مقالات دوربین

نصب میکروفون دوربین مدار بسته

آموزش نصب میکروفون دوربین مدار بسته

پس از نصب دوربین مدار بسته در ساختمان خود، ممکن است این سؤال برایتان ایجاد شود که “چگونه صدا را به سیستم دوربین امنیتی خود اضافه کنم؟” افزودن صدا به سیستم سیستم نظارتی نیازمند برخی الزامات اساسی است. حتی اگر سیستم شما از صدا پشتیبانی می کند، این بدین معنی نیست که دوربین های شما دارای میکروفون داخلی هستند. اکثر سیستم ‌های نظارتی به روشی مشابه تنظیم می‌شوند و برای رسیدن به صدا به کیت میکروفون اضافی نیاز دارند.

در نتیجه برای داشتن صدا در سیستم نظارتی نیاز به رعایت دستورالعمل هایی است که بایستی توسط متخصص مربوطه انجام گیرد. در این مقاله توضیح می دهیم که چگونه یک کیت میکروفون دستگاه نظارتی اصلی و مستقل را به یک سیستم امنیتی HD متصل کنید. علاوه بر اتصال میکروفون، باید مطمئن شوید که راهی برای شنیدن صدا یا پخش آن وجود دارد. برای شنیدن صدا، باید مجموعه ای از بلندگوها برای دستگاه DVR داشته باشید یا دستگاه DVR یا NVR شما باید به یک مانیتور با بلندگوهای داخلی متصل باشد. در ادامه نحوه نصب میکروفون دستگاه نظارتی به طور کامل بیان شده است.

شما کاربران گرامی می توانید برای خرید انواع میکروفن دوربین مداربسته و دیگر لوازم جانبی مورد نیاز دوربین مانند دی وی آر، محافظ، پایه، باکس، کابل، فیش و … به صفحه فروشگاه رهاورد نیرو مراجعه کنید یا برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید با ما تماس بگیرید.

میکروفون نظارت صوتی چیست؟

میکروفون نظارت صوتی مستقل یا افزودنی، میکروفونی است که می تواند از کابل صوتی و کابل منبع تغذیه خود استفاده کند. لازم نیست میکروفون های مستقل با سیستم نظارتی جفت شوند، اما می تواند این کار صورت گیرد و ما قادر به شنیدن صداهای مختلف در فضایی که سیستم نظارتی نصب شده است باشیم. همچنین این میکروفون ها نیازی به نصب در نزدیکی سیستم نظارتی ندارند اما می توانند در نزدیکی آنها نیز نصب شوند. میکروفون های مستقل در نحوه استفاده بسیار انعطاف پذیری دارند.

نصب میکروفون سیستم نظارتی IP

اتصال میکروفون به دستگاه DVR یا IP به شما سطح نظارت بیشتری می دهد و در نتیجه امنیت بیشتری را ایجاد می کند. با استفاده از این دوربین ها با میکروفون های نصب شده بر روی آن، نه تنها می توانید آنچه را که در اطراف اتفاق می افتد مشاهده کنید، حتی می توانید آنچه را که در حال وقوع است را نیز بشنوید. نصب میکروفون سیستم امنیتی تحت شبکه ممکن است کار سختی به نظر برسد اما با مطالعه موارد زیر که نصب مرحله به مرحله آن را بیان کرده است می توان با کمی دقت این کار را انجام داد.

نحوه اتصال میکروفن از پیش تقویت شده به دستگاه DVR

اولین نوع میکروفونی که برای اتصال به سیستم نظارتی وجود دارد “میکروفون پیش تقویت شده” نام دارد. این نوع میکروفون ها همچنین به عنوان میکروفون سطح خط نیز شناخته می شوند. این نوع میکروفون با همه دستگاه‌های DVR و دوربین ‌ها کار می‌کند. این میکروفون، برق خود را از DVR یا دوربین دریافت نمی کند بلکه به برق 12 ولت DC نیاز دارد.

در ابتدا شما باید مطمئن شوید که دی وی آر دوربین مداربسته شما دارای ورودی های Audio RCA نیز است. مجددا باید برق 12 ولت را به میکروفون خود وصل کنید. سپس یک کابل RCA را از میکروفون به DVR اجرا کنید.

تنها مشکل استفاده از کابل RCA این است که این نوع از کابل ها زیاد طولانی نیستند. اگر نیاز به استفاده از کابل طولانی‌تری برای میکروفون خود دارید، می‌توانید از کابل کواکس با اتصال فیش BNC دوربین مداربسته همراه با آداپتور RCA استفاده کنید.

به احتمال زیاد، اگر دستگاه DVR دارید، قبلاً هنگام وصل کردن سیستم های نظارتی خود از کابل سیامی RG59 استفاده کرده اید. همچنین می توانید از این کابل دوربین مدار بسته برای اتصال میکروفون خود نیز استفاده کنید.

چگونه تنظیمات DVR یا NVR را برای ضبط صدا انجام دهیم؟

قبل از شروع فرآیند، در ابتدا مطمئن شوید که راهنمای سیم کشی بالا را دنبال کرده اید.

اگر دارای رابط HDMI DVR از طریق یک مانیتور متصل با استفاده از کابل HDMI هستید، بخش زیر به شما نشان می دهد که چگونه DVR خود را برای ضبط صدا تنظیم کنید. توجه داشته باشید که نمی‌توانید از کابل VGA برای این تنظیمات استفاده کنید، زیرا VGA فقط ویدیو را حمل می‌کند قادر به حمل کردن  صدا نیست.

مرحله اول: از منوی اصلی DVR خود، به قسمت RECORD  بروید.

آموزش نصب میکروفون دستگاه نظارتی

مرحله دوم: ویدیو و صدا را در تنظیمات دستگاه ضبط فعال کنید.

از منوی سمت چپ Parameters  را انتخاب کنید. از اینجا، باید مطمئن شوید که ابتدا سیستم خاصی را که می خواهید برای ضبط صدا پیکربندی کنید، انتخاب کرده اید. سپس مطمئن شوید که Video & Audio را  در جریان مناسب انتخاب نمایید. سپس روی گزینه “اعمال” کلیک کنید.

مرحله سوم: مراحل مشابه را برای زیر جریان انجام دهید.

مرحله چهارم: گوش دادن به صدا

برای گوش دادن به صدای DVR خود، به صفحه اصلی که همه سیستم های شما را نشان می دهد، برگردید. روی سیستم دوبار کلیک کنید تا تمام صفحه بزرگ شود. سپس دوباره روی صفحه کلیک کنید. یک ردیف از نمادها در پایین نمایش داده می شود. روی نماد بلندگو کلیک کنید و صدا را به دلخواه تنظیم کنید.

اگر ترجیح می دهید ضبط صوتی خود را از طریق رابط وب ضبط کننده خود تنظیم کنید، دستورالعمل های زیر را دنبال کنید:

مرحله اول: ضبط صدا را تنظیم کنید

به Configuration > Video / Audio بروید.

آموزش نصب میکروفون دوربین مدار بسته

در بخش «نوع ویدیو»، «ویدئو و صدا» را انتخاب کنید. روی “ذخیره” کلیک کنید.

مرحله دوم: به صدای خود گوش دهید. به صفحه اصلی رابط وب بروید.

دوربینی را که ضبط صدا روی آن پیکربندی کرده اید باز کنید.

روی نماد بلندگو کلیک کنید و صدا را به دلخواه تنظیم کنید.

آموزش نصب میکروفون دوربین مدار بسته

نحوه اتصال میکروفن از پیش تقویت شده به دوربین IP

شما همچنین می‌توانیم این میکروفون از پیش تقویت‌شده را به همین طریق به یکی از دوربین‌های IP خود وصل کنید، به شرطی که ورودی صدا داشته باشد. نکته ای که متوجه خواهید شد این است که اکثر دوربین های IP ارتباط بسیار متفاوتی با آنچه در دستگاه های DVR پیدا می کنید دارند.

اتصال صوتی از یک ورودی صوتی و یک اتصال به زمین تشکیل شده است. این یک اتصال صوتی 2 سیم معمولی است. بنابراین چگونه می توان میکروفونی را که فقط یک سیم دارد به دوربینی که 2 ورودی سیم دارد وصل کرد؟ پاسخ این است که به سادگی کانکتور RCA میکروفون را قطع کنید.

سپس از سیم چین برای نمایاندن سیم های داخلی صدا استفاده کنید. همانطور که خواهید دید، یک سیم مسی آشکار و یک سیم زرد وجود دارد. سیم مسی در معرض زمین (منفی) و سیم زرد رنگ ورودی صوتی (مثبت) است.

شما باید جلو بروید و سیم زرد را نیز کمی جدا کنید تا سیم مسی داخلی آن نمایان شود. ادامه دهید و رشته های هر دو سیم را بچرخانید زیرا این کار باعث می شود که در ورودی های صوتی دوربین راحت تر وارد شود.

مطمئناً باید دوربین و میکروفون خود را روشن کنید. در اکثر مواقع، هنگام استفاده از دوربین های IP، شما معمولاً آن را از طریق POE تغذیه می کنید، به این معنی که دوربین برق را از طریق کابل شبکه دوربین مدار بسته دریافت می کند. تصویر زیر این تنظیم دقیق را با دوربین دریافت برق POE و میکروفون که برق 12 ولت جداگانه خود را دریافت می کند نشان می دهد.

چگونه دوربین IP خود را برای ضبط صدا پیکربندی کنید

قبل از شروع این کار، لطفاً مطمئن شوید که میکروفون خود را به درستی به سیستم خود مطابق با راهنمای سیم کشی بالا وصل کرده اید.بخش زیر به شما نشان می دهد که چگونه سیستم IP خود را برای ضبط صدا تنظیم کنید.

  • مرحله اول: ویدیو و صدا را فعال کنید

از رابط وب دوربین IP خود، روی Configuration > Video / Audio کلیک کنید.

“ویدئو و صدا” را در قسمت “نوع جریان” انتخاب کنید.

بعد، Substream  را در قسمت Stream Type  انتخاب کنید.

“ویدئو و صدا” را در “نوع ویدئو” انتخاب کنید. روی ذخیره کلیک کنید.

  • مرحله دوم: روی بخش صوتی کلیک کنید

این بخش به شما امکان می دهد نحوه عملکرد میکروفون خود را تغییر دهید. ادامه دهید و رمزگشایی صدا را در مقدار پیش فرض خود بگذارید.

تنظیم “ورودی صوتی” برای درست شدن یک تنظیم بسیار مهم است. باید مطمئن شوید که Line In  را برای میکروفون های Pre-Amplified انتخاب کرده اید. برای میکروفون‌های Un-Pre-Amplified، «Mic In» را انتخاب کنید.

“صدای ورودی” تنظیم بسیار خوبی است که به شما امکان می دهد صدای ورودی میکروفون خود را افزایش دهید. اگر احساس می کنید میکروفون شما صدای کافی را از فواصل دورتر دریافت نمی کند، این تنظیم را افزایش دهید. توجه داشته باشید که هر چه بیشتر این تنظیم را افزایش دهید، “صدای پس زمینه” بیشتری خواهید شنید.

  • مرحله سوم: گوش دادن به صدا در دوربین

برای گوش دادن به صدای سیستم خود، به صفحه اصلی دوربین بروید. روی نماد بلندگو در گوشه سمت راست پایین صفحه کلیک کنید و صدا را به دلخواه تنظیم کنید.

«فیلتر نویز محیطی» یکی دیگر از تنظیمات عالی است. روشن کردن این حالت باعث می‌شود صدای پس‌زمینه محیطی مانند باد، رک سرور پر سر و صدا و سایر صداهای ثابت محیطی از بین برود. اگر صدای پس زمینه ثابت زیادی دارید، این را روشن کنید تا ببینید آیا اوضاع را بهتر می کند یا خیر. پس از انجام تنظیمات، حتماً روی ذخیره کلیک کنید.

در پایان لازم به ذکر است که شما می توانید برای خرید دوربین مدار بسته دارای قابلیت نصب میکروفون خارجی بر روی آن ( یا دارای میکروفون داخلی ) و یا سایر محصولات مربوط به امنیت ساختمان از قبیل خرید دزدگیر اماکن ، تجهیزات دوربین مدار بسته به صفحه فروشگاه رهاورد نیرو مراجعه کنید یا بر روی لینک کلیک نمایید.

نصب دزدگیر اماکن و مغازه و شرکت در انواع مدل ها و برندهای معروف به همراه آموزش های کاربردی، هوشمند سازی خانه و باغ و ویلا و اتوماتیک کردن فرآیندهای مربوط به تهویه، روشنایی و آبیاری و نصب اعلام حریق به روش استاندارد و اصولی سایر خدمات مهم در رهاورد نیرو می باشند.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *