نکات نصب دوربین مدار بسته

6 نکته که هنگام نصب دوربین های مدار بسته باید رعایت کنیم

با دانستن نکات مورد نیاز برای نصب دوربین مدار بسته می توانید نسبت به عملکردی که نصاب های دوربین در ساختمان شما دارند اگاهی پیدا نمایید. البته با مطالعه مقالات این چنینی نمی توان عملیات نصب و راه اندازی دوربین را بدون هیچ گونه تخصصی انجام داد اما آگاهی از آنها خالی از لطف نخواهد بود.

دوربین امنیتی را می توان یکی از بهترین اختراعات تکنولوژی دانست که امنیت نسبتا بالایی را که در اماکن خود داریم، مرهون لطف این اختراع بزرگ هستیم. با توجه به افزایش حوادث جرم و جنایت و سایر عناصر ضد اجتماعی که در بسیاری از  شهرهای دنیا هجوم آورده اند، دوربین های مدار بسته می توانند کمک بزرگی در این زمینه به افراد نموده و میزان این جنایت ها را تا حدی کاهش دهند.

نصب دوربین مدار بسته

نصب دوربین مداربسته بیشتر در ادارات و اماکن تجاری رایج است چرا که نظارت در این مکان ها به دلیل استفاده از اشیا و مدارک ارزشمند از اهمیت بیشتری برخوردار است. اما در سال های اخیر شاهد افزایش نصب دوربین مدار بسته خانگی نیز بوده ایم و بسیاری از افراد را مشاهده می کنیم که برای نصب دوربین در اماکن مسکونی به نصاب های دوربین مراجعه می کنند.

معمولا با توجه به پیچیدگی ساختار دوربین های مدار بسته و نیاز به سیم کشی و کابل کشی که کاری زمان بر و تخصصی است، مراجعه به نصاب های حرفه ای مورد نیاز است. در صورتی که خودتان اقدام به عملیات نصب نمایید احتمالا در هنگام نصب اجزای مختلف دوربین مداربسته دچار اشتباه می شوید که در نهایت این موضوع منجر به پوشش ضعیف و کنترل ناکافی می گردد.

نکات نصب دوربین مدار بسته

هنگام استفاده از یک متخصص نصب دوربین مدار بسته حرفه ای، هنوز هم نکاتی وجود دارد که باید به آنها توجه نمود در اینجا، ما برخی از موارد اساسی و حیاتی را که باید هنگام نصب دوربین های مدار بسته در خانه یا محل کار خود در نظر بگیرید، آورده ایم.

 1. 1. توجه به مناطق تحت پوشش دوربین مدار بسته

پیش از آن که اقدام به نصب و یا حتی خرید دوربین مدار بسته نمایید، باید در ابتدا تعیین کنید که کدام مناطق از مکان مورد نظر آسیب پذیرتر هستند و نیاز به پوشش دهی و نظارت بیشتری دارند. با توجه به اهمیت این نکته، شرکت های نصب دوربین مدار بسته برای بررسی این موضوع، یک فرد متخصص را برای کمک به پیدا کردن بهترین مکان ممکن برای نصب دوربین ها و دریافت پوشش مطلوب به مکان مورد نظر می فرستند. همچنین شما می‌توانید در صورتی که تمایل به پوشش دهی نقطه خاصی از ساختمان خود هستید آن را به متخصص و نصاب دوربین اطلاع داده تا نقطه مورد نظر از لحاظ نحوه نصب و نوع دوربین مورد بررسی قرار گیرد.

نکات نصب دوربین مدار بسته

 1. 2. توجه به نوع مناسب دوربین مداربسته

توجه به نوع دوربین مدار بسته از دیگر نکات مهمی است که در هنگام نصب دوربین مدار بسته باید ان را مد نظر قرار داد. تنوع بسیار در دوربین های مدار بسته ممکن است افراد را سر در گم نموده و آنها را برای خرید نوع مناسب دوربین گیج نماید. چرا که هر دوربین برای مکان مخصوصی مناسب بوده و ویژگی های مختلفی را در اختیار کاربر قرار می دهد.

دوربین های مداربسته بی سیم امروزه بیشترین استفاده را در میان افراد و در مکان های مختلف دارند. دلیل تمایل بیشتر به این دوربین ها عدم نیاز به کابل ها و سیم های اضافی است که نصب آنها را هم دشوارتر می سازد. علاوه بر آن، این دوربین ها به راحتی قابل کنترل هستند و قادر به تامین امنیت بیشتری خواهند بود.

توجه : شما کاربران محترم می توانید برای خرید دوربین مدار بسته مناسب ساختمان مسکونی یا تجاری مورد نظر خود و سایر دستگاه های نظارتی و امنیتی مانند خرید دزدگیر اماکن دارای تلفن کننده خط شهری و تلفن کننده سیمکارتی به صفحه فروشگاه در سایت رهاورد مراجعه نمایید یا برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

نکات نصب دوربین مدار بسته

اما همه دوربین های مداربسته شبیه به هم نیستند و موارد بسیار دیگری نیز در بازار وجود دارد که توسط شرکت های سازنده مختلف تولید می شود. دوربین های بولت یا گلوله ای انواعی از دوزبین های مدار بسته ثابت بوده که تنها در یک سو جهت گیری می نماید و تصویر و واضحی را در آن نقطه نمایش می دهد.  از طرف دیگر، دوربین‌های گنبدی یا dome که معمولا از آنها در مراکز خرید و دفاتر شرکت ‌ها استفاده می شود انواع دیگری از دوربین های مدار بسته هستند که پوشش 360 درجه اطراف خود را فراهم می‌کنند.

به طور کلی دوربین ها باید بر اساس نوع پوشش مورد نیاز شما و نوع کیفیتی که می خواهید، انتخاب شوند.

نکات نصب دوربین مدار بسته

 1. 3. توجه به نقاط کور و مکان های مختلف

 شما برای نصب دوربین مدار بسته نباید مناطقی را که به طور بالقوه آسیب پذیر هستند فراموش کنید. این نکته در واقع به معنای استفاده از انواع دوربین ها بر اساس موقعیت مکانی آنها است. اجازه دهید موضوع را با یک مثال روشن تر کنیم: دوربین مدار بسته ای که شما در قسمت بیرونی درب پارکینگ خود قرار می دهید مانند دوربینی که در فضای داخلی ساختمان نصب کرده اید نخواهد بود.

نکات نصب دوربین مدار بسته

 در واقع این موضوع ما را به یک نکته مهم دیگر می رساند که نباید پوشش داخلی را نادیده گرفت. سارقین و متجاوزین در برخی موارد قادر به شکستن و قطع کردن دوربین های خارجی هستند و در نتیجه در صورت ورود این افراد به ساختمان، نصب دوربین داخلی می تواند بسیار کمک کننده باشد. نصب کردن یک دوربین گنبدی (dome) با قابلیت نور کم در داخل خانه می تواند شما را از مشکلات زیادی نجات دهد و از بروز خسارات متعدد جلوگیری نماید.

نکات نصب دوربین مدار بسته

 1. 4. رعایت قوانین مربوط به دوربین مدار بسته

برای نصب دوربین های مدار بسته در مکان های مختلف قانونی ایجاد شده است که بر طبق آن باید فردی که دوربین را در محل نصب کرده است به مردم اطلاع دهد که دوربین در حال ضبط کردن است. این امر به ویژه برای مکان های عمومی مثل فروشگاه ها یا دفاتر کاری بسیار مهم است. چرا که حفظ حریم خصوصی افراد در اولویت قرار داشته و در صورت عدم رعایت آن مجازات قانونی در پی خواهد داشت. برای اعلام این کار، نیاز است تا از تابلوهایی که بر روی آنها عبارت “این مکان به دوربین مدار بسته مجهز است” استفاده نموده و آنها را در معرض دید افراد قرار داد.

نکات نصب دوربین مدار بسته

در صورتی که دارای سرایدار یا خدمتکاری در ساختمان خود هستید و قصد دارید تا وی را تحت نظر داشته باشید، باید صورت شفاهی به آنها اطلاع دهید.

نکته مهم دیگری که باید به آن توجه کنید این است که نصب دوربین های مدار بسته در مکان های خصوصی مانند حمام یا اتاق پرو فروشگاه ها کاملا غیرقانونی است. افرادی که این کار را انجام می دهند در صورت اطلاع به پلیس، مجازات زندان خواهند داشت.

بیشتر بخوانید: قوانین مصوب نصب دوربین های مدار بسته در اماکن مختلف

 1. 5. اخذ مجوزهای لازم پیش از نصب دوربین مدار بسته

بسته به این که دوربین مدار بسته خود را در چه مکانی نصب می کنید، ممکن است نیاز به اخذ مجوزهایی از مقامات مربوطه داشته باشید. دریافت مجوز حتی در زمان هایی که از نظر قانونی نیز الزامی نداشته باشد، به نوعی ادب و احترام به اطرافیان است. اگر دوربین ‌های مدار بسته خود را در بیرون از خانه یا مغازه نصب می‌کنید، لنزهای دوربین ها به احتمال زیاد بخشی از ساختمان همسایه را نیز پوشش می‌دهند. این مورد به ویژه در صورتی که از دوربین های با لنز گسترده استفاده شود بسیار شدیدتر است. در این صورت پیش از نصب دوربین باید به آنها اطلاع دهید و در صورتی که از این موضوع ناراضی هستند، زاویه دوربین را تغییر دهید.

در ساختمان های چند طبقه و آپارتمان ها در صورتی که دوربین در محل های مشاع مانند راه پله ها، راهرو، حییاز و پارکینگ نصب می گردد باید به افراد ساکن در ساختمان اطلاع داده شده و پس از دریافت امضاهای تایید شده آنها، مجوز نصب دوربین دریافت گردد.

 1. 6. توجه جنبه های فنی نصب دوربین مدار بسته

نیاز است تا شما برخی از جزئیات فنی دوربین مدار بسته خود را کشف نمایید و در صورت نیاز به اجزا و تجهیزات دیگر، آنها را تهیه نمایید.

برای این کار در ابتدا باید مطمئن شوید که دوربین مدار بسته شما می توانند فیلم های HD را ضبط کند. در مرحله بعد، تجهیزات اضافی مورد نیاز خود را در نظر بگیرید. نصب اکثر دوربین های مدار بسته با دستگاه های ضبط مختلف و تجهیزات ذخیره سازی آنها همراه است. برخی از دوربین ها نیز قابلیت ذخیره سازی در فضای ابری را ارائه می دهند که به معنای ذخیره فیلم ضبط شده به صورت آنلاین و در شبکه اینترنت است. ذخیره سازی محلی مانند کامپیوتر یا لپ تاپ بر روی هارد دیسک انجام می شود. تفاوت بین هارد دیسک سیستم دوربین مدار بسته و سیستم کامپیوتری شما در این است که هارد دیسک دوربین ظرفیت بالاتری دارد و می تواند به طور مداوم برای مدت زمان طولانی تری کار کند.

نکات نصب دوربین مدار بسته

در نهایت نیاز است تا سیستمی را انتخاب کنید که کنترل و دسترسی از راه دور را ارائه می دهد. این قابلیت به شما امکان می دهد دوربین مدار بسته را حتی زمانی که در سفر هستید نظارت و کنترل نمایید و از بروز حوادث در این گونه مواقع جلوگیری کنید.

امیدواریم، نکاتی که در این مقاله مورد بحث قرار گرفتند، تردیدهای شما را در مورد نکات نصب دوربین مدار بسته برطرف ساخه باشند.

لازم است بدانید که ما در رهاورد نیرو علاوه بر ارائه خدمات نصب دوربین های مدار بسته ، خدماتی مانند نصب دزدگیر اماکن، هوشمند سازی ساختمان های دولتی و نصب اعلام حریق  را نیز ارائه می دهیم. برای اطلاع دقیق از تعرفه ها و سایر اطلاعات تکمیلی در مورد این سیستم ها کافی است با شرکت رهاورد تماس حاصل فرمایید یا بر روی لینک این خدمات کلیک نمایید.

 

مقالات مرتبط:

دوربین مدار بسته مخفی کوچک برای منزل به همراه آموزش نصب

5/5 - (1 امتیاز)
فروشگاه
 • خرید دوربین مدار بسته
 • خرید تجهیزات دوربین مدار بسته
 • خرید جک پارکینگی
 • خرید دزدگیر اماکن
خدمات
 • نصب دوربین مدار بسته
 • نصب اعلام حریق
 • نصب دزدگیر اماکن
 • نصب کرکره برقی
 • نصب جک برقی پارکینگی
 • هوشمند سازی ساختمان
جدیدترین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه