تعقیب هوشمند در دوربین مدار بسته

قابلیت تعقیب هوشمند در دوربین مداربسته (Smart Tracking)

دوربین های مدار بسته همه روزه با فناوری و قابلیت های متنوعی در حال طراحی و تولید شدن هستند، هر یک از این فناوری ها در دوربین های مدار بسته ی هوشمند یک امکان جدید را در اختیار کاربران قرار می دهد تا با استفاده از آن بتواند استفاده ی بیشتری از دوربین داشته باشد. شما می توانید برای دریافت خدمات  نصب دوربین مدار بسته  با متخصصان رهاورد نیرو در تماس باشید.

فناوری تعقیب هوشمند در دوربین مداربسته یا Smart Tracking  یکی از این قابلیت های جدید و بسیار کاربردی است که در دوربین های مدار بسته ی هایک ویژن وجود دارد و  به منظور افزایش نظارت تصویری و بهبود عملکرد ردیابی در این دوربین ها طراحی شده است. این قابلیت دوربین های ردیاب PTZ در مکان هایی چون مدارس، بانک ها و ساختمان های اداری برای ردیابی بهتر اهداف مورد استفاده قرار میگیرد.

نصب دوربین مدار بسته

قابلیت تعقیب هوشمند Smart Tracking چیست؟

فناوری تعقیب هوشمند این قابلیت را به شما می دهد که آن را برنامه ریزی کنید و بعد با توجه به برنامه ریزی که شما انجام داده اید، دوربین به صورت خودکار اهداف مورد نظر شما را دنبال می کند و  به شما این امکان را می دهد تا در بازه ی دیده دوربین مدار بسته، که معمولا این دوربین ها بازه دید وسیعی دارند منابع خود را پیگیری کنید. همچنین این دوربین ها به طور دستی قابلیت فکوس و جا به جایی هم دارند که می توانید روی سوژه ی مورد نظر زوم کنید تا شناسایی آن راحت تر شود.

موضوعی که درباره ی قابلیت  Smart Tracking دوربین های مداربسته هایک ویژن وجود دارد این است. که این قابلیت در دوربین ها به صورت پیش فرض فعال نیست و شما باید برای استفاده از قابلیت تعقیب هوشمند آن را فعال کنید.

طریقه ی فعال کردن قابلیت Smart Tracking در دوربین های مدار بسته به صورت زیر است:

برای فعال کردن این قابلیت ابتدا باید به آدرس IP دوربین بروید. بعد وارد قسمت پیکربندی یا Configuration شوید و Advanced را بزنید. در این قسمت هم دوباره باید پیکربندی و بعد کنترل PTZ را بزنید تا بتوانید تعقیب هوشمند را فعال کنید. در آخر هم وارد Smart Tracking می شوید و آن را علامت بزنید تا این قابلیت برای دوربین مدار بسته فعال شود. سایر خدمات مهم در رهاورد نیرو عبارت اند از : نصب دزدگیر اماکن ، هوشمند کردن ساختمان تجاری و نصب اعلام حریق

Smart Tracking چه کاربرد هایی دارد؟

این قابلیت دوربین های PTZ در مکان های مختلف با توجه به نوع اهداف مورد نظر فرد تنظیم می شود تا بتواند اهداف مورد نظر را با دقت ردیابی و دنبال کند. برای مثال در ترافیک این دوربین ها به منظور جلوگیری از سرعت غیر مجاز تنظیم می شوند تا زمانی که یک وسیله ی نقلیه بیش از سرعت مجاز را داشت آن را ردیابی کنند و پلاک آن را اطلاع دهند. در برخی دیگر از موارد هم مانند موزه ها این تنظیمات به این صورت انجام می شود که اگر فرد از یک خط فرضی عبور کرد به نگهبان ها این موضوع اطلاع رسانی می شود.

قابلیت تعقیب هوشمند در دوربین مداربسته (Smart Tracking)نکته ای که درباره ی این دوربین های مدار بسته وجود دارد این است که دوربین های مدار بسته ی هوشمند با این وجود که بازه ی دید بسیار وسیعی دارند تا یک مکان محدود را می توانند پوشش دهند و اگر هدف مورد نظر از بازه دیدی آن ها خارج شود دیگر قادر به پوشش دادن آن نیستند در این موقعیت کاری که این دوربین ها انجام می دهند این است که به ناظر اطلاع می دهند تا این موضوع را بررسی کند. ناظر کسی است که پشت سیستم می نشیند و دوربین ها را بررسی می کند.

روش های مختلف شناسایی سوژه در دوربین های PTZ

روش های مختلف و متفاوتی برای شناسایی کردن سوژه وجود دارد. روش هایی چون تشخیص نفوذ ، تشخیص سرگردان ، تشخیص عبور از خط ، تشخیص چهره و … که با توجه به مکان و نوع نیاز، ما این روش ها را تنظیم می کنیم تا راحت تر بتوانیم هدف مورد نظر را یافت کنیم.

روش Manual (دستی): در این روش فرد یک سوژه را به صورت Manual (دستی) با ذکر تمام خصوصیات برای دستگاه تعریف می کند و بعد از تنظیم دوربین اگر سوژه ای با خصوصیات گفته شده را مشاهده کرد آن را ردیابی می کند و بعد به نگهبان های امنیتی اطلاع می دهد.

نکته ی قابل ذکر این است که اطلاع رسانی توسط سیستم دوربین های مدار بسته از قبل تنظیم می شود و بعد دوربین با توجه به آن در زمان وجود هر چیز مشکوک موضوع را ثبت و اطلاع رسانی می کند.

فعال شدن خودکار در صورت عبور سوژه از خط (Line Crossing Trigger): در این روش فرد یک خط فرضی را برای دوربین تعیین می کند و بعد با توجه به آن دوربین مدار بسته اگر ببیند که سوژه از آن خط فرضی عبور کرد آن را زیر نظر می گیرد و اگر هر موضوع مشکوکی دید به پایگاه مربوطه1 اطلاع می دهد.

منظور از پایگاه مربوطه محلی است که سیستم دوربین تنظیم شده تا در زمان مشاهده مورد مشکوک به آن اطلاع رسانی کند برای مثال: در برخی موارد دوربین را تنظیم می کنند تا به پلیس اطلاع دهد در حالی که در موارد دیگر تنظیم به صورتی است که سیستم به واحد امنیتی مکان اطلاع رسانی کند.

تشخیص اشیا رها شده در محل (Unattended Baggage Trigger): در این حالت دوربین به نحوی تنظیم می شود که اگر یک شی در مدت طولانی در یک مکان قرار داده شد روی آن فکوس می کند و آن را روی نمایش گر ها نشان می دهد. این قابلیت اغلب در مکان های پر تردد مانند مترو ها و فرودگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد تا از خرابکاری و بمب گذاری ها جلوگیری شود.

تشخیص حذف اشیا از تصویر (Object Removal Trigger): در این قسمت تشخیص به این صورت است که دوربین مدار بسته نسبت به حذف اشیای ثابت در یک مکان حساس است و اگر یک شی به نحوی از تصویر اولیه دوربین حذف شود آن را شناسایی می کند. این قابلیت همانطور که معلوم است اغلب برای موزه ها مورد استفاده قرار میگیرد تا از سرقت اشیای موزه جلوگیری کند و به ماموران اطلاع دهد.

برای این روش ابتدا دوربین هوشمند از مکان مورد نظر یک تصویر را در حافظه ی خود ثبت می کند و اگر زمانی متوجه شد که تصویر فعلی با تصوی اولیه یکسان نیست و یکی از اشیای مورد نظر از تصویر حذف شده آن را شناسایی می کند.

مزایای استفاده از دوربین های هوشمند

این دوربین ها به طور کلی مزیت های خیلی زیادی دارند. برای مثال:

با توجه به قابلیت Object Removal Trigger و Line Crossing Trigger دوربین های هوشمند به راحتی می توانند سارقین را شناسایی کنند و از سرقت اموال شخصی و عمومی جلوگیری کنند.

همچنین با توجه به قابلیت دستی دوربین های هوشمند می توانند از تصادفات و سرعت بالای ماشین ها جلوگیری کنند زیرا این دوربین ها با توجه به تنظیمات سیستم پلاک ماشین هایی که سرعت بالایی دارند را ثبت می کنند و بعد این ماشین ها جریمه می شوند پس افراد سعی می کنند که از سرعت مجاز سرعت بیشتری نداشته باشند تا جریمه نشوند.

مزیت دیگر این دوربین ها این است که با توجه به قابلیت Object Removal Trigger می توانند از بمب گذاری ها و ایجاد آشوب و خراب کاری در محل های پر تردد جلوگیری کنند.

لازم به ذکر است که شما می توانید بهترین و با کیفیت ترین دوربین های مدار بسته و دزدگیرهای اماکن موجود در بازار را در فروشگاه سیستم های حفاظتی و امنیتی رهاورد نیرو خریداری نمایید. برای این کار روی لینک هایی که در ادامه آورده شده اند، کلیک کنید:  خرید دوربین مدار بسته  و  خرید دزدگیر اماکن  .

5/5 - (2 امتیاز)
فروشگاه
  • خرید دوربین مدار بسته
  • خرید تجهیزات دوربین مدار بسته
  • خرید جک پارکینگی
  • خرید دزدگیر اماکن
خدمات
  • نصب دوربین مدار بسته
  • نصب اعلام حریق
  • نصب دزدگیر اماکن
  • نصب کرکره برقی
  • نصب جک برقی پارکینگی
  • هوشمند سازی ساختمان
جدیدترین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه