مراحل نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته

مراحل نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته

در حالی که شما عالی ترین تجهیزات دوربین مدار بسته را انتخاب می کنید ، اما مشکلات نصب دوربین مدار بسته و سیستم امنیتی مرتباً بروز می کند. سوراخ کاری ، راه اندازی سیم و کابل در داخل و خارج از آپارتمان ممکن است شما را بترساند و به زحمت بیاندازد. اما جای نگرانی نیست؛در این مقاله دستورالعمل های تخصصی در مورد مراحل نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته بی سیم و سیمی در داخلی و خارجی در فضای باز، گفته می شود.

نصب دوربین مدار بسته

آماده سازی مراحل نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته

قبل از اینکه خودتان یک پروژه نصب سیستم امنیتی را شروع کنید ، خواه یک دوربین مدار بسته بی سیم باشد یا یک دوربین PoE IP ، موارد مختلفی وجود دارد که باید از قبل آماده کرده و برنامه ریزی کنید.

 1. دقیقاً بدانید چه نوع دوربین مدار بسته ای را نصب می کنید

روند نصب با توجه به انواع مختلف دوربین ها و سیستم های نظارت تصویری متفاوت است. دوربین مدار بسته سیمی یا بی سیم ، کدام یک را انتخاب کنید؟ این به نیازهای امنیتی خاص شما بستگی دارد. برای انعطاف پذیری و نصب آسانتر ، دوربین های امنیتی WiFi ، به ویژه دوربین های مجهز به باتری را تهیه کنید ، در حالی که برای سیگنال های پایدار شبکه بهتر است از دوربین های PoE IP استفاده شود.

اگر دوست دارید از کابل کشی و حفاری نامرتب خلاص شوید ، به خصوص اگر دوربین در خارج از درب / پنجره آپارتمان نصب می شود ، دوربین مدا ربسته مجهز به باتری بهترین انتخاب شماست. ”100٪ بدون سیم” به معنای این است که هیچ سیم و سیم کشی، از بالا به پایین، نیاط نیست. با این مدل دوربین ها برای انتخاب محل نصب دغدغه ای ندارید.می توانید در داخل یا در فضای بیرون، روی یک قفسه یا یک میز قرار دهید و یا آن را بدون نیاز به سیم، روی دیوار نصب کنید.

پیشنهاد ویژه : شما کاربران محترم می توانید برای خرید دوربین مدار بسته در انواع مدل های دیواری ، مینیاتوری ، سقفی و … به همراه تجهیزات جانبی آن ها و نیز خرید دزدگیر اماکن که از آن به عنوان مکمل دوربین های مدار بسته یاد می شود؛ به فروشگاه رهاورد نیرو مراجعه نمایید یا برای استفاده از خدمات مشاوره رایگان ، قبل از خرید با ما تماس بگیرید.

 1. تصمیم بگیرید که کجا دوربین های مدار بسته داخلی و خارجی را نصب کنید

دانستن اینکه دوربین های مدار بسته خود را در کجا قرار دهید ، تعیین می کند که آیا می توانید اثربخشی دوربین را به حداکثر برسانید. درب جلو ، درب عقب و پنجره خارج از خیابان بهترین مکان ها و موقعیت های پیشنهادی کارشناسان امنیتی هستند.

 1. ابزارها و مواد راه اندازی دوربین مدار بسته را برای نصب روان آماده کنید

به طور کلی ، ابزارهای مورد نیاز برای نصب شامل پیچ ، لنگر ، کابل ، آداپتور برق یا گیرنده ، مته برقی و سایر موارد است. اگر یک دوربین امنیتی (سیستم) همه در یک دستگاه دارید (Reolink بسیار توصیه می شود) ، انواع پیچ نصب شده مواد لازم معمولاً در جعبه دوربین وجود دارد. خدمات پیشنهادی : نصب دزدگیر اماکن ، نصب اعلام حریق  و هوشمند سازی ساختمان

نحوه نصب دوربین ها و سیستم های امنیتی با سیم و بی سیم توسط خود شما

راه اندازی سیستم نظارت تصویری که خودتان انجام می دهید آنقدرها هم که فکر می کردید پیچیده نیست. 5 مرحله ساده زیر ، نصب هر دو دوربین خانگی با سیم و WiFi را ساده می کند ، حتی اگر برای اولین بار قرار است این کار را انجام دهید.برای دوربین های بی سیم ، پیشنهاد می شود قبل از شروع نصب آن در داخل و بیرون ، تنظیمات WiFi آن را پیکربندی کنید ، البته برای دوربین PoE IP ، هیچ قانون سختگیرانه ای در این مورد وجود ندارد.

نحوه نصب دوربین ها و سیستم های امنیتی

 نقاطی را که دوربین ها دارای دید واضح و منبع تغذیه پایدار هستند بررسی کنید

 • این اولین قدم مهم در نصب خودکار سیستم های امنیتی است. هنگام تصمیم گیری در مورد مناطقی که می خواهید دوربین را در آن قرار دهید ، به جزئیات زیر توجه کنید:
 • برای اطمینان از دید واضح و گسترده تر دوربین ، دوربین را به سمت بالا نصب کنید. برای صرفه جویی در هزینه ، تا جایی که ممکن است ورودی ها را با استفاده از کمترین تعداد دوربین پوشش دهید.
 • دوربین امنیتی را در مکانی قرار دهید که از دسترس افراد متجاوز و سارقان منزل یا بچه ها دور باشد.
 • دوربین را در معرض نور مستقیم قرار ندهید. زیرا این کار باعث کمبود نور در فیلم ها و تصاویر ضبط شده توسط دوربین می شود.
 • دوربین ها را نزدیک منبع تغذیه قرار دهید. حتی یک دوربین فیلمبرداری بی سیم نیز به منبع تغذیه نیاز دارد.
 • براکت نصب مورد نیاز دوربین را در زیر لبه قرار دهید. این به محافظت از دوربین های امنیتی در فضای باز در برابر شرایط سخت و متغیر هوا کمک می کند.
 • بهتر است دوربین مدار بسته زیر پنجره ها نصب نشود. در غیر این صورت ، ممکن است انعکاس IR به تصاویر و فیلم هایی با بیش از حد نوردهی منجر شود .
 • از نصب دوربین های مدار بسته در محل زندگی همسایگان ، حمام یا مکانهایی که در حیطه حریم خصوصی مردم است ، خودداری کنید.

دوربین های امنیتی را روی دیوار نصب کنید

سوراخ هایی ایجاد کنید تا دوربین را روی دیوار ، سقف و سایر نقاطی که برای نصب دوربین تعیین کرده اید پیچ کنید. و سپس دوربین خود را در موقعیت مناسب و زاویه درست قرار دهید. همیشه هنگام انتخاب محل قرار دادن دوربین بخاطر داشته باشید ، بهترین تشخیص حرکت را به شما بدهد.

دوربین های امنیتی دارای یک پک کامل هستند ، مثلاً دوربین های شبکه ای  Reolink PoE گنبد / گلوله ای شکل، براکت های نصب و پیچ را ارائه می دهند. برای آسان تر کردن نصب دوربین برای اولین بار از الگوی سوراخ نصب بیشترین استفاده را ببرید.

سیم ها و کابل ها را برای نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته ترتیب دهید

به نظر می رسد سخت ترین قسمت اتصال دوربین مدار بسته اجرای سیم ها و کابل های دوربین امنیتی است.قبل از شروع ، باید مسیر سیم دوربین را برنامه ریزی کنید ، به ویژه هنگامی که قصد نصب دوربین در چندین مکان را دارید ، از جمله در راهروها ، زیرزمین ، گاراژ ، از طریق اتاق زیر شیروانی ، زیر شیار ، در حفره سقف.سوراخ هایی را که سیم ها از آن عبور می کنند سوراخ کنید و اگر نصب را در یک مکان دو یا سه طبقه انجام می دهید ، نزدیکترین مسیر را در نظر بگیرید. تمام انتهای کابل های دوربین را روی قسمت  هایی که سوراخ کرده اید فشار دهید. به این ترتیب می توانید سیم ها را پنهان کرده و از فرسودگی آنها جلوگیری کنید. همچنین می توانید اتاقی را انتخاب کنید که می خواهید تمام کابلهایتان در آن قرار گیرد.

هر یک از سیم های کابل نیز از دو سیم با اتصالات خود تشکیل شده است. یکی از سیم ها برای منبع تغذیه در نظر گرفته شده است. مورد دیگر نیز برای ضبط کننده فیلم در نظر گرفته شده است. برای منبع تغذیه ، می توانید یک منبع تغذیه واحد برای سیم ها ایجاد کنید یا هر یک از آنها را روی پریزهای مختلف وصل کنید. هنگامی که سیم های ضبط مشاهده به ضبط کننده DVR / NVR متصل شدند ، اکنون به مانیتور متصل می شود. اینجاست که می توانید تمام تصاویر گرفته شده توسط دوربین ها را مشاهده کنید.

دوربین های مدار بسته را وصل کرده و آنها را روشن کنید

بعد از اتمام سیم کشی ، مرحله بعدی اتصال سیستم دوربین مدار بسته و بررسی اینکه آیا می تواند با موفقیت منبع تغذیه را تأمین کند یا نه.فراموش نکنید که ضبط کننده و مانیتور، به منبع تغذیه مناسب نیاز دارند. همچنین می توانید سوکت های خاص آنها را ایجاد یا آنها را به همان منبع تغذیه دوربین ها متصل کنید.علاوه بر این ، باید در مورد قطع ناگهانی برق نیز فکر کنید. این اتفاق زمانی است که متجاوزان سعی می کنند منبع تغذیه منزل شما را قطع کنند. همچنین اطمینان حاصل کنید که سیستم امنیتی به یک ژنراتور متصل است. به این ترتیب ، می تواند به طور ثابت، حتی در چنین شرایطی کار کند.

دوربین امنیتی نصب شده را تنظیم کنید

راه اندازی دوربین مدار بسته آخرین مرحله در نصب کامل دوربین امنیتی است که باید انجام داد. شما می خواهید توسط تلفن های هوشمند ، رایانه ها و تبلت ها به دوربین فیلمبرداری دسترسی پیدا کنید. برخی از تولیدکنندگان دوربین مدار بسته که خود نصب را برای مشتری انجام می دهند، برای دسترسی به دوربین شما در هر کجا که هستید ، نرم افزارهایی را ارائه می دهند. این ویژگی های نظارتی را که روی برنامه / مشتری تنظیم شده است ، از جمله نمایش زنده ، تشخیص حرکت ، ضبط ویدئو ، بزرگنمایی یا کوچک نمایی و موارد دیگر متناسب با نیازهای خود دریافت می کنید.

برای دوربین ها و سیستم های نظارت بی سیم Reolink PoE ، باید حساسیت تشخیص حرکت و مناطق تشخیص حرکت خاص را تنظیم کنید تا هشدارهای دقیق را در برنامه و مشتری رایگان Reolink خود دریافت کنید. ایمیل ها و اعلان ها به محض ورود به محل یا اتفاق غیرمنتظره برای شما ارسال می شود.

یک نکته آخر ، قبل از اینکه بگویید کار نصب شما تمام شده است ، توصیه می شود که بازدید از هر دوربین را دوباره بررسی کنید و ببینید دوربین در حال حرکت یا ضبط است یا خیر. همچنین ، بررسی کنید که دوربین می تواند تا چه حد مسافت را پوشش دهد.

5/5 - (2 امتیاز)
فروشگاه
 • خرید دوربین مدار بسته
 • خرید تجهیزات دوربین مدار بسته
 • خرید جک پارکینگی
 • خرید دزدگیر اماکن
خدمات
 • نصب دوربین مدار بسته
 • نصب اعلام حریق
 • نصب دزدگیر اماکن
 • نصب کرکره برقی
 • نصب جک برقی پارکینگی
 • هوشمند سازی ساختمان
جدیدترین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه