مقالات دوربین

معرفی دوربین مداربسته برای کارخانه و دوربین مداربسته برای حیاط

دوربین مدار بسته حیاط

تأسیسات و کارخانه های تولیدی از ایمنی به وجود آمده توسط نصب دوربین مداربسته بهره مند می شوند. سرقت از مواد خام مانند الوار ، مس و همچنین فلزات گرانبها در بالاترین حد خود قرار دارد و سارقین با فرکانس بیشتر به دنبال تأسیسات صنعتی و همچنین سایر امکانات انبار هستند. کارخانه های متعددی نیز برای ادامه رقابت در بازار خود به اسرار و تکنیک های تجاری بسیار امن وابسته هستند. سیستم کاملی از دوربین های نظارتی علاوه بر اینکه به شما کمک می کند تا در بازارهای رو به رشد باقی بمانید ، از شما در محافظت از ساختمان ، کارمندان و تجهیزات نیز کمک خواهد کرد.

نصب دوربین مدار بسته

مزایای دوربین مدار بسته در کارخانه ها

کنترل کیفیت

تحولات در فناوری های دوربین دیجیتال امکان کنترل کیفیت از طریق دوربین های نظارتی را عملی می کند. دوربین های امنیتی ویدئویی به شما کمک می کنند تا روند کنترل کیفیت فعلی خود را بسیار سریعتر و مقرون به صرفه تر کنید.

نظارت از راه دور

یک DVR (ضبط کننده فیلم دیجیتال) یا NVR (ضبط کننده ویدیوی شبکه) همراه با یک سیستم امنیتی شما را قادر می سازد فیلم های نظارت تصویری خود را از طریق وب انتقال دهید. که بررسی هر یک از دوربین های فیلمبرداری شما را در هر زمان ساده می کند. این امر مطمئناً سودمند است هنگامی که شما بر یک کارخانه بزرگ یا مکان های مختلف نظارت می کنید. DVR ها و NVR ها به کارمندان امنیتی کنونی شما اجازه می دهند وظایف اضافی نگهبان فعال (مانند گشت های پیاده) را با مشاهده یک مانیتور در طول روز انجام دهند.

ایمنی کار

دوربین های مدار بسته ممکن است نزدیک ماشین آلات خطرناک قرار بگیرند تا سیستم های خودکار را با خیال راحت مشاهده کنند یا حتی از کارمندان در برابر آسیب های احتمالی محافظت کنند. این کار همچنان مورد استفاده ترجیح داده شده برای دوربین های امنیتی ویدئویی طی سالیان گذشته است و با پیشرفت در فن آوری ، بسیار کارآمدتر نیز رشد می کند.

سهولت نصب

راه اندازی دوربین مدار بسته جدید HD بسیار آسان است. بسیاری از دوربین های جدید به سادگی از یک سیم برای انتقال نیرو ، فیلم و صدا استفاده می کنند. این کار نصب و نگهداری را بسیار آسان می کند.

خطرات دوربین امنیتی ساخت

حفاظت

با قرار دادن دوربین های مدار بسته که به طور آشکار در مکان های عمومی مانند مناطق تولید و مدیریت و به دور از اتاق های استراحت و دستشویی ها ، از حریم خصوصی کارگران خود محافظت کنید.

آسیب

دوربین های ویدئویی که عملیات ساخت یا تجهیزات سنگین را مشاهده می کنند ممکن است در اثر ریزش یا سقوط قطعات یا تجهیزات معیوب، آسیب ببینند.

قطعی برق

قطع شدن جریان برق و یا نوسانات برق ممکن است به سیستم شما آسیب برساند یا حتی ضبط فیلم شما را مختل کند و ممکن است کارخانه را در معرض سرقت یا آسیب  قرار دهد. حتی اگر این نوع آسیب غیرمعمول باشد ، ضروری است که برای محافظت از کارکنان و ساختمان خود در صورت بروز چنین اختلالی ، از روش امنیتی پشتیبان استفاده کنید.

تنظیمات دوربین مدار بسته کارخانه

کارخانه ها ممکن است از نظر نوع و ظرفیت تولید بسیار متفاوت باشند. نیازهای دوربین نظارت کارخانه فعلی شما به عناصر اصلی متعددی بستگی دارد. هنگام خرید و راه اندازی سیستم امنیتی ویدئو ، به هر یک از موارد زیر فکر کنید:

آیا موقعیتی پیش آمده است که احساس کرده باشید با دوربین مدار بسته می توانستید جلوی وقوع یک حادثه را بگیرید ؟

مانند جرم ، سرقت ، جراحات کارمندان ، مسائل مربوط به مسئولیت ، خرابی مکانیکی و غیره…

آیا تقاضای زیادی برای محصولات تولیدی خود دارید؟

در حال حاضر چه سیستم های امنیتی مستقر و نصب شده دارید؟

تهدید امنیتی فعلی شما چیست؟

آیا شما سابقه مشكلات سرقت را دارید؟

ظرفیت تولید شما چقدر است؟ آیا بزرگ است؟

آیا شما یک شی تولید می کنید یا اقلام مختلفی را در شیفت های مختلف تولید می کنید؟

تولید انواع و اقسام محصولات ممکن است به امنیت بزرگتر یا سیستم بسیار متنوع تری از دوربین ها نیاز داشته باشد.

سایر خدمات پیشنهادی : نصب دزدگیر اماکن ، نصب اعلام حریق ، هوشمند سازی ساختمان

راه اندازی دوربین مدار بسته در کارخانه

  • دوربین ها را در ورودی ها و همچنین خروجی ها به فضاهای اداری ، محل های تولید و مناطق حمل و نقل / گیرنده قرار دهید تا از هر بازدید کننده ای که وارد کارخانه شما می شود یک تصویر عالی ثبت کنید.
  • اطمینان حاصل کنید که دوربین ها در مکان های کاملاً باز مانند کف کار و محل های ذخیره سازی توسط دوربین های موجود در هر گوشه یا حتی دوربین های نظارت بر گنبد که در سقف نصب شده اند کاملا محافظت می شوند.
  • مناطق حساس دیگر (به عنوان مثال ماشین آلات خطرناک ، مواد خام ارزشمند و غیره) می توانند توسط دوربین های نظارت ثابت محافظت شوند.
  • اگر مدیریت چندین نوع تولید ، یک کارخانه بسیار بزرگ یا چندین مکان به عهده شماست، برای ساده تر کردن نظارت بر همه آن ها ، یک NVR (ضبط کننده فیلم شبکه) تهیه کنید.

دوربین مدار بسته در حیاط چگونه کار می کند

بیشتر دوربین های امنیتی هوشمند بیرونی از Wi-Fi برای اتصال به شبکه خانگی شما استفاده می کنند و به شما این امکان را می دهند که با استفاده از یک برنامه تلفن همراه از هرجایی به آنها دسترسی داشته باشید. اما مدل هایی نیز وجود دارند که می توانند از اترنت سیمی ، بلوتوث ، Z-Wave یا یک فناوری بی سیم اختصاصی برای اتصال به یک برنامه تلفن همراه یا هاب اختصاصی استفاده کنند.

نصب دوربین های Wi-Fi راحت تر از دوربین های سیمی است زیرا نیازی نیست که در نزدیکی پورت اترنت قرار بگیرند و نیازی به سیم کشی ندارند. نصب آسان دوربین های Wi-Fi با باتری آسان است زیرا شما می توانید آنها را تقریباً در هر جایی قرار دهید (تا زمانی که بتوانند به روتر شما متصل شوند) بدون اینکه مجبور شوید کابل برق را در خانه خود قرار دهید تا به پریز برق وصل شود. این نوع دوربین ها معمولاً از باتری های قابل شارژ استفاده می کنند که می توانند به راحتی بیرون بیایند و برای شارژ با کابل USB به داخل منزل برده شوند ، اما در هوای سردتر به سرعت تخلیه می شوند.

دوربین مدار بسته

دوربینی که در حیاط نصب می شود، چه نوع آب و هوایی را می تواند کنترل کند

هر دوربین بیرونی به نوبه خود باید در برابر تابش عناصر مقاومت کند و دارای درجه IP (محافظت در برابر نفوذ) باشد. رتبه بندی IP شامل دو رقم است که به شما می گوید در اکثر شرایط آب و هوایی دوربین چقدر خوب ایستادگی می کند. اولین رقم زیر پیشوند IP به شما می گوید که دوربین در برابر نفوذ اجسام جامد مانند گرد و غبار باد مقاومت می کند و از 0 (بدون محافظت) تا 6 (محافظت کامل در برابر گرد و غبار و خاک) است. عدد دوم به شما می گوید که دوربین در برابر رطوبت چقدر مقاوم است و از 0 (بدون محافظت) تا 9 است (محافظت در برابر فاصله نزدیک ، پایین آمدن فشار پاشش از همه زوایا).

اکثر دوربین های امنیتی در فضای باز دارای درجه IP66 هستند ، بدین معنی که از محافظت کامل در برابر نفوذ گرد و غبار محافظت می کنند و می توانند از هر جهت پرش های آب را کنترل کنند ، اما نباید در آب غوطه ور شوند. آنها معمولاً از باران ، برف ، گرما و سرما در امان هستند.

6 نکته که هنگام نصب دوربین در حیاط باید در نظر گرفت

پوشش

شما باید تعیین کنید که کدام مناطق بیشتر آسیب پذیر هستند و باید تحت پوشش قرار گیرند. شرکت نصب دوربین مداربسته یک تحلیلگر را برای کمک به تشخیص بهترین مکان ممکن برای نصب دوربین ها و به دست آوردن پوشش بهینه ، ارسال می کند. مثلا با اندازه گیری متراژ حیاط تصمیم می گیرند چه تعداد دوربین و در چه مکان های مورد نیاز است.

دوربین مدار بسته مناسب

دوربین های گلوله ای به شکل استوانه ای بلند و طولانی هستند و برای استفاده در فضای باز مانند حیاط ایده آل هستند. نقاط قوت آنها به طور خاص در برنامه هایی است که نیاز به مشاهده مسافت طولانی دارند. این دوربین ها در داخل محافظ نصب می شوند ، در برابر گرد و غبار ، آلودگی و سایر عناصر طبیعی محافظت می شوند. دوربین ها به راحتی با یک براکت نصب می شوند و بسته به نیازهای برنامه در نظر گرفته شده دارای لنزهای ثابت یا واریفوکال هستند.

از دیگر مزایای دوربین های گلوله ای می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دید در شب IR
  • اندازه جمع و جور که به نصب کمک می کند
  • وضوح تصویر با کیفیت بالا

شما کاربران گرامی می توانید برای خرید دوربین مدار بسته متناسب با نیازهای کارخانه و شرکت خود که دارای ویژگی هایی از قبیل دید در شب و کیفیت تصویر بالا باشد به صفحه فروشگاه رهاورد نیرو مراجعه کنید. در ضمن در این فروشگاه می توانید نسبت به خرید دزدگیر اماکن و تجهیزات جانبی آن نیز اقدام نمایید.

زاویه بندی مناسب

در هنگام نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته در حیاط ، به منظور کارایی بیشتر دوربین ها، بهتر است زاویه مناسب را شناسایی کنید. یکی از راه هایی تشخیص زاویه مناسب، پیدا کردن محل های پرخطرتر است. مثلا ورودی حیاط، پله هایی که به زیر زمین یا پشت بام منتهی می شود، کنج و گوشه هایی که دید و نور کافی ندارند، لا به لای درخت های بزرگ و پرشاخه که به راحتی مکانی برای پنهان شدن هستند و … . دوربین ها باید با زاویه مناسب تنظیم شوند تا تمام ورود و خروج افراد به محل را تحت نظر داشته باشند.

جنبه های تکنیکی

شما باید برخی از جزئیات فنی در مورد سیستم امنیتی را بدانید. ابتدا اطمینان حاصل کنید که دوربین های شما می توانند فیلم های HD ضبط کنند. بعد ، تجهیزات اضافی مورد نیاز خود را در نظر بگیرید. بیشتر نصب دوربین های مدار بسته با سخت افزار ضبط و ذخیره سازی آنها همراه است. برخی از آنها گزینه ذخیره سازی ابری را نیز ارائه می دهند که به معنای ذخیره آنلاین فیلم ضبط شده است. فضای ذخیره سازی محلی مانند رایانه یا لپ تاپ روی دیسک سخت انجام می شود. تفاوت هارد دیسک سیستم دوربین با لپ تاپ شما این است که دوربین هارد دیسک شما از ظرفیت بالاتری برخوردار است و می تواند برای مدت زمان طولانی تری به طور مداوم کار کند. با این گفته ، آنها نیز باید هر از چند گاهی تعویض شوند. از این رو ، شما همچنین باید در مورد مدت زمان ذخیره سازی هر فیلم مرتب شده تصمیم بگیرید. اگر ظرفیت ذخیره سازی را داشته باشید می توانید از یک روز تا سه ماه یا حتی بیشتر از آن هر چیزی را انتخاب کنید. سرانجام ، سیستمی را انتخاب کنید که کنترل از راه دور و دسترسی را ارائه دهد. با این کار می توانید دوربین مداربسته را حتی هنگام مسافرت نظارت و کنترل کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *