با توجه به برنامه ای که به سیستم دزدگیر داده اند، واکنش نشان می دهند. سایر خدمات رهاورد نیرو : نصب درب اتوماتیک شیشه ای ، هوشمند سازی ساختمان ، نصب تلفن سانترال ، نصب آیفون تصویری

کاربرد عینک های دید در شب

برخی از چشمی ها در ارتش هم کاربرد دارد و متوجه حضور انسان می گردد، چنین چشمی هایی با استفاده از قابلیت اشعه مادون قرمز دمای بدن انسان را از سایر موجودات زنده تمیز داده و پیام هشدار را به مرکز کنترل مخابره می کنند.امروزه این تکنولوژی به طور گسترده مورد استفاده و بهره برداری در سیستم دزدگیر قرار می گیرد.

چشمی های حساس به ابعاد فیزیکی اجسام

این دسته از چشمی دزدگیر به مانند چشم حشرات عمل کرده و کلیه تصاویر را به صورت لحظه ای سنجش می کنند. آن‌ها کوچک ترین تغییر در اجسام را متوجه می شوند و به موقع واکنش لازم را از خود بروز خواهند داد.

چشمی دزدگیر اماکن

واکنش مرکز کنترل سیستم های دزدگیر چیست

در مقابل ارسال پیام از چشمی، مرکز کنترل به دو صورت واکنش نشان می دهد، اول یک پیامک از طریق سیم کارت تعبیه شده در سیستم به صاحب کار ارسال می کند و دوم آژیر را به سرعت به صدا درخواهد آورد. آژیری که از دستگاه پخش می شود.

چشمی های دزدگیر خودرو

دزدگیر خودرو نیز دارای نوعی چشمی حساس به امواج صوتی است. به همین دلیل صدای بلند موجب به صدا درآمدن آژیر خودرو می شود. شاید در تعریف تخصصی چشمی، تغییرات امواج صوتی دیده نشده باشد ولی این در تعریف بازاری انواع چشمی، به سنسورهای حساس به صوت نیز چشمی می گویند.

شما عزیزان می توانید برای خرید دزدگیر اماکن و تجهیزات جانبی آن از جمله چشمی دزدگیر بر روی لینک داده شده کلیک کنید. به علاوه فروشگاه رهاورد نیرو عرضه کننده سایر محصولات مربوط به هوشمندسازی و ایمن سازی ساختمان های مسکونی و اداری می باشد. برای مثال شما می توانید با خرید دوربین مدار بسته در کنار خرید دزدگیر، امنیت محل مورد نظر خود را چندین برابر کنید. در ضمن ؛ خرید دزدگیر فایروال گزینه مناسبی برای افرادی است که به دنبال سیستم های ضد سرقت پیشرفته اما قیمت مناسب هستند.

خرید دزدگیر اماکن فایروال ، مشخصات و لیست قیمت دزدگیر اماکن فایروال ، نمایندگی فروش دزدگیر فایروال در تهران + خدمات پس از فروش دزدگیر فایروال

مزیت نصب انواع چشمی دزدگیر

مزیت های نصب چشمی ها با توجه به مکان و محل نصب چشمی تعیین و تعریف می شود. قاعدتاً آن هایی که در محل های رو  باز و در معرض آفتاب نصب می شوند با چشمی های نصب شده در یک راهرو تاریک و آرام متفاوت می باشند. تنوعی که باعث شده هر یک قابلیت‌های خاص خود را داشته باشند.

به طور کلی نصب و راه اندازی چشمی ها در پیوند با فرآیند نصب دوربین مدار بسته و هوشمند سازی منازل و اماکن قرار گرفته است. امروزه دیگر سیستم های نصب اعلام حریق از سیستم های دزدگیر جدا نیست و چشمی ها کارایی های متفاوتی پیدا کرده است. بنابراین می بایست پیش از انتخاب  انتظارات کارفرما از خرید چشمی را بررسی کرد و بهترین نوع آن را خریداری و نصب نمود. شرکت رهاورد نیرو تمامی خواسته های شما از جمله نصب کرکره برقی و نصب جک برقی را برآورده می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + هفده =