بررسی دوربین مخفی کوچک

بررسی دوربین مخفی کوچک

دوربین کوچک مخفی (دوربین مخفی یا دوربین جاسوسی)، دوربین عکاسی یا فیلمبرداری است که برای ضبط افراد و حرکات بدون اطلاع آن ها استفاده می شود. اصطلاح “دوربین مخفی” معمولاً در برنامه های تلویزیونی به کار می رود ،وقتی که افراد از ضبط شدن فیلم خود بی اطلاع هستند و در اغلب موارد بدون رضایت آن هاست. اصطلاح “دوربین جاسوسی” عموماً هنگامی به کار می رود که سوژه در صورت اطلاع از وجود دوربین ، نسبت به ضبط آن اعتراض دارد. در مقابل ، “دوربین های امنیتی” به دوربین هایی اطلاق می شود که قابل مشاهده و یا همراه با اخطار و هشدار حضور آنها باشند.

نصب دوربین مدار بسته مخفی را می توان در اشیا متداول مانند تلویزیون ، ردیاب دود ، ساعت زنگ دار ، ردیاب حرکت ، سر خودکار، گیاهان و تلفن های همراه انجام داد. دوربین های کوچک مخفی ممکن است برای دستگاه های نظارتی خانگی استفاده شود یا به عنوان دوربین جاسوسی در کیس های تجاری یا صنعتی مورد استفاده قرار گیرد.

گسترش و کاهش هزینه های دستگاه های ضبط ویدئو منجر به افزایش استفاده از دوربین های مخفی برای نظارت های قانونی ، همچنین  سرگرمی و دیگر موارد، شده است.استفاده از دوربین کوچک مخفی، مسائل مرتبط با حریم شخصی را به وجود می آورد و بسته به حوزه ای که در آن استفاده می شود ، ممکن است جنبه های قانونی نیز در نظر گرفته شود.

شرکت رهاورد نیرو آماده ارائه خدمات در زمینه هوشمند سازی ساختمان ، نصب اعلام حریق و نصب دزدگیر اماکن با نصابان حرفه ای می باشد. با ما تماس بگیرید یا بر روی لینک خدمات مذکور کلیک کنید.

نصب دوربین مدار بسته

توصیف دوربین های کوچک مخفی و کاربرد های آن در امنیت

دوربین مخفی می تواند سیمی یا بی سیم باشد. مورد اول از طریق کابل به یک دستگاه مشاهده یا ضبط مانند تلویزیون ، VCR ، ضبط کننده فیلم شبکه (NVR) ، ضبط کننده ویدیوی دیجیتال (DVR) ، کارت حافظه یا سایر رسانه های ذخیره اطلاعات متصل می شود. در حالی که یک دوربین مخفی بی سیم می تواند یک سیگنال ویدئویی را به یک گیرنده در شعاع کوچک منتقل کند ، جایی که تصاویر ممکن است مشاهده یا ضبط شوند. دوربین های مخفی ممکن است از قابلیت صوتی نیز برخوردار باشند. یک دوربین مخفی ممکن است به صورت دستی ، توسط کنترل از راه دور فعال شود یا به یک ردیاب حرکت متصل شود.

دوربین های جاسوسی بی سیم دوربین هایی هستند که در یک حافظه داخلی ضبط نمی شوند بلکه بیشتر سیگنال ویدئویی را انتقال می دهند تا بتوان آن را در مکان دیگری ضبط و مشاهده کرد. یک دوربین جاسوسی بی سیم ممکن است ویدیو را بصورت آنلاین انتقال دهد تا بتواند از راه دور مشاهده شود یا ممکن است ویدیویی را به گیرنده ای که به کارت حافظه داخلی یا DVR ضبط می کند انتقال دهد یا امکان مشاهده مستقیم از طریق مانیتور را فراهم کند.

علی رغم نام ، دوربین “بی سیم” به این معنی است که دوربین سیم ندارد یا نیاز به اتصال به برق دارد. این تعریف در اینجا صدق نمی کند؛ در مورد دوربین های ضبط فیلم ، کلمه بی سیم به منبع تغذیه دوربین ها اشاره نمی کند بلکه به روش دوربین برای انتقال فیلم اشاره دارد.

دوربین های مخفی پنهان شده در داخل چراغ های خیابان توسط اداره مبارزه با مواد مخدر و اداره مهاجرت و گمرک ایالات متحده استفاده شده است.

مدت هاست که از دوربین های Ultraminiature برای عکاسی پنهانی استفاده می شود و از فیلم کوچکی در حدود 8 × 11 میلی متر استفاده می کنند. به ویژه از دوربین های مینوکس برای مخفی نگه داشتن تصاویر کادر بسته اسناد برای جاسوسی استفاده می شد. امروزه دوربین های جاسوسی توسط هرکسی با هزینه ای کمتر از 6 دلار خریداری می شوند. این دوربین های مدرن می توانند به اندازه یک جاکلیدی کوچک باشند و فیلم هایی با وضوح بالا تهیه کنند.

دوربین های مخفی ممکن است برای نظارت و ضبط فعالیت پرستاران بچه یا افراد مسن ، در اشیا پرکاربرد خانه نصب شوند. این ها معمولاً “دوربین پرنده” نامیده می شوند. قانونی بودن استفاده از دوربین های کوچک مخفی همیشه مورد بحث و مجادله است. به عنوان مثال ، فیلم های ضبط شده توسط دوربین کوچک مخفی از پرستار بچه ای که به جرم خشونت علیه کودک دستگیر شده بود، به دلیل مسائلی در رابطه با کیفیت فیلم، و نه قانونی بودن آن، به عنوان مدرک رد شد. برخی از نمایش های تلویزیونی با دوربین مخفی نیز منجر به طرح دعواهای حقوقی یا ممنوعیت پخش آنها توسط افرادی شده است که درگیر صحنه هایی شدند که از نظر آنها ناخوشایند بود.

اگر نگران آن هستید که از کجا برای خرید دوربین مدار بسته مورد نیاز خود اقدام کنید، نگران نباشید؛ زیرا در رهاورد نیرو می توانید انواع دوربین های مدار بسته در سایزها و اندازه های مختلف را خریداری نمایید. به علاوه در حوزه سایر سیستم های امنیتی از قبیل خرید دزدگیر اماکن نیز رهاورد نیرو محصولاتی با کیفیت و مرغوب عرضه می دارد. برای دیدن مدل ها، بر روی لینک کلیک کنید.

دوربین مخفی کوچک چیست

در چه محل هایی می توان دوربین های کوچک مخفی را نصب کرد

 1. USB Flash Drive

لنز دوربین در انتهای عقبی بدنه فلش ، در جهت مخالف USB پلاگ ( یا همان سر فلش)، جای می گیرد. با در نظر گرفتن این ویژگی می توان گفت دوربین جاسوسی در فلش، مناسب برای اداره ها و کلاس های درس است.

 1. آداپتور وای فای

عدسی این دوربین جاسوسی معمولاً در یک سوراخ کوچک بین نمادهای + و – قطب ها پنهان است. برخی از مدل ها دارای Wi-Fi داخلی نیز هستند ، بنابراین شما می توانید به صورت زنده تصاویر را از طریق برنامه به تلفن یا رایانه خود پخش کنید. اگر نمیخواهید یا در مواقعی امکان پخش مستقیم تصاویر را ندارید ،ویدئو ها می توانند در Micro SD در زیر محفظه مخفی، دخیره شوند.

 1. پریز برق

پریزهای برق می توانند دوربین های جاسوسی در لباس مبدل باشند!

بعضی از دوربین ها، در قسمت پشت حالت چسبنده دارند و می توانند مانند برچسب، در هر جایی که امکان نصب وجود داشته باشد، قرار بگیرند. اما برخی مدل های دیگر، نیاز به نصب در داخل پریز، جایی که دید کافی برای دوربین داشته باشد، دارند.

 1. دتکتور دود

دتکتورهای دود محل مناسبی برای نصب دوربین های کوچک مخفی هستند چرا که در ارتفاع بالا(سقف) نصب شده و نظارت کامل بر ورود و خروج و حرکات داخل یک اتاق دارد. در این موارد، از دوربین های با زاویه دید عریض تر استفاده می کنند تا تمام نقاظ اتاق تحت پوشش قرار گرفته شود.

معمولا دتکتوری که دوربین در آن نصب می شود، کار نمی کند. بنابراین اگر در جایی هستید که تعداد دکتورها به نظرتان زیاد است، ممکن است نشانه این باشد که برخی از آن ها دوربین های مخفی هستند.

 1. کفش های ورزشی

کفش های کتانی احتمالاً یکی از آخرین مکان هایی است که برای جستجوی دوربین جاسوسی به فکرتان می رسد، اما این دوربین های مخفی وجود دارند. شاید این کفش ها،  مانند کفش های معمولی به نظر می رسند ، اما دوربین کوچکی در یکی از زبانه ها تعبیه شده است. دوربین به سمت بالا قرار گرفته و به شما منظره ای از پایین به بالا به محیط اطراف می دهد.

 1. داخل خودرو

برخی از افراد از دوربین های کوچک برای امنیت اتومبیل خود استفاده می کنند. این دوربین های مخفی کوچک در داخل اتاقک ماشین، بر روی داشبورد یا جایی در عقب خودرو، که زاویه دید بیشتری از فضای داخلی اتاقک به شما می دهد، نصب می شوند. در صورت تجاوز به خودرو، می توانید تصاویر ضبط شده از سارق را داشته باشید و فیلم های آن را به مقامات قضایی برای دستگیری دزد، تحویل دهید.

در مجموع، به دلیل کوچک بودن سایز دوربین های کوچک مخفی، در محل ها  و موقعیت های زیادی می توان آن ها را نصب کرد. در بازار ایران دوربین های مختلفی برای خریداری می توانید پیدا کنید. دوربین هایی مانند دوربین های رم خور، دوربین های کنترل از راه دور، دوربین هایی برای کنترل بچه ها، دوربین های کوچک بیسیم متصل به موبایل و …، با قیمت های مختلف در بازار موجودند و شما می توانید بسته به بودجه و نیازتان یکی از آن ها را خریداری کرده و استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

5/5 - (2 امتیاز)
فروشگاه
 • خرید دوربین مدار بسته
 • خرید تجهیزات دوربین مدار بسته
 • خرید جک پارکینگی
 • خرید دزدگیر اماکن
خدمات
 • نصب دوربین مدار بسته
 • نصب اعلام حریق
 • نصب دزدگیر اماکن
 • نصب کرکره برقی
 • نصب جک برقی پارکینگی
 • هوشمند سازی ساختمان
جدیدترین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه