مقالات دوربین

آیا فیلم دوربین مدار بسته ریکاوری می شود؟

آیا فیلم دوربین مدار بسته ریکاوری می شود؟

شما به راحتی می توانید فایل های پاک شده و اطلاعات از بین رفته دوربین امنیتی خود را ریکاوری کنید. به این شرط که فایل های سیستم از روی هارد پاک نشده باشند و هارد سالم باشد. خبر خوب این است که اگر هارد دیسک شما آسیب کمی دیده باشد، باز هم می توانید ویدئو های موجود در هارد را ریکاوری کنید. اما اگر ویدئو های دستگاه DVR رونویسی شده باشند، شانس خیلی کمی برای بازیابی اطلاعات هارد خواهید داشت.

با توجه به افزایش استفاده از دوربین های امنیتی، آشنایی با نحوه ریکاوری دوربین مدار بسته بر نصابان این تجهیزات پیشرفته اجباری می باشد. هم چنین افراد عادی با دانستن نکات مربوط به ریکاوری دوربین ها می توانند از این دستگاه ها بهتر استفاده کنند. در این مقاله ضمن آشنایی با نحوه برگرداندن فیلم دوربین مدار بسته، با روش های نوین بازیابی فیلم های دوربین مدار بسته آشنا خواهید شد.

آیا دوربین مدار بسته ریکاوری می شود؟

قبل از اشاره به چگونگی نحوه بازگرداندن فیلم دوبین مداربسته لازم است به این مورد اشاره شود که قبل از اقدام به بازیابی اطلاعات، نباید هارد دستگاه را دستکاری کرده و هیچ فایلی را به آن اضافه و کم نکنید. بهترین راه برای برگرداندن فیلم و تصاویر دوربین خود، استفاده از امکان بازیابی اطلاعات و ریکاوری هارد است. اگر هارد شما به دلیل ضربه شدید یا نوسان برق آسیب جدی دیده باشد یا حتی سوخته باشد، احتمال دستیابی به فایل ها کم می شود. تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات درون هارد راه حل مشکل است تا هر وقت که به مشکل عدم دسترسی به دیتا های دوربین مدار بسته برخوردید، بتوانید به راحتی به بکاپ دستگاه رجوع کنید.

روش های بازیابی و برگرداندن فیلم دوربین مدار بسته

پاک شدن اطلاعات افراد چه از روی تلفن های همراه، لپ تاپ ها یا حتی سیستم امنیتی یک اتفاق وحشتناک و ناگوار است که ممکن است برای همه افراد رخ دهد. اگر اطلاعات و فایل های شما از روی دستگاه پاک شود، باید به جای حسرت خوردن و پشیمانی، به دنبال یک راه اصولی برای بازیابی و برگرداندن فیلم های سیستم نظارتی باشید. در این قسمت قصد داریم 4 روشی را که به طور تضمینی می تواند اطلاعات شما را ریکاوری کند، آموزش دهیم. این 4 روش عبارتند از:

  • ریکاوری از طریق سطل زباله دستگاه ضبط فیلم
  • استفاده از نرم افزار ریکاوری سیستم نظارتی
  • برگرداندن به وسیله فایل های پشتیبان
  • کمک گرفتن از افراد متخصص

ریکاوری از طریق سطل زباله دستگاه ضبط فیلم

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که فایلی را از روی کامپیوتر خود به اشتباه پاک کنید. در این شرایط به سطل آشغال سیستم می روید و فایل حذف شده را پیدا کرده و آن را ریکاوری می کنید. در سیستم نظارتی هم چنین چیزی وجود دارد. هنگامی که با فشردن دکمه Delete، فیلمی را از روی دوربین پاک می کنید، برای بازیابی آن باید به سطل آشغال دستگاه dvr بروید و آن را به طور کامل بررسی کنید.

آیا دوربین مدذاربسته ریکاوری می شود؟

هنگامی که فیلم مد نظر خود را پیدا کردید می توانید با فشردن دکمه Restore، آن را به فیلم های موجود روی حافظه دستگاه بازگردانید.  هم چنین در صورت تمایل می توانید آن را در یک آدرس جدید ذخیره نمایید. البته باید توجه کنید که پاک کردن اطلاعات از طریق فشردن دکمه های Shift و Delete  به هیچ وجه قابل بازیابی با این روش نمی باشد و لازم است از روش های دیگری که در ادامه معرفی می شوند، کمک بگیرید.

استفاده از نرم افزار ریکاوری دوربین مدار بسته

به جرات می توان گفت بازیابی اطلاعات از دست رفتن با کمک نرم افزار ریکاوری دوربین مدار بسته، تضمینی ترین روشی است که تا به احتمال برای ان کار امتحان شده است. این روش حتی در شرایطی که از فایل ها خود بکاپ نگرفته باشید، هم کارایی داشته و موثر است. برای این کار لازم است هارد درایو یا مموری دوربین مدار بسته را به لپ تاپ یا کامپیوتر خود وصل کرده و پس از نصب نرم افزار ریکاوری دوربین مداربسته سازگار با سیستم خود، مراحل بازیابی اطلاعات را طبق راهنمای نرم افزار انجام دهید.

برگرداندن به وسیله فایل های پشتیبان

تهیه نسخه پشتیبان یا همان بکاپ گیری از اطلاعات همیشه راه نجات است. چه اطلاعات در گوشی باشد چه در دوربین مدار بسته. در این روش کافی است فایل های خود را در یک کارت SD دیگر یا هارد دیسک ذخیره نمایید تا در صورت آسیب دیدن هارد اصلی بتوانید به اطلاعات خود دست پیدا کنید. وقتی به دنبال یک ویدئو خاص هستید، تنها با کلیل بر روی فولدر فایل های پشتیبان، می توانید با جستجو در آن ها، فیلم مورد نظر خود را بیابید.

در سیستم های نظارتی جدید تر گزینه ای به نام EaseUS Todo Backup وجود دارد که امکان بکاپ گیری را به طور خودکار برای شما انجام می دهد و نیازی به پشتیبان گیری به صورت دستی نمی باشد. وجود دوربین با امکانات بیشتر شامل فضای ابری یا سرور های FTP کار را برای افراد آسان تر کرده است. به طوری که شما می توانید فایل های خود را به طور جداگانه در چند فضای مختلف ذخیره کنید. این مورد باعث می شود در صورت پاک شدن فایل های پشتیبان به طور اتفاقی، امکان دسترسی به فایل ها وجود داشته باشد.

کمک گرفتن از افراد متخصص

ممکن است هیچ راه اصولی را برای ریکاوری دوربین مدار بسته خود بلد نباشید و بخواهید از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید. گاهی اوقات اطلاعات درون دوربین مدار بسته به قدری حیاتی و مهم است که شما نمی خواهید هیچ ریسکی کنید. چرا که ممکن است هارد بسوزد و اصلا به فایل ها دسترسی پیدا نکنید. به همین خاطر لازم است با مراجعه به متخصصان ریکاوری و بازیابی اطلاعات دوربین مدار بسته، صفر تا صد کار را به آن ها بسپارید.

 

برای این که کار متخصصان راحت تر شود و آسیبی به قسمت های دیگر دوربین وارد نشود، توصیه می کنیم هنگام به وجود آمدن چنین موضوعی، موارد زیر را رعایت کنید.

چگونه دوربین مداربسته ریکاوری می شود؟

  • از خاموش کردن دستگاه DVR یا NVR هنگام مشاهده ارور ها بپرهیزید.
  • درایو هارد دوربین مدار بسته را به هیچ وجه فرمت نکنید.
  • از اضافه و پاک کردن فایل ها خودداری کنید.
  • سعی کنید از اطلاعات داخل دستگاه گیرنده بکاپ بگیرید.

اگر تمام راه های بالا را برای بازیابی فیلم های دوربین های امنیتی امتحان کرده اید، اما همچنان مشکل دارید، بهترین راه کمک گرفتن از افراد متخصص و با تجربه در این زمینه است.

سوالات متداول

چه عواملی باعث از بین رفتن فیلم های دوربین مدار بسته می شود؟

عوامل مختلفی باعث می شود تا فیلم ها و اطلاعات داخلی سیستم نظارتی پاک شود و شما به آن ها دسترسی پیدا نکنید. یکی از دلایل اصلی این موضوع، آسیب دیدن فیزیکی هارد درایو داخلی دستگاه می باشد. البته ممکن است هارد به دلیل خرابی های سخت افزاری مانند معیوب بودن قطعات الکترونیکی و آی سی های داخلی با مشکل مواجه شود و نتواند نمایش فایل ها و ویدئو ها را به خوبی انجام دهد. یکی از متداول ترین دلایل از دست رفتن ویدئو های دوربین، پر شدن فضای داخلی هارد و عدم امکان ضبط فیلم های جدید عنوان شده است. برخی از عوامل از بین رفتن ویدئو ها به دلیل حوادث طبیعی مانند آتش سوزی، رطوبت و گرد و غبار شدید و حتی نوسانات برق عنوان شده اند.

آیا می توان فیلم یک سال پیش دوربین مدار بسته را دریافت کرد؟

تجهیزات ضبط دوربین مدار بسته و دستگاه های DVR طوری تنظیم شده اند که پس از یک مدت زمان مشخص، رونوشت می شوند. مدت زمان رونوشت دوربین ها به مدل و شرکت سازنده بستگی دارد و شما هنگام خرید دوربین به این نکته نیز توجه کنید.

 

این مدت زمان می تواند 1 هفته، 6 ماه، 1 سال یا حتی بیشتر باشد. مطمئنا هر چه این زمان بیشتر باشد، بهتر است. به عنوان مثال اگر این مدت زمان برای دروبین شما 6 ماه باشد، ویدئو های یک روز بعد از 6 ماه جایگزین ویدئو های روز اول شده و به ویدئو های روز اول خود دسترسی پیدا نخواهید کرد. بنابراین دریافت فیلم یک سال پیش دوربین مدار بسته به نوع دوربین و مدت زمان رونوشت آن بستگی دارد.

آیا فیلم دوربین مدار بسته بعد از 24 ساعت پاک می شود؟

ظرفیت نگهداری فیلم های دوربین مدار بسته به حافظه دستگاه و عوامل دیگر بستگی دارد. به طور کلی دوربین ها می توانند فیلم ها و تصاویر ضبط شده را بین چند روز تا یک ماه در حافظه خود نگه دارند. با خریداری یک دوربین مدار بسته با کیفیت می توانید اطمینان داشته باشید که فیلم های شما بعد از 24 ساعت پاک نخواهند شد.

با برگرداندن فیلم دوربین مدار بسته نگران اطلاعات از دست رفته نباشید

اگر فیلم سیستم نظارتی شما به دلایل مختلف، از بین رفت. نگران نباشید. راه های زیادی وجود دارد که شما می توانید با انجام آن ها به طور صحیح به فایل های خود دسترسی پیدا کنید. به علاوه افرادی مختصص در این زمینه وجود دارند که بر روی این موضوع تمرکز دارند. شما می توایند با کمک گرفتن از آن ها خیال خود را بابت بازیابی و ریکاوری اطلاعات خود راحت کنید. البته پیشنهاد می شود، بکاپ گیری و تهیه نسخه پشتیبان را فراموش نکنید. این مورد کار را برای شما آسان خواهد کرد.

رهاورد نیرو نماینده فروش دستگاه های امنیتی و نظارتی

رهاورد نیرو نماینده فروش دزدگیر اماکن فایروال ، دزدگیر اماکن و … است . همچنین برای نصب دوربین مداربسته و نصب دزدگیر اماکن با ما تماس حاصل نمایید.

امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *