مقالات کرکره برقی

آموزش نصب کرکره برقی با موتور توبلار

نحوه تنظیم موتور توبولار کرکره برقی

 پرده و سایبان به شما کمک می کند تا دمای مناسب را حفظ کنید و از خانه خود در برابر سرقت محافظت کنید. عایق حرارتی اضافه شده از کرکره می تواند به شما در کاهش شدید قبض های گرمایشی و انرژی نیز کمک کند.در این مقاله آموزش نصب کرکره برقی با موتور توبلار را به شما آموزش میدهیم.یک موتور توبولار روان کار می کند، بی صداست ، تعمیر و نگهداری آن ساده است و می تواند به سرعت در تمام سیستم های اتوماسیون خانگی موجود ادغام شود.

سیم پیچ تسمه برقی در مقابل موتورهای لوله ای یا توبولار

هرکسی که علاقه مند به راه اندازی کرکره در خانه یا محل کار خود باشد ، دو گزینه دارد:

یک سیم پیچ تسمه برقی

کلاف تسمه برقی شما را به راحتی و بدون زحمت باز و بسته می کند. مدل هایی برای انواع جعبه تسمه موجود است که مقاوم سازی را سریع و ساده می کند. نیازی به تعویض شافت غلتک یا قرار دادن کابل برق نیست و همچنین سیم پیچ تسمه باعث صرفه جویی در فضا می شود.

اضافه کردن ویژگی های بیشتر آسان است درصورت نیاز به آن ها ، ماژول هایی برای همه چیز وجود دارد ، از تایمر گرفته تا مواد افزودنی عایق. نصب دوربین مدار بسته ، نصب اعلام حریق ، نصب دزدگیر اماکن و هوشمند سازی ساختمان توسط شرکت رهاوردنیرو با بالاترین کیفیت انجام می شود .

یک موتور توبولار

یک موتور توبولار بر روی شافت کرکره قرار دارد و آن را به حرکت در می آورد. در آنجا وسیله غلتکی رول می شود. این گزینه بصورت استاندارد کنترل و اتوماسیون بیشتری را ارائه می دهد. موتورهای مجهز به رادیو نه تنها راحت هستند ، بلکه تمام آن کابلهای آزار دهنده را نیز از بین می برند. در صورت نیاز به بیرون آمدن غیر منتظره یا حتی از ساحل آفتابی ، برخی از مدل ها را می توان از راه دور کنترل کرد!

مزیت تعیین کننده موتورهای توبولار نسبت به سیم پیچ های تسمه برقی، ایمنی بیشتر است. موتورهای توبولار هنگام پایین آمدن صفحه پرده کرکره غلتکی را مسدود می کنند و محافظت ضد بالابر امنیت لازم را ایجاد می کند. شما می توانید موتورهای توبولار با کیفیت بالا را با انتقال قدرت تقریبا بدