انواع دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته که نام تجاری آن (CCTV) شناخته می شود ،به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارند، یکی از مهم ترین تجهیزات امنیتی محیط های سرپوشیده و باز محسوب می گردند. آشنایی و شناخت انواع دوربین مدار بسته به شما برای انتخاب بهترین و مناسب ترین سیستم امنیتی برای نصب دوربین مدار بسته کمک خواهد کرد. بنابراین در این مقاله در کمال اختصار مهم‌ترین انواع دوربین مداربسته به شما همراهان عزیز وب سایت رهاورد نیرو معرفی خواهد شد.

نصب دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته دام یا دوربین مدار بسته گنبدی

یکی از انواع دوربین مداربسته دوربین مدار بسته دام، که متداول ترین مدل دوربین مدار بسته فضاهای سرپوشیده محسوب می گردد. دوربین های مدار بسته دام در اکثر کسب و کارها نصب می شوند. توجه داشته باشید که زاویه دید دوربین دام به راحتی برای افراد قابل تشخیص نیست، به همین دلیل سارقان حرفه ای به آسانی نمی توانند از زاویه دید دوربین فرار کنند.

خوشبختانه این دوربین ها دارای زاویه چرخش نسبتاً خوب و زوم سریعی است. قابلیت هایی که آن را مناسب مکان های سربسته ای نظیر شرکت ها و مغازه ها کرده است. لازم به ذکر است که خرید دزدگیر اماکن در جلوگیری از وقوع جرم و حفظ امنیت شرکت ها و سایر مکان های حساس مانند فروشگاه ها تاثیر فوق العاده ای دارد.

بیشتر بخوانید: معرفی کامل دوربین مدار بسته دام

دوربین مدار بسته بولت

اگر تصمیم دارید که از زاویه به خصوصی تصویربرداری کنید و نیازی به چرخش دوربین نمی بینید، دوربین های بولت گزینه ی مناسبی برای خرید دوربین مدار بسته شما محسوب می شوند. دوربین بولت در یک زاویه خاص قرار می گیرد و قدرت چرخش ندارد. ولی ویژگی های دید در شب آن با کمک (مادون قرمز) و تصویر برداری از فواصل طولانی، از دوربین مدار بسته بولت دوربینی ممتاز ساخته است.ضمناً برای دوربین مداربسته بولت پوشش مخصوصی وجود دارد که از دوربین مدار بسته شما از گرد و غبار، بارش و نزولات آسمانی و… محافظت می شود.

بیشتر بخوانید: معرفی دوربین مدار بسته بولت

دوربین مدار بسته سی مونت

یکی دیگر از انواع دوربین مدار بسته ، دوربین مداربسته سی مونت است .دوربین مداربسته سی مونت ویژگی خاص و ویژه ای ندارد، جز آن که لنزش می تواند به بالاترین نوع خود ارتقا پیدا کند. دوربین سی مونت که بسیار به دوربین های مداربسته بولت شباهت دارد با لنز مخصوصی قادر است که فواصل بیش از 40 فوت را رصد نماید. دوربین مدار بسته سی مونت در یک زاویه دید قرار می گیرد و امکان چرخش ندارد و می تواند بر روی دیوار نیز به خوبی نصب گردد.

دوربین مداربسته روز و شب

یکی از مجهز ترین انواع دوربین مدار بسته ، دوربین مداربسته روز و شب از مجهزترین و مدرن‌ترین دوربین های مدار بسته به حساب می آید. دوربین مداربسته روز و شب به دلیل امکان رصد مناسب در شب به این نام شناخته می شود. این دوربین تصاویر زاویه دیدش را به خوبی رصد کرده و آن ها را با بهترین کیفیت در سیستم ضبط می نماید. خدمات پیشنهادی : نصب دزدگیر اماکن ، نصب اعلام حریق ، هوشمند سازی ساختمان

دوربین مدار بسته دید در شب یا دوربین مدار بسته فروسرخ

در دسته بندی انواع دوربین مدار بسته ، دوربین مدار بسته دید در شب به دلیل قابلیت منحصر به فرد خود در فضاهای باز مورد استفاده قرار می گیرد. این دوربین به راحتی می تواند از فاصله حدود 200 متری یک فرد را رصد نماید. با کمک این ابزار شما علاوه بر رصد افراد و اجسام در فواصل زیاد، قادر خواهید بود که موجود زنده را با کمک تشخیص گر حرارتی دستگاه مشخص نمایید. به همین دلیل این دوربین مداربسته را دوربین فروسرخ نیز می شناسند.

بیشتر بخوانید: آشنایی با دوربین مدار بسته دید در شب

دوربین های مدار بسته شبکه ای یا دوربین های مدار بسته آی پی

شاید روزی کمتر کسی فکر می کرد که دوربین مدار بسته، بدون کابل کشی و سیم کشی راه اندازی شود. اما به لطف تکنولوژی و اینترنت، امکان نصب دوربین های مداربسته شبکه ای فراهم آمده است. در این مدل از دوربین های مدار بسته، تصاویر در لحظه ضبط شده و با پهنای باند اینترنت به گیرنده مخابره می شوند .ضمناً این نوع از دوربین ها قابلیت زوم در فواصل دور را نیز دارند و در نوع خود دوربین مدار بسته جالبی محسوب می گردند.

دوربین های مدار بسته شبکه ای یا دوربین های مدار بسته آی پی

بیشتر بخوانید: معرفی کامل دوربین مداربسته تحت شبکه

دوربین مدار بسته بی سیم

یکی از جدیدترین انواع دوربین مدار بسته دوربین های بی سیم می باشد. شاید زمانی که توضیحات دوربین مداربسته آی پی را مطالعه می کردید، متوجه محدودیت این نوع از دوربین ها به واسطه استفاده از اینترنت شده باشید. اینترنتی که گاهی اوقات با افت سرعت شدیدی مواجه می شود و هر از گاهی در کشور ما به طور کامل قطع می گردد.

از طرفی قابلیت نصب راحت برای دوربین های مدار بسته بسیار اهمیت دارد. مدل دوربین مداربسته بی سیم دیگری نیز وجود دارد که با کمک تجهیزات جداگانه ای بدون نیاز به اینترنت عمل می کنند. این نوع از دوربین های مدار بسته بی سیم ضمن نصب راحت، محدودیت استفاده از اینترنت را از خود برداشته اند و دوربین های مناسبی از این نظر محسوب می شوند. ضمن آنکه قدرت زوم و زاویه دید آن ها نیز بسیار مناسب بوده و بی شک یکی از مهم ترین انواع دوربین مدار بسته می باشد.

بیشتر بخوانید: دوربین مدار بسته بیسیم (وایرلس) چیست و چه مزایایی دارد؟

دوربین مدار بسته اچ‌دی

دوربین مدار بسته اچ‌دی یکی از بهترین و مدرن ترین دسته از انواع دوربین مدار بسته محسوب می گردند. کیفیت تصاویر ضبط شده در این سیستم همانند یک فیلم سینمایی فول اچ دی بی نظیر است. با کمک دوربین مداربسته اچ دی می توانید تصاویر مورد نظر خود را با بالاترین کیفیت ثبت و ضبط نمایید. این نوع از دوربین ها عموماً برای مکان های حساسی چون بانک ها مورد استفاده قرار می گیرد.

دوربین مدار بسته گردان یا دوربین مدار بسته پی تی زد

دسته دیگری از انواع دوربین مدار بسته دوربین مدار بسته گردان می باشد. این نوع از دوربین ها مشابه دوربین های دام عمل می کنند و قادر اند که در جهات مختلف حرکت کرده و تصاویر را به خوبی ضبط و ثبت نمایند. ویژگی منحصر به فرد این دوربین پیشرفته قابلیت برنامه دهی به سیستم ضبط تصاویر دوربین است تا از این طریق دوربین مداربسته گردان بر اساس برنامه زمان‌بندی شده تصاویر را ثبت و ضبط نماید.

بیشتر بخوانید: دوربین مداربسته گردان چیست

دلایل اهمیت دوربین مدار بسته در زندگی امروز

دوربین مدار بسته به دلیل اهمیت و کاربرد فراوان با قابلیت های بی نظیری به بازار عرضه شده اند، ویژگی هایی نظیر دید در شب، ضبط صدا، قابلیت های چرخش، قابلیت های بزرگنمایی اپتیکال، نوع سیگنال آنالوگ و نوع دوربین که از جمله مهم ترین ویژگی های انواع دوربین مدار بسته محسوب می گردند.

بنابراین توصیه می کنیم که پیش از انتخاب نوع دوربین حتماً با متخصصین ما مشورت نمایید .توجه داشته باشید که نیاز شما از دوربین مدار بسته مهم ترین شاخصه انتخاب شما خواهد شد، بنابراین با خرید از شرکت رهاورد نیرو مهرگان با کمترین هزینه، دقیق ترین انتخاب را داشته باشید.

5/5 - (4 امتیاز)
انواع دوربین مدار بسته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید