پدال اعلام سرقت چیست؟

پدال اعلام سرقت چیست و چگونه عمل میکند؟

ممکن است دزد به محل زندگی شما و یا محل کار شما دستبرد بزند و شما علی رغم حضور در مکان به دلایل مختلفی نتوانید تا پایان سرقت کسی را مطلع سازید و در این صورت پس از پایان سرقت مجبور می شوید به فیلم های ضبط شده توسط DVR مراجعه کرده و آن ها را به پلیس تحویل دهید.

این مراحل کمی زمان بر هستند. مطمئنا گرفتن دزد کاری به مراتب سخت تر از فراری دادن آن است. به همین منظور در دزدگیر اماکن از دکمه های اعلام سرقت استفاده می شود. گاهی ممکن است شما موقعیت استفاده از این دکمه ها را نیز نداشته باشید در این مواقع قادر خواهید بود از پدال اعلام سرقت استفاده کنید. در این مقاله در مورد این پدال بیشتر صحبت خواهیم کرد.

خرید دزدگیر اماکن

پدال اعلام سرقت چیست؟

داشتن تجهیزات حفاظتی مانند دوربین مداربسته یا دزدگیرهای اماکن در مراکزی همچون بانک ها که اموال مردم نگه داری می شود و یا اماکنی که محل نگهداری اموال گران قیمت هستند همانند طلا فروشی ها بسیار ضروری و مهم است. در این مکان ها اغلب یک دکمه امنیتی در دسترس می باشد که در صورت فشردن آن به دزدگیر سیگنال امنیتی فرستاده می شود و این امر موجب به صدا در آمدن آژیر می شود و همچنین به مراکز پلیس اطلاع داده خواهد شد. پدال اعلام سرقت نیز عملکردی مشابه به این دکمه ها دارد. این پدال اغلب در بانک ها و اماکن مشابه وجود دارد و بدین شکل عمل می کند که زیر پای کارمندان قرار گرفته تا بدون جلب توجه سارقین، سرقت به پلیس اطلاع داده شود.

پدال اعلام سرقت چیست؟

انواع پدال اعلام سرقت

پدال های اعلام سرقت به دو دسته کلی تقسیم خواهند شد که عبارت اند از:

 • باسیم:

این نوع از دستگاه ها یا دو سیمه و یا سه سیمه هستند. اکثر این پدال های اعلام سرقت دارای سه سیم NO،COM،NC هستند که متناسب با نیاز متصل می شوند. برای راه اندازی اغلب دزدگیر ها بایستی که سیم COM و سیم NC( Normal Close) را به زون 24 ساعته دزدگیر متصل کرد. در این صورت بلافاصله پس از فشردن پدال، دزدگیر فعال شده و شروع به آژیر کشیدن می کند.

 • بی سیم:

در این نوع دستگاه ها نیازی به کشیدن سیم برای سنسور ها نبوده و این کار توسط سیگنال هایی که از دستگاه مرکزی فرستاده می شوند انجام خواهد شد. موردی که باید مورد توجه قرار بگیرد و در صورت لزوم تعویض گردد، کنترل دوره ای باتری موجود درون چشمی ها است. در این نوع پدال ها به دلیل اینکه به سیم متصل نیستند، چشمی ها برای فعالیت، از باتری داخلی استفاده می کنند.

لازم به ذکر است که این باتری ها همچنین می توانند توسط خطوط تلفن کنترل شوند بدین صورت که کاربر تماس گرفته و با ذکر کد رمز دستگاه روشن و یا خاموش می گردد.

انواع پدال دزدگیر

استفاده از پدال اعلام سرقت یا دکمه؟

باید گفت که دکمه ها به سرعت عمل بالایی برای فشردن نیاز دارند و ممکن است که دزد متوجه شود و از فشردن ان جلوگیری کند، به همین دلیل این دکمه ها نسبت به پدال اعلام سرقت از ضریب امنیتی کمتری برخوردار هستند. شما قادر هستید این پدال را در مکان مورد نظر خود وصل کنید اما سیم کشی این پدال را فراموش نکنید چرا که سیم کشی مناسب به طوری که کمترین آسیب اتفاق بیفتد بسیار حائز اهمیت است.

پدال دزدگیر یا زنگ دزدگیر

زون دزگیر چیست؟

زون به کانکتور هایی در پنل مرکزی دزدگیر ها گفته می شود که که به منظور مدیریت و کنترل سنسورهای سیستم امنیتی دزدگیر استفاده می شوند. عملکرد آن ها بدین صورت است که سنسور ها به آن ها متصل خواهند شد و در صورت تحریک سنسور متصل توسط عاملی، به شما اطلاع داده خواهد شد که زون مورد نظر فعال شده است.

زون 24 ساعته

زون 24 ساعته به زونی گفته می شود که در صورتی که تحریک شود، صدای آژیر دستگاه را خواهید شنید. این امر بستگی به این ندارد که آیا دستگاه در حالت فعال (ARM) است و یا درحالت غیر فعال (DISARM) است، در هر صورت به عملکرد خود ادامه خواهد داد. به همین دلیل است که نام زون 24 ساعته برای آن انتخاب شده است. برای اتصال سنسور های دود و پدال از این نوع زون استفاده می گردد.

زون part

این زون به صورت جداگانه حفاظت شده و معمولا دکمه و یا کلیدی مجزا برای آن روی ریموت دزدگیر به منظور حفاظت از آن در نظر گرفته شده است.

نحوه عملکرد پدال اعلام سرقت

گفته شد که پدال های سیمی دارای دو و یا سه سیم هستند. برای راه اندازی اغلب دزدگیر ها بایستی که سیم COM و سیم NC( Normal Close) را به زون 24 ساعته دزدگیر متصل کرد. در این صورت بلافاصله پس از فشردن پدال، سنسور مورد نظر تحریک شده و این امر موجب فعال شدن زون 24 ساعته شده و در نهایت وآژیر شروع به آژیر کشیدن می کند.

دزدگیر های جدید قابلیت بسیار خوبی دارند و آن این است که دارای یک زون مخصوص هستند که تحریک این زون آژیر را به صدا در نخواهد آورد بلکه با شماره هایی که در حافظه هستند تماس گرفته خواهد شد. یکی از این شماره ها می تواند شماره پلیس باشد.

طریقه نصب پدال اعلام سرقت

برای نصب و راه اندازی این پدال بایستی از زون 24 ساعته استفاده کرد. در پدال هایی که دارای سه سیم هستند یکی از سیم ها به صورت مشترک استفاده شده و با در نظر گرفتن خروجی ، یکی از دو سیم باقی مانده به زون 24 ساعته متصل می گردد. توجه داشته باشید که خروجی پدال و ورودی دزدگیر باید کاملا یکسان باشند این به این معنی است که اگر ورودی دزدگیر NC باشد خروجی پدال نیز باید از سیم NC گرفته شده باشد و اگر ورودی دزدگیر NO باشد خروجی پدال نیز باید از سیم NO گرفته شده باشد.

نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که در صورتی که قصد دارید بیش از یک پدال داشته باشید، باید آن ها را یه صورت موازی به یکدیگرمتصل کنید.

مورد قابل توجه دیگری که باید در نظر بگیرید این است که در صورتی که سنسور دود و یا حرارت در مدار موجود باشد، باید آن ها را نیز به صورت موازی به پدال ها متصل کنید.

ممکن است که دوربین مدار بسته شما دارای زون 24 ساعته نباشد. در این صورت این سوال برای شما پیش می آید که آیا می شود از پدال اعلام سرقت استفاده کرد؟ جواب این سوال مثبت است. در صورتی که دوربین شما زون 24 ساعته نداشته باشد شما می توانید از زون Part استفاده کنید.

مکان نصب پدال اعلام سرقت

این پدال ها اغلب باید زیر میز ها در جایی که از پشت میز دید نداشته باشد وصل شوند تا هنگام ورود دزد بدون جلب توجه فشرده شوند.

پدال اعلام سرقت فایروال

پدال های اعلام سرقت مختلف خارجی و ایرانی وجود دارند. یکی از برند های ایرانی این محصول، فایروال (Firewall) است. این شرکت به عنوان یکی از بهترین تولیدکنندگان سیستم های حفاظتی در ایران شناخته می شود.

توجه : برای مشاهده و خرید دزدگیر فایروال و تجهیزات جانبی آن مانند پدال اعلام سرقت و یا خرید دزدگیر اماکن کلاسیک که از دیگر برندهای معتبر در حوزه سیستم های حفاظتی می باشد؛ می توانید بر روی لینک آن ها کلیک نمایید یا از صفحه فروشگاه رهاورد نیرو دیدن فرمایید.

خرید دزدگیر اماکن فایروال

سخن نهایی

حادثه هیچگاه خبر نمی کند. به همین خاطر بهتر است اگر از سیستم های امنیتی در خانه و یا محل کارتان استفاده می کنید با نصب یک پدال اعلام سرقت امنیت خود را بالاتر ببرید. در این مقاله درمورد انواع پدال سرقت، مقایسه آن با دکمه های اعلام سرقت، طریقه نصب و نیز عملکرد آن ها صحبت شد. این اطلاعات می تواند به انتخاب شما برای امنیتی بیشتر کمک کند.

به علاوه، شما عزیزان می توانید برای دریافت مشاوره رایگان در مورد نصب دزدگیر اماکن و همچنین نصب دوربین مدار بسته و سایر سیستم های حفاظتی و امنیتی مانند نصب سیستم اعلام حریق و هوشمند سازی ساختمان در ساعات کاری با کارشناسان ما در رهاورد نیرو تماس حاصل فرمایید و سوالات خود را مطرح فرمایید.

5/5 - (2 امتیاز)
فروشگاه
 • خرید دوربین مدار بسته
 • خرید تجهیزات دوربین مدار بسته
 • خرید جک پارکینگی
 • خرید دزدگیر اماکن
خدمات
 • نصب دوربین مدار بسته
 • نصب اعلام حریق
 • نصب دزدگیر اماکن
 • نصب کرکره برقی
 • نصب جک برقی پارکینگی
 • هوشمند سازی ساختمان
جدیدترین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه