­چرا باید از دوربین مداربسته استفاده کنیم؟

­چرا باید از دوربین مداربسته استفاده کنیم؟

­چرا باید از دوربین مداربسته استفاده کنیم؟ با این که همه ما کم و بیش با کاربرد های نصب دوربین مداربسته آشنایی داریم و می دانیم در حال حاضر استفاده از این دستگاه امنیتی – نظارتی جز ضرورت است. باز هم این پرسش مطرح می شود که استفاده از CCTV یا همان دوربین مداربسته چه کاربرد های دیگری دارد و به طور کلی چرا باید حتما در بسیاری از شرایط و موقعیت ها از این دستگاه و تکنولوژی مفید و مهم بهره گرفت. امروزه دوربین های مداربسته در مقایسه با تمامی روش های کنترلی هزینه بالاتری دارند. اما صد در صد ایمن تر هستند.

البته اگر به درستی مورد استفاده قرار بگیرند می توانند سطح ایمنی یک محیط را بالا ببرند. کاربرد های دوربین مداربسته از نظر ابعاد روانی و موقعیتی که ایجاد می کند اهمیت زیادی دارد. این دستگاه وقتی در محیطی نصب می شود می تواند نشان دهد که ایمنی در محل برقرار است و سارقین نیز درگیر همین موضوع می شوند و عموما دستبرد به یک محیط که دارای دوربین مداربسته است را از ذهنشان بیرون خواهند کرد.

درطول چند دهه اخیر به جهت افزایش ایمنی یک محیط شرکت های زیادی نیز در ایران تاسیس شدند که به شما نوید بالا بردن ایمنی محیط را می دانند. آن ها معمولا برند های نمایندگی و شرکت هایی بودند که دزدگیر اماکن، دوربین مداربسته و دوربین نظارتی نصب می کردند.

نصب دوربین مدار بسته

ویدیوی آموزشی : ­چرا باید از دوربین مداربسته استفاده کنیم؟

 

عمده ترین دلایل استفاده از دوربین مداربسته

استفاده از تکنولوژی دوربین مدار بسته در یک محیط باعث حفظ اموال و جان و همین طور دارایی ها خواهد شد. در صورتی که مدتی محیط را ترک کنیم قادر به بررسی کل فضا در فیلم هایی هستیم که امروزه به صورت سخت افزاری و یا حتی شبکه قابل بازیابی هستند. یعنی حتی دیگر نیاز به هارد دیسک های فیزیکی نیست و ممکن است تکنولوژی دوربین مورد نظر پیشرفته بوده و تمامی داده ها به یک آدرس اینترنتی در شبکه ارسال شود.

کمک به نظارت در محیط های اجرایی و کاری با دوربین مداربسته

ممکن است صاحب یک فروشگاه، شرکت، تجارت، استارتاپ و یا کسب و کار باشید. در این وضعیت بیش از پیش با کاربرد های دوربین مداربسته آشنا می شوید. در واقع شما می توانید بدون این که در محیط شرکت، فروشگاه یا کسب و کار خود حضور داشته باشید، به همه چیز نظارت کنید. ببینید که چه اتفاقی در شرکت شما رخ می دهد.

پرسنل چگونه عملکردی در محیط کار دارند و آیا همه چیز آن طور که شما می خواستید اجرا می شود. علاوه بر آن می توان دستگاهی مانند دوربین مداربسته را در خط تولید یک شرکت و یا کارگاه نصب کرد و همه چیز را بند به بند و مو به مو بررسی کرد. همین طور اطلاعات دوربین ها و ویدیو ها نیز به صورت بکاپ در هارد های سخت افزاری ذخیره می شود و امکان مرور حتی پس از گذشته یک هفته نیز وجود دارد.

خرید دوربین مدار بسته

برای خرید دوربین مدار بسته در انواع مدل ها و برند ها یعنی خرید دوربین مداربسته داهوا به همراه تجهیزات دوربین مدار بسته می توانید از صفحه فروشگاه رهاورد نیرو دیدن کنید یا بر روی عکس زیر کلیک کنید تا مستقیما وارد صفحه محصولات دوربین های مداربسته شوید. در ضمن می توانید علاوه بر خریداری دوربین با خرید دزدگیر اماکن امنیت بیشتری را برای منزل یا محل کار خود فراهم نمایید. برای تهیه دزدگیرهای فایروال روی لینک خرید دزدگیر فایروال کلیک کنید.

ایجاد حس ترس و وحشت در دل مجرمین با دوربین مداربسته

به طور کلی و قریب به اتفاق یکی از مهم  ترین و اساسی ترین کاربرد های دوربین مداربسته، مربوط به شرایطی است که شما می خواهید سارقین و مجرمین را از محیط دوربین کنید. به هر حال پس از نصب دوربین مداربسته در یک محیط تابلوهای متعددی نصب می شود که نشان می دهد در یک محدوده و یا موقعیت از این دستگاه استفاده می شود.

در واقع نصب تابلوی دوربین مداربسته یک نوع مسئولیت اجتماعی ویژه به بار می آورد که سارقین نیز تحت تاثیر آن قرار می گیرند. از این رو این دستگاه بار ها توانسته جلوی اتفاقات خطرساز را بگیرد. حتی به صورت غیرمستقیم بدون این که حتی چهره ثبت شود، موجب شده که بسیاری از سارقین در چنگال قانون بیفتند.

ایجاد حس ترس و وحشت در دل مجرمین با دوربین مداربسته

علاوه بر آن در نهایت کاربرد های دوربین مداربسته در شناسایی افراد است و در برخی مواقع سارقین قصد دزدی و سرقت از یک محیط را دارند و حتی ممکن است با مشاهده تعداد زیادی دوربین از تصمیم خود پشیمان شوند. بهتر است همواره دوربین های مداربسته در زوایای مختلف نصب شوند و ترجیحا دید در شب و مادون قرمز داشته باشند. در این صورت عملکرد آن ها تا 90 درصد پایدار تر خواهد بود و به مراتب دیوایس های مفید تری در این وضعیت به حساب می آیند.

ایجاد احساس آرامش با استفاده از دوربین مداربسته

به هر حال همه ما نگران دارایی های خود هستیم، این دارایی ها می تواند مادی یا معنوی باشد. در یک محیط بزرگ به طبع نظارت سخت تر است و شما برای مدیریت همه بخش ها نیاز به دوربین خواهید داشت. ممکن است در فضایی که در مورد آن صحبت می کنیم اتفاق خاصی هم رخ ندهد. اما به هر حال یکی از مهم ترین کاربرد های دوربین مداربسته ایجاداحساس آرامش و اطمینان است.

در صورتی که صاحب یک بخش خصوصی هستید می توانید از دوربین مداربسته برای مدیریت آن استفاده کنید و حتی اگر در محیط مورد نظر اتفاقی رخ دهد که هیچ ربطی به شما نداشته باشد، می توانید از فیلم دوربین مداربسته برای پیگیری جرم و کشف و ضبط استفاده کنید. دوربین مداربسته یک داده قابل استناد در قوه قضاییه و دادگستری است و همیشه توانسته در بسیاری از اتفاقات نقش مهمی را ایفا کند.

ایجاد احساس آرامش با استفاده از دوربین مداربسته

در بیشتر تصادفات دوربین های مداربسته سطح شهر ها توانستند عملکرد فوق العاده ای را در تشخیص خلاف ایفا کنند. در پرونده هایی که همه چیز مبهم بود یک دوربین خیابانی تمامی صحنه ها را از زوایای مخلتف ثبت و ضبط کرده است.

مقالات مرتبط:

آموزش انتقال تصویر از دوربین مدار بسته به گوشی موبایل

رصد ترافیک در سطح شهر به کمک دوربین مداربسته

امروزه در بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا از یکی از مهم ترین کاربرد های دوربین مداربسته نیز استفاده های ویژه ای می شود. شهرهای بزرگ، خیابان ها و مسیرهای شلوغ به دوربین مداربسته مجهز هستند و در صورت بروز هرگونه خطا و خلاف، پلاک خودرو به راحتی ثبت می شود و در نهایت امکان اعمال قانون به این طریق وجود دارد.

رصد ترافیک در سطح شهر به کمک دوربین مداربسته

در واقع کاربرد های دوربین مداربسته در محیط های شهری، نمایش پلاک خودرو ها، خلاف آن ها، امکان ثبت جریمه از راه دور و همین طور ذخیره سازی تصاویر مربوط به خلاف است. البته امروزه در برخی از خیابان های شلوغ و شهرهای بزرگ از جمله تهران نیز این پروژه پیاده سازی شده است و ما بعد دیگری از کاربرد های دوربین مداربسته را نیز مشاهده کرده ایم.

