9 دلیل آلارم یا هشدار اشتباه دزدگیر اماکن

9 دلیل آلارم یا هشدار اشتباه دزدگیر اماکن

حتما شما هم برای امن نگه داشتن خانه، محل کار و غیره و محافظت از آن، از سیستم های امنیتی از جمله دزدگیر یا دوربین استفاده کرده اید. قطعا انسان هنگامی که برای خرید دزدگیر اماکن و یا خرید دوربین مدار بسته و یا هر سیستم امنیتی دیگر هزینه می کند، می خواهد بهترین عملکرد را ببیند.

متاسفانه گاهی اوقات ممکن است که شاهد آلارم های دوروغین باشید که باعث ایجاد نگرانی برای شما خواهد شد. برای اینکه این اتفاق برای شما نیوفتد، بهترین انتخاب آشنایی با دلایل این هشدارها و یا آلارم های اشتباه است. در ادامه مطلب به معرفی این دلایل می پردازیم.

ویدیوی آموزشی در مورد دلایل آلارم یا هشدار اشتباه دزدگیر اماکن


آلارم یا هشدار اشتباه دزدگیر چیست؟

هشدار یا آلارم اشتباه  که به آن هشدار مزاحم نیز می گویند، در واقع گزارش اشتباه یک موقعیت اضطراری است که باعث ایجاد نگرانی می شود. هشدارهای اشتباه این پتانسیل را دارند که امدادگران را از مکان هایی که واقعا به کمک نیاز دارند دور کند، که این امر در نهایت می تواند منجر به از دست دادن جان افراد شود.

دلایل آلارم یا هشدار اشتباه دزدگیر اماکن

دلایلی که موجب آلارم یا هشدار اشتباه دزدگیر اماکن می شوند عبارت اند از:

قرار گیری اجسام متحرک در برابر سنسورها

اغلب سنسور هایی که برای دوربین ها استفاده می شوند به دلایل امنیتی به نحوی انتخاب شده اند تا در برابر حرکات غیر عادی واکنش نشان دهند .ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که حیوان خانگی خود را در خانه تنها گذاشته اید و پس از چندی آلارم دزدگیر شما به صدا در آمده است. این به این دلیل است که هنگام پرسه زدن حیوانات خانگی در اطراف به طور اتفاقی در مقابل سنسور ها قرار گرفته و این امر موجب  آلارم یا هشدار اشتباه خواهد شد. علاوه بر حیوانات اجسام متحرک دیگری همچون بادکنک، پرده، حشرات و یا حتی گاهی اوقات خود ما نیز ممکن است موجب به وجود آمدن این آلارم کاذب شویم.

تعمیر و نگهداری نادرست

هر دستگاهی نیاز به بررسی، مراقبت و نگهداری دارد و دزدگیر ها نیز از این موضوع مستثنا نیستند. ممکن است باتری دزدگیر ها قدیمی و از کار افتاده شوند و یا سنسور ها فرسوده شده باشند و یا حتی سیم ها و اتصالات دزدگیر فرسوده شده باشند. حتی اگر دزدگیر شما به تعمیرات زیادی احتیاج ندارد، ان را پشت گوش نیاندازید. مرتبا سنسور ها را تمیز و گرد گیری کرده و تجهیزات امنیتی دزدگیر را در مواقعی که گرد و غبار در اطراف زیاد است بپوشانید.

خراب شدن تجهیزات

این موضوع زیاد رایج نیست اما می تواند از عوامل ایجاد هشدار اشتباه دزدگیر ها شود. در صورتی که به این دلیل دزدگیر شما هشدار اشتباه می دهد بهترین کار سپردن آن به دست تعمیر کاری ماهر است. توجه : در صورتی که تجهیزات دزدگیر شما خراب شده است.

خراب شدن تجهیزات دزدگیر اماکن

تغییرات شرایط آب و هوایی

تغییرات شرایط آب و هوایی از جمله صاعقه، طوفان، برف شدید و غیره عاملی برای هشدار اشتباه دزدگیر می باشند. در این شرایط پیشنهاد ما به شما این است که در صورتی که در خانه به سر می برید، دزدگیر را غیر فعال کنید اما در صورتی که در خانه نیستید به دلیل اینکه ممکن است مشکلات امنیتی زیادی پیش بیاید دزدگیر را به هیچ عنوان قطع نکنید.

مقالات مرتبط:

همه چیز در مورد پنل دزدگیر اماکن و اجزای آن

کاتالوگ و دفترچه راهنمای دزدگیر اماکن فایروال

نصب غیر صحیح دزدگیر در مکان مورد نظر

نصب سنسور ها در جای مناسب هنگام نصب دزدگیر اماکن بسیار حائز اهمیت است. بهتر است که خودتان این کار را انجام ندهید و اصطلاحا کار را به دست کاردان بسپارید. در غیر این صورت ممکن است با آلارم های اشتباه مواجه شوید. می توان از مکان هایی در مجاورت منابع گرمایشی همانند بخاری، شومینه و غیره، مکان هایی در مجاورت کولر ها و مکان هایی که به سمت نور خورشید قرار دارند به عنوان مکان های نا مناسبی که می توان برای نصب چشمی انتخاب کرد، نام برد.

آشنا نبودن کاربران با نحوه‌ی کار با سیستم

کار کردن با پنل های دزدگیر ها کار پیچیده و دشواری نیست و نیاز به تخصص ندارد اما گاهی بی توجی به همین موارد آسان ممکن است موجب ایجاد مشکلاتی شود. قبل از استفاده از دزدگیر حتما دفترچه راهنمای آن را مطالعه نمایید.

آشنا نبودن با کار با دستگاه دزدگیر اماکن

توجه : می توانید برای خرید دزدگیر فایروال یا کلاسیک به همراه تجهیزات مورد نیاز آن ها از وبسایت فروشگاه رهاورد نیرو دیدن فرمایید.

خطای انسانی

معمولاً به دلیل اشتباهات ساده مانند وارد کردن رمز عبور اشتباه و یا فراموش کردن وارد کردن رمز عبور هشدار های اشتباه را خواهیم داشت که به کمی دقت و احتیاط می توان از آن نوع خطا پیشگیری کرد.

مشکلات در محل قفل در ها و یا باز ماندن در ها

در صورت بسته نشدن درست در ها و پنجره ها ممکن است باد آن ها را تکان بدهد. برخی از سیستم ها از مگنت های در و پنجره استفاده کرده اند که این مگنت ها و حسگر ها در واقع در مکان هایی همانند در، پنجره و غیره که دارای دو قسمت مجزا و جدا شدنی هستند، قرار می گیرند. هنگامی که باد در ها و پنجره ها را تکان بدهد سنسور ها فعال شده و شاهد آلارم اشتباه خواهیم بود. به همین منظور باید قفل هایی برای در ها و پنجره ها انتخاب کنیم که باعث کاهش خطا کردن دزدگیر ها و در نتیجه آلارم های اشتباه شوند.

مشکلات در قفل درب و پنجره ها

وجود مشکلات در منبع تغذیه

دزدگیر اماکن ممکن است به طور تصادفی به دلیل مشکلات برق فعال شود. این مشکلات می تواند ناشی از باتری های ضعیف، منبع تغذیه ناسازگار (مانند افت ولتاژ یا افزایش جریان)، یا قطع برق باشد. جلوگیری از این نوع هشدار اشتباه معمولاً با تغییر باتری‌ها انجام می پذیرد

راه هایی برای کاهش آلارم یا هشدارهای اشتباه دزدگیر

 • انتخاب سیستم امنیتی مناسب : انتخاب یک سیستم امنیتی مناسب، باید با توجه به شرایطی که صاحب ملک دارد، انجام بگیرد. به عنوان مثال، برخی از سیستم های امنیتی هستند که حتما باید توسط متخصصان نصب شوند، در حالی که سایرین توسط صاحب خانه نصب می شوند. یک صاحب ملک مسن ممکن است توانایی نصب یک سیستم امنیتی همچون دزدگیر را نداشته باشد.یا به طور مثال صاحبان حیوانات خانگی، این افراد می خواهند از سازگاری حسگرها برای حیوانات خانگی اطمینان حاصل کنند. صاحبان املاک که قصد نصب سیستم های امنیتی را دارند، قبل از انتخاب، باید برای آشنایی با ویژگی های بهترین سیستم های امنیتی خانه وقت بگذارند.
 • یک دوره آشنایی کوتاه پس از نصب : پس از نصب سیستم امنیتی، بسیاری از شرکت ها اجازه یک دوره آشنایی مختصر را خواهند داد. در طی این مدت هیچگونه سیگنال دریافتی در مرکز مانیتورینگ به اداره پلیس ارسال نخواهد شد و یا آلارم های اشتباهی که در این مدت رخ می دهند، عواقبی نخواهند داشت. می توانید برای اشنایی بیشتر در این مورد از شرکت مورد نظر راهنمایی بگیرید.آشنا نبودن با کار با دستگاه دزدگیر اماکن
 • آموزش افرادی که به سیستم امنیتی دسترسی دارند : همه اعضای خانواده، پرستار بچه، اقوام، همسایه ها، خدمه نظافت، تعمیرکار و هر شخص دیگری که اجازه حضور در مکان مورد نظر را دارند، باید در مورد نحوه استفاده از سیستم آموزش داده شوند.
 • نصب سیستم امنیتی منزل با قابلیت ارتباط دو طرفه : بعضی از سیستم های امنیتی از فناوری صدای دو طرفه استفاده می کنند که به شما این امکان را می دهد که آنچه را که وجود دارد را بشنوید. هنگامی که در مکان مورد نظر اتفاقی می افتد، شما اجازه خواهید داشت تا مستقیماً با مانیتورینگ ارتباط برقرار کرده و بررسی کنید که آیا اعزام پلیس ضروری است یا خیر.
 • تاییدات دو گانه : برخی از شرکت های نظارت بر امنیت خانه، پس از فعال شدن زنگ هشدار، به تصویر و صدای آن مکان دسترسی پیدا خواهند کرد و در صورت تائید وجود مشکل اقدامات لازم صورت خواهد گرفت. این امر موجب کاهش اعزام نیروهای امنیتی به خاطر آلارم های اشتباه می شود.
 • انجام تعمیرات گاه به گاه : صاحبان ملک باید تعمیر و نگهداری گاه به گاه را انجام دهند. باید اطمینان حاصل کنید که تمام سنسورها، آشکارسازها، دوربین‌ها و سایر اجزای امنیتی ایمن و تمیز بوده و مطابق طراحی کار می کنند. گرد و غبار بیش از حد، تار عنکبوت، و حسگرها و آشکارسازها می توانند دلیلی برای هشدارهای نادرست باشند.
 • دفع حشرات مزاحم : می توانید از دافع حشرات استفاده کنید. به طور مثال آن ها را دو بار در سال در اطراف حسگرها و آشکارسازها اسپری کنید.

استفاده از دستگاه دفع حشرات

 • چک کردن سیستم امنیتی : سیستم امنیتی مکان مورد نظر را به صورت دوره ای آزمایش کنید تا مطمئن شوید که تمام تجهیزات به درستی کار می کنند.
 • مطمئن شوید که دکمه‌های پانیک یا سایر ویژگی‌های فعال‌سازی اضطراری دور از دسترس فرزندان هستند.
 • باتری دستگاه و منبع برق را حتما باید بررسی کنید.
 • مراقب تغییرات محیطی (حیوان خانگی جدید، گیاهان، سیستم های HVAC، پرده ها، تزئینات و غیره) باشید. چرا که ممکن است بر سیستم امنیتی خانه تأثیر بگذارند.
 • از قفل های مناسب و با کیفیت استفاده کنید.
 • اگر می خواهید برای مدتی از مکان مورد نظر دور باشید، حتما به شرکت امنیتی یا مرکز نظارت اطلاع دهید.

سخن نهایی

آلارم های اشتباه ممکن است علاوه بر ایجاد نگرانی برای خودتان، سبب ایجاد مزاحمت برای همسایگان شما و علاوه بر این به خطر افتادن جان سایرین افراد که به کمک نیازمند هستند شود. در صورتی که آرامش خود و دیگران و نیز امنیت مکانی که در آن زندگی می کنید و یا کار می کنید برای شما اهمیت دارد و شاهد این آلارم های اشتباه هستید بهتر است که نسبت به آن ها بی توجه نباشید. در این مقاله در مورد دلایل این آلارم های اشتباه صحبت کردیم که می تواند به شما در شناسایی مشکلات سیستم امنیتی کمک کند.

خرید دزدگیر اماکن به قیمت روز بازار ، راهنمای خرید دزدگیر اماکن ، مرکز فروش دزدگیر اماکن در تهران ، مرکز فروش پک دزدگیر منزل سیمکارتی بی سیم


شما می توانید برای نصب حرفه ای و اصولی دزدگیر اماکن و یا سایر سیستم های امنیتی مانند دوربین از خدمات رهاورد نیرو از قبیل نصب دزدگیر اماکن و نصب دوربین مدار بسته استفاده نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این خدمات بر روی لینک آن ها کلیک کنید یا با کارشناسان ما در تماس باشید. از دیگر خدمات رهاورد نیرو که پرطرفدار هستند می توان به این موارد اشاره کرد : نصب اعلام حریق و هوشمند سازی ساختمانها

5/5 - (2 امتیاز)
فروشگاه
 • خرید دوربین مدار بسته
 • خرید تجهیزات دوربین مدار بسته
 • خرید جک پارکینگی
 • خرید دزدگیر اماکن
خدمات
 • نصب دوربین مدار بسته
 • نصب اعلام حریق
 • نصب دزدگیر اماکن
 • نصب کرکره برقی
 • نصب جک برقی پارکینگی
 • هوشمند سازی ساختمان
جدیدترین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه