معرفی بهترین روش ها برای پیشگیری از سرقت

معرفی بهترین روش ها برای پیشگیری از سرقت

امروزه، سرقت یکی از مهم‌ترین جرائم اجتماعی است. راه‌های زیادی برای پیشگیری از سرقت معرفی شده‌اند اما بهترین راه جلوگیری از سرقت چیست؟ استفاده از دوربین‌های امنیتی و دزدگیر اماکن به عنوان وسیله‌ای برای کاهش خطرات سرقت، به طور گسترده‌ای افزایش پیدا کرده است. این تجهیزات، هشدار‌های ضروری را در مورد مزاحمان یا ورود‌های غیرقانونی در محل را به اطلاع صاحبان اماکن و پلیس‌ها می‌رسانند. در ادامه به ارائه راه‌های جلوگیری از سرقت برای اماکن گوناگون می‌پردازیم.

راه‌های پیشگیری از سرقت اماکن

آیا میدانستید بیشتر سرقت‌ها در اواسط روز اتفاق می‌افتد؟ به گفته پلیس آگاهی، بیشتر سرقت‌ها در اواسط روز اتفاق می‌افتد، زمانی که مردم در محل کار یا بیرون از خانه هستند و در طول تابستان افزایش می‌یابد. آمار جالب دیگری نیز وجود دارد: بیشتر سارق‌ها می‌خواهند در کمتر از ۱۰ دقیقه وارد و خارج شوند. هر قدمی که می‌توانید برای کاهش سرعت آن‌ها بردارید ارزشش را دارد. در این قسمت، اقدامات پیشگیرانه در جهت حفاظت از اماکن ارائه شده است.

 • سیستم ضد سرقت
 • دزد‌گیر ضد سرقت اماکن
 • راه‌اندازی سیستم امنیتی
 • اضافه نمودن دوربین‌های امنیتی

سیستم ضد سرقت

سیستم‌های ضد سرقت از وسایل با ارزش مانند وسایل نقلیه و اموال شخصی مانند کیف پول، تلفن و جواهرات محافظت می‌کنند. آن‌ها هم‌چنین در تنظیمات خرده فروشی برای محافظت از کالا‌ها در قالب برچسب‌ها و برچسب‌های امنیتی استفاده می‌شوند. سیستم‌های ضد سرقت شامل دستگاه‌هایی مانند قفل و کلید، تگ‌های RFID و مکان یاب GPS است.

سیستم ضد سرقت

سیستم ضد سرقت به دو صورت زیر وجود دارد:

 1. حفاظت آفلاین
 2. حفاظت آنلاین

حفاظت آفلاین

این نوع حفاظت، مناسب اماکنی است که شخص در آن مکان حضور ندارد. این سیستم‌ها به محض ورود افراد غریبه به محل، به مالکان هشدار می‌دهد.

حفاظت آنلاین

سیستم حفاظت آنلاین در اماکن بزرگ مانند فروشگاه‌ها و بانک‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این موارد، ریموت کنترلی در اختیار فرد قرار داده می‌شود که به محض شناسایی خطر با فشردن ریموت کنترل، سیگنالی به پنل مرکزی ارسال کرده و بلافاصله فرآیند اعلام سرقت شروع به کار کند.

دزدگیر ضد سرقت

دزدگیر ضد سرقت اماکن

با پیشرفت تکنولوژی دزدگیر ضد سرقت اماکن دچار پیشرفت‌هایی شده‌اند، اما به صورت کلی همگی آن‌ها از تجهیزات زیر بهره می‌برند:

 1. سنسور‌های فرمان‌پذیر
 2. سنسور‌های تشخیصی
 3. تجهیزات ارتباطی در داخل سیستم
 4. تجهیزات ارتباطی در جهت ارتباط بین ریموت کنترل و سیستم دزدگیر
 5. تجهیزات فرمان‌پذیر خودکار برای به دام انداختن سارق

راه‌اندازی سیستم امنیتی

هر مکانی باید نوعی سیستم امنیتی داشته باشد، خواه یک سیستم اولیه باشد یا سیستمی که با نظارت حرفه‌ای و اتوماسیون خانه همراه باشد. امروزه گزینه‌های امنیتی زیادی برای هر بودجه و هر سطح حفاظتی وجود دارد.

برای انتخاب سیستمی که با آن راحت هستید، در ابتدا خطرات احتمالی را شناسایی نموده و پس از ارزیابی محیط جغرافیایی، سیستم امنیتی و حفاظتی مورد نیاز خود را تهیه کنید.

اضافه نمودن دوربین‌های امنیتی

احتمالاً مطالبی در مورد خنثی شدن سارقان توسط فیلم‌های دوربین امنیتی دیده‌اید. این یک راه حل امنیتی خانه است که هم به عنوان یک بازدارنده و هم وسیله‌ای برای تحقق عدالت عمل می‌کند. می‌توانید دوربین‌های امنیتی را تهیه کنید که بخشی از یک سیستم امنیتی کامل خانه هستند، یا می‌توانید از دوربین‌هایی استفاده کنید که به تنهایی کار می‌کنند.

دوربین مداربسته

به هر سمتی که بروید، توصیه می‌کنیم از یک دوربین امنیتی با یک برنامه تلفن همراه استفاده کنید تا در صورت نیاز به مراجعه به پلیس، بتوانید فیلم را در زمان واقعی ببینید و ذخیره کنید.

سایر ویژگی‌های ضروری دوربین‌ها را بررسی کنید:

 • تشخیص حرکت
 • دید در شب
 • قابلیت وای فای
 • صحبت دو طرفه
 • ذخیره‌سازی محلی یا ابری
 • پوشش ضد آب برای دوربین‌های فضای باز

راه‌های پیشگیری از سرقت منزل

اتخاذ تدابیر ایمنی برای محافظت از خانه و شروع به کار با سیستم‌ها یا دستگاه‌های امنیتی خانه می‌تواند کمی دلهره‌آور باشد. خبر خوب این است که در حال حاضر گزینه‌های امنیتی بسیار مقرون به صرفه‌ای وجود دارند، از قفل‌های هوشمند گرفته تا دوربین‌های مدار بسته. به علاوه، سرقت هر سال کمتر رایج می‌شود. از جمله راه‌های جلوگیری از سرقت منزل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. در‌ها را محکم کنید.
 2. پنجره‌ها را قفل کنید.
 3. چراغ‌ها را روشن کنید.
 4. گاراژ را فراموش نکنید.
 5. مخفیگاه‌ها را از بین ببرید.
 6. شبکه وای فای خود را قفل کنید.
 7. از اتوماسیون خانگی استفاده کنید.
 8. یک گاوصندوق بگیرید.

در‌ها را محکم کنید

به سارق کمک نکنید که از درب ورودی وارد شود (۳۴٪ از آن‌ها این کار را می‌کنند! ). همه در‌های بیرونی خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که چارچوب در‌ها محکم هستند، لولا‌ها محافظت می‌شوند، و – اگر درب شما دارای یک شکاف پستی است – که کسی نمی‌تواند از طریق آن برای باز کردن قفل درب اقدام کند.

درب ها را برای جلوگیری از سرقت محکم کنید

اگر در حال نقل مکان به خانه‌ای هستید که شخص دیگری آن را خانه مینامید، قفل در‌ها را عوض کنید. به این ترتیب افراد غریبه‌ای با کلید خانه خود در آن‌جا نخواهید داشت و می‌توانید مطمئن شوید که قفل‌های خود بهترین در بازار هستند.

در اینجا برخی از تقویت‌کننده‌های سریع وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا این ورودی‌های حیاتی را تقویت کنید.

 • یک صفحه ضربه‌ای اضافه کنید.
 • به قفل هوشمند ارتقا دهید.
 • افزایش امنیت با زنگ درب.

پنجره‌ها را قفل کنید

به گفته متخصص سرقت، دکتر بن استیکل، پنجره‌ها یک نقطه ورود متداول برای مجرمان هستند و ممکن است توسط صاحب خانه قبلی بسته شوند اما قفل آن باز شود. بعلاوه، قفل‌های سازنده روی پنجره‌ها همیشه موثر نیستند – و گاهی اوقات کاملاً ضعیف هستند.

برای جلوگیری از سرقت پنجره های را قفل کنید

اگر از ظاهر قفل‌های پنجره خود خوشتان نمی‌آید، امنیت را با قفل‌های پنجره پس از فروش یا اهرم‌های کلید‌دار تقویت کنید. ‌ایده‌های خوب دیگری برای کمک به ضد سرقت بودن پنجره‌های شما داریم.

 • شیشه را با فیلم امنیتی پنجره تقویت کنید.
 • سنسور‌های شکستن شیشه یا پنجره را نصب کنید.
 • میله‌های پنجره را اضافه کنید.
 • بوته‌های خاردار را زیر پنجره‌های طبقه اول بکارید (اما مطمئن شوید که آن‌ها را مرتب کنید).

چراغ‌ها را روشن کنید

سارقان و سایر مجرمان دوست ندارند در کانون توجه باشند. آن‌ها را با نور کافی در فضای باز دور نگه دارید. چراغ‌ها را در اطراف حیاط جلو و عقب، در امتداد مسیر‌ها و نزدیک گاراژ و سایر سازه‌های بیرونی قرار دهید. نه تنها مزاحمان را سرگردان می‌کنید، بلکه خطر تصادف را در مسیر بالا رفتن از پله‌های جلو نیز کاهش می‌دهید.

جهت جلوگیری از سرقت خانه چراغ ها را روشن بگذارید

با این نکات، چراغ‌های امنیتی در فضای باز خود را مؤثرتر کنید:

 • از چراغ‌های فعال با حرکت استفاده کنید.
 • با چراغ‌های خورشیدی در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنید.
 • از یک پریز هوشمند برای قرار دادن چراغ‌های فضای باز روی تایمر استفاده کنید.
 • با لامپ‌های هوشمند برنامه‌ریزی کنید.

گاراژ را فراموش نکنید

این نقطه ورود به خانه شما در بین مجرمان محبوبیت بیشتری پیدا می‌کند. و حتی اگر آن‌ها نتوانند به خانه شما دسترسی داشته باشند، به احتمال زیاد چیز‌های خوب زیادی در گاراژ ذخیره کرده‌اید. قفل کردن تمام در‌های گاراژ – اعم از داخلی و خارجی – را به عادت تبدیل کنید.

گاراژ را فراموش نکنید

هم‌چنین می‌توانید کلید درب گاراژ خود را در خانه نگه دارید. به این ترتیب، سارق نمی‌تواند ماشین شما را خارج کند و اگر از یک کد امنیتی برای باز کردن گاراژ استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که آن را مخفی نگه‌دارید و هرگز آن را جلوی افراد غریبه یا همسایگان وارد نکنید.

در این‌جا چند راه آسان برای ایمن‌سازی گاراژ وجود دارد.

 • به هوشمند گاراژ ارتقا دهید.
 • پنجره‌ها را بپوشانید تا وسایل قیمتی درون آن پنهان شود.
 • در‌های گاراژ را با قفل اضافی ایمن کنید.
 • از اتوماسیون خانگی استفاده کنید و هرگز درب گاراژ را باز نگذارید.
 • نصب هشدار راهرو.

مخفیگاه‌ها را از بین ببرید

درخت‌ها و درختچه‌ها ممکن است به خانه شما جذابیت دهند، اما به سارقان مکانی مناسب برای مخفی شدن نیز می‌دهند. درختان و گیاهان نزدیک به خانه خود را که می‌توانند برای پوشش استفاده شوند، کوتاه کنید. به جای آن گل‌ها و بوته‌های کوچک‌تر را انتخاب کنید. اگر درختان نزدیک پنجره دارید، آن‌ها را بردارید یا با امنیت بیشتر، پنجره‌ها را تقویت کنید.

از بقیه قسمت‌های بیرونی خانه خود غافل نشوید. از شیوه‌های زیر برای بسته نگه داشتن چیز‌ها استفاده کنید.

 • دروازه‌ها و سایر ساختمان‌های بیرونی را قفل کنید.
 • با گذاشتن اجناس گران قیمت در حیاط خانه، دزدان را وسوسه نکنید.
 • علائم و برچسب‌های امنیتی را اضافه کنید، حتی اگر سیستم امنیتی ندارید.

از اتوماسیون خانگی استفاده کنید.

اگر وسوسه شده‌اید که خانه معمولی خود را به یک خانه هوشمند تبدیل کنید، امنیت یکی از دلایل قانع‌کننده برای پیگیری است. اتوماسیون خانگی می‌تواند به شما امکان کنترل از راه دور (یا برنامه‌ریزی شده) چراغ‌ها، قفل در‌ها، دوربین‌های امنیتی، هشدار‌های دود و سایر وسایل ایمنی را بدهد. می‌توانید هشدار‌های بی‌درنگ درباره فعالیت‌های مشکوک دریافت کنید تا بتوانید سریع پاسخ دهید و دزدان احتمالی را خنثی کنید.

در اینجا برخی از روش‌های مورد علاقه برای استفاده از اتوماسیون خانگی برای افزایش امنیت آورده شده است:

چراغ‌ها و تلویزیون را برنامه‌ریزی کنید تا وقتی در تعطیلات هستید روشن و خاموش شوند.

هر زمان که شخصی از خیابان شما عبور می‌کند، یک فید ویدیوی فوری دریافت کنید.

هشدار دود یا CO را بررسی کنید و هشدار‌های کاذب را از تلفن هوشمند خود لغو کنید.

یک گاوصندوق بگیرید

گاوصندوق خانگی یک انبار امن برای همه چیز از جواهرات گرفته تا اسناد حیاتی مانند پاسپورت است. شما یک گاوصندوق می‌-خواهید که محافظ در برابر آتش، ضد آب و به اندازه کافی سنگین باشد که دزد نتواند آن را حمل کند. این پیشنهادات را دنبال کنید تا بیشترین محافظت را از گاوصندوق خود داشته باشید:

 

 • به دنبال گاوصندوق‌های دارای قفل اضافی باشید (یعنی دو قفل در یک گاوصندوق).
 • گاوصندوق اندازه مناسب را برای‌اشیاء با ارزشی که می‌خواهید محافظت کنید انتخاب کنید.
 • تصمیم بگیرید که آیا یک گاوصندوق قابل حمل می‌خواهید یا لنگردار.

گاو صندوق ضد سرقت

راه‌های جلوگیری از سرقت از فروشگاه

در این‌جا راه‌های زیادی برای کاهش دزدی از مغازه وجود دارد، اما اگر راه‌های مناسب را انجام ندهید، ممکن است دچار مشکلاتی شوید، مانند بیزاری و ناراحتی مشتریان عادی و حتی دخالت در قوانین دزدی از مغازه. از جمله راه‌های مناسب برای جلوگیری از سرقت از فروشگاه عبارتند از:

 • از موارد در معرض خطر آگاه باشید.
 • کارکنان خود را برای مراقبت از سرقت آموزش دهید.
 • عواقب دزدی را عمومی کنید.
 • به اتاق‌های رختکن توجه کنید.
 • با مشتریان تعامل داشته باشید.
 • برنامه‌ریزی مناسب
 • دوربین و آینه نصب کنید.

جلوگیری سرقت از فروشگاه

از موارد در معرض خطر آگاه باشید.

دزدان مغازه احتمالاً محصولات کوچک، با ارزش و با حمل آسان مانند جواهرات را هدف قرار می‌دهند، بنابراین محصولاتی را که نزدیک به دفتر ثبت هستند، ترجیحا در یک جعبه قفل‌دار نگهداری کنید. به این ترتیب هیچ کس هرگز دسترسی بدون نظارت به این اقلام را نخواهد داشت. بدیهی است که شما نمی‌توانید همه چیز را در فروشگاه خود قفل کنید، اما اقلام مورد تقاضا را دنبال کنید و آن‌ها را در محلی نگهداری کنید که شما و کارکنانتان به راحتی می‌توانید نظارت کنید.

کارکنان خود را برای مراقبت از سرقت آموزش دهید.

کارمندان شما می‌توانند بهترین دفاع در برابر دزدی از مغازه باشند. با آن‌ها در مورد آنچه باید مراقب باشند و چگونه از کلاهبرداری جلوگیری کنند صحبت کنید. یکی از راه‌هایی که آن‌ها می‌توانند از دزدان احتمالی جلوگیری کنند، احوالپرسی با هر فرد هنگام ورود به فروشگاه و نظارت بر آنچه در فروشگاه می‌گذرد است. اگر کارکنان مرتباً با مشتریان تماس بگیرند و از آن‌ها بپرسند که چگونه می‌توانند کمک کنند، این پیام را ارسال می‌کند که این شخص از همه افراد در فروشگاه و آنچه در حال وقوع است آگاه است. اگر دزدان مغازه احساس کنند تحت نظر هستند، احتمال این‌که سعی کنند دزدی کنند کمتر است.

عواقب دزدی را عمومی کنید.

خط مشی دزدی خود را در جایی برجسته، مانند اتاق رختکن، پست کنید. این به تنهایی ممکن است برای ترساندن برخی از دزدان بالقوه کافی باشد، اما به همین جا بسنده نکنید. نصب آینه و دوربین راه دیگری برای ترساندن سارقان است.

جلوگیری از سرقت با اعلام عواقب آن

به اتاق‌های رختکن توجه کنید.

اگر پرسنل بزرگی ندارید، ممکن است برای باز کردن قفل رختکن دویدن به این طرف و آن طرف سخت به نظر برسد، اما لازم است. با قفل کردن اتاق‌ها (و دادن برچسب شماره‌دار به مشتریان برای تعداد آیتم‌هایی که در حال امتحان کردن هستند)، مانعی جدی برای سرقت ایجاد می‌کنید.

با مشتریان تعامل داشته باشید

همیشه وقتی مشتریان از در عبور می‌کنند به آن‌ها سلام کنید. وقتی مشتریانی در فروشگاه هستند، مطمئن شوید که شما و کارمندانتان در حال گردش هستید، با مشتریان چک می‌کنید و می‌پرسید چگونه می‌توانید به آن‌ها کمک کنید. نه تنها خدمات بهتر و دوستانه‌تری ارائه می‌دهید، بلکه بر فعالیت‌ها نظارت می‌کنید و سرقت آن‌ها را سخت‌تر می‌کنید.

برنامه‌ریزی مناسب

اگر کارمندان شما مشغول ثبت نام هستند یا به مشتری دیگری کمک می‌کنند، دزدی آسان‌تر است (این در واقع یک تاکتیک گروهی دزدی از فروشگاه است – یک نفر حواس کارمند را پرت می‌کند در حالی که دیگری اجناس را به جیب می‌زند). با کارمندان خود در مورد رفتار‌های رایج دزدی از مغازه صحبت کنید تا بدانند باید مراقب چه چیزی باشند.

دوربین و آینه نصب کنید

اگر واقعاً می‌خواهید در مورد پیشگیری (و پیگرد قانونی) دزدان مغازه جدی بگیرید، فروشگاه خود را به دوربین‌ها و آینه‌های امنیتی مجهز کنید. نه تنها می‌توانید به شناسایی دزدان مغازه کمک کنید، بلکه صرف وجود این اقلام به عنوان یک عامل بازدارنده از سرقت عمل می‌کند.

نصب دوربین مدار بسته

اهمیت پیشگیری از سرقت

دزدی یا سرقت می‌تواند منجر به عواقب مخربی هم از نظر مالی و هم از نظر عاطفی شود. در مواردی مقابله با سارقان حین جرم می‌تواند خطرات جانی داشته باشه و جان افراد را به خطر بیندازد. از این رو، آگاهی از خطرات امنیتی احتمالی و اقدام زودهنگام بهترین راه برای حفظ امنیت خانه و عزیزانتان است.

ابزار‌های پیشگیری از سرقت

تجهیزات و ابزار پیشرفته‌ای همگام با رشد تکنولوژی به منظور پیشگیری از سرقت معرفی شده‌اند که در ادامه به معرفی مواردی از آن‌ها می‌پردازیم:

 • درب هوشمند
 • سنسور در و پنجره هوشمند
 • شبیه‌ساز حضور در خانه
 • دوربین مدار بسته
 • دزدگیر
 • پارکینگ هوشمند

درب هوشمند

این نوع درب‌ها که در خانه‌های مدرن مورد استفاده قرار می‌گیرند از فناوری‌های نوینی مانند تشخیص چهره، شناسایی اثر انگشت، رمز عبور و کارت‌های هوشمند در جهت اجازه ورود به افراد خاص بهره می‌برند.

درب هوشمند

سنسور در و پنجره هوشمند

با به کار‌گیری این سنسور‌ها بر روی تمامی در‌ها و پنجره‌ها، در صورت باز شدن توسط افراد آژیر کشیده و بلافاصله دزدگیر به صدا در می‌آید.

شبیه‌ساز حضور در خانه

این سیستم زمانی که فردی در خانه سکونت ندارد با روشن نمودن تلویزیون و چراغ‌ها وانمود به حضور افراد در منزل کرده که یکی از ابزار مدرن در جهت پیشگیری از سرقت می‌باشد.

دوربین مدار بسته

با توجه به سیستم‌های تعبیه شده در دوربین‌ مدار بسته و ارتباط آن با دزدگیر، هنگام تشخیص افراد مشکوک در منطقه با به صدا در آوردن دزدگیر، صاحب‌خانه را از حضور افراد مشکوک از طریق پیامک با تماس مطلع می‌سازد.

دزدگیر

دزدگیر‌ها به محض تشخیص ورود افراد غریبه به محل، آژیر کشیده و ساکنین را مطلع می‌کند. این سیستم از مهم‌ترین اجزای سیستم‌های امنیتی شمرده می‌شود.

نصب دزدگیر اماکن

پارکینگ هوشمند

در پارکینگ‌های هوشمند اجازه عبور به خودرو‌های مجاز داده می‌شود، هم‌چنین بلافاصله پس از ورود خودروی مجاز، درب پارکینگ بسته می‌شود.

5/5 - (1 امتیاز)
فروشگاه
 • خرید دوربین مدار بسته
 • خرید تجهیزات دوربین مدار بسته
 • خرید جک پارکینگی
 • خرید دزدگیر اماکن
خدمات
 • نصب دوربین مدار بسته
 • نصب اعلام حریق
 • نصب دزدگیر اماکن
 • نصب کرکره برقی
 • نصب جک برقی پارکینگی
 • هوشمند سازی ساختمان
جدیدترین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه