بهترین نصاب دوربین مدار بسته

نصاب دوربین مدار بسته

یکی از نیازهایی که امروزه به ویژه در کلان شهرها احساس می شود نیاز به تامین امنیت اماکن مختلف می باشد. با افزایش جمعیت و پیشرفته تر شدن جوامع مختلف تجهیزات و ابزارهایی که برای محافظت از خطرات احتمالی مانند سرقت وجود دارند، به صورت هوشمند در آمده اند و به همین دلیل می توان به راحتی از انواع تجهیزاتی که برای این منظور طراحی شده اند استفاده نمود. دوربین مدار بسته یکی از وسایلی است که سال هاست به عنوان یک سیستم امنیتی و نظارتی قوی در اماکن و ساختمان های مختلف به کار رفته و تا حد زیادی از به وجود آمدن سرقت در این مکان ها جلوگیری کرده است. در این مقاله توضیحاتی در رابطه با بهترین نصاب دوربین مدار بسته و ویژگی هایی که یک نصاب باید داشته باشد به همراه چگونگی نصب دوربین ها پرداخته شده است.

انواع مختلفی از دوربین های مدار بسته در بازار وجود دارد که هر یک دارای ویژگی ها و کیفیت های متفاوتی بوده و در موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. نصب دوربین مدار بسته نیاز به مهارت و تخصص بالایی داشته و افرادی قادر به انجام این کار می باشند که دوره های مرتبط با این حرفه را پشت سر گذاشته و با جزئیات کار آشنا باشند. بهترین نصاب دوربین مدار بسته فردی است که از استانداردهای مختلفی که برای نصب وجود دارد آگاه بوده و با دقت و تمرکز بالا قادر به نصب این دوربین ها در اماکن مختلف باشد.

نصاب دوربین مدار بسته کیست و چه وظایفی بر عهده دارد؟

به نیروی متخصصی که با انواع دوربین های مدار بسته آشنایی داشته و قادر به نصب صحیح و اصولی آنها و راه اندازی این سیستم ها می باشد نصاب دوربین مدار بسته گفته می شود. این افراد می توانند انواع خدمات مربوط به تعمیرات دوربین های مدار بسته را نیز انجام داده و در اماکن خصوصی و دولتی که نیازمند نصب دوربین می باشند مشغول به کار گردند.

یک نصاب دوربین مدار بسته وظایف مختلفی را بر عهده دارد که از آن میان می توان به سیم کشی از دوربین ها تا دستگاه DVR، داکت کشی، نصب انواع BNC، نصب دوربین های دیجیتال و آنالوگ بر طبق استانداردها و دستورالعمل ها، نصب دوربین های IP، نصب دستگاه های DVR و NVR، تنظیم کردن دستگاه های ضبط تصویر، انتقال دادن تصویر به کامپیوتر، انجام تنظیمات دوربین ها، نحوه چینش دوربین ها و تشخیص تعداد مورد نیاز برای نصب و نقشه کشی و طراحی کردن اتاق کنترل دوربین ها در اماکن و ارگان های حساس.

برای انتخاب نصاب دوربین مدار بسته نیاز است تا دقت و توجه زیادی را به کار گرفت چرا که کوچکترین بی دقتی در انجام کار می تواند باعث کاهش کیفیت تصاویر ضبط شده و حتی آسیب به دستگاه ها گردد. نیاز است تا پیش از خریداری دوربین و تجهیزات مورد نظر، در ابتدا با یک نصاب دوربین مشورت نمود تا در ابتدا طرح و نقشه ساختمان را بررسی نموده و در رابطه با تعداد و نوع دوربین هایی که نیاز می باشد به شما راهنمایی های لازم را نماید. همچنین با وجود برندهای مختلفی از دوربین مدار بسته که در بازار وجود دارد، نصاب دوربین می تواند برندهای با کیفیت را به شما معرفی نموده و در رابطه با انواع مدل ها و برندهای دوربین ها اطلاعات جامعی ارائه دهد.

ویژگی های نصاب دوربین مدار بسته

اولین ویژگی که برای یک نصاب دوربین مدار بسته اهمیت دارد مهارت بالا و تحویل کار با کیفیت می باشد. افرادی که قصد دارند برای نصب دوربین در ساختمان خود اقدام نمایند، به دنبال نصابی می گردند که در حرفه خود کاملا شناخته شده بوده و از اعتبار بالایی برخوردار باشد. با توجه به این که دوربین های مدار بسته تحت شبکه یا IP دارای پسورد بوده و تنها نصاب دوربین و خود شما از این رمز آگاهی دارید فردی که به عنوان نصاب انتخاب می شود باید کاملا قابل اعتماد بوده و سابقه خوبی در این کار داشته باشد. برخی از نصاب های دوربین مدار بسته ممکن است هیچ گونه شماره تماس یا آدرس ثابتی جهت مراجعه به آنها در مواقع ضروری نداشته باشند و این یک نکته منفی برای آنها محسوب می شود چرا که گاهی لازم برای دریافت پسورد یا جزئیات دوربین های نصب شده به این افراد به صورت مجدد مراجعه شود.

علاوه بر این ها سرعت عمل نصاب دوربین مدار بسته نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و فرد باید پروژه ای را که تحویل می گیرد در کوتاه ترین زمان ممکن تحویل مشتری دهد. اخلاق خوب و مشتری مداری نیز از دیگر ویژگی هایی است که یک نصاب دوربین مدار بسته برای جلب رضایت مشتری رعایت نماید.

نصب دوربین مدار بسته با سختی ها و چالش های بسیاری مواجه می باشد و ممکن است فرد مجبور به کار کردن در شرایط سخت باشد. به عنوان مثال در شرایط بارندگی و سرما گاهی نصاب دوربین مجبور است دوربین ها را در فضای باز نصب نماید که اگر شخصیت وی صبور و تلاشگر نباشد از عهده کار بر نیامده و قادر به ادامه کار نمی باشد.

چگونگی نصب دوربین مدار بسته

یک نصاب دوربین مدار بسته در ابتدا باید طرح و نقشه ساختمان مورد نظر را مشاهده کرده و نقاطی که قرار است دوربین در آن مکان ها نصب گردد را به صورت دقیق مشخص نماید. پس از آن باید نسبت به خرید تجهیزات و دوربین های مورد نظر اقدام نمود که این کار می تواند توسط خود نصاب و یا مشتری انجام گیرد. در ادامه باید کابل کشی با توجه به نوع دوربین های خریداری شده صورت گیرد و اتصالات دوربین و برق آنها و همچنین اتصالات مربوط به دستگاه DVR انجام شود. البته در صورتی که دوربین مدار بسته از نوع بیسیم باشد نیازی به کابل کشی چندانی نبوده و باید یک شبکه اینترنتی محلی راه اندازی شده و دوربین ها و ریسیورها با استفاده از این شبکه تصاویر را دریافت و ضبط نمایند.

در مرحله بعد باید تنظیمات دوربین ها و دستگاه گیرنده را انجام داد تا بتوان تصاویر را بر روی کامپیوتر یا موبایل نمایش داد. با توجه به تصویری که دریافت می شود می توان زاویه دوربین ها را تغییر داد تا تصویر مورد نظر با کیفیت مناسب نمایش داده شود.

چگونه باید بهترین نصاب دوربین مدار بسته را پیدا کرد؟

 نصاب حرفه ای دوربین مدار بسته

شرکت های مختلفی وجود دارند که تعداد زیادی نصاب با تجربه و دارای مهارت بالا را استخدام نموده اند و برای انجام خدمات در سطح شهر این نصاب ها را به ساختمان های مختلف می فرستند. این نصاب ها کاملا تایید شده بوده و کار خود را به بهترین نحو ممکن انجام می دهند. در صورتی که خسارتی توسط نصاب به دوربین ها و سایر تجهیزات وارد شد شرکت خسارت را تقبل کرده و به مشتری پرداخت می نماید.

نصابان دوربین مدار بسته نیاز است تا پس از کسب مهارت اقدام به دریافت کارت نصابی نمایند. برای این کار این افراد می توانند به اتحادیه مربوطه مراجعه کرده و در آزمون هایی که از طرف سازمان برگزار می گردد شرکت نمایند و در صورت قبولی این کارت را دریافت نمایند.

بازار کار و میزان درآمد نصاب دوربین مدار بسته

با توجه به اهمیتی که افراد مختلف به مسئله امنیت اماکن و ساختمان های مختلف می دهند، دیده می شود که در تمامی ساختمان های تجاری، اداری، آموزشی و مسکونی دوربین های مدار بسته نصب شده است. روز به روز اهمیت به این موضوع بیشتر شده و افراد بیشتری برای نصب دوربین مدار بسته به نصاب ها مراجعه می نمایند. به همین دلیل نصاب های این دوربین ها در ایران و سایر کشورها از بازار کار خوبی برخوردار بوده و قادر به کسب درآمدهای بالا می باشند. این افراد می توانند به صورت مستقل و شخصی کار کرده و یا در شرکت ها و سازمان های مختلف به عنوان مسئول نصب و نظارت بر دوربین های مدار بسته فعالیت نمایند.

نصاب دوربین مدار بسته می تواند با تلاش و کسب تجربه بیشتر و انجام تبلیغات در رسانه های مجازی درآمد خود را افزایش داده و به پیشرفت شغلی بالایی دست یابد.

چگونه یک نصاب حرفه ای دوربین مدار بسته شویم؟

 نصاب حرفه ای دوربین

برای این که یک نصاب حرفه ای شوید می توانید در دوره های آموزشی که از طرف سازمان فنی و حرفه ای در آموزشگاه های مختلف برگزار می شود ثبت نام کرده و در کلاس های آموزشی مربوطه شرکت نمایید. در این کلاس ها انواع دوربین های مدار بسته و نحوه نصب آنها به همراه چگونگی تعمیرات این دوربین ها به افراد آموزش داده می شود. در نهایت هم پس از قبولی در آزمون های سراسری، مدرک معتبر فنی و حرفه ای به این افراد اعطا می گردد که می تواند رزومه مفیدی برای فرد بوده و به عنوان کیس مهاجرت عمل نماید.

این دوره ها توسط اساتید مجرب و متخصص تدریس شده و افراد در هر سن و تحصیلاتی می توانند در این کلاس ها شرکت نمایند. مزیت دوره های آموزشی نصب دوربین مدار بسته این است که کارگاه های عملی در آموزشگاه ها وجود دارد که کارآموزان به صورت تجربی با انواع دوربین ها آشنا شده و نحوه کار کردن با آنها را می آموزند.

در نهایت باید گفت که برای نصب دوربین مدار بسته در ساختمان نیاز است تا تحقیق زیادی را در رابطه با نصاب دوربین انجام داد و بهترین نصاب دوربین مدار بسته را که فردی ماهر و قابل اعتماد باشد برای انجام کار انتخاب کرد.

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد