انواع دوربین مدار بسته

انواع دوربین مدار بسته | دوربین مدار بسته بی سیم | رهاورد نیرو

انواع دوربین های مدار بسته

دوربین مدار بسته که نام تجاری آن (CCTV) شناخته می شود ،به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارند، یکی از مهم ترین تجهیزات امنیتی محیط های سرپوشیده و باز محسوب می گردند. آشنایی و شناخت انواع دوربین مدار بسته به شما برای انتخاب بهترین و مناسب ترین سیستم امنیتی کمک خواهد کرد. بنابراین در این مقاله در کمال اختصار مهم‌ترین انواع دوربین مداربسته به شما همراهان عزیز وب سایت رهاورد نیرو معرفی خواهد شد.

۱- دوربین مدار بسته دام یا دوربین مدار بسته گنبدی

یکی از انواع دوربین مداربسته دوربین مدار بسته دام، که متداول ترین مدل دوربین مداربسته فضاهای سرپوشیده محسوب می گردد. دوربین های مداربسته دام در اکثر کسب و کارها نصب می شوند. توجه داشته باشید که زاویه دید دوربین دام به راحتی برای افراد قابل تشخیص نیست، به همین دلیل سارقان حرفه ای به آسانی نمی توانند از زاویه دید دوربین فرار کنند. خوشبختانه این دوربین ها دارای زاویه چرخش نسبتاً خوب و زوم سریعی است. قابلیت هایی که آن را مناسب مکان های سربسته ای نظیر شرکت ها و مغازه ها کرده است.

انواع دوربین مدار بسته | دوربین مدار بسته بی سیم | رهاورد نیرو

۲- دوربین مدار بسته بولت

اگر تصمیم دارید که از زاویه به خصوصی تصویربرداری کنید و نیازی به چرخش دوربین نمی بینید، دوربین های بولت گزینه ی مناسبی برای نصب دوربین مدار بسته شما محسوب می شوند. دوربین بولت در یک زاویه خاص قرار می گیرد و قدرت چرخش ندارد. ولی ویژگی های دید در شب آن با کمک (مادون قرمز) و تصویر برداری از فواصل طولانی، از دوربین مداربسته بولت دوربینی ممتاز ساخته است.ضمناً برای دوربین مداربسته بولت پوشش مخصوصی وجود دارد که با نصب آن دوربین مداربسته شما از گرد و غبار، بارش و نزولات آسمانی و… محافظت می شود.

 

انواع دوربین مدار بسته | دوربین مدار بسته بی سیم | رهاورد نیرو

۳- دوربین مدار بسته سی مونت

یکی دیگر از انواع دوربین مدار بسته ، دوربین مداربسته سی مونت است .دوربین مداربسته سی مونت ویژگی خاص و ویژه ای ندارد، جز آن که لنزش می تواند به بالاترین نوع خود ارتقا پیدا کند. دوربین سی مونت که بسیار به دوربین های مداربسته بولت شباهت دارد با لنز مخصوصی قادر است که فواصل بیش از ۴۰ فوت را رصد نماید. دوربین مداربسته سی مونت در یک زاویه دید قرار می گیرد و امکان چرخش ندارد و می تواند بر روی دیوار نیز به خوبی نصب گردد.

۴- دوربین مداربسته روز و شب

یکی از مجهز ترین انواع دوربین مدار بسته ، دوربین مداربسته روز و شب از مجهزترین و مدرن‌ترین دوربین های مدار بسته به حساب می آید. دوربین مداربسته روز و شب به دلیل امکان رصد مناسب در شب به این نام شناخته می شود. این دوربین تصاویر زاویه دیدش را به خوبی رصد کرده و آن ها را با بهترین کیفیت در سیستم ضبط می نماید.

۵- دوربین مدار بسته دید در شب یا دوربین مدار بسته فروسرخ

در دسته بندی انواع دوربین مدار بسته ، دوربین مداربسته دید در شب به دلیل قابلیت منحصر به فرد خود در فضاهای باز مورد استفاده قرار می گیرد. این دوربین به راحتی می تواند از فاصله حدود ۲۰۰ متری یک فرد را رصد نماید. با کمک این ابزار شما علاوه بر رصد افراد و اجسام در فواصل زیاد، قادر خواهید بود که موجود زنده را با کمک تشخیص گر حرارتی دستگاه مشخص نمایید. به همین دلیل این دوربین مداربسته را دوربین فروسرخ نیز می شناسند.

۶- دوربین های مداربسته شبکه ای یا دوربین های مدار بسته آی پی

شاید روزی کمتر کسی فکر می کرد که دوربین مداربسته، بدون کابل کشی و سیم کشی راه اندازی شود. اما به لطف تکنولوژی و اینترنت، امکان نصب دوربین های مداربسته شبکه ای فراهم آمده است. در این مدل از دوربین های مداربسته، تصاویر در لحظه ضبط شده و با پهنای باند اینترنت به گیرنده مخابره می شوند .ضمناً این نوع از دوربین ها قابلیت زوم در فواصل دور را نیز دارند و در نوع خود دوربین مداربسته جالبی محسوب می گردند..

۷- دوربین مدار بسته بی سیم

یکی از جدیدترین انواع دوربین مدار بسته دوربین های بی سیم می باشد. شاید زمانی که توضیحات دوربین مداربسته آی پی را مطالعه می کردید، متوجه محدودیت این نوع از دوربین ها به واسطه استفاده از اینترنت شده باشید. اینترنتی که گاهی اوقات با افت سرعت شدیدی مواجه می شود و هر از گاهی در کشور ما به طور کامل قطع می گردد. از طرفی قابلیت نصب راحت برای دوربین های مدار بسته بسیار اهمیت دارد. مدل دوربین مداربسته بی سیم دیگری نیز وجود دارد که با کمک تجهیزات جداگانه ای بدون نیاز به اینترنت عمل می کنند. این نوع از دوربین های مدار بسته بی سیم ضمن نصب راحت، محدودیت استفاده از اینترنت را از خود برداشته اند و دوربین های مناسبی از این نظر محسوب می شوند. ضمن آنکه قدرت زوم و زاویه دید آن ها نیز بسیار مناسب بوده و بی شک یکی از مهم ترین انواع دوربین مدار بسته می باشد.

انواع دوربین مدار بسته | دوربین مدار بسته بی سیم | رهاورد نیرو

۸- دوربین مدار بسته اچ‌دی

دوربین مدار بسته اچ‌دی یکی از بهترین و مدرن ترین دسته از انواع دوربین مدار بسته محسوب می گردند. کیفیت تصاویر ضبط شده در این سیستم همانند یک فیلم سینمایی فول اچ دی بی نظیر است. با کمک دوربین مداربسته اچ دی می توانید تصاویر مورد نظر خود را با بالاترین کیفیت ثبت و ضبط نمایید. این نوع از دوربین ها عموماً برای مکان های حساسی چون بانک ها مورد استفاده قرار می گیرد.

۹- دوربین مداربسته گردان یا دوربین مدار بسته پی تی زد

دسته دیگری از انواع دوربین مدار بسته دوربین مدار بسته گردان می باشد. این نوع از دوربین ها مشابه دوربین های دام عمل می کنند و قادر اند که در جهات مختلف حرکت کرده و تصاویر را به خوبی ضبط و ثبت نمایند. ویژگی منحصر به فرد این دوربین پیشرفته قابلیت برنامه دهی به سیستم ضبط تصاویر دوربین است تا از این طریق دوربین مداربسته گردان بر اساس برنامه زمان‌بندی شده تصاویر را ثبت و ضبط نماید..

دلایل اهمیت دوربین مدار بسته در زندگی امروزه :

دوربین مدار بسته به دلیل اهمیت و کاربرد فراوان با قابلیت های بی نظیری به بازار عرضه شده اند، ویژگی هایی نظیر دید در شب، ضبط صدا، قابلیت های چرخش، قابلیت های بزرگنمایی اپتیکال، نوع سیگنال آنالوگ و نوع دوربین که از جمله مهم ترین ویژگی های انواع دوربین مدار بسته محسوب می گردند. .بنابراین توصیه می کنیم که پیش از انتخاب نوع دوربین حتماً با متخصصین ما مشورت نمایید .توجه داشته باشید که نیاز شما از دوربین مداربسته مهم ترین شاخصه انتخاب شما خواهد شد، بنابراین با خرید از شرکت رهاورد نیرو مهرگان با کمترین هزینه، دقیق ترین انتخاب را داشته باشید. برای دریافت اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید.

 

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد