مقالات دوربین

بهترین هارد برای دوربین مدار بسته کدام است

بهترین هارد برای دوربین مدار بسته کدام است

آیا می‌دانید بهترین هارد برای دوربین مدار بسته کدام است؟برای آن که دوربین‌های مدار بسته بتوانند تصاویر گرفته شده را در اختیار ما قرار دهند، لازم است که در ابتدا آن‌ها را در فضایی ذخیره نمایند، هارد‌ها وسیله‌ای مناسب جهت ذخیره سازی تصاویر ویدئویی و غیره می‌باشند. بسته به مدل دوربین و قابلیت‌های آن برای ذخیره کردن تصاویر با ظرفیت بالا، نیازمند یک یا چند هارد خواهیم بود. انتخاب ظرفیت بالا برای برخی از دوربین‌ها به این دلیل است که بعضی از آن‌ها را به مدت طولانی در روز روشن نگه می‌دارند و مسلم است که نیازمند ظرفیت بالایی جهت ذخیره‌سازی می‌باشند.

زمانی که اقدام به خرید سیستم امنیتی می‌نمایید یکی از پارامتر‌هایی که باید در مورد آن تحقیق کرده باشید، انتخاب بهترین هارد برای دوربین مدار بسته است. به همین جهت در این مقاله قصد داریم در مورد این موضوع مهم اطلاعات کامل و جامعی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. اگر شما هم قصد خرید و یا نصب دوربین مدار بسته دارید، خواندن این مقاله را از دست ندهید.

نصب دوربین مدار بسته

نقش هارد در دوربین مدار بسته

پیش از آن که بهترین هارد برای دوربین مدار بسته را توضیح دهیم، لازم است که در ابتدا با وظیفه‌ی هارد در سیستم امنیتی آشنا شوید. در این بخش قصد داریم که به طور کلی این موضوع را خدمتتان توضیح دهیم.

هارد در واقع یک قطعه‌ی حافظه‌ی جانبی است که در کامیوتر‌ها بسیار استفاده می‌شود و همان‌طور که در بخش قبل توضیح دادیم استفاده از آن برای دوربین‌های مدار بسته نیز لازم است. نام کامل هارد از واژه‌ی  Hard Disk Drive می‌آید و در بسیاری از بازار های فروش با نام HDD، شناخته شده است. البته لازم است بدانید که با نام‌هایی همچون دیسک ثابت، دیسک فایل، هارد، فضای ذخیره سازی، درایو دیسک و دیسک سخت نیز شناخته می شود اما همان نام هارد دیسک پر استفاده‌ترین واژه در میان عموم مردم است.

نقش هارد این است که بسیاری از اطلاعات و داده‌های سیستم امنیتی را در خود ذخیره نماید. همچنین باید این نکته را در نظر داشته باشید که امکان آسیب رسیدن به حافظه‌ی این دوربین‌ها نیز وجود دارد که در بخش‌های بعدی به توضیح این موارد خواهیم پرداخت. به همین جهت است که باید بهترین هارد برای دوربین مدار بسته را انتخاب کرد. هارد مورد نظر را باید در قسمت مرکزی دوربین نصب نمود. هاردها به عنوان یکی از مهم‌ترین قطعات در دوربین‌های مدار بسته به حساب می‌آیند زیرا تمام اطلاعات و تصاویر گرفته شده توسط دوربین، در هارد سیو می‌شوند.

مهم ترین ویژگی ها در انتخاب بهترین هارد برای دوربین مدار بسته

هاردها با ویژگی‌های متفاوتی ساخته می‌شوند، که بسته به سیستم امنیتی باید بتوان بهترین آن را انتخاب کرد. اکنون لازم است که ویژگی‌های مهم یک هارد را بدانید تا در هنگام خرید بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

برخی از مهم‌ترین ویژگی‌ها برای انتخاب بهترین هارد برای دوربین مدار بسته عبارت است از:

ماندگاری و طول عمر هارد: متریال‌هایی که در ساخت یک هارد استفاده می‌شود، عبارت است از تکنولوژی ساخت، جنس صفحات و … . این متریال‌ها با طول عمر یک هارد، رابطه‌ی مستقیمی دارند. از روی این ویژگی‌ها می‌توان متوجه شد که طول عمر مفید هارد مورد نظر کدام است.

سرعت جستجو اطلاعات در هارد: سرعت جستجوی هارد به سرعتی گفته می‌شود که هارد به دنبال اطلاعات ذخیره شده در خود می‌گردد. واحد این سرعت را بر حسب میلی ثانیه محاسبه می کنند. اطلاعات ثبت شده توسط دوربین در قسمت های مختلفی از هارد ذخیره می شود و برای آن که بتوان اطلاعات مورد نظر را در هارد پیدا کرد، لازم است که مدت زمانی را برای این کار در نظر گرفت.

ظرفیت هارد: در انتخاب بهترین هارد برای دوربین مدار بسته، یکی از پارامتر هایی که بسیار اهمیت دارد، ظرفیت هارد است. واضح است که هر چه هارد، ظرفیت بالاتری داشته باشد، می‌توان اطلاعات بیش‌تری را بر روی آن ذخیره کرد. واحد ظرفیت هارد، ترابایت می‌باشد. باید بدانید که اگر لازم است سیستم امنیتی شما به مدت طولانی روشن بماند، از هاردهایی با ظرفیت بالا استفاده کنید.

سرعت چرخش دیسک هارد: سرعت هارد در خواندن اطلاعات و یا نوشتن آن توسط مشخصه‌ای به نام سرعت چرخش هارد مشخص می‌شود. عملکرد سریع دیسک‌ها بستگی به سرعت چرخش دیسک هارد دارد. معمولا در انتخاب بهترین هارد برای دوربین مدار بسته، بهتر است از هاردی انتخاب شود که سرعت دوران آن در بازه‌ای از 5400 تا 7200 باشد.

برای داشتن بهترین هارد برای دوربین مدار بسته چه برندی را انتخاب کنیم

برند‌های SEAGATE و Western Digital از بهترین و معروف‌ترین برند هاردها در بازار می‌باشند. این دو برند از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولید کننده هارد در جهان هستند. هارد دیسک‌ها در این دو شرکت با بالاترین کیفیت طراحی و تولید شده و به بازار عرضه می‌گردد.

همان‌طور که می‌دانید کیفیت هاردها با گذشت زمان کم می‌شود، بنابراین لازم است که پیش از انتخاب بهترین هاردها را متناسب با دستگاه امنیتی انتخاب نمایید. همچنین لازم است که در خرید هارد تنها پایین بودن قیمت را در نظر نگیرید، به عنوان مثال بعضی از افراد هاردهای مرجوع شده یا تعمیری را به دلیل پایین بودن قیمت آن انتخاب می‌کنند. اما باید توجه داشته باشید که انتخاب این هاردها با گذشت زمان، هزینه‌های بسیاری را در پی خواهد داشت.

برند SEAGATE: برند سیگیت به عنوان یکی از بهترین برندهای تولید کننده هارد در جهان، شناخته می‌شود. هاردهایی در این شرکت تولید شده است که می‌توانند با سرعتی تا 6 گیگا بایت بر ثانیه، اطلاعات را انتقال دهند.

برند WESTERN Digital: به دلیل سابقه‌ی طولانی این شرکت در تولید هارد، می‌توان این شرکت را به عنوان یکی از قدمی‌ترین شرکت‌های تولید کننده هارد در دنیای امروز به حساب آورد. در این شرکت انواعی از هاردها طراحی و تولید شده است که هر کدام از آن‌ها برای یک کاری استفاده می‌شود. در ادامه انواع هاردهای تولید شده در این شرکت را که در رنگ‌های مختلف تولید شده‌اند، توضیح خواهیم داد.

ساز و کار هاردهای شرکت WESTERN Digital، با توجه به کیفیت آن‌ها متفاوت است و بسته به عملکردی که دارند در رنگ‌های مختلف طراحی و تولید شده‌اند. اکنون به شرح برخی از خصوصیات این هاردها می‌پردازیم که با بررسی این مشخصات می‌توانید بهترین هارد برای دوربین مدار بسته را انتخاب نمایید.

بهترین هارد برای دوربین مدار بسته

خصوصیت بهترین هارد برای دوربین مدار بسته کدام است

هارد با لیبل مشکی و قرمز: این مدل از هارد دیسک‌ها بسیار قدرتمند می‌باشند و در انواع گوناگون طراحی و تولید شده و در بازار به فروش می‌رسد. از این نوع هاردها در سرورهای پیشرفته، کامپیوتر های خانگی و دوربین‌های مدار بسته استفاده می‌شود.

هارد با لیبل سفید: هاردها با لیبل سفید بیش تر در کامپیوترهای خانگی استفاده می‌شود و در این سال‌ها کیفیت بالای آن‌ها، تأیید شده است. اما باید بدانید که استفاده از هاردها با لیبل سفید در دستگاه امنیتی توصیه نمی شود، به دلیل آن که دوربین‌های مدار بسته معمولا به مدت طولانی روشن هستند و این هاردها نمی‌توانند عملکرد خیلی خوبی داشته باشند، اما مدت زمان کارکرد کامپیوترهای خانگی معمولا 8 ساعت است و استفاده هارد با لیبل سفید، گزینه‌ی خوبی است.

هارد با لیبل بنفش: بهترین هارد برای دوربین مدار بسته، می‌تواند هارد با لیبل بنفش باشد. شرکت وسترن دیجیتال این لیبل را جهت استفاده در دوربین‌های مدار بسته طراحی و تولید کرده است. ظرفیت این هارد‌ها از یک تا شش ترابایت می‌باشد و امروزه می‌توان این هاردها را در ظرفیت دلخواه بین بازه‌ی گفته شده از بازار تهیه کرد. همچنین به جهت آن که بسیاری از دوربین‌های مدار بسته به مدت طولانی روشن می‌مانند، هاردها با لیبل بنفش را به گونه‌ای طراحی کرده‌اند که جهت استفاده در مدت طولانی مناسب بوده و دچار آسیب نمی‌گردد.

هارد با لیبل مشکی و سفید: پس از آن که شرکت وسترن دیجیتال، هارهایی با لیبل بنفش را وارد بازار کرد، شرکت سیگیت، هاردی با لیبل مشکی و سفید طراحی کرد و به عنوان مدل Surveillance وارد بازار شد. البته می‌توان گفت که کارکرد هاردها با لیبل مشکی و سفید، تقریبا مشابه هاردهایی با لیبل بنفش است.

اکنون می‌توان گفت که هاردهایی با لیبل بنفش و یا مشکی و سفید، بهترین هارد برای دوربین مدار بسته می‌باشد.

ظرفیت بهترین هارد برای دستگاه امنیتی باید چقدر باشد

برای انتخاب هاردی با بهترین ظرفیت که مناسب دستگاه امنیتی مورد نظر هم باشد، لازم است که نکاتی را در نظر بگیرید. در این بخش به بررسی برخی از این نکات خواهیم پرداخت و در نهایت قادر خواهید بود بهترین هارد برای دوربین مدار بسته را انتخاب نمایید.

حرکت در تصاویر: معمولا تصاویر در هاردها به گونه‌ای فشرده‌سازی می‌شوند که قسمت‌هایی از فیلم‌ها را که تکراری بوده و تغییری در آن‌ها نبوده است را در فریم‌های متوالی حذف می‌کند و بدین صورت ظرفیت فیلم‌ها و در نهایت ظرفیت هارد بسیار کاهش می‌یابد. در مقابل هم اگر تغییراتی در تصاویر دوربین به صورت پی در پی رخ دهد، فیلم‌های ذخیره شده در هارد، حجم بیش‌تری را اشغال می‌کند.

فرمت فشرده‌سازی: یکی از مهم‌ترین پارامتر‌ها برای آن که بتوان بهترین هارد برای دوربین مدار بسته را انتخاب نمود، فرمت فشرده‌سازی آن است. به طوری که در هنگام بررسی هارد باید اولین پارامتری را که در نظر می‌گیرید، فرمت فشرده‌سازی هارد باشد. به طور مثال در دنیای امروز DVR‌ها از H.264، H.265 و یا H.265+ به عنوان فرمت‌های ذخیره‌سازی استفاده می‌کنند.

مدت زمان ضبط: اگر دیدید که ظرفیت زیادی از هارد اشغال شده است ممکن است که به دلیل طولانی بودن مدت زمان ضبط فیلم باشد. البته در برخی از هاردهایی که در دستگاه امنیتی قرار دارد، توسط قابلیت‌هایی که در آن‌ها به کار برده شده است، قادرند زمان ضبط را تا حد زیادی کاهش دهند.

رزولوشن ضبط: اگر قصد داشته باشید که رزولوشن تصاویر گرفته شده توسط دوربین بالاتر باشد، لازم است که هاردی با ظرفیت بالا انتخاب نمایید، زیرا تصاویر با رزولوشن بالا، حجم بیش‌تری را در هارد اشغال می‌کنند.

مزایای انتخاب بهترین هارد برای دوربین مدار بسته کدام است

اگر بتوانید در هنگام خرید، بهترین هارد برای دوربین مدار بسته‌ی خود را انتخاب کنید، در نهایت یک خرید عالی خواهید داشت و با عملکرد مناسبی از هارد و دوربین رو به رو خواهید شد. در این بخش قصد داریم مزایای یک انتخاب خوب را خدمتتان توضیح دهیم.

برندهای معروف و شناخته شده: اگر هارد انتخابی شما از یک برند معروف و شناخته شده باشد، در طول استفاده از آن اطمینان خواهید داشت که دچار آسیب و نقص نمی‌گردد و در مدتی طولانی می‌توانید از آن استفاده نمایید. دانستید که معروف‌ترین و بهترین برندها برای خرید بهترین هارد برای دوربین مدار بسته، برندهای WESTERN Digital و SEAGATE می‌باشد.

کم هزینه بودن: معمولا هاردهایی که برای سیستم امنیتی در برندهای معتبر طراحی و تولید می‌شوند می‌شوند، از انرژی الکتریکی به کم‌ترین میزان ممکن استفاده می‌کنند و در طول استفاده، افزایش دمای قابل توجهی نخواهند داشت و در نهایت هزینه‌ای را در طول استفاده بر دوش شما نخواهند گذاشت.

فضای مناسب جهت ذخیره‌ی اطلاعات: هاردهایی که برای کامپیوترهای خانگی طراحی شده‌اند، فضای خیلی بالایی را جهت ذخیره‌ی اطلاعات در اختیار ندارند، اما هاردهایی که در شرکت‌های معتبر تولید می‌شوند، جهت استفاده از آن‌ها به مدت طولانی و در نتیجه ذخیره‌ی اطلاعات زیاد بر روی آن‌ها، دارای ظرفیت بالایی هستند. بنابراین جهت روشن نگه داشتن دوربین به مدت طولانی، شرکت‌های تولید کننده هارهایی با ظرفیت بالا طراحی و تولید کرده‌اند.

از توضیحات بالا می‌توان نتیجه گرفت که بهترین هارد برای دوربین مدار بسته، هاردهایی هستند که در شرکت‌های شناخته شده طراحی و تولید می‌شوند. بنابراین اگر بتوانید از برندهای معتبر خرید نمایید، در طول استفاده از مزیت‌های زیادی، بهره‌مند خواهید شد.

 سخن پایانی

در این مقاله تلاش کردیم برای آن که بتوانید بهترین هارد برای دوربین مدار بسته را انتخاب کنید، نکاتی را در چند بخش ذکر کنیم. در یک جمع بندی کلی باید بگوییم که در انتخاب هارد برای دوربین مدار بسته لازم است که مشخصاتی را همچون ظرفیت هارد، شرکت تولید کننده، سرعت انتقال اطلاعات در هارد و … را در نظر بگیریم. همچنین جهت بهترین انتخاب می‌توانید از متخصصان فروش و مشاوران با تجربه در زمینه هوشمند سازی ساختمان ، نصب جک برقی پارکینگی کمک بگیرید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *