هوشمند سازی ساختمان و کاهش مصرف انرژی

کاهش مصرف انرژی با هوشمند سازی ساختمان

کاهش مصرف انرزی با هوشمند سازی ساختمان این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است. شاید عده ای تصور کنند که هوشمند سازی منازل امری لوکس و خارج از عرف است. اما صرفه جویی اقتصادی و افزایش ضریب امنیتی منازل دو دستاورد مهم تکنولوژی هوشمند سازی در عمران ساختمان بوده است. به گونه ای که روز به روز عده بیشتری منازل خود را مجهز به فناوری های نوین هوشمند سازی می کنند. اماکاهش مصرف انرژی با هوشمند سازی ساختمان چگونه صورت می گیرد و در چه زمینه هایی به خدمت صنعت ساختمان سازی آمده است؟

مزیت های کاهش مصرف انرژی با هوشمند سازی ساختمان

مصرف گاز، آب و برق سه مصرف انرژی مهم در منازل به حساب می آیند. اگر خانه ای به فناوری نوین هوشمند سازی مجهز شود در مصرف هر سه آن ها صرفه جویی قابل ملاحظه ای کرده است. بگذارید این موضوع را با مثالی برای شما روشن تر کنیم.

هوشمند سازی و کاهش مصرف انرژی گاز شهری

برای بررسی دقیق هوشمند سازی و کاهش مصرف انرژی در فرآیند گاز شهری بگذارید روایتگر مراجعه کننده ای به شرکت رهاورد نیرو باشیم : یک روز یکی از خانواده های تهرانی به شرکت رهاورد نیرو مراجعه کرد و گفت که قبض گاز ویلای آن ها بسیار سرسام آور است . پرسش این خانواده این بود که آیا می توان با فرآیند هوشمند سازی این مصرف انرژی را به حداقل رساند یا خیر؟ شرکت با بررسی مشکل متوجه شد که این خانواده، شومینه پذیرایی را صرفاً برای استفاده آخر هفته در کل ایام زمستان روشن می گذارند و این موضوع مهم ترین دلیل مصرف بالای گاز شهری آن ها بوده است.

بنابراین دست به کار شدیم و با موافقت مشتری، شومینه را به سیستم هوشمند و کنترل از راه دور مجهز نمودیم. از این به بعد این خانواده یک روز قبل از سفر به ویلا تنها با یک اپلیکیشن ساده بر روی گوشی تلفن همراه شومینه ویلا را روشن می کنند و زمانی که به ویلا می رسند با خانه گرم مواجه می شوند.

ضمن آنکه با کمک این اپلیکیشن می توانند دمای خانه را مرتباً بررسی نمایند و از وضعیت خانه مطلع شوند. بعد از اجرای این طرح، مشخص شد که مصرف گاز شهری این خانواده به نصف کاهش پیدا کرده است و هزینه های گاز ویلا به شدت کم شده است. این تجربه مفید باعث شد که آن ها به دنبال دیگر خدمات هوشمند سازی ویلا باز هم به سراغ رهاورد نیرو بیایند. خدمات پرطرفدار رهاورد نیرو : نصب دوربین مدار بسته ، نصب دزدگیر اماکن.

هوشمند سازی و کاهش مصرف انرژی برق

عموماً مصرف کولر گازی مهم ترین دلیل افزایش مصرف برق در ایام تابستان است. از طرفی تأمین رفاه و آسایش خانواده های محترم مهم ترین هدف تکنولوژی برتر هوشمند سازی خانه است. تصور کنید که خانمی بعد از یک روز گرم و پرکارمی خواهد به خانه برگردد و با خانه ای که مانند کوره آجر پزی است مواجه شود. پیشنهاد تکنولوژی تجهیز خانه به سیستم هوشمند سازی و کنترل از راه دور است.

در این مورد خاص خانم خانه با یک دکمه از کیلومترها آن طرف تر کولر گازی خانه را روشن می کند، درب پنجره ها را با کمک همان اپلیکیشن می بندد و احتمالاً فر گاز را روشن می کند تا زمانی که به خانه برگشت غذای خود را در محیطی مطبوع میل کند. این لطف تکنولوژی به این خانم شاغل است. در عین حال که مصرف برق به خوبی مدیریت شده و کنترل هر یک از وسایل برقی به دست این مصرف کننده است.

هوشمند سازی و کاهش مصرف آب

مشغله های کاری و حواس پرتی مردم باعث شده که خیلی از اوقات یک غفلت و بی توجهی هزینه گزافی بر دست مصرف کننده بگذارد. بسیار پیش آمده که خانواده ای با قطعی آب مواجه بوده و بی توجه به قطعی موقت آب، شیر آب را باز گذاشته است و از خانه بیرون رفته است. هوشمند سازی خانه این اتلاف آب را تشخیص خواهد داد و به کمک صاحب خانه می آید. در این موارد با یک تماس هشدار دهنده صاحب خانه مطلع می شود و می تواند از همان راه دور کنترل خانه را به عهده بگیرد.

افزایش ضریب امنیت در خانه با هوشمند سازی

هوشمند سازی صرفاً یک فرآیند کنترل کننده انرژی نیست. علاوه بر هوشمند سازی و کاهش مصرف انرژی یکی از مهم ترین کاربرد های هوشمند سازی افزایش ضریب ایمنی در مقابل سرقت و حوادث غیرمترقبه است. علاوه بر نصب دوربین مدار بسته با تجهیز خانه ها به سیستم های هوشمند صاحب خانه با کوچک ترین خطری از کیلومترها آن طرف تر مطلع جریان و امور خانه می شود و کنترل همه چیز را به دست می گیرد. هوشمند سازی در پیوند با تکنولوژی هایی نظیر دوربین های مدار بسته، نصب دزدگیر اماکن و نصب سیستم اعلام حریق نقش مهمی در فرآیند ایمن سازی خانه ایفا نموده است.

اگر می خواهید با خرید دوربین مدار بسته مناسب برای ساختمان محل سکونت یا محل کار یا خرید دزدگیر اماکن یا هر دو، ساختمان مورد نظر خود را هوشمند و ایمن سازید؛ ما به شما محصولات رهاورد نیرو را پیشنهاد می کنیم. برای دیدن این محصولات بر روی لینک آن ها کلیک کنید یا یه صفحه فروشگاه رهاورد نیرو مراجعه کنید.

هوشمند سازی خانه

هوشمند سازی در خدمت صنعت

تمامی کاربردهایی که ذکر شد در صنایع مختلف به طور گسترده استفاده می شود حتی در صنعت کشاورزی و گلخانه داری که از سایر صنایع بزرگ عقب مانده اند. در تمامی این صنایع می توان کنترل از راه دور را اعمال کرد و از مزیت های آن استفاده زیادی برد. بر اساس برنامه نویسی سیستم، این قبیل خدمات شامل هوشمند سازی و کاهش مصرف انرژی و بحث امنیتی، می تواند کامل تر شود و حتی در مواردی به تصمیم گیری سیستم بدون دخالت انسان در جهت منافع صاحب کار عمل کند. این مسیری که فناوری هوشمند سازی طی می کند و به نظر می رسد که در آینده به کمک ربات ها و رایانه های مختلف کامل تر گردد.

شرکت رهاورد نیرو بر پایه سال ها تجربه و به مدد نیروهای متخصص خود آماده خدمت رسانی در راستای نصب اعلام حریق  می باشد. از این رو ما خود را در مقابل صرفه جویی انرژی و بالابردن ضریب ایمنی ساختمان مسئول می دانیم مسئولیتی که در سرلوحه وظایف کاری این شرکت قرار گرفته است.

5/5 - (1 امتیاز)
فروشگاه
  • خرید دوربین مدار بسته
  • خرید تجهیزات دوربین مدار بسته
  • خرید جک پارکینگی
  • خرید دزدگیر اماکن
خدمات
  • نصب دوربین مدار بسته
  • نصب اعلام حریق
  • نصب دزدگیر اماکن
  • نصب کرکره برقی
  • نصب جک برقی پارکینگی
  • هوشمند سازی ساختمان
جدیدترین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه