مقالات دوربین

پین هول چیست؟ (دوربین پین هول چیست؟)

دوربین مدار بسته مینیاتوری - دوربین مدار بسته پین هول چیست

در حال حاضر سیستم ‌های امنیتی شامل چندین دوربین نظارتی، آداپتور، کابل تصویر و کانکتور برق هستند که با ضبط تصویر احتمال سرقت را کاهش می ‌دهند. استفاده از دوربین های نظارتی در هر کسب و کار و سازمانی لازم است. دوربین ‌های نظارتی براساس مدرن ترین تکنولوژی روز دنیا طراحی و تولید می‌ شوند و در نبود شما محیطی امن ایجاد می‌کنند. می‌ توانید دوربین‌های مدار بسته را در محیط کار و راهروهای ساختمان قرار دهید و از راه دور کنترل و نظارت کنید.

دوربین ها در ابعاد و کارایی های مختلفی تولید می شوند. برخی از آن ها قابلیت چرخش دارند و محدوده گسترده تری را پوشش می دهند. مدل های با سیم و بی سیم سیستم های نظارتی هم در بازار موجود هستند. برخی از دوربین ها به حرکت حساس هستند و آژیر پخش می کنند این دوربین ها در موزه ها کاربرد دارند . باید با توجه به موقعیت ،کاربرد و بودجه ای که در اختیار دارید مناسب ترین را برای خرید و نصب دوربین مداربسته انتخاب کرد. بعضی از دوربین ‌های مداربسته از نظر اندازه با سایر مدل ‌ها تفاوت دارند از این رو کارایی متفاوتی هم نسبت به سایر مدل ها دارند. یکی از این دوربین مدار بسته مینیاتوری یا پین هول ها هستند.

نصب دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته پین هول چیست؟

رایج ترین نوع سیستم نظارتی مخفی دوربین مدار بسته مینیاتوری است.که به آن ها دوربین پین هول نیز گفته می شود. این دوربین ها در ابعاد بسیار کوچکی تولید می شوند. ممکن است از نظر ظاهری بدنه خود دوربین کوچک نباشد اما لنز بسیار کوچکی دارد که به راحتی می توان روی دیوار حفره ای ایجاد کرد و از لنز این دوربین ها برای ضبط تصاویر استفاده کرد و بدنه دوربین را هم پشت سطوح غیر شفاف مانند میز، صندلی، گلدان یا تابلو پنهان کرد.

ابعاد بدنه دوربین مدار بسته مینیاتوری

رایج ترین نوع دوربین مدار بسته مینیاتوری ابعادی بسیار کوچک حدود 3 در 3 میلی متر دارد یعنی به اندازه یک قوطی کبریت است. در این دوربین ها یک لنز ثابت و غیر قابل تعویض همچنین یک میکروفن برای ضبط صدای محیط تعبیه شده است. ابعاد کوچک این دوربین های مینیاتوری از مزیت های آن به شمار می رود چرا که این امکان را فراهم می کند که از هرجایی که می خواهید حتی از یک سوراخ 3 میلیمتری هم بتوانید نسبت به ضبط تصاویر اقدام کنید.

کاربرد دوربین مدار بسته پین هول یا مینیاتوری

استفاده از دوربین های نظارتی به صورت نامحسوس منجر به ایجاد حساسیت های بالایی می شود. این امر به صورت عمومی منع شده و پیگرد قانونی دارد یعنی بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران نقض حریم خصوصی ، حبس از سه ماه تا یك سال را در پی خواهد داشت. اما در صورت اخذ مجوز می توانید استفاده کنید. به طور مثال، اگر به فعالیت های شخصی در اماکن مسکونی یا اداری مشکوک شوند به راحتی توسط این دوربین ها می توانند رفت و آمد و عملکرد فرد را تحت نظر قرار دهند.  تصاویر ثبت شده توسط دوربین مدار بسته مخفی مدرک مناسبی برای ارائه به مقامات قضایی است.

این دوربین ها در ابعاد بسیار کوچک ساخته می شوند در نتیجه معمولا در مکان هایی که لازم است تصاویر به صورت نا محسوس ثبت و ارسال شود مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین در مکان هایی که امکان نصب دوربین های بولت یا دام وجود ندارد به طور مثال در گذشته در وسایل نقلیه مانند کامیون و اتوبوس دوربین های مدار بسته نصب می شد اما از ان جایی که به کار گیری دوربین هایی با ابعاد و سایز معمولی جای زیادی را اشغال می کرد از دوربین های سوزنی استفاده می شد.

دوربین های سوزنی از نظر کیفیت مانند دوربین های نظارتی مدل های بولت، دام و صنعتی است یعنی ثبت تصاویر توسط ان ها با کیفیت مطلوبی انجام نمی شود. از این رو دوربین های سوزنی برای اماکن کوچک و با نور مناسب انتخاب مناسب تری است زیرا قابلیت دید در شب را پشتیبانی نمی کند. دوربین های مینیاتوری ممکن است از نظر ظاهری کوچک نباشند اما لنز بسیار کوچکی دارد  به همین دلیل امکان تعویض لنز در آن ها وجود ندارد.

همچنین ممکن است امکان مشاهده برخی مراحل در فرایندهای صنعتی وجود نداشته باشد. ساختار و طراحی خاص دوربین های مینیاتوری باعث شده انتخاب مناسبی برای نظارت بر مراحل این فرایند باشد.

ویترین مغازه ها وکنترل رفتار پرستار بچه هنگامی که والدین حضور ندارند، همچنین تصویر برداری از حیات وحش برای ثبت لحظات خاص از دیگر کاربرد های این نوع دوربین ها به شمار می رود.

رهاورد نیرو یکی از مجموعه های پیشرو در زمینه نصب دزدگیر اماکن ، نصب اعلام حریق و هوشمند سازی ساختمان به صورت تخصصی می باشد. برای اطلاع از هزینه نصب این سیستم ها و دریافت مشاوره از کارشناسان حرفه ای رهاورد نیرو، بر روی لینک آن ها کلیک کنید. از طرفی، برای خرید دوربین مدار بسته یا خرید دزدگیر اماکن می توانید به صفحه فروشگاه آن ها مراجعه کنید.

دوربین پین هول چیست

دید در شب دوربین های مدار بسته پین هول

همان طور که گفتیم این دوربین ها دارای ابعاد بسیار کوچک هستند و برای کاربرد های خاصی طراحی شده اند. از این رو اغلب دوربین های مدار بسته مینیاتوری فاقد قابلیت دید در شب یا مادون قرمز هستند. به عبارت دیگر نوک دوربین ها برای قرار گیری لنز های کوچک محدود هستند و امکان نصب دید در شب در ان ها وجود ندارد چرا که در غیر این صورت باید ابعاد دوربین تغییر کند که به دلیل کاربرد این نوع دوربین ها، امکان پذیر نیست. اما برای این که دوربین های مینیاتوری بتوانند در نور کم هم تصویر قابل قبولی ثبت و ارسال کنند حسگرهایی در ان ها تعبیه شده است که این حسگرها امکان تصویر برداری در محیط هایی با نور کم را فراهم کرده است.

ویژگی های دوربین های مدار بسته پین هول

این نوع بدنه کوچک هم در دوربین های مدار بسته HD و هم در دوربین های تحت شبکه وجود دارد و دوربین های تحت شبکه نسبت به دوربین های HD قابلیت و عملکرد بهتر و بالاتری دارند. همچنین دوربین های تحت شبکه دستگاه ضبط لازم ندارند به این صورت که دوربین مستقیما و به طور زنده می توانید قابلیت ضبط را فعال و تصاویر را دریافت کنید همچنین می توانید ویژگی های بهبود تصاویر مانند تنظیم نور و کاهش نویز را فعال کنید. در دوربین های جدید امکان انتقال تصاویر ظبط شده از طریق خود دوربین هم میسر شده است.

زاویه دید دوربین های مدار بسته پین هول

از آن جایی که دوربین های نظارتی دارای ابعاد بسیار کوچکی هستند و امکان تعویض لنز در آن ها وجود ندارد لنز های ثابتی که روی این دوربین ها نصب می شود به همراه حسگرهایی که روی ان ها تعبیه شده است می تواند محدوده خاصی را پوشش دهد. به عبارت دیگر لنزهای 2.8 میلیمتری و لنزهای 3.6 میلیمتری به ترتیب زاویه دید 83 تا 115 درجه و زاویه دید 75 درجه را پوشش می دهد.

دوربین مدار بسته مینیاتوری بی سیم

هنگامی که در مکانی حضور ندارید برای نظارت از راه دور از دوربین های بی سیم استفاده می شود همچنین در موقعیت هایی که امکان کابل کشی وجود ندارد دوربین های نظارتی بی سیم پا به عرصه می گذارند. در حقیقت این دوربین های بی سیم نیازی به کابل کشی ندارد و این امر منجر به سهولت استفاده می شود همچنین هزینه های جانبی را کاهش می دهد و باعث کاهش نویز های تصاویر می شود.

عملکرد این نوع دوربین های نظارتی به این صورت است که تصاویر را ضبط می کنند و از طریق امواج، به دستگاه های گیرنده ارسال می کنند. این دستگاه های گیرنده دارای کارت حافظه هستند تا تصاویر را ذخیره کنند.

قیمت دوربین مدار بسته پین هول

قیمت این دوربین های مینیاتوری با توجه به قابلیت ها و امکاناتی که دارند متغیر است. باتری خور بودن دوربین نظارتی و رزولوشن بالا از عواملی است که روی قیمت دوربین ها تاثیر دارد. برخی از دوربین ها دارای قابلیت ضبط صدا هستند و حسگرهایی برای دید در شب دارند که قیمت دوربین را افزایش می دهد. همچنین داشتن منوی OSD و قاب هایی مانند قاب چشمی و خودکار و قاب شارژر روی قیمت دوربین تاثیر می گذارد و در نهایت پارامتر اندازه مطرح است یعنی هر چقدر اندازه دوربین کوچکتر باشد ، قیمت آن بیشتر است.

تامین برق دوربین مدار بسته مینیاتوری

تمامی دوربین های نظارتی از جمله دوربین مداربسته مینیاتوری با برق ۱۲ADC کار می کند. با اتصال یک کابل RG59 و یک سیم برق برای آداپتور ۱۲ ولت با ۲ آمپر به سیستم نظارتی می توانید آن را فعال کنید. حال باید صدا و تصویر را توسط دو کابل به دستگاه DVR منتقل کنید و تصاویر ارسالی را درون نمایشگر تلویزیون مشاهده کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *