نقشه حرارتی در دوربین مدار بسته

تکنولوژی نقشه گرمایی در دوربین مدار بسته Heat Map چیست؟

در این مقاله بررسی می کنیم که تکنولوژی نقشه گرمایی در نصب دوربین مدار بسته چیست؟ شاید برایتان جالب باشد که بدانید یک ویژگی جذاب به نسل جدید دوربین های IP اضافه شده است به نام نقشه حرارتی یا Heat Map که اطلاعات با ارزشی را درباره ی رفتار مشتری در اختیار شما قرار می دهد.
اما بیایید ببینیم که این دوربین ها، این اطلاعات را چگونه در اختیار شما قرار می دهند؟ در واقع با استفاده از این تکنولوژی شما می توانید نقشه حرارتی تصویر دوربین تان را ببینید که در جاهای پر تردد و کم تردد به رنگ های مختلف نشان داده شده است.

از این رو شما می توانید با بررسی مکان های پر تردد فروشگاه بفهمید که چه محصولاتی طرفدار بیشتری دارند و با توجه به این اطلاعات، محصولات مورد نظر تان را به چه شکلی بچینید که بیشتر جلب توجه کند. علاوه بر این ها شما می توانید آمار روزانه و ساعتی از بازدید فروشگاه داشته باشید.

نصب دوربین مدار بسته
نقشه گرمایی در دوربین مدار بسته ، مقادیر و داده های مختلف رفتار مشتریان را با رنگ های مختلف نمایش می دهد و هر چه رنگ گرم تر باشد مانند: رنگ های قرمز ، زرد و نارنجی یعنی آن مکان پر تردد تر است از طرف دیگر هر چه رنگ سرد تر باشد مانند: رنگ های آبی و سبز یعنی تردد در آن مکان کم است.
به بیان ساده تر از رنگ برای نشان دادن میزان تردد مشتریان در بخش های مختلف فروشگاه استفاده می شود. لازم به ذکر است که شما کاربران گرامی می توانید برای خرید دوربین مدار بسته با قابلیت های مهمی از قبیل دید در شب و در انواع مدل ها و سایزها و همچنین خرید دزدگیر اماکن بر روی لینک این محصولات کلیک نمایید یا با کارشناسان ما در رهاورد نیرو تماس حاصل فرمایید.

نحوه ی عملکرد Heat Map

عملکرد تکنولوژی Heat Map به این صورت است که تصاویر را با توجه به تنظیماتی که انجام می دهید برای مثال در هفته ، برای شما ثبت می کند و طبق تصویر برداری بررسی می کند که در کدام قسمت ها تردد بیشتری وجود داشته آن قسمت ها را قرمز و یا نارنجی می کند سپس به همین صورت تمام نقاطی که درون منطقه ی انتخابی شما وجود داشت را به صورت کامل بررسی می کند و با توجه به میزان تردد آن قسمت را به رنگ های مختلف در می آورد.
سپس طبق همان تنظیمات اولیه در طول هفته بررسی می کند که چه قسمت ها و چه زمان هایی تردد بیشتر است و یک نمودار برای شما رسم می کند تا بتوانید اطلاعات را دقیق تر در اختیار داشته باشید.

شمارش افراد

یکی از قابلیت های تکنولوژی به کار رفته در دوربین مدار بسته هایک ویژن شمارش افراد است. یعنی برای استفاده از این قابلیت دوربین بر روی درب ورودی نصب می شود و در روز تعداد افرادی که وارد فروشگاه می شوند و از فروشگاه خارج می شوند را ثبت می کند. در آخر هم به شما اطلاع می دهد که چه تعداد ورود و خروج صورت گرفته و نمودار این ورود و خروج ها به چه صورت است.
همچنین این نمودار به طور کلی جنسیت افراد و سن تقریبی آن ها را بررسی می کند و در یک نمودار به شما نشان می دهد که چند درصد افرادی که وارد شدند سنشان کم و چند در صد سنشان زیاد بود. که این موضوع هم به شما کمک می کند که بیشتر مخاطبین فروشگاه خود را بشناسید و با توجه به سلیقه ی آن ها محصولات جدید را به فروشگاه اضافه کنید.
علاوه بر این شما با این قابلیت می توانید بررسی کنید که در چه روز هایی مشتری بیشتری داشته اید و همچنین اگر مورد مشکوکی دیدید برای مثال یک فرد زیاد ورود و خروج داشته می توانید آن را بررسی کنید تا از بروز خطرات مختلف نظیر سرقت جلوگیری شود.

مزیت های Heat Map

مشخص کردن مکان های پر تردد و کم تردد در فروشگاه: این قابلیت به شما کمک می کند تا به راحتی بتوانید مکان های پر تردد و کم تردد فروشگاه را تشخیص دهید و بررسی کنید که دلیل تردد کم و یا زیاد در یک نقطه چه عاملی است. سپس می توانید با این بررسی در امر فروش و جایگزاری محصولات خود بهینه سازی انجام دهید.
چیدمان بهتر فروشگاه برای فروش بهتر محصولات و تشخیص محصولات پر طرفدار: شما می توانید با توجه به میزان مشخص شده از تردد اشخاص و نوع رنگ نقاط مختلف فروشگاه بفهمید که مشتریان شما اغلب از چه اجناسی استفاده می کنند. سپس می توانید با توجه به این موضوع بیشتر از محصول پر طرفدار در فروشگاه خود قرار دهید. همچنین با توجه به همین موضوع می توانید چیدمان بهتری هم برای فروشگاه خود انتخاب کنید زیرا شما سلیقه ی مشتریان خود را می فهمید.

نقشه حرارتی در دوربین مدار بسته
تشخیص مکان های پر بازدید برای نصب کردن بنر های تبلیغاتی: با بررسی مکان های پر تردد علاوه بر چیدمان بهتر و فروش محصولات بیشتر شما می توانید بفهمید که بهترین مکان که افراد زمان بیشتری را در آن می گذرانند کجا است و بنر های تبلیغاتی خود را در آن مکان ها قرار دهید تا در دید عموم باشند و بیشتر خوانده شوند و مورد توجه قرار گیرند.
تشخیص زمانی هایی که فروشگاه مشتری بیشتری دارد برای زمان بندی کردن فروش محصولات ساعت کار و استراحت کارکنان: مورد بعدی در این باره بررسی ساعات پر تردد است. یعنی شما با استفاده از این تکنولوژی علاوه بر تشخیص مکان های پر طرفدار می فهمید که در چه ساعاتی مشتری بیشتری دارید و فروشگاه شلوغ تر است سپس می آیید و ساعت استراحت و تغییر شیفت کارکنان را به نحوی برگزار می کنید تا با ساعت های شلوغ فروشگاه تداخل نداشته باشد و در این موضوع با مشکل رو به رو نشوید.
تشخیص نوع سلیقه ی مشتریان برای تغییر دادن دکوراسیون فروشگاهی: شما با این قابلیت همچنین می توانید از وقت گذاشتن یک فرد در یک مکان و یا روی یک موضوع نتیجه بگیرید که افراد چه سلیقه ای دارند و سپس طبق آمار بدست آمده، تغییر دکوراسیون های جذابی در فروشگاه انجام می دهید.
نتیجه؛ شما می توانید به راحتی عملکرد مشتریان خود را بررسی کنید و فروش و درآمد فروشگاه خود را چندین برابر بالا ببرید.

فعال کردن Heat Map در برنامه ی هایک ویژن

مراحل فعال کردن Heat Map در برنامه ی هایک وسژن به شرح زیر می باشد.
1- ابتدا باید وارد برنامه ی هایک ویژن شوید.
2- در مرحله ی بعد باید در کادر های خواسته شده نام کاربری و همچنین پسور را به صورت صحیح واد کنید و در آخر login را بزنید تا فضای برنامه برای شما باز شود.
3- با زدن دکمه ی login شما وارد یک پنجره ی جدید می شوید که چندین گزینه برای شما دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید ولی شما برای فعال کردن Heat Map در قسمت بالای صفحه باید روی گزینه ی Configuration کلیک کنید.
4- در این قسمت شما باید روی گزینه ی Meat Map Configuration کلیک کنید تا صفحه ی اصلی بعدی برای شما باز شود.
5- در این قسمت شما باید مکانی که می خواهیم نقشه گرمایی روی آن اعمال شود را انتخاب کنید و تنظیمات جانبی محیط مورد نظرتان را انجام دهید، زمانی که تمام تنظیمات را به طور کامل انجام دادید روی گزینه ی Save کلیک کنید تا تنظماتی که وارد کرده اید در سیستم ثبت شوند.
6- در این مرحله دو صورت وجود دارد یا اطلاعات شما ثبت می شود و یا یک نوشته به شما نشان داده می شود که دو گزینه ی اوکی و کنسل زیر آن قرار دارد در این موقعیت شما باید روی گزینه ی کنسل کلید کنید و از کادر بالا ی صفحه ی قبل وارد قسمت Application شوید.
7- زمانی که Application را میزنید وارد یک پنجره جدید می شوید که در این پنجره باید موارد خواسته شده را به درستی انتخاب کنید و گزینه ی نارنجی رنگ را بزنید.
8- با زدن این دکمه باید چند لحظه منتظر بمانید و سپس می بینید که برنامه هایک ویژن نقشه گرمایی و همچنین آمار این نقشه را بر حسب منطقه ای که انتخاب کردید به شما نمایش می دهد و می توانید از ان استفاده کنید.

تشخیص چهره در دوربین های هایک ویژن با قابلیت Heat Map

این تکنولوژی به علت نمایش دادن فضا به طور کلی، چهره افراد را نمایش نمی دهد و این قابلیت را ندارد تا با ان چهره نگاری کنید ولی اگر از چندین دوربین با این قابلیت در زوایای مختلف استفاده کنید به طوری که یک دوربین به صورت کلی فروشگاه را زیر نظر داشته باشد و دیگر دوربین ها هر کدام روی یک مکان محدود تمرکز داشته باشند این قابلیت می تواند اینجاد شود. به این صورت که این دوربین ها تصویر افرادی که زیاد در یک قسمت رفت و آمد می کنند را ثبت کرده و در نمودار قرار می دهند و در نتیجه اگر سرقتی در فروشگاه انجام شد می توان با توجه به این تصاویر و همچنین تصاویر ثبت شده توسط دوربین روی درب تشخیص داد که فرد سارق چه کسی است.

نتیجه

به طور کلی این تکنولوژی یک روش برای بالا رفتن فروش محصولات فروشگاه های بزرگ است که از آن استفاده می کنند تا بتوانند محصولات خود را بفروشند و یا محصولاتی که مردم به انها توجه دارند را بیشتر بیاورند تا فروخته شود و سود بیشتری داشته باشند.

شرکت رهاورد نیرو با بهره گیری از تیم متخصص نصاب های خود قادر است خدمات ایمن سازی و هوشمند سازی ساختمان از قبیل هوشمند ساختن ساختمان، نصب دزدگیر اماکن و نصب اعلام حریق را در نهایت کیفیت انجام دهد. برای اطلاع از تعرفه ها و شرایط نصب این سیستم ها کافی است بر روی لینک آن ها کلیک نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)
فروشگاه
  • خرید دوربین مدار بسته
  • خرید تجهیزات دوربین مدار بسته
  • خرید جک پارکینگی
  • خرید دزدگیر اماکن
خدمات
  • نصب دوربین مدار بسته
  • نصب اعلام حریق
  • نصب دزدگیر اماکن
  • نصب کرکره برقی
  • نصب جک برقی پارکینگی
  • هوشمند سازی ساختمان
جدیدترین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه