دلایل و معایب استفاده از دزدگیر با تلفن ثابت

امروزه اکثر افراد سعی دارند تا جایی که می‌توانند امنیت را در منازل و اماکن کاری خود برقرار کنند. افراد ممکن است در منازل خود‌اشیاء گران قیمت و جواهرات نگهداری کنند، بنابراین لازم است تا‌امینت کافی برقرار باشد. علاوه بر برقراری امنیت مادی افراد خانواده نیز به امنیت روانی احتیاج دارند، بنابراین در صورتی که منزل یا محل کار شما دارای امنیت کافی باشد شما نیز از نظر روانی خیال آسوده‌تری خواهید داشت و سارقان به منزل یا محل کارتان وارد نمی‌شوند. و اگر وارد شوند به دلیل وجود سیستم امنیتی، شما می‌توانید سارقان را پیدا کنید.

نصب دزدگیر در اماکن و منازل امروزه بسیار رایج شده است. ما در این از رهاورد نیرو مقاله قصد داریم درباره دلایل و معایب استفاده از از دزدگیر با تلفن ثابت صحبت کنیم.

ویدیو دلایل و معایب استفاده از دزدگیر با تلفن ثابت

انواع دزدگیر‌ها و کاربردهایشان

شما دزد‌ها را دوست ندارید و همیشه با آن‌ها مقابله می‌کنید اما چه بخواهید چه نخواهید آن‌ها همیشه و همه جا ممکن است حضور داشته باشند. اما امروزه پیشرفت تکنولوژی باعث شده روش‌های راحت‌تری برای مقابله با دزد‌ها وجود داشته باشد. شما می‌توانید با نصب دوربین‌های مدار بسته یا نصب دزدگیر در منازل و محل کار خود تا اندازه زیادی از دست سارقان در‌امان بمانید. چرا که دزد‌ها معمولاً با دیدن دوربین‌ها دست از دزدی بر می‌دارند. انواع سیستم‌های امنیتی که برای جلوگیری از ورود سارقان استفاده می‌شوند عبارتند از:

 • دزدگیر‌های زنگ دار: این نوع دزدگیر‌ها فقط صدا می‌دهند.
 • دزدگیر‌های تلفن‌کننده از طریق تلفن ثابت: این از دزدگیر‌ها هنگام فعال شدن زنگ هشدار با یکی از نزدیکان شما تماس می‌گیرند، این نوع از دزدگیر‌ها از طریق خط تلفن شهری هم می‌توانند ارتباط برقرار کنند و به کسانی که شما اطلاعاتشان را به سیستم داده‌اید تماس بگیرند.
 • دزدگیر‌های تلفن‌کننده سیمکارتی

انواع دزدگیر‌ها و کاربردهایشان

سیستم‌های دزدگیر اماکن تلفن‌کننده

وقتی قرار است از منزلتان برای مدت طولانی دور باشید بهتر است به جای اینکه امنیت آن را به دوستان یا همسایه‌ها بسپارید از سیستم‌های امنیتی و تکنولوژی‌های جدید استفاده نمایید.

تکنولوژی جدید این امکان را به شما می‌دهد که از دزدگیر‌هایی استفاده کنید که به خط تلفن شهری وصل می‌شوند و در هنگام ورود سارقان با شما تماس می‌گیرند.

عملکرد این دزدگیر‌ها به این صورت است که شما لیستی از ۳ تا ۱۰ شماره تماس را برنامه‌ریزی می‌کنید و به سیستم معرفی می‌کنید، هنگامی که دزدگیر فعال می‌شود به ترتیب اولویتی که شما مشخص کرده‌اید با آن‌ها به صورت خودکار تماس گرفته می‌شود. انواع پیشرفته این دوربین‌ها می‌توانند در هنگام وقوع حوادث طبیعی مانند آتش سوزی فعال شوند.

انواع دزدگیر اماکن تلفن‌ کننده

 • دزدگیر‌های تلفن‌ کننده گفتاری، که از خط تلفن شهری شما با شماره‌هایی که مشخص کرده‌اید تماس می‌گیرند. برای این دزدگیر‌ها شما باید یک خط تلفن ثابت داشته باشید و این خط تلفن را به زنگ هشدار متصل نمایید.
 • دزدگیر‌های تلفن‌کننده GSM که از سیگنال‌های تلفن همراه استفاده می‌کنند. برای فعال‌سازی این نوع دزدگیر‌ها باید از تلفن همراه سیم کارتی استفاده کنید. همچنین برای برقراری تماس سیم کارت شما باید شارژ کافی داشته باشید.

امکانات دزدگیر تلفن‌کننده

دزدگیر‌های تلفن‌کننده سیم کارتی

برای استفاده از دزدگیر‌های تلفن‌کننده سیم کارتی باید مطمئن شویم که سیمکارت روی گوشی نصب است و به اندازه کافی شارژ دارد. امکان نصب دزدگیر بدون سیم کارت ممکن نیست.

امکانات دزدگیر تلفن‌کننده

 • شنیده شدن صدای هشدار و آژیر دزدگیر در محل: در هنگام بروز خطر و برقراری تماس با صاحبان شماره تلفن در صورتی که آن‌ها پاسخ بدهند یا نه صدای بلند آژیر در محیط پخش می‌شود و سارق با شنیدن آژیر از محل فرار می‌کند.
 • دزدگیر‌های تلفن‌کننده قابلیت این را دارند که از ۳ تا ۳۰ عدد شماره را در ذخیره کنند. این شماره‌ها در دفتر تلفن ذخیره می‌شوند و قابلیت پاک شدن نیز دارند.
 • دزدگیر‌های تلفن‌کننده این قابلیت را دارند که به جای صدای آژیر صدای خودتان را پخش کنند. مزیت این قابلیت این است که اگر تماسی از سمت سیم کارت شما به آشنایان شما وارد شود اگر به جای آژِیر صدای خودتان پخش شود آن‌ها زودتر متوجه حادثه می‌شوند.
 • دزدگیر‌های تلفن‌کننده از راه دور قابل کنترل هستند، خوبی و مزیت این قابلیت در این است که ممکن است با پخش آژیر در محل برای همسایگان شما ایجاد مزاحمت شود که اگر بخواهید صدای آژیر را قطع کنید از راه دور این کار را انجام می‌دهید.

امکانات دزدگیر تلفن‌کننده

 

تفاوت دزدگیر با تلفن‌کننده سیم کارتی با خط ثابت

دزدگیر‌های تلفن‌ کننده اماکن در دو نوع سیم کارتی و خط ثابت وجود دارند که هر یک از این‌ها مزایا و معایبی دارند. در نوعی که به تلفن ثابت نصب می‌شوند در هنگام تماس به شماره‌ای که در حافظه‌ی آن ذخیره کرده‌اید تماس می‌گیرند و یک پیام آماده ضبط شده را پخش می‌کنند.

در تماس‌های دریافتی از دزدگیر‌هایی که به سیمکارت نصب هستند علاوه بر پخش آژیر پیام‌هایی نیز دریافت می‌کنید.

از مزایایی که سیستم دزدگیر سیمکارتی دارد کنترل‌پذیری زیاد آن است. امروزه نرم‌افزار‌هایی برای نصب روی گوشی وجود دارد که کنترل این دزدگیر‌ها را راحت‌تر کرده است.

معایب دزدگیر خط تلفن ثابت

 • اگر خط تلفن شما از بیرون ساختمان توسط سارق قطع شود سرویس تماس از کار می‌افتد و دزدگیر تنها آژیر می‌کشد.
 • در دزدگیر‌هایی که به خط تلفن ثابت وصل می‌شوند، فرد این امکان را ندارد که از مکان دیگری آژیر را قطع کند.

مزایای استفاده از دزدگیر سیم کارتی به جای دزدگیر خط تلفن ثابت

برای برقراری تماس به خط ثابت نیاز ندارد و سارقان امکان قط کردن سیم تلفن را مانند دزدگیر‌های تلفن ثابت ندارند. و همچنین از راه دور قابل کنترل هستند.

دزدگیر‌های سیمکارتی محدودیت‌هایی که دزدگیر‌های خط ثابت دارند را ندارند، محدودیت‌هایی مانند ارسال پیامک، نصب اپلیکیشن، کنترل از راه دور و غیره همچنین سارق امکان قطع سیم آن‌ها را ندارد.

دزدگیر‌های سیمکارتی در مقایسه با دزدگیر‌های نصب شده روی خط تلفن ثابت سرعت بالاتر دارند و برقراری تماس با کیفیت‌تر و راحت‌تر انجام می‌گیرد.

انواع دزدگیر‌ها کدامند؟

دزدگیر‌هایی که فقط آژیر می‌کشند، دزدگیر‌های تلفن‌کننده خط ثابت و دزگیر‌های تلفن‌کننده سیمکارتی که دزدگیر‌های تلفن‌کننده علاوه بر آژیر امکان برقراری تماس را نیز دارند.

مزایای دزدگیر سیمکارتی در مقابل دزدگیر تلفن ثابت چیست؟

امکان کنترل از راه دور وجود دارد، سارق نمی‌تواند سیم تلفن را قطع کند، تماس با کیفیت بهتری برقرار می‌شود و همچنین علاوه بر برقراری تماس امکان ارسال پیام نیز هست.

آیا دزدگیر سیمکارتی منزل را می‌توانیم در هر نقطه‌ای از ملک نصب کنیم؟

بله زیرا این نوع دزدگیر‌ها محدودیت‌های خط تلفن ثابت را که بالاتر اشاره کردیم ندارند.

کلام آخر
در این مقاله درباره انواع دزدگیر‌های خط تلفن ثابت و سیمکارتی صحبت کردیم. مزایا و معایب هریک را بیان کردیم. از جمله معایب دزدگیر خط تلفن ثابت می‌توان این نکته را بیان کرد که در دزدگیر‌های خط تلفن ثابت سارق می‌تواند سیم‌های تلفن را قطع کند و امکان برقراری تماس قطع شود که در این صورت دزدگیر فقط آژِیر می‌کشد.

 

5/5 - (2 امتیاز)
فروشگاه
 • خرید دوربین مدار بسته
 • خرید تجهیزات دوربین مدار بسته
 • خرید جک پارکینگی
 • خرید دزدگیر اماکن
خدمات
 • نصب دوربین مدار بسته
 • نصب اعلام حریق
 • نصب دزدگیر اماکن
 • نصب کرکره برقی
 • نصب جک برقی پارکینگی
 • هوشمند سازی ساختمان
جدیدترین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه