دوربین مدار بسته داهوا
دوربین مداربسته هایک ویژن

قیمت دوربین مداربسته و برندها

قیمت دوربین مدار بسته یکی از دغدغه هایی است که خریداران  این دستگاه های امنیتی- نظارتی با آن مواجه هستند. نصب دوربین مدار بسته با توجه به امنیت بالایی که ایجاد می کند در ساختمان های مختلف از ضروریات است و نیاز است تا مالکین بناهای مختلف و مدیران شرکت ها و سازمان ها، اقدام به نصب این دوربین ها نمایند. با توجه به بودجه ای که افراد برای خرید دوربین مدار بسته در نظر گرفته اند می توانند مدل ها و انواع مختلفی از این دوربین ها را خریداری و از مزایای آن استفاده نمایند.عوامل مختلفی بر هزینه دوربین های مداربسته تاثیر گذار است که در این مقاله به این عوامل به صورت کامل پرداخته شده است.

آیا دوربین مدار بسته گرانتر بهتر است؟

این سوال ممکن است برای بسیاری از متقاضیان خرید دوربین مدار بسته ایجاد گردد. ممکن است برخی افراد با این تصور که هر چه کالایی گران تر باشد در نتیجه کیفیت و کارایی بهتری خواهد داشت، بدون هیچ گونه تحقیقی اقدام به دوربینی با قیمتی بالا نمایند. این کار می تواند یک اشتباه بزرگ باشد و باعث به هدر رفتن هزینه زیادی از جیب این افراد گردد. اما نمی توان این ضرب المثل را نیز نادیده گرفت که “هیچ ارزانی بی علت نیست”. در واقع ممکن است پایین بودن قیمت دوربین مدار بسته ارزان به دلیل عدم وجود یک سری امکانات و یا عدم کیفیت کافی باشد. اما باز هم نمی توان این موضوع را یک اصل کلی دانست و هزینه خرید دوربین های مداربسته را دلیلی برای وجود یا عدم وجود کیفیت دوربین به شمار آورد.رهاورد نیرو با برخورداری از مشاوران با تجربه و حرفه ای، قادر است تا مشتریان را در انتخاب نوع مناسب دوربین مداربسته راهنمایی نماید.

کیفیت دوربین مدار بسته با چه فاکتورهایی سنجیده می شود؟

حال که متوجه شدیم قیمت دوربین های مداربسته نمی تواند یک عامل تعیین کننده در کیفیت نهایی دستگاه باشد، پس چه ویژگی هایی را باید برای خرید دوربین مدار بسته مد نظر قرار داد؟یک دوربین امنیتی باید قادر به ارائه تصاویری با کیفیت باشد تا بتوان تصویرهای دریافتی را با وضوح و رزولوشن بالا مشاهده کرد. برخی دوربین ها تصاویری با رزولوشن بالاتر و برخی تصاویر با وضوح کمتر ایجاد می کنند.از دیگر ویژگی هایی که هنگام خرید دوربین مداربسته باید به آن توجه کرد نوع تکنولوژی به کار رفته در آن است. امروزه دوربین های مدار بسته با تکنولوژی آنالوگ و تحت شبکه وجود دارند که هر یک خصوصیاتی را برای کاربران ارائه می دهند. سازگار بودن با آب و هوای منطقه نیز از دیگر مواردی است که در هنگام خرید دوربین باید مورد توجه قرار داد چرا که ممکن است طراحی برخی دوربین ها به گونه ای باشد که برای محیط های مختلف مانند باران و باد و یا گرمای شدید سازگاری بیشتری داشته باشند.دوربین مدار بسته باید دارای اندازه مناسبی باشد. اندازه دوربین بسته به نوع کاربردی که دارد انتخاب می شود. به عنوان مثال گاهی نیاز است تا دوربین توسط سایر افراد مشاهده نگردد که در این حالت باید از دوربین های مینیاتوری یا جاسوسی استفاده نمود. رنگ و رزولوشن مناسب، برخورداری از سیستم صوتی، بهره مندی از زاویه دید گسترده، قابلیت دید در شب، امکان کنترل از راه دور و … از مواردی هستند که خریداران دوربین مدار بسته باید به آنها توجه کافی داشته باشند.کارشناسان فروش دوربین مداربسته در رهاورد نیرو راهنمایی های مفیدی را به مشتریان جهت خرید دوربین مداربسته ارائه می دهند.

عوامل موثر بر هزینه دوربین مداربسته

اگر سری به بازار سیستم های امنیتی و نظارتی زده باشید متوجه این موضوع شده اید که دوربین های مدار بسته دارای مبلغ های ثابتی نیستند. برخی دوربین ها امکاناتی را ارائه می دهند که باعث هزینه بیشتر آنها شده است و برخی دیگر با برخورداری از ساختاری ساده تر هزینه پایین تری دارند. اما از کجا می توان متوجه شد که آیا مبلغ برچسب زده شده متناسب با امکانات و کیفیت دوربین هست یا خیر؟ برای پاسخ به این سوال باید از فاکتورهایی که بر قیمت دوربین های مدار بسته تاثیرگذار هستند اطلاع کافی داشت. ما در اینجا به این فاکتورها اشاره کرده ایم.

  1. رزولوشن یا وضوح تصویر در دوربین

از جمله فاکتورهای مهمی که می تواند بر مبلغ انواع دوربین مدار بسته تاثیر بسزایی داشته باشد، میزان رزولوشنی است که دوربین ایجاد می کند. میزان رزولوشن تصویر در کاتالوگ دوربین های مدار بسته ذکر شده است اما می توان با ضبط کردن تصویر توسط دوربین و بکاپ گرفتن از آن و در نهایت پخش با VLC پلیرهای مخصوص، از وضوح و کیفیت تصویر نهایی اطمینان حاصل کرد.

  1. نوع تکنولوژی به کار رفته در دوربین

دوربین های مدار بسته در دو نوع آنالوگ و تحت شبکه تولید شده و هر یک دارای مبلغ های متفاوتی هستند. دوربین های آنالوگ ساختار ساده تری داشته و در آنها از کابل کواکسیال که ارزش پایین تری دارد استفاده شده است و همچنین دستگاه ضبط در این نوع از دوربین ها DVR است. اما در دوربین های مدار بسته تحت شبکه باید از کابل های cat5 و cat6 استفاده نمود که کابل هایی گران تر هستند. از لحاظ قیمتی، هزینه دوربین مدار بسته تحت شبکه یا ip بالاتر از انواع آنالوگ خواهد بود.دوربین مدار بسته scs از دیگر دوربین هایی است که به صورت هوشمند عمل می کند و امکان اتصال از طریق وایفای بدون اینترنت و همچنین اتصال با سیم به مودم را فراهم می کند. لیست قیمت دوربین مدار بسته scs که در سایت های مختلف ارائه شده است بسته به برند دوربین نیز دارد.

  1. با سیم یا بی سیم بودن دوربین مدار بسته

در گذشته تمام دوربین هایی که در ساختمان های مختلف نصب می شد دارای سیم بودند. اما امروزه پیشرفتی که در تکنولوژی حاصل شده است باعث شده تا امکان کنترل کردن و مدیریت این دوربین ها از راه دور وجود داشته باشد و در واقع دوربین ها بی سیم باشند. البته اصطلاح بی سیم به معنای عدم استفاده از سیم و کابل در نصب دوربین ها نیست و قطعا برای نصب آنها نیاز به استفاده از سیم های مختلف خواهد بود. قیمت دوربین مدار بسته بیسیم با برد بالا با توجه به تکنولوژی به کار رفته در آن به طور قطع بالاتر از دوربین های دارای سیم است. افرادی که تمایل به استفاده از دوربین های بیسیم دارند باید هزینه بیشتری را برای خرید این نوع از دوربین ها صرف نمایند.

  1. دید در شب بودن دوربین مدار بسته

معمولا سرقت هایی که در اماکن مختلف اتفاق می افتد در تاریکی شب است و از این رو نیاز به استفاده از دوربین هایی است که توانایی دید در شب را داشته باشند. در این نوع از دوربین ها از تکنولوژی مادون قرمز استفاده شده است که باعث می شود اجسام و افراد قابل رویت توسط دوربین باشند. قیمت دوربین مدار بسته دید در شب رنگی معمولا نسبت به دوربین های ساده بالاتر بوده و بسته به تعداد و نوع ال اس دی های به کار رفته در آن می تواند متفاوت باشد.

  1. جنس بدنه و کیس دوربین مدار بسته

از دیگر فاکتورهایی که بر هزینه دوربین مدار بسته تاثیرگذار است نوع متریالی است که در ساخت بدنه و کیس دوربین مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا این متریال در دوربین های با کیفیت بالا به نحوی انتخاب می شوند که در برابر ضربات مختلف، مقاومت بالایی را نشان داده و همچنین در مقابل نفوذ آب نیز مقاوم باشند. هرچه جنس بدنه دوربین از استحکام بالاتری برخوردار باشد، ارزش و هزینه دستگاه نیز بالاتر خواهد رفت.

  1. نوع کاربرد دوربین مداربسته

دوربین های مدار بسته را در انواع محیط ها به کار می برند. دوربین های مدار بسته صنعتی دارای ساختار ویژه ای هستند و به گونه ای طراحی می شوند که امکان قرار دادن و نصب آنها در فضاهایی که امکان حضور انسان وجود ندارد، فراهم باشد. ارزش این دوربین ها با توجه به طراحی ویژه ای که دارند و همچنین فناوری کنترل از راه دور آنها بالاتر از قیمت دوربین مدار بسته خانگی است. چرا که دوربین های خانگی دارای ساختار ساده تری بوده و معمولا نیاز به تکنولوژی های قوی و گران ندارند.

  1. برند دوربین های مداربسته

ممکن است دو دوربین دارای ویژگی ها و امکانات یکسانی بوده اما مبلغ های مختلفی برای آنها وجود داشته باشد. دلیل این امر را می توان به برند و شرکت سازنده آنها مرتبط دانست. شرکت های بزرگی در دنیا وجود دارند که اقدام به تولید دوربین های مدار بسته در مدل های مختلف می نمایند. از جمله این برندها می توان به هایک ویژن، داهوا، بوش، پاناسونیک، های لوک، اکسیس، یونی ویو، سونی، سامسونگ و ال جی اشاره کرد.هر یک از این برندها دارای نقاط ضعف و نقاط قوتی هستند که باعث باعث می شود مشتریان بسته به نوع کاربرد و سلیقه خود به انتخاب هر یک بپردازند. به عنوان مثال سامسونگ یکی از شرکت های کره ای است که به تولید انواع دوربین مدار بسته می پردازد. رضایت مشتریان از محصولات این شرکت بالاست و دلیل این امر کیفیت مناسب است که سامسونگ مانند سایر محصولات خود در دوربین های مدار بسته نیز ارائه می دهد. قیمت دوربین مدار بسته سامسونگ در رنج متوسطی قرار داشته و این مبلغ در انواع مدل های با سیم و بیسیم متفاوت است.در کنار تمام موارد گفته شده، عوامل دیگری نیز در تعیین هزینه دوربین های مدار بسته تاثیرگذار هستند که از آن جمله می توان به تعداد دوربین ها، متراژ کابل های به کار رفته برای نصب دوربین، نوع و ظرفیت هارد موجود در برخی دوربین ها و نوع لنز به کار رفته در آنها اشاره کرد.

نکات مورد نیاز برای خرید دوربین مداربسته

در هنگام خرید دوربین مداربسته باید نیاز کاربری در مرحله اول در نظر گرفته شود. در واقع خرید دوربین مداربسته یک چالش بزرگ است و در صورت بی دقتی در خرید می تواند مشکلاتی را ایجاد نماید و یا این که عملکرد خوبی نداشته باشد.افرادی که به فروش دوربین مداربسته می پردارند باید کاملا قابل اعتماد بوده و محصولاتی را بر طبق نیاز مشتریان به آنها ارائه دهند. فروشگاه دوربین مداربسته رهاورد نیرو با ارائه انواع برندهای دوربین مداربسته و مشاوره های مفید رضایت مشتریان را در طی سال ها کسب کرده است. همچنین نصب انواع دوربین مداربسته توسط تکنسین ها و متخصصین این مرکز در بالاترین کیفیت ممکن انجام می گیرد.ممکن است برخی افراد در هنگام خرید دوربین مداربسته با این سوال مواجه شوند که آیا خرید دوربین مداربسته بهتر است یا دزدگیر اماکن؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که هر دوی این سیستم های امنیتی و نظارتی به صورت مکمل یکدیگر عمل می کنند و وجود هر دوی آنها در یک ساختمان ضروری است. اما در بسیاری از موارد استفاده از دوربین مداربسته به تنهایی نیز می تواند امنیت محل را تا حد زیادی تامین نماید.پیش از آن که به خرید دوربین بپردازید بهتر است در رابطه با تعداد دقیق دوربین های مورد نیاز اطمینان حاصل کنید. نصاب های حرفه ای رهاورد نیرو پس از حضور در محل و طراحی نقشه دوربین ها، تعداد دقیق دوربین های مورد نیاز را اعلام کرده و برای فروش دوربین مداربسته بهترین برندها را به شما معرفی می نمایند. ممکن است یک محل دارای چندین نقطه کور باشد که از دید برخی دوربین ها پنهان بماند. در این صورت نیاز به نصب دوربین مجزا برای این مکان خواهد بود.

معرفی انواع دوربین مداربسته

وجود تنوع در دوربین های مداربسته باعث می شود تا افراد در هنگام خرید این محصول دچار سردرگمی شده و قادر به انتخاب درستی نباشند. ما در اینجا به معرفی انواع دوربین مداربسته پرداخته ایم تا اطلاعات و دانش شما را در رابطه با انواع دوربین ها و ویژگی هایی که دارند افزایش دهیم.دوربین مداربسته آنالوگ: این نوع از دوربین های مداربسته از ابتدایی ترین نوع دوربین های امنیتی وارد شده به بازار بودند که با توجه به هزینه پایین تر و کیفیتی که دارند هنوز هم در اکثر مکان ها مورد استفاده قرار می گیرند. البته کیفیت این نوع از دوربین ها نسبت به دوربین های تحت شبکه بسیار کمتر است اما در مواردی که حساسیت زیادی وجود ندارد استفاده از دوربین های آنالوگ توصیه می شود. فروش دوربین مداربسته آنالوگ در فروشگاه رهاورد نیرو با استقبال زیادی مواجه است و تیم حرفه ای این مرکز، روزانه تعداد زیادی دوربین آنالوگ را در اماکن مختلف نصب می نمایند.دوربین های آنالوگ دارای سیستم ساده و نصب راحتی هستند و قادر به ارائه تصاویر در کمترین پهنای باند نیز هستند.دوربین مداربسته تحت شبکه: در این دوربین ها جهت انتقال اطلاعات از پروتکل شبکه استفاده می شود. دوربین های تحت شبکه اطلاعات تصاویر را دریافت کرده و آنها را به داده های دیجیتال تبدیل می کنند و آنها را بر طبق پروتکل های شبکه به شبکه سراسری ارسال می کنند. پیشرفته بودن این دوربین ها باعث می شود تا افراد نیاز به صرف هزینه بیشتری برای تهیه آنها داشته باشند. تشخیص عبور از خط، تشخیص جزئیات تصاویر، تشخیص صدای محیط، تشخیص پلاک خودرو و چهره افراد از مزایای این دوربین ها است. فروش دوربین مداربسته تحت شبکه در اماکن مختلفی که نیاز به تامین امنیت بالایی دارند انجام می شود. فروشگاه دوربین مداربسته رهاورد نیرو اقدام به فروش و نصب دوربین های تحت شبکه در اماکن مختلف می نماید.دوربین مداربسته دام: به دوربین های مداربسته ای که در سقف اماکن نصب می گردند دوربین های دام یا گنبدی شکل گفته می شود. این نوع از دوربین ها جهت استفاده در امامن مختلفی مانند بیمارستان ها و درمانگاه ها و مکان های عمومی مانند رستوران ها و هتل ها کاربرد دارد.دوربین مداربسته اسپیددام: از قدرتمندترین دوربین های امنیتی می توان به دوربین های اسپیددام اشاره کرد. این دوربین ها قادر به چرخش در زوایای مختلف بوده  و ۳۶۰ درجه توان چرخش به صورت افقی را دارند. در نتیجه مشاوران رهاورد نیرو به خریداران توصیه می کنند تا در مکان هایی که نیاز به چند دوربین معمولی دارد از یک دوربین اسپیددام استفاده نمایند که زوایای مختلف را نیز پوشش دهد.دوربین مداربسته بولت: بدنه این دوربین ها را از جنس مقاوم در برابر شرایط جوی نامساعد می سازند. در نتیجه دوربین های بولت برای فضاهای بیرونی بسیار مناسب هستند.دوربین چشم ماهی: این نوع از دوربین ها دارای ظاهری شبیه به چشم ماهی هستند. لنزی که در این دوربین ها به کار رفته است به صورت ثابت بوده و نیاز است تا نصب آن بر روی سقف اماکن انجام گردد. بدین ترتیب دوربین می تواند زاویه وسیعی را تحت پوشش خود قرار دهد. قابل ذکر است که دوربین های چشم ماهی قادر به چرخش ۱۸۰ یا ۳۶۰ درجه ای بوده و معمولا در مکان های مختلف تنها یک دوربین چشم ماهی می تواند امنیت لازم را ایجاد نماید.بخش فروش رهاورد نیرو انواع دوربین های مداربسته با ویژگی های مختلف به فروش می رسد. تمامی محصولات موجود در این فروشگاه دارای گارانتی بوده و نصب آنها نیز توسط متخصصین مجرب و حرفه ای این مرکز انجام می گیرد. برای نصب دوربین مدار بسته به این بخش مراجعه کنید.