سیستم های حفاظتی ، ایمنی و امنیتی, مقالات دوربین

معرفی دوربین مدار بسته پلاک خوان خودرو

دوربین مداربسته پلاک خوان خودرو

دوربین مداربسته پلاک خوان خودرو که گاهی اوقات به آن دوربین LPR گفته می‌ شود، دوربینی است که می‌ تواند پلاک خودرو را شناسایی کرده، بخواند و ذخیره کند. هدف از خرید دوربین مدار بسته پلاک خوان این است که از آن برای نظارت بر رفت و آمد در پارکینگ‌ ها و ورودی‌ های امنیتی استفاده شده و شماره پلاک خودرو را ضبط شود و سپس با پایگاه داده مقایسه به عمل آید تا بدین ترتیب از ورود افراد مشکوک به مجموعه جلوگیری شود. در این مقاله به طور کامل به معرفی دوربین مدار بسته پلاک خوان خودرو و قابلیت های آن می پردازیم. پس با ما همراه باشید.

رهاورد نیرو ارائه کننده انواع محصولات و خدمات مربوط به سیستم های نظارتی و حفاظتی ساختمان های مسکونی و تجاری می باشد و مرجعی مطمئن برای خرید دوربین مدار بسته به همراه تجهیزات جانبی آن از جمله دی وی آر و … می باشد.

دوربین مداربسته

فهرست مطالب

دوربین مدار بسته پلاک خوان خودرو چیست؟

دوربین‌ های مدار بسته پلاک خوان خودرو (یا دوربین‌های LPR) دوربین‌ هایی هستند که می‌ توانند اعداد و حروف را از پلاک خودرو با استفاده از نور مادون قرمز یا نور محیط بخوانند. اکثر دوربین‌ ها قادر به خواندن پلاک خودرو تنها در طول روز هستند. برخی از دوربین‌ های امنیتی حتی مجهز به لنزهای مسافت طولانی برای گرفتن پلاک‌ هایی هستند که در دوردست قرار دارند. تفاوت بین دوربین امنیتی سنتی و دوربین پلاک خوان خودرو را می‌ توان در شب دید. یک دوربین امنیتی معمولی قادر به پردازش نوری که از پلاک خودرو منعکس می‌ شود نیست. این دوربین‌ ها بدون مادون قرمز، تصویری با نور ضعیف و نویز زیاد می‌ گیرند.

مشخصات دوربین های مدار بسته پلاک خوان خودرو

با مادون قرمز، نور مادون قرمز که از پلاک خودرو منعکس می‌ شود، کور می‌ گردد. پلاک‌ ها در اکثر مکان‌ ها با یک پوشش بازتابنده ساخته شده‌ اند که به مجریان قانون اجازه می‌ دهد تا به راحتی یک وسیله نقلیه را شناسایی کنند.

دوربین پلاک خوان خودرو از یک سنسور تصویر با کنتراست بالا و روشنگرهای مادون قرمز، مسافت طولانی برای استخراج ویدیوی پلاک واضح استفاده می‌ کند. از آنجایی که دوربین LPR می‌ تواند قبل یا بعد از عبور وسیله نقلیه از میدان دید خود عکس بگیرد، قادر به دیدن پشت چراغ‌ های ترمز و چراغ‌های جلو نیز می‌ باشد.

برخی از دوربین‌ های مدار بسته پلاک خوان خودرو برای مسافت‌ های کوتاه و حرکت آهسته ساخته شده‌ اند. این نوع دوربین‌ ها ممکن است برای یک دروازه مسکونی یا گاراژ پارکینگ که در آن یک مانع وجود دارد، مفید واقع شوند.

دوربین-مدار-بسته-پلاک-خوان-خودرو-چیست؟

مکان‌ های دیگر مانند جاده‌ های عوارضی نیاز به دوربین تخصصی‌ تری دارند. دوربین‌ های مدار بسته پلاک خوان خودرو با سرعت بالا، حسگرهای تصویری با سرعت شاتر آهسته دارند (مانند آن‌ هایی که در ورزش‌ های موتوری استفاده می‌ شوند) که با کمک آن‌ ها از اتومبیل‌ هایی که با سرعت بیش از ۴۵ مایل در ساعت حرکت می‌ کنند، عکس می‌ گیرند.

با پیشرفت دوربین LPR، تقاضا برای نرم‌ افزاری افزایش یافته است که نه تنها می‌ تواند پلاک خودرو را ضبط کند، بلکه آن را در یک پایگاه داده برای مراجعات بعدی ذخیره نماید. نرم‌افزار ضبط پلاک پیشرفته‌ تر می‌ تواند با کنترل دسترسی ادغام شود تا اطلاعات خودرو را با نشان شناسه ترکیب کند.

تفاوت دوربین معمولی و دوربین پلاک خوان خودرو

این سوال مطمئنا برای شما هم پیش آمده است: «تفاوت بین دوربین امنیتی و دوربین پلاک خوان خودرو چیست؟» تفاوت بین دوربین‌ های ثبت پلاک خودرو و دوربین‌ های امنیتی معمولی در این است که دوربین‌ های LPR می‌ توانند حرکت (سرعت خودرو)، نور (نورهای بسیار روشن یا به اندازه کافی روشن) و فاصله (عدسی) را سریع‌ تر و بهتر از یک دوربین معمولی پردازش کنند.

دوربین مدار بسته پلاک خوان خودرو چگونه کار می‌ کند؟

تشخیص پلاک زمانی کار می‌ کند که دوربین شما ویدیویی از پلاک خودرو ضبط نموده و سپس آن را برای بررسی بعدی ذخیره می‌ سازد یا تصویر را از طریق نرم‌ افزار تجزیه و تحلیل ویدیو پخش می‌ کند تا آن را با پایگاه داده‌ ای از شماره‌ های پلاک ذخیره‌ شده مقایسه کند.

اگر پایگاه داده مطابقت پیدا کند، سیستم می‌ تواند برای ارسال هشدار تنظیم شود. این هشدارها را می‌ توان به ایمیل یا تلفن همراه ارسال کرد که به شما این امکان را می‌ دهد که هرجا که باشید، از هر چیزی که سیستم پیدا کرد مطلع شوید.

برای اینکه تشخیص پلاک خودرو کار کند، دوربین به چند چیز خاص نیاز دارد:

 • زاویه دوربین: بسیار مهم است، زیرا دوربینی که خیلی بالا نصب شده باشد نمی‌ تواند پلاک خودرو را ببیند.
 • فاصله دوربین تا ماشین: نیز باید در نظر گرفته شود. در حالی که یک دوربین ممکن است بتواند در فاصله بسیار زیادی زوم کند، بهتر است فاصله دوربین و خودرو را به حداقل برسانید.
 • نورپردازی خودرو: نیز مهم است. چه چراغ‌ ها را نصب نمایید یا از IR داخلی دوربین استفاده کنید، در شب به نور اضافی نیاز خواهید داشت.
 • سرعت ترافیکی که از روبرو می‌ آید: باید به اندازه‌ ای کم باشد که دوربین زمان کافی برای تمرکز روی پلاک داشته باشد. بسته به زاویه، فاصله و نور، اغلب بیش از ۳۵ مایل در ساعت نیست.

علاوه بر این، باید به کیفیت تصویر نیز توجه کنید. برای استفاده به عنوان مدرک قانونی، ویدیوی شما ممکن است نیاز به رعایت استانداردهای تعیین شده توسط مجری قانون را داشته باشد. برای مثال یکی از الزامات این است که تصویر پلاک گرفته شده حداقل ۱۵ پیکسل ارتفاع داشته باشد تا از وضوح اطمینان حاصل شود. یک شمارنده پیکسل (ویژگی که در برخی دوربین‌ ها موجود است)، به شما کمک می‌ کند تا این الزامات را برآورده کنید.

دوربین مدار بسته پلاک خوان خودرو چگونه کار می‌ کند؟

چگونه تشخیص پلاک خودرو می تواند به شما کمک کند؟

موقعیت‌ هایی که نیاز به ضبط پلاک خودرو دارند ممکن است بسیار خاص باشند، اما این ویژگی در صورت نیاز به موارد زیر بسیار مهم است:

 • ایمن‌سازی یک منطقه، مانند یک پایگاه نظامی یا مرکز تحقیقاتی
 • نظارت بر ورودی‌ های دردار و رفت و آمد پارکینگ
 • ردیابی وسیله نقلیه مظنون شناخته‌ شده
 • پیدا کردن وسیله نقلیه یا خودروی دزدیده‌شده که برای ارتکاب جرم استفاده شده است
 • مجاب کردن افراد به رعایت قوانین پارکینگ، از جمله محدودیت‌ های زمانی یا مکان‌ های رزرو شده

یک کاربرد محبوب دوربین مداربسته پلاک خوان خودرو، کنترل دسترسی برای پارکینگ‌ ها است. یک دوربین در دروازه ورودی قرار می‌ گیرد و به طور خودکار پلاک خودرویی را که در حال نزدیک شدن است ضبط می‌ کند تا آن را با پایگاه داده بازدیدکنندگان تایید شده مقایسه نماید. اگر آن پلاک روی پایگاه داده باشد، گیت باز می‌ شود و اجازه ورود ماشین را می‌ دهد.

همچنین ما در شرکت رهاورد نیرو ، شرکت تخصصی راه اندازی سیستم های امنیتی آماده ارائه خدمات

فواید دوربین مداربسته پلاک خوان خودرو

داده‌ های جمع‌آوری‌ شده در دوربین پلاک خوان خودرو برای طیف گسترده‌ ای از برنامه‌ ها استفاده می‌ شود که به شرکت‌ ها و دولت‌ ها اجازه می‌ دهد تا سیاست‌ های هوشمندانه‌ تر و مؤثرتری اتخاذ کنند، خدمات بهتری به مشتریان ارائه داده و همزمان آلودگی هوا را کاهش دهند.

 • امنیت

نیروهای پلیس در حال حاضر از دوربین پلاک خوان خودرو برای امنیت و اجرای قانون از طریق دوربین‌ های تعبیه شده بر روی وسایل نقلیه خود یا نقاط کنترل ثابت برای شناسایی وسایل نقلیه سرقت‌شده، تحت تعقیب یا بیمه‌ نشده استفاده می‌ کنند.

 • پارکینگ

 دوربین پلاک خوان خودرو اجازه می‌ دهد تا تأسیسات پارکینگ بدون لمس، اصطکاک و بدون بلیط ایجاد کنید که در آن پارک کننده‌ ها برای ورود، پرداخت یا خروج مجبور به توقف نباشند: یک تجربه پارک روان‌ تر، سریع‌ تر و تمیزتر با حداقل سرمایه‌ گذاری.

 • شهرهای هوشمند

شهرها از تشخیص پلاک خودرو برای ایجاد سیاست‌ های بهتر بر اساس درک بالاتر ترافیک استفاده می‌ کنند.

 • کنترل دسترسی

 اقامتگاه‌ ها، شرکت‌ ها و دولت‌ ها از دوربین پلاک خوان خودرو برای خودکارسازی و بهینه‌ سازی مدیریت کنترل دسترسی به روش‌ های جدید استفاده می‌ کنند.

 • پرداخت عوارض و ITS

 تشخیص پلاک خودرو در توسعه راه حل‌ های جدید پرداخت عوارض و ITS به لطف اضافه شدن دوربین‌های LPR به سیستم‌ های موجود برای ارتقای قابلیت‌ های نظارت بر خودرو و مکان‌ یابی مانند عوارض بر اساس پلاک، کلیدی بوده است.

قابلیت‌ ها و کیفیت تصویر دوربین های مدار بسته پلاک خوان خودرو

استفاده از دوربین امنیتی برای ثبت پلاک خودرو مستلزم آن است که هم قابلیت‌ های دوربین و هم محیط آن را در نظر بگیرید. هر محیطی منحصر به فرد است، بنابراین هیچ دوربین مداربسته پلاک خوان خودرو یکسان برای همه وجود ندارد. عناصر فنی کلیدی که یک مشاور نظارت تصویری برای گرفتن پلاک با دوربین استفاده می‌ کند عبارتند از:

 • فریم بر ثانیه
 • کیفیت تصویر
 • نورپردازی
 • تثبیت تصویر
 • مدت زمان قرارگیری در معرض دوربین
 • زاویه
 • سرعت

کیفیت تصویر دوربین های مدار بسته پلاک خوان

فریم بر ثانیه

سرعتی که دوربین با آن عکس می‌ گیرد معمولاً بر حسب فریم در ثانیه (fps) اندازه‌گیری می‌ شود. هرچه نرخ فریم بالاتر باشد، احتمال اینکه بتوانید از پلاک یک ماشین در حال حرکت عکس بگیرید، بیشتر است. با این حال، نرخ فریم با وضوح نسبت عکس دارد، به این معنی که افزایش نرخ فریم دوربین، وضوح تصویر را کاهش می‌ دهد. نرخ فریم دوربین‌ های مورد استفاده برای ضبط پلاک خودرو معمولا بین ۳۰ تا ۶۰ فریم بر ثانیه است. اگر دوست دارید در مورد موضوع  FPS یا فریم بر ثانیه در دوربین مدار بسته چیست؟  بیشتر بدانید، روی لینک آن کلیک کرده و مقاله مربوط به آن را به دقت مطالعه نمایید.

کیفیت تصویربرداری از پلاک

تراکم پیکسلی در درجه اول کیفیت یا وضوح تصویر دوربین را تعیین می‌ کند. وضوح معمولاً بر حسب پیکسل در فوت (ppf) یا پیکسل بر متر (ppm) اندازه‌گیری می‌ شود. یک نرم‌ افزار پردازش تصویر نیاز به وضوح خاصی دارد، اما انسان‌ بسیار ذهنی‌ تر عمل می‌ کنند. یک دوربین نظارتی با وضوح بالا که برای ضبط پلاک خودرو استفاده می‌ شود، معمولاً دارای تراکم پیکسلی حداقل ۶۰ ppf یا ۱۱۰ ppm است.

نورپردازی

دوربین پلاک خوان خودرو برای جبران نور ضعیف به زمان نوردهی طولانی‌ تری نیاز دارد و در نتیجه نرخ فریم را کاهش می‌ دهد. به ویژه، نورپردازی برای ضبط پلاک خودرو، چالش ضبط پلاک در شب را افزایش می‌ دهد. رایج ترین راه‌حل برای نورپردازی دوربین مداربسته، قرار دادن دوربین به گونه‌ ای است که مستقیماً به سمت منبع نور نباشد، این معمولا یعنی بین ۱۰ تا ۱۵ فوت بالاتر از سطح زمین قرار می‌ گیرد. محفظه‌ ای با فیلتر کنتراست بالا گزینه دیگری برای کنترل تابش خیره‌ کننده در شب است.

تثبیت تصویر

تثبیت تصویر یک اصطلاح جمعی برای تکنیک‌ هایی است که تاری ناشی از عکس گرفتن دوربین در حین حرکت نسبت به سوژه را کاهش می‌ دهد. این تکنیک‌ ها در درجه اول حرکت و شیب را جبران می‌ کنند، اگرچه برخی دوربین‌ ها چرخش را نیز پوشش می‌ دهند. تثبیت تصویر در زمان نوردهی طولانی و هنگام استفاده از لنزهایی با فواصل کانونی زیاد، مانند لنزهای تله فوتو و زوم، بسیار مهم است.

مدت زمان قرارگیری در معرض دوربین

زمان نوردهی طولانی‌ تر یا سرعت شاتر، تاری حرکت را افزایش و نور مورد نیاز دوربین را کاهش می‌ دهد. دوربین در یک مکان با سرعت بالا، مانند خیابان، معمولاً به سرعت شاتر بیش از دو میلی ثانیه نیاز ندارد. از سوی دیگر، دوربینی که مکانی را با وسایل نقلیه کُند پوشش می‌ دهد، مانند دروازه یا ورودی پارکینگ، ممکن است سرعت شاتر تا چهار میلی ثانیه داشته باشد.

زاویه تصویر

دوربین مداربسته پلاک خوان خودرو باید به گونه‌ ای قرار گیرد که در شرایط ایده‌ آل، خط دید آن عمود بر سطح پلاک باشد. با این حال، شرایطی مانند تابش خیره‌ کننده ممکن است مستلزم این باشد که خط دید دوربین در زاویه کم‌عمق‌ تر و کج‌ تری نسبت به پلاک قرار گیرد. در این موارد، فاصله کانونی بیشتر و فاصله بیشتر از پلاک می‌ تواند اثرات زاویه کج را به حداقل برساند.

سرعت گرفتن عکس پلاک خودرو

سرعت یک وسیله نقلیه، تأثیر مستقیمی بر چالش ضبط پلاک دارد. سرعت بالاتر به نرخ فریم بالاتری نیاز دارد تا تصویری در موقعیت مناسب از خودرو ثبت شود. با این حال، سرعت شاتر بیشتر، به نور بیشتری نیاز دارد.

دوربین پلاک خوان خودرو برای کارکرد صحیح به چه تجهیزات و نرم‌ افزارهایی نیاز دارد؟

اجزای دوربین های مدار بسته پلاک خوان خودرو عبارتند از:

 • نرم‌افزار مدیریت ویدیو که دارای تشخیص نویسه‌ های نوری و الگوریتم‌ هایی برای تبدیل عکس‌ های پلاک خودرو به متن قابل خواندن است.
 • دوربین‌ های IP با وضوح بالا برای ثبت تصاویر با وضوح هر چه بیشتر
 • دوربین‌ های LED مادون قرمز که قادر به گرفتن عکس در روز یا شب هستند
 • نور مادون قرمز داخلی یا خارجی که تابش خیره‌کننده و تداخل دید ناشی از سایه‌ ها و نورهای بالای سر روشن را در پارکینگ‌ های عادی و زیرزمینی کاهش می‌ دهد.
 • علائم محدودیت سرعت کاهش سرعت ترافیک نزدیک به دوربین LPR. اکثر دوربین‌ ها فقط به چند ثانیه برای فوکوس و گرفتن تصویر از پلاک‌ هایی که از روبرو می‌ آیند نیاز دارند.
 • لوازم جانبی برای اطمینان از زاویه‌ دهی صحیح دوربین‌ ها و نصب در ارتفاع‌ های خاص لازم برای ضبط تصاویر پلاک‌ ها. اگرچه دوربین‌ ها قادر به زوم کردن بر روی صفحات هستند، توصیه می‌ شود فاصله بین خودروها و دوربین‌ ها به حداقل برسد.

به محض راه‌ اندازی دوربین های مدار بسته پلاک خوان خودرو، مدیران می‌ توانند شروع به ضبط و ذخیره شماره پلاک‌ ها در پایگاه داده کنند. در صورت تمایل می‌ توان فیلم‌ های ویدئویی پلاک‌ ها را روی هارد دیسک ذخیره کرد. بدون شک هارد دوربین یکی از مهم ترین تجهیزات دوربین مدار بسته است که باید از فروشگاه ها و مراکز معتبر تهیه شود. برای خرید هارد دوربین و یا سایر لوازم جانبی دوربین مانند دستگاه دی وی آر دوربین مدار بسته (دستگاه ضبط کننده DVR) می توانید از بخش فروشگاه رهاورد نیرو استفاده نمایید.

فناوری دوربین ‌های مدار بسته پلاک خوان خودرو

الگو شناسی

تشخیص الگوی مورد استفاده توسط دوربین‌ های مدار بسته پلاک خوان خودرو را Concrete Item Recognition می‌ نامند. پلاک‌ها و حروف الفبایی آن‌ها اشیایی ملموس هستند که شامل موارد زمانی و مکانی می‌ شوند. به عنوان مثال، آیتم‌ های فضایی نشان‌دهنده تمام اشیاء فیزیکی (در این مورد، پلاک خودرو)، و آیتم‌ های زمانی نشان‌ دهنده نور، دما و اطلاعات ارائه شده توسط شکل موج هستند.

تشخیص ویژگی

نرم‌افزار LPR اجزای خاصی از ضبط پلاک (شکل، بافت، سایه خاکستری و غیره) را استخراج می‌ کند تا تصویر را تا حد امکان دقیق پردازش نماید. استخراج ویژگی همچنین الگوهایی را که به عنوان “ناخواسته” یا غیر ضروری برای الگوریتم‌ های اطلاعاتی شناخته می‌ شوند، فیلتر می‌ کند.

تشخیص کاراکتر

فناوری تشخیص کاراکتر، بین کاراکترهای تقسیم‌ بندی شده و نویز پس‌ زمینه تفاوت قائل می‌ شود. هنگامی که سیستم‌ های تشخیص پلاک خودرو در ابتدا ارائه شدند، بر یک نوع فناوری تشخیص مبتنی بر فرمول تکیه داشتند. از آن زمان این فناوری با فناوری شبکه عصبی جایگزین شده است.

فناوری دوربین ‌های مدار بسته پلاک خوان خودرو

نرم‌ افزار دوربین های مدار بسته پلاک خوان خودرو حاوی الگوریتم‌ های منحصر به فردی است که برای تجزیه و تحلیل و داده‌کاوی یک تصویر پلاک خودرو ضروری هستند:

 • عادی‌ سازی (برای تنظیم کنتراست، روشنایی و سایه خاکستری)
 • تشخیص نوری کاراکتر (تشخیص کاراکتر)
 • اندازه، فاصله و جهت پلاک خودرو (تنظیمات ابعادی را بهینه می‌ کند)
 • محلی‌ سازی (پیش از گرفتن یک تصویر، پلاک‌ های خودرو را شناسایی، بر آن‌ ها فوکوس و آن‌ها را جدا می‌ کند)
 • تقسیم‌ بندی کاراکترهای الفبایی عددی

برخی از نرم افزارها ممکن است شامل مجموعه‌ های اضافی یا متفاوتی از الگوریتم‌ ها برای تطبیق با مشخصات مشتری باشند.

محبوب‌ ترین و رایج‌ ترین کاربردهای دوربین‌ های مدار بسته پلاک خوان خودرو

 • تأسیسات تحقیقاتی، پایگاه‌ های نظامی و ساختمان‌ های دولتی
 • پمپ بنزین‌ ها و فروشگاه‌ های رفاهی که اغلب در آن‌ ها دزدی‌ های کوچک اتفاق می‌ افتد
 • ورودی جوامع دردار
 • پارکینگ و ورودی گاراژ پارکینگ
 • ورودی باجه‌ های عوارضی در جاده‌ های پرداخت عوارض
 • هر جایی که مدیری بخواهد بر جریان ترافیک نظارت کند (چه کسی وارد می‌ شود، چه مدت می‌ ماند و …)

مزایای دوربین ‌های مدار بسته پلاک خوان خودرو برای کسب و کارهای مختلف

کسب و کارهای خرده فروشی (فروشگاه‌ ها، رستوران‌ ها، مراکز خرید)

فرض کنید مدیران به رفتار یک راننده شک کرده‌ اند یا «حس» می‌ کنند که چیزی در مورد یک مشتری که به فروشگاه بازگشته است، درست نیست. در این صورت، آن‌ها می‌ توانند پلاک‌ های ضبط شده را به اداره پلیس محلی خود نشان دهند. مجریان قانون به پایگاه‌ های اطلاعاتی دقیق‌ تر و سراسری دسترسی دارند که اطلاعات بیشتری در مورد راننده پلاک ارائه می‌ کنند.

توجه : یکی از برندهای معتبر دوربین های مداربسته که دارای تکونولوژی خواندن پلاک خودرو می باشد؛ داهوا dahua است. شما کاربران گرامی می توانید برای خرید دوربین مداربسته داهوا از فروشگاه رهاورد نیرو روی لینک و یا تصویر زیر کلیک نمایید. به علاوه پس از خرید خود می توانید خدمات نصب دوربین مدار بسته را نیز از کارشناسان خبره رهاورد دریافت نمایید.

دوربین مداربسته داهوا

پارکینگ‌ هایی که نیاز به مجوز دارند

دوربین پلاک خوان خودرو می‌ تواند وسایل نقلیه‌ ای را شناسایی کند که برچسب مجوز لازم برای پارک در مناطق خاص را ندارند. همچنین رانندگانی را که در مکان‌ های محدود پارک می‌ کنند، شناسایی می‌ کند. هنگامی که وسایل نقلیه غیرمجاز شناسایی می‌ شوند، یک مدیر یا نگهبان می‌ تواند به راننده بگوید که ماشین را ترک نماید یا آن را بُکسل کند.

پمپ بنزین‌ ها

بسیاری از پمپ بنزین‌ ها از رانندگان می‌ خواهند قبل از مصرف بنزین پول پرداخت کنند. با این حال، ممکن است مواقعی پیش بیاید که یک کارمند به شدت مشغول باشد و سهواً به کسی اجازه دهد قبل از پرداخت، بنزین پمپ کند. متأسفانه، بدترین سناریو این است که راننده بنزین زده و به سرعت فرار می‌ کند. دوربین‌ های مدار بسته پلاک خوان خودرو همچنین برای دارندگان پمپ بنزین که گمان می‌ کنند کارمندانشان به دوستان خود اجازه می‌ دهند بدون پرداخت پول، بنزین بزنند، مفید خواهد بود.

امنیت اضافی برای جوامع محصور (مانند شهرک‌ ها)

مردم به یک دلیل زندگی در جوامع محصور را انتخاب می‌ کنند: آرامشی که با داشتن پرسنل امنیتی یا سیستم‌ های امنیتی بدون سرنشین، به دست می‌ آید. دوربین‌ های مدار بسته پلاک خوان خودرو با ثبت تصاویری از پلاک‌ های ورودی و خروجی به جوامع، لایه امنیتی بیشتری را اضافه می‌ کنند. به عنوان مثال، مدیران می‌ توانند تصاویر LPR را اسکن نمایند تا در صورت وقوع یک سری سرقت‌ ها در شهرک، بازدیدکنندگان ناشناس را شناسایی کنند.

بهترین دوربین های مدار بسته پلاک خوان خودرو برای تشخیص پلاک

ماهیت سیستم‌ های ضبط و تشخیص پلاک مستلزم این است که آن‌ها هر بار درست کار کنند. انتخاب شرکت نصب دوربین و نظارت تصویری مناسب می‌ تواند یک تصمیم بسیار مهم باشد، به خصوص زمانی که به دنبال فناوری ضبط پلاک یا سیستم تشخیص هستید.

نصب‌کننده دوربین‌ های امنیتی باید هر دوربین را برای برنامه و محیط خاص انتخاب کند، زیرا چالش منحصر به فرد ضبط و تشخیص پلاک، خودروهای در حال حرکت هستند. شرکت امنیتی همچنین باید سرعت شاتر را به درستی تنظیم کند، زیرا اغلب یک مرز باریک بین سرعت شاتر وجود دارد که می‌ تواند تصویر را خیلی تاریک یا خیلی تار کند.

هزینه دوربین های مدار بسته پلاک خوان خودرو

امروزه دوربین پلاک خوان خودرو دارای قیمت نسبتا بالایی می‌ باشد که این موضوع در نتیجه تحریم‌ های صورت‌گرفته بر علیه کشور، رخ داده است. اما با وجود قیمت بالا، مزیت‌ هایی که این دوربین‌ ها در اختیار شما می‌ گذارند آنقدر خوب و مفید هستند که می‌ توانید با اطمینان در خرید آن‌ها سرمایه‌ گذاری کنید.

از طرف دیگر، این دوربین‌ ها صرفه اقتصادی مناسبی برای شما دارند زیرا با خرید آن‌ها، دیگر لازم نیست نیروی انسانی استخدام نموده و به صورت ماهانه به او حقوق پرداخت کنید زیرا فرایند تشخیص و تطابق پلاک‌ها در این سیستم‌ های امنیتی به صورت کاملا هوشمند و خودکار انجام می‌ گردد.

این موضوع باعث شده که در ماه‌ های اخیر، بسیاری از کسب و کارها و شرکت‌ های بزرگ ایرانی اقدام به خرید دوربین مداربسته پلاک خوان خودرو نمایند. لازم به ذکر است که یکی از گزینه های مناسب برای خرید دوربینی اقتصادی و مقرون به صرفه می تواند دوربین مدار بسته ارزان قیمت RNM باشد. زیرا این دوربین ها معمولا نسبت به برندهای مشهور دوربین مانند داهوا یا هایک ویژن دارای قیمت مناسب تری هستند.

شما عزیزان می توانید از فروشگاه رهارود نیرو برای خرید تجهیزات امنیتی و نظارتی ساختمان از جمله انواع مدل های دوربین مدار بسته و  خرید دزدگیر اماکن در برندهای متفاوت مانند دزدگیر اماکن فایروال در مدل های F9 و F10 و دیگر مدل ها و سیستم های ضد سرقت برند کلاسیک و فایو استار به همراه تجهیزات دزدگیر اماکن استفاده نمایید.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *