آشنایی با عملکرد دوربین مدار بسته وایرلس

آشنایی با عملکرد دوربین مدار بسته وایرلس

سیستم های نظارت بر امنیت اماکن مختلف سال هاست که وارد زندگی ما انسان ها شده است و امروزه در انواع شرکت های خصوصی و دولتی استفاده از این سیستم ها کاربرد زیادی دارد. دوربین های مدار بسته نوع خاصی از سیستم های امنیتی و نظارتی بوده که به دلیل اهمیت فراوانی که دارند در انواع مختلفی تولید می گردند. در هنگام انتخاب و نصب دوربین مدار بسته، گزینه های زیادی پیش روی شما می باشد که باید از قبل در رابطه با آنها اطلاعاتی را کسب نموده تا بتوانید خرید مناسبی داشته باشید. دوربین مدار بسته وایرلس انواع محبوبی از دوربین ها می باشد که به علت مزایایی که دارند مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته و انتخاب اول آنها به شمار می روند. در این مقاله سعی داریم تا به آشنایی با عملکرد دوربین مدار بسته وایرلس به طور کامل بپردازیم.

نصب دوربین مدار بسته

آشنایی با دوربین مدار بسته سیمی و بی سیم

اگر قصد خرید دوربین های امنیتی برای منزل یا محل کار خود را دارید باید بین دو نوع دوربین سیمی و بی سیم تصمیم بگیرید. سردرگمی زیادی در هنگام خرید این دو نوع دوربین وجود دارد. در این مقاله، ما به شما کمک خواهیم کرد تفاوت ها را درک کنید، بنابراین می توانید تصمیم بگیرید که چه دوربینی برای شما بهتر خواهد بود.

اصطلاح “بی سیم” یا wireless به چگونگی برقراری ارتباط دوربین با سایر اجزا، و نه نحوه کارکرد دوربین اشاره دارد. دوربین های بی سیم از طریق Wi-Fi ارتباط برقرار می کنند، در حالی که دوربین های سیمی از سیم برای انتقال تصاویر خود استفاده می کنند. دوربین های بی سیم می توانند از طریق برق متناوب (مانند پریز خانگی معمولی) یا باتری تغذیه شوند. در اینجا یک توضیح ساده از سه اصطلاح آورده شده است که در ادامه توضیح خواهیم داد.

سیمی یا wired: توسط کابل به منبع تغذیه و اینترنت متصل می شود.

بی سیم یا wireless: از طریق Wi-Fi به اینترنت متصل شده و توسط کابل به منبع برق متصل می شود.

بدون سیم یا wire free: دوربین های بدون سیم از طریق Wi-Fi به اینترنت متصل شده و از طریق باتری کار می کنند.

دوربین مدار بسته وایرلس چیست و عملکرد آن به چه صورت است

یک دوربین امنیتی خانگی بی سیم که با نام دوربین Wi-Fi نیز شناخته می شود، تصاویر خود را از طریق Wi-Fi منتقل می کند و از طریق برق متناوب تغذیه می شود. این بدان معنی است که باید با استفاده از کابل برق به پریز برق متصل شود. دوربین وایرلس کاملا بدون سیم نیست؛ بلکه دوربین بی سیم نامیده می شود زیرا از اینترنت بی سیم Wi-Fi  استفاده می کند. وقتی دوربین وایرلس با استفاده از باتری کار می کند، به یک دوربین بدون سیم یا wire free تبدیل می شود.

دوربین های امنیتی وایرلس خانگی به طور کلی تصاویر خود را در یک فضای ابری ذخیره می کنند، بنابراین می توانید از هر جای دیگر به آن دسترسی داشته باشید. برخی از آنها همچنین می توانند فیلم را در رسانه های محلی مانند کارت micro SD در دوربین ذخیره کنند. دوربین های وایرلس از محبوبیت زیادی برخوردار می باشند زیرا نصب آنها آسان بوده و مشاهده تصاویر آنها با استفاده از تلفن هوشمند یا رایانه ساده امکان پذیر می باشد.

دوربین مدار بسته وایرلس به طور کلی هنگام تشخیص حرکت یا صداهای مختلف شروع به ضبط کردن می نمایند، اما برخی از آنها می توانند به گونه ای تنظیم شوند که در صورت اتصال به برق 24/7 اقدام به ضبط تصاویر کنند. این دوربین ها فیلم با وضوح بالا را دریافت کرده و در صورت مجهز بودن به دید در شب می توانند در شب نیز ضبط کنند.

آنها معمولاً دارای قابلیت های صوتی دو طرفه هستند تا بتوانید با شخصی که دوربین را می بیند صحبت کنید. سرانجام، برخی از مدل ها از یادگیری ماشینی استفاده می کنند، این فناوری به دوربین ها امکان می دهد کارهای مفیدی مانند هشدار هنگام شناسایی شخص یا بسته را انجام دهند. دیگر خدمات رهاورد نیرو : نصب اعلام حریق

دوربین مدار بسته وایرلس چیست

جوانب مثبت و منفی دوربین مدار بسته وایرلس چیست

نکات مثبت

 • نصب و تنظیم آنها آسان تر از دوربین های دارای سیم می باشد.
 • اغلب کار با این دوربین ها راحت تر می باشد.
 • این دوربین ها اغلب ویژگی های پیشرفته ای مانند یادگیری ماشین دارند
 • معمولا از فضای ذخیره سازی ابری استفاده می کنید که به شما امکان می دهد فیلم های خود را از هرجای دیگر مشاهده کنید.

نکات منفی

 • برای ذخیره سازی ابری باید پرداخت هزینه ماهانه داشته باشید.
 • به دلیل اعتماد به Wi-Fi می تواند کیفیت فیلم لکه دار داشته باشد.
 • باید به طور منظم باتری تعویض گردد.
 • مستعد هک شدن است.

مزایای دوربین مدار بسته وایرلس

همانطور که در بالا ذکر شد، نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته بی سیم راحت تر از گزینه های سیم دار می باشد. دوربین های سیمی باید به سیستم برق خانه شما متصل شوند، بنابراین باید برای نصب یک متخصص حرفه ای استخدام کنید. دوربین های بی سیم به Wi-Fi یا شبکه های دیگر متکی هستند. می توانید دستورالعمل ها را دنبال کنید و در کمتر از سی دقیقه اکثر دوربین ها را تنظیم و اتصال آنها را برقرار نمایید.

دوربین های امنیتی بی سیم اغلب برای افرادی که مکانی را اجاره کرده اند و افراد تازه وارد، ایده آل ترند. دوربین مدار بسته وایرلس نه تنها قیمت کمتری نسبت به سیستم های سیمی دارند، بلکه جابجایی و حمل آنها نیز راحت تر است. فقط کافی است آنها را از برق بکشید و آماده رفتن شوید!

دقت کنید که شما عزیزان جهت خرید دوربین مدار بسته در انواع مدل ها با قیمت مناسب به همراه تجهیزات مورد نیاز برای نصب آن از جمله دستگاه دی وی آر و همچنین خرید دزدگیر اماکن می توانید بر روی لینک آن کلیک نمایید یا برای دریافت پاسخ سوالات متداول خود با کارشناسان ما در رهاورد نیرو تماس بگیرید.

محدودیت های دوربین مدار بسته وایرلس

لازم به ذکر است که محدودیت هایی در دوربین مدار بسته بی سیم وجود دارد. یک دوربین بی سیم باید یک سیگنال و اتصال به شبکه شما را برای ضبط فیلم حفظ نماید. اگر اتصال شما مختل شود، دوربین مدار بسته بی سیم نیز نمی تواند سیگنال مورد نظر را به دستگاه مانیتور شما ارسال نماید.

علاوه بر این، اگر دوربین کاملاً بدون سیم باشد، باید باتری انرژی مورد نیاز آن را تأمین کند. در این نوع سیستم ها، باید مطمئن شوید که باتری را قبل از سوختن تعویض کنید.

در آخر این که، یک دوربین وایرلس معمولاً نمی تواند خیلی از مرکز اصلی فاصله داشته باشد. اگر یک دید مستقیم وجود داشته باشد، دامنه دوربین وایرلس ممکن است به 500 فوت یا بیشتر برسد به عنوان مثال در داخل یک ساختمان، دامنه معمولاً کمتر از این مقدار می باشد.

دامنه سیگنال به عوامل مختلفی از جمله مصالح ساختمانی منزل، سایر دستگاه های بی سیم موجود در آن منطقه و هر دیوار یا اشیایی که باید سیگنال از آنها عبور کند بستگی دارد. دیوارهای خشک و شیشه ای استاندارد ممکن است بر قدرت سیگنال بی سیم دوربین تأثیری نداشته باشند، اما آجر و بتن قطعا تأثیرگذار می باشند. اگر در بین دوربین و گیرنده دیوارهای آجری، کف بتونی و درختان بزرگ وجود داشته باشد، احتمالاً قدرت سیگنال شما ضعیف می شود.

آیا دوربین مدار بسته وایرلس ایمن هستند

سیستم های وایرلس مجهز به شبکه کاملاً قابل اطمینانی می باشند. در این گونه سیستم ها نیازی به تعویض باتری نخواهید داشت و می توانید به جریان ثابت فیلم در تلفن یا دستگاه نظارت دیگر اعتماد کنید.

یک دوربین مدار بسته که با باتری کار می کند به تعمیر و نگهداری بیشتری احتیاج دارد اما می تواند در مکان هایی خارج از دسترس قرار گیرد، از دید پنهان شود و یا حتی در صورت لزوم جابجا شود. این امر این دوربین ها را به گزینه ای عالی برای نظارت در فضای باز و سایر مکان های از راه دور تبدیل می کند.

هر دو نوع دوربین های وایرلس و wire free نسبت به دوربین مدار بسته سیم دار بهتر بوده و راحتی بیشتر کاربر را در در می گیرند.

دوربین مدار بسته بی سیم در دو نوع آنالوگ و تحت شبکه در بازار وجود دارند و با توجه به نوع کاربرد می توان هر یک را مورد استفاده قرار داد. دوربین های مدار بسته وایرلس آنالوگ از قیمت پایین تری برخوردار بوده و امکان استفاده از چند دستگاه گیرنده برای هر دوربین وجود دارد اما فرکانس ارسالی این دوربین ها ممکن است با فرکانس دستگاه هایی مانند مایکروویو، تلفن های بی سیم و … تداخل پیدا کند.

همچنین این نوع از دوربین ها دارای هیچ گونه نشانگری برای نمایش دادن قدرت سیگنال ندارند. در محیط هایی که از حساسیت بیشتری برخوردار می باشند بهتر است از دوربین های مدار بسته وایرلس تحت شبکه استفاده گردد که از کیفیت بالاتر تصاویر برخوردار می باشند اما هزینه بالاتری نسبت به دوربین های آنالوگ دارند.

شرکت رهاورد نیرو ارائه دهنده خدمات نصب دزدگیر اماکن و هوشمند سازی ساختمان می باشد . برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید .

5/5 - (2 امتیاز)
فروشگاه
 • خرید دوربین مدار بسته
 • خرید تجهیزات دوربین مدار بسته
 • خرید جک پارکینگی
 • خرید دزدگیر اماکن
خدمات
 • نصب دوربین مدار بسته
 • نصب اعلام حریق
 • نصب دزدگیر اماکن
 • نصب کرکره برقی
 • نصب جک برقی پارکینگی
 • هوشمند سازی ساختمان
جدیدترین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه