تفاوت دوربین مدار بسته دام با بولت

تفاوت دوربین مدار بسته دام با بولت

در این مقاله قصد داریم دوربین مدار بسته دام با بولت را با یکدیگر مقایسه کنیم و مزایا و معایب هر یک از آن ها را شرح دهیم .در حال حاضر برای برای جلوگیری از وقوع جرم و افزایش امنیت اماکن مختلف دوربین های مدار بسته که به آن CCTV نیز گفته می شود مورد استفاده قرار می گیرند. در حقیقت انواع تکنولوژی های نظارت تصویری زیر مجموعه دوربین مدار بسته قرار دارند. در سال های اخیر تقاضا برای نصب دوربین مدار بسته افزایش یافته است و نه تنها در شرکت ها و ادارات خصوصی و دولتی بلکه در منازل شخصی نیز نصب می شوند و مانند دو چشم اضافی است که از اموال و خانه و محل کار شما محافظت می کند. دوربین مدار بسته در اماکنی که وسعت زیادی دارد و امکان نظارت چشمی وجود ندارد بسیار ضروری است. همچنین با استفاده از دوربین های مدار بسته در هر جای دنیا که باشید به راحتی می توانید بر عملکرد کارکنان و نحوه کار آن ها نظارت کنید.

نصب دوربین مدار بسته

انواع دوربین های مدار بسته

به طور کلی دوربین های مدار بسته در انواع مختلفی در بازار موجود هستند و از نظر نوع تکنولوژی به انواع دوربین های مدار بسته تحت شبکه، دوربین های مداربسته  AHD، دوربین های مداربسته  HDTVI، دوربین های مداربسته HDCVI تقسیم می شوند. همچنین از نظر ظاهری و مشخصات فنی و کاربرد آن ها به انواع دوربین های مدار بسته دام ، دوربین های مدار بسته مینیاتوری، دوربین های مدار بسته بولت، دوربین های مدار بسته صنعتی، دوربین های مدار بسته فلت، و دوربین های مدار بسته اسپید دام و … تقسیم می شوند.

تفاوت دوربین های مدار بسته دام و بولت

امروزه پر کاربرد ترین دوربین های مدار بسته دام و بولت هستند. علاوه بر این اینکه انتخاب دوربین مدار بسته دام و بولت با توجه به ساختمان های مسکونی و تجاری انجام می شود تفاوت های دیگری از نظر ظاهر، نحوه نصب و برد دارند. نحوه نصب دوربین های مدار بسته بولت در یک جهت است و زاویه دید محدودی دارد اما دوربین های مدار بسته دام دارای محافظ است به همین دلیل می تواند محدوده گسترده تری را پوشش دهد و در زوایای مختلف قرار گیرد.

دوربین مدار بسته دام چیست

دوربین های مدار بسته دام گنبدی شکل هستند به همین دلیل برای نصب به فضای کمتری احتیاج دارد و اسم دام نیز از ظاهر این دوربین ها منشا می گیرد. در حقیقت یک محافظ گنبدی شکل این دوربین ها را احاطه کرده است. دوربین های مدار بسته دام معمولا از جنس فلز یا پلاستیک بوده و در اماکن مسقف و غیر مسقف مانند داخل و خارج ساختمان های مسکونی، هتل ها، بانک ها، فروشگاه های زنجیره ای، پاساژ ها، رستوران ها و …. مورد استفاده قرار می گیرد. سیم ‌های دوربین مدار بسته دام به سادگی قابل پنهان کردن هستند به همین دلیل ظاهر جمع و جور و زیبایی ایجاد می کند.

مزایای دوربین مدار بسته دام چیست

دوربین های مدار بسته دام مزایای زیادی دارند. همان طور که گفتیم دوربین های مدار بسته دام را محافظی گنبدی شکل احاطه کرده است که باعث می شود از لنز دوربین در مقابل عوامل مختلف محافظت شود. این دوربین ها در معرض دید اشخاص نیست و اشخاص نمی توانند تشخیص دهند دوربین در حال تصویر برداری از کدام زاویه است. علاوه بر این دوربین های دام معمولا در مقابل ضربه مقاوم هستند و این امر باعث می شود در مقابل هر اقدام خرابکارانه آسیب نبید و طول عمر بالاتری داشته باشد همچنین ضد آب می باشند و برای نصب در محیط باز انتخاب خوبی است. دوربین های مدار بسته دام مجهز به قابلیت دید در شب هستند.

دوربین های مدار بسته دام از نظر ظاهری به گونه ای طراحی شده اند که لنز آن ها قابلیت چرخش داشته باشد و بتواند محدوده گسترده تری را پوشش دهد. اما دوربین های مدار بسته بولت بر خلاف دام متحرک نیستند و تنها در یک زاویه قادر به ثبت تصاویر می باشند. معمولا دوربین های مدار بسته دام را در ارتفاع کم نصب می کنند تا قابل دسترسی باشد.

دوربین های مدار بسته دام از نظر لنز به انواع دوربین های مدار بسته دام با لنز ثابت، دوربین های مدار بسته دام با لنز متغیر و دوربین های مدار بسته اسپید دام تقسیم می شوند و هم می توانند بی سیم باشند و هم سیمی

فرق دوربین دام و بولت

دوربین مدار بسته بولت چیست

دوربین های مدار بسته بولت به شکل استوانه می باشند و کلمه بولت از شکل ظاهری این دوربین ها نشات گرفته است. جنس پوشش خارجی آن‌ ها اغلب از فلز است.این دوربین ها به دلیل شکل ظاهری آن ها برای نصب به فضای بیشتری احتیاج داشته باشد. دوربین های مدار بسته بولت از پر مصرف ترین دوربین ها به شمار می رود و برای تامین امنیت انتخاب مناسبی است.

دوربین های مدار بسته بولت بر خلاف دوربین های مدار بسته دام در معرض دید اشخاص است و همین امر باعث می شود افراد سود جو و سارقین کمتر دست به رفتار های ناپسند بزنند. این دوربین ها نیز قابل نصب در محیط های مسقف و غیر مسقف می باشد. سیم ‌های دوربین های مدار بسته بولت قابل پنهان کردن نیستند و بیرون می مانند به همین دلیل ظاهر ناخوشایندی ایجاد می کنند.

توجه : شما می توانید برای خرید دوربین مدار بسته در انواع مدل های دام و بولت به همراه لوازم جانبی دوربین و همچنین خرید دزدگیر اماکن دارای تلفن کننده خط شهری و تلفن کننده سیمکارتی در برندهای معروفی مانند فایروال و کلاسیک بر روی لینک آن ها کلیک کنید.

مزایای دوربین  های مدار بسته بولت چیست

دوربین های مدار بسته بولت دارای مزایای بیشماری می باشند و مهم ترین آن ها نحوه نصب آسان و برد بیشتر این دوربین ها در مقایسه با سایر دوربین های مدار بسته است. دوربین های مدار بسته بولت انتخاب خوبی برای تامین امنیت مناطق وسیع مانند حیاط و پارکینگ است. این دوربین ها ضد اب هستند و می توانند در محیط های باز نصب شوند.

دوربین های مدار بسته بولت قابلیت نصب لنز های بزرگتر را نیز دارند. در دو طرف دوربین های مدار بسته بولت لبه کوچکی تعبیه شده است که مانند محافظ در برابر تابش نور خورشید و باران و برف عمل می کند از این رو برای نصب در محیط های بدون سقف و فضای باز انتخاب مناسبی است. این دوربین ها مجهز به قابلیت دید در شب هستند. معمولا دوربین های بولت را در ارتفاع زیاد نصب می کنند تا قابل دسترسی نباشد.

دوربین های مدار بسته بولت از نظر لنز به انواع دوربین های مدار بسته بولت با لنز ثابت و دوربین های مدار بسته بولت با لنز متغیر تقسیم می شوند و هم می توانند بی سیم باشند و هم سیمی

تفاوت های دوربین دام و بولت

اولین تفاوت دوربین های مدار بسته دام و بولت در نحوه نصب این دوربین ها است. نصب دوربین های مدار بسته بولت در فضای باز و بسته به راحتی انجام می شود. همچنین می توان روی دیوار یا سقف قرار داد. اما نصب دوربین های مدار بسته دام به سادگی بولت نیست و کمتر در معرض دید قرار می گیرد.

برای تغییر زاویه دید دوربین های مدار بسته دام لازم است محل نصب آن ها را به طور کامل تغییر دهید اما برای تغییر زاویه دید دوربین های مدار بسته بولت نیاز به جا به جایی محل نصب دوربین نیست و به راحتی تغییر می کند.

دوربین های مدار بسته دام و بولت قابلیت نصب در هر محیطی را دارند اما توصیه می شود دوربین های بولت را کنار دیوار قرار دهید چرا که نصب این دوربین ها به دلیل داشتن پایه نگهدارنده اسان تر است. و به سادگی می توانید آن را روی دیوار یا هر موقعیتی قرار دهید سپس زاویه دوربین را به گونه ای تنظیم کنید که محل مورد نظر شما را به خوبی پوشش دهد. و دوربین های مدار بسته دام را روی سقف نصب کنید.

تفاوت دیگر دوربین های مدار بسته دام و بولت از نظر زاویه دید این دوربین ها است. دوربین های بولت لنز های بزرگتری در مقایسه با دوربین های دام دارند زیرا این دوربین ها از نظر ظاهری به گونه ای طراحی شده اند که قابلیت نصب لنز های بزرگ را دارا باشند و فواصل بیشتری را پوشش می دهند. از این رو دوربین های مدار بسته بولت در هر مکانی قابل نصب است. اما لنز دوربین های دام کوچک است و فواصل زیادی را پوشش نمی دهد.

تفاوت دیگر دوربین های مدار بسته دام و بولت نور محیط است. مهم ترین مسئله ای که هنگام نصب دوربین های مدار بسته باید در نظر بگیرید نور است. اما دوربین های مدار بسته دام و بولت مجهز به LED های مادون قرمز و قابلیت دید در شب می باشند از این رو در شرایطی که نور محیط کم است هم قادر به ثبت تصاویر هستند. اما معمولا دوربین‌ های مدار بسته دام کمی ضعیف‌ تر هستند و برای جبران این ضعف می‌توان یک پروژکتور مادون قرمز در نزدیکی آن ‌ها قرار داد.

دوربین های مدار بسته دام و بولت در انواع و مدل های مختلفی در بازار وجود دارند که کیفیت آن ها را تعیین می کند. هر دو نوع دوربین دارای مدل های آنالوگ و تحت شبکه هستند که با توجه به کاربرد و موقعیت می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید. همچنین در صورتی که تمایل به استفاده از دستگاه ضبط کننده نداشته باشید می توانید از انواع دوربین های مدار بسته رم خور بولت و دام استفاده کنید.

دوربین‌ های مدار بسته بولت نسبت به دوربین ‌های مدار بسته دام کمی قیمت بالا تری دارند.

دوربین های مدار بسته بولت از نظر زوم و فوکوس قدرت بالایی دارد که فواصل دور به راحتی و واضح قابل رویت است اما دوربین های مدار بسته دام لنز کوچکی دارد که قدرت زوم و فوکوس ندارد و فواصل دور قابل رویت نیست.

شرکت رهاورد نیرو ارائه دهنده انواع خدمات سیستم های امنیتی از جمله نصب دزدگیر اماکن ، نصب اعلام حریق و هوشمند سازی ساختمان می باشد . برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)
فروشگاه
  • خرید دوربین مدار بسته
  • خرید تجهیزات دوربین مدار بسته
  • خرید جک پارکینگی
  • خرید دزدگیر اماکن
خدمات
  • نصب دوربین مدار بسته
  • نصب اعلام حریق
  • نصب دزدگیر اماکن
  • نصب کرکره برقی
  • نصب جک برقی پارکینگی
  • هوشمند سازی ساختمان
جدیدترین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه