مراحل انجام پروژه

۱-بازدید از مکان

برای نصب صحیح و تهیه نقشه مطابق استاندارد نظام مهندسی و تعیین تعداد و نوع دوربین و… نیاز است که کارشناسان ما از محل شما بازدید کنند.

۲-خرید اجناس مورد نیاز

نوع محصول مورد نیاز از طرف کارشناس پیشنهاد و پیش فاکتور داده می شود و برای اطلاع بیشتر می توانید به فروشگاه سایت مراجعه یا تماس حاصل فرمایید.

۳-پرداخت وجه جهت انجام پروژه

نحوه پرداخت وجه پروژه به این صورت بوده که ۲۰ درصد از مبلغ پروژه در ابتدای قرارداد،۵۰درصد مبلغ
در زمان شروع و ۳۰درصد مبلغ در انتها از مشتری دریافت می شود.

۴-تعیین وقت انجام پروژه

شرکت رهاورد نیرو مهرگان با بکارگیری چندین کادر مجرب از تکنسین های با تجربه در کمترین زمان ممکن پروژه های شما را انجام خواهد داد.

ویژگی های رهاورد نیرو

درخواست مشاوره

درخواست مشاوره

فیلم کامل آموزش نصب دوربین مدار بسته

 

اطلاعات کلی در مورد دوربین مداربسته

 

نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته روی گوشی

دوربین مدار بسته از جمله تجهیزات امنیتی بوده که در اماکن و سازمان های مختلف جهت برقراری امنیت مورد استفاده قرار می گیرد. در منازل مسکونی، اماکن تجاری و فرهنگی، موسسات آموزشی، فروشگاه های کوچک و بزرگ، سازمان ها و ادارات مختلف و … از انواع مختلف دوربین مدار بسته استفاده می شود. علاوه بر تامین امنیت، دوربین های مدار بسته را جهت نظارت نیز به کار می برند. به عنوان مثال در با نصب دوربین مدار بسته در منزل می توان بر عملکرد کودک و پرستار کودک نظارت داشت و یا در ادارات و شرکت های مختلف نیز جهت نظارت بر عملکرد کارمندان و جلوگیری از سرقت و جا به جایی اسناد و مدارک از دوربین مدار بسته استفاده می شود.

دوربین های مدار بسته از اجزا و قطعات مختلفی تشکیل شده اند که از آن جمله می توان به دوربین، دستگاه DVR یا NVR، کابل ها و سیم های مختلف، مانیتور و … نام برد. این نکته قابل ذکر است که نصب دوربین هایی مدار بسته نیازمند دقت و توجه بالایی می باشد و باید این کار توسط  نصاب دوربین مدار بسته صورت گیرد.

نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته روی گوشی

پیشرفت تکنولوژی باعث شده است تا بتوان تصاویر ضبط شده توسط دوربین های مدار بسته را به صورت آنلاین و از طریق اینترنت بر روی گوشی مشاهده نمود. برای نصب دوربین مدار بسته بر روی گوشی نیاز به نصب اپلیکیشن های دوربین مدار بسته بر روی گوشی و انجام تنظیمات نرم افزاری مختلف بر روی دستگاه DVR یا NVR می باشد. این کار نیاز به تخصص بالایی در این کار داشته و باید توسط فردی که مهارت ها و آموزش های لازم را در این زمینه دیده است انجام گیرد. نصب دوربین مداربسته روی گوشی دارای مزایایی مانند اطلاع از محل نصب دوربین در هنگام سفر، اطلاع از امنیت محل کار در هنگام حضور در منزل و جلوگیری از سرقت می باشد.

انواع دوربین مدار بسته

دوربین های مدار بسته در انواع مختلفی از جمله دوربین مدار بسته آنالوگ معمولی ، دوربین مدار بسته آنالوگ HD و دوربین مدار بسته تحت شبکه یا IP می باشد. همچنین بر اساس ظاهر نیز دوربین های مدار بسته را در انواع مختلفی مانند دوربین های مینیاتوری، دوربین های جاسوسی، دوربین های دام و اسپید دام، دوربین های مادون قرمز، دوربین مدار بسته دید در شب رنگی و … دسته بندی می کنند. هر یک از انواع دوربین های مدار بسته دارای قیمت های مختلفی می باشند که بسته به نوع استفاده می توان هر یک را خریداری نمود. به عنوان مثال در صورتی که نیاز به ضبط تصاویر در شب دارید بهتر است تا دوربین های مدار بسته دید در شب را خریداری نمایید. قیمت دوربین مدار بسته دید در شب رنگی نسبت به انواع مدل های دیگر بالاتر می باشد.

بررسی دوربین مدار بسته آنالوگ

دوربین های مدار بسته آنالوگ از قدیمی ترین انواع دوربین ها به شمار می روند که هنوز هم در اماکن مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع از دوربین ها توسط امواج آنالوگ کار کرده و تصاویر را با استفاده از DVR دیجیتالی ثبت کرده و به فرمت دیجیتالی در می آورند. سنسورهای CCD در این نوع از دوربین ها جهت دیجیتالی کردن تصاویر استفاده می شود اما قبل از ارسال ویدئو باید آن را به حالت آنالوگ برگرداند.

مزایای نصب دوربین مدار بسته آنالوگ: این نوع از دوربین ها به علت قیمت پایین تری که نسبت به سایر دوربین های مدار بسته دارند مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته اند. همچنین این نوع از دوربین ها طول عمر بالاتری داشته و روند اجرایی راحتی نیز دارند. امکان نظارت کردن از راه دور و متصل کردن این دوربین ها در مسیرهای طولانی از دیگر مزایایی است که برای دوربین های مدار بسته آنالوگ وجود دارد.

معایب نصب دوربین مدار بسته آنالوگ: از آن جایی که امواج آنالوگ به شدت تحت تاثیر نویزهای محیط می باشند ، در صورت عدم استفاده از کابل های مناسب، امکان تحت تاثیر قرار گرفتن دوربین های آنالوگ توسط نویزها وجود داشته و رزولوشن تصاویر پایین می آید. از این رو انتخاب کابل مناسب در هنگام نصب دوربین مداربسته آنالوگ اهمیت بسیاری دارد.

نصب دوربین مدار بسته

بررسی دوربین مدار بسته تحت شبکه (IP)

دوربین های مدار بسته تحت شبکه نوع جدیدتر دوربین ها به شمار می روند که از تکنولوژی بالایی در آنها استفاده شده است. این نوع از دوربین ها بر اساس پروتکل های شبکه کار کرده و اطلاعات مختلف از طریق شبکه انتقال می یابد. نحوه کارکرد این دوربین ها با دوربین های آنالوگ تفاوت بسیاری داشته و دستگاه DVR وظیفه دارد تا سیگنال های ویدئویی را ضبط و رمزگذاری نماید. در برخی از مدل های دوربین مدار بسته تحت شبکه یک کارت حافظه نیز وجود دارد که می توان تصاویر و فیلم ها ضبط شده را تا مدتی در آن ذخیره نمود.

مزایای نصب دوربین های IP: در این نوع از دوربین ها نیازی به کابل جهت انتقال تصاویر نبوده و این کار توسط شبکه صورت می گیرد. کیفیت تصاویر بالا از جمله مزایای مهم دیگری است که دوربین های تحت شبکه دارا می باشند. استفاده کردن از شبکه های اینترنتی و موبایلی ویژگی مهمی است که آن را در دوربین های مدار بسته آنالوگ نمی بینیم.

معایب نصب دوربین های IP: قیمت بالای این دوربین ها را شاید بتوان مهم ترین عیب برای آن در نظر گرفت اما با توجه به قابلیت هایی که دارد می توان از قیمت بالای آن چشم پوشی کرد. از دیگر معایبی که می توان برای این نوع دوربین ها ذکر کرد این است که به علت انتقال اطلاعات در شبکه های عمومی احتمال هک کردن دوربین وجود خواهد داشت.

نصب دوربین مداربسته IP

بررسی دوربین های مدار بسته HD

این نوع از دوربین ها امکان دسترسی به تصاویر با رزولوشن بسیار بالا را فراهم می کنند. دوربین های مدار بسته HD از همان ابتدا کدگذاری شده و بر روی کابل کواکسیال به DVR منتقل می شوند. این امر باعث عدم مشاهده تصاویر توسط افراد سودجو در بین مسیر دوربین و DVR می گردد. در نتیجه با بریدن کابل در میانه راه امکان مشاهده تصاویر بر روی نمایشگر وجود نخواهد داشت.

مزایای دوربین مدار بسته HD: رزولوشن بالا به همراه قیمت مناسب و نصب راحت از جمله مزایایی است که برای این نوع دوربین ها وجود دارد. علاوه بر آن در صورت خرابی و ایجاد مشکل برای دوربین های مداربسته HD هزینه تعمیرات چندان بالا نبوده و نیازی به صرف هزینه های گزاف جهت تعمیرات نمی باشد.

معایب دوربین مدار بسته HD: رزولوشن در دوربین های مدار بسته HD، ۲ مگاپیکسل بوده در صورتی که در دوربین های تحت شبکه این مقدار ۱۰ مگاپیکسل می باشد. همچنین محدودیت ساخت در کیفیت های بالاتر این دستگاه نیز وجود دارد.

نصب دوربین مداربسته HD

بررسی دوربین مدار بسته بی سیم

در مکان هایی که امکان کابل کشی در آنها وجود ندارد بهتر است از دوربین های مدار بسته بی سیم استفاده گردد. دوربین های مدار بسته بی سیم نیز در انواع مختلفی وجود داشته که دوربین مدار بسته بی سیم آنالوگ و دیجیتال انواعی از آنها می باشند. برخی از دوربین های مدار بسته بی سیم بر روی دستگاه های ضبط تصویر نصب شده و برخی دیگر به صورت سقفی و وب کم طراحی می شوند. نکته ای که در رابطه با این دوربین ها وجود دارد این است که نیازی به استفاده از دستگاه ضبط تصاویر وجود ندارد و اطلاعات داخل حافظه داخلی دوربین ذخیره می گردد. قابلیت هایی مانند شنیدن صدا در محل نصب دوربین و پخش آن وجود دارد که باعث استقبال از ان نوع از دوربین ها شده است.

نصب دوربین های بی سیم

دستگاه های ضبط تصویر دوربین مدار بسته

دستگاه ضبط تصویر دوربین مدار بسته DVR

DVR کوتاه شده عبارت Digital Video Recorder و به معنای ضبط کننده ویدئویی دیجیتال می باشد که از آن در انواع دوربین های مدار بسته HD و آنالوگ استفاده می شود. نقش این دستگاه ذخیره تصاویر، پخش آنها بر روی نمایشگر، اتصال به اینترنت و برنامه ریزی و مدیریت دوربین های نصب شده می باشد.

دستگاه ضبط تصویر دوربین مدار بسته DVR

دستگاه ضبط تصویر دوربین مدار بسته NVR

NVR کوتاه شده عبارت Network Video Recorder یا ضبط کننده ویدئویی شبکه می باشد و از تکنولوژی پیشرفته تری نسبت به DVR برخوردار می باشد. از پردازنده قوی تری در دستگاه NVR استفاده شده است و قابلیت های هوشمند بیشتری نسبت به DVR دارد. این نوع از دستگاه ضبط کننده تنها در دوربین های تحت شبکه به کار برده می شوند و برای انواع دوربین های آنالوگ و HD قابل کاربرد نیستند.

بررسی تفاوت ها و ویژگی های دوربین های مدار بسته آنالوگ و دیجیتال می تواند به افرادی که برای خرید این دوربین ها بر سر دوراهی قرار قرار گرفته اند کمک بسیاری نماید. همانطور که گفته سد دوربین های آنالوگ از قیمت پایین تری بهره مند بوده اما رزولوشن آن با رزولوشن دوربین های دیجیتال قابل مقایسه نمی باشد.

دستگاه ضبط تصویر دوربین مدار بسته NVR

تفاوت دوربین مدار بسته آنالوگ و دوربین مدار بسته دیجیتال

تا مدت ها دوربین مداربسته آنالوگ (Analog Security Camera) مهم ترین نسل از دوربین های مداربسته بودند، تا زمانی که دوربین های مداربسته دیجیتال به بازار آمدند و پیمانکاران زیادی به دنبال نصب و راه اندازی سیستم های دوربین مداربسته دیجیتال رفتند. کیفیت و تجهیزات قابل توجه دوربین های مدار بسته دیجیتال هر کارفرمایی را مجاب به نصب و راه اندازی این دسته از دوربین ها می کند.

دوربین مدار بسته آنالوگ

شما هم در این دو راهی قرار گرفته باشید، از یک طرف با قیمت مناسب و هزینه ی کم دوربین مدار بسته آنالوگ مواجه شده اید و از یک طرف امکانات جدید دوربین مدار بسته دیجیتال همراه با کیفیت ضبط تصاویر از نظرتان دور نمانده است. در این مقاله سعی می کنیم که شما را با تفاوت این دو مدل دوربین مدار بسته آشنا نماییم تا بر اساس نیاز و ملزومات ساختمان خود دوربین مدار بسته مناسب خود را انتخاب کنید.

کیفیت ضبط دوربین مدار بسته دیجیتال

کیفیت ضبط تصاویر در دوربین های مدار بسته دیجیتال در حدود ۱ تا ۵ مگاپیکسل بوده در صورتی که این مقدار در دوربین های آنالوگ بسیار پایین تر و حداکثر یک مگاپیکسل می باشد. در اماکنی که حساسیت بالاتری داشته و نیاز به تشخیص چهره دقیق افراد می باشد نیاز است تا از دوربین های دیجیتال استفاده نمود چرا که این دوربین ها با برخورداری از رزولوشن بالا قابلیت نشان دادن تصاویر و چهره ها را به شکلی دقیق و با جزئیات دارند.

کیفیت ضبط دوربین مدار بسته
کیفیت ضبط دوربین مدار بسته

نصب یک دوربین مدار بسته دیجیتال به جای چند دوربین مدار بسته آنالوگ

با توجه به این که زاویه گرفتن تصاویر در دوربین های دیجیتال بسیار گسترده تر از دوربین های آنالوگ می باشد می توان به جای این که در یک مکان از چند دوربین آنالوگ استفاده نمود، یک دوربین دیجیتال را نصب کرده و با کیفیت بالا به مشاهده تصاویر پرداخت. این کار صرفه اقتصادی بیشتری نیز داشته و نیازی به تهیه چند دوربین آنالوگ برای زوایای مختلف نمی باشد.

برندهای مختلفی در بازار برای دوربین های مدار بسته وجود دارد که از آن جمله می توان به هایک ویژن، های لوک، داهوا، یونی ویو، سونی، سامسونگ، بوش، پاناسونیک و ال جی از جمله برندهای معتبر دوربین های مدار بسته ر جهان می باشند. بهترین مارک دوربین مدار بسته که دارای کیفیت بالایی در ضبط تصاویر و رزولوشن بالا دارد شاید بتوان برند هایک ویژن دانست که محصولات آن در فروشگاه نصب دوربین مدار بسته وجود دارند. شرکت نصب دوربین مدار بسته در تهران و سایر شهرستان ها وجود دارند که به ارائه انواع خدمات نصب و تعمیرات دوربین های مدار بسته می پردازند.

نصب دوربین مدار بسته روی گوشی
نصب دوربین مدار بسته روی گوشی

سوالات متداول

سوالی دارید؟

سوالات متداول

چه برندی را برای نصب دزدگیر اماکن خود خریداری کنیم تا عمر بالا و کیفیت مناسبی داشته باشد؟

برندهایی که توسط شرکت رهاورد نیرو استفاده شده و در پیش فاکتور به مشتری عرضه می شوند همگی دارای کیفیت و گارانتی معتبری هستند.

پیشنهاد شرکت استفاده از چه دزدگیری است ؟

بهترین انتخاب برای نصب دزدگیر اماکن یک سیستم کامل اعلام سرقت دزدگیرهای اماکن با تلفن کننده سیم کارتی هستند چون از نظر امنیت کارایی و امکانات بسیار قوی تر از دو نمونه دیگر هستند.

چه قابلیت هایی در نصب دزدگیر اماکن سیم کارتی وجود دارد که می توان از راه دور آن را کنترل کرد ؟

با استفاده از ارسال پیامک و نرم افزارهای Android و IOS که در هنگام خرید و پس از نصب دزدگیر اماکن آموزش کامل آنها به شما داده می شود می توانید دزدگیر را از راه دور خاموش و روشن کنید، به صدای محیطی که دزدگیر در آنجا نصب شده گوش کنید، صدای خودتونو تو محیط پخش کنید، و با استفاده از رله های قابل فعال شدن از راه دور چراغهایی رو خاموش و روشن کنید و یا حتی با نصب تجهیزاتی مرتبط گلدان ها رو آبیاری کنید.

آیا این دزدگیر ها آلارم یا خطای اشتباهی هم می زنند ؟

این سیستم ها دارای مدارت الکترونیکی هستند و رخداد خطاهایی با توجه به نویز های محیط پیرامون نصب امری اجتناب ناپذیر است ولی با نصب اصولی و رعایت استانداردهای نصب در هنگام نصب دزدگیر منزل تا حد بسیار بسیار قابل توجهی این خطا را می توان کاهش داد و حتی به صفر رساند.

آیا اجناس خریداری شده خدمات پس از فروش دارند ؟

بله. تمامی اجناس عرضه شده و خدمات انجام شده توسط شرکت رهاورد نیرو ۱۰ سال خدمات پس از فروش و نصب دارند

تضمین کیفیت کار شرکت شما چگونه است ؟

این شرکت برای تمامی خدمات نصب دزدگیر اماکن خود گارانتی معتبر ارائه می دهد و با استفاده از اجناس با کیفیت و تکنسین های مجرب به هیچ عنوان دقدقه ای برای مشتریان خود باقی نمی گذارد و ما به این اصل که آینده شرکت به رضایتمندی مشتریان بستگی دارد پایبند هستیم

سوالات متداول


خرید حضوری

شما می توانید با مراجعه به آدرس :تهران-خیابان جمهوری-بعد از تقاطع ولیعصر-بعد از فروشگاه رفاه-ساختمان تجاری و اداری ۲۴-طبقه پنجم واحد سمت چپ


مشاوره تلفنی

شما می توانید برای سفارش خرید و مشاوره خدماتی با شماره تماس ۶۶۴۷۶۲۰۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.


خرید اینترنتی

شما می توانید با مراجعه به سایت رهاورد نیرو و پر کردن فرم ثبت نام  با شرکت در تماس باشید. کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت

3 دیدگاه