شناسایی مشتریان و رفت ار آن ها با دوربین مداربسته

جالب است بدانید که در بسیاری از کسب و کار ها و فروشگاه ها دوربین مداربسته نصب می شود که از نظر روان شناسی رفتار و انتخاب های مشتریان مورد بررسی قرار بگیرد. در واقع بخش کلیدی و مهمی از کاربرد های دوربین مداربسته مربوط به فروشگاهی است که می خواهد مسیر های رفت و آمد مشتریان خود را بهینه کند و همین طور کالا ها را در وضعیتی قرار دهد که عبور و مرور در آن ها بیشتر است.

شناسایی مشتریان و رفت ار آن ها با دوربین مداربسته

علاوه بر آن این مسئله سبب می شود که هر کارفرمایی بتواند در کسب و کار خود بهترین نقطه برای گرد هم آوردن محصولات مهم را شناسایی کند. البته نصب دوربین مداربسته در یک فروشگاه و یا کسب و کار مزایای زیاد دیگری نیز دارد که باعث می شود کارمندان شما نیز مسئولیت پذیری بیشتری داشته باشند.

دوربین مداربسته و افزایش بهره وری و فعالیت مفید کارمندان و کارگران

در ادامه مبحث بررسی کاربرد های دوربین مداربسته و این که چرا باید در یک محیط دوربین مداربسته یا CCTV نصب شود باید به موضوعی اشاره کنیم که یکی از بزرگ ترین معضلات صاحبان کسب و کار و مدیران شرکت ها و مجموعه ها است. با نصب دوربین مداربسته می توانید وجدان کاری کارمندان خود را بیشتر کنید.

ضمن این که از سرکشی مداوم جلوگیری کنید. حتی اگر خودتان به صورت فیزیکی در شرکت حضور ندارید این کار را به بهترین شکل ممکن از راه دور انجام دهید. دوربین های مداربسته امروزه دارای امکان کنترل از راه دور هستند. می توانید روی تلفن همراه هوشمند خود به راحتی تمامی زوایا از تمامی دوربین های نصب شده در یک شرکت و یک سرور را بررسی کنید.

دوربین مداربسته و افزایش بهره وری و فعالیت مفید کارمندان و کارگران

مثلا اگر قصد دارید به سفر کاری خارج از شهر بروید می توانید به راحتی آی پی دوربین ها رادریافت کرده و با یک اتصال ساده به اینترنت، تصویر در حال ضبط توسط دوربین ها را به صورت مستقیم مشاهده فرمایید. در بسیاری از شرایط هر گونه ادعا توسط کارمندان و همین طور اتفاقات و رخداد های یک شرکت و مجموعه توسط این دستگاه ها قابل پیگیری می باشد. می توانید صحنه های خاص را ضبط کنید و نگران نباشید. در محیطی که شما مجوز بهره برداری از آن را دریافت کرده اید و عمومی است، از نظر قانونی هیچ منعی برای استفاده از این ابزار ایمنی وجود ندارد.

جمع بندی نهایی

امروزه دوربین های مداربسته در سطح شهر، خیابان ها، محله ها، کوچه ها، مراکز خدماتی و تجاری و… نصب می شوند و در واقع نوعی روش جلوگیری و حتی پیگیری جرم هستند. دادگاه ها در پرونده های حقوقی و جرائم رخ داده می توانند با استناد به دوربین مداربسته در خصوص یک پرونده خاص نظر قطعی بدهند.

کاربرد های دوربین مداربسته بسیار وسیع است که در این مطلب به بررسی تعداد زیادی از آن ها پرداختیم. در نهایت باید عرض کنیم که امروزه نصب دوربین مداربسته چه در محیط های عمومی و چه در فضای منزل تبدیل به یک اصل اساسی برای بهبود نظارت بر یک موقعیت شده است.

ما در شرکت رهاورد نیرو علاوه بر فروش آنلاین دستگاه ها و سیستم های حفاظتی و امنیتی ساختمان مانند دوربین های مداربسته و دزدگیر به همراه تجهیزات آن ها در حوزه خدمات نصب دزدگیر اماکن، هوشمند سازی ساختمان مسکونی  و نصب اعلام حریق نیز فعال هستیم. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید.

مقالات مرتبط:

دوربین مدار بسته مخفی کوچک برای منزل به همراه آموزش نصب

5/5 - (2 امتیاز)
فروشگاه
  • خرید دوربین مدار بسته
  • خرید تجهیزات دوربین مدار بسته
  • خرید جک پارکینگی
  • خرید دزدگیر اماکن
خدمات
  • نصب دوربین مدار بسته
  • نصب اعلام حریق
  • نصب دزدگیر اماکن
  • نصب کرکره برقی
  • نصب جک برقی پارکینگی
  • هوشمند سازی ساختمان
جدیدترین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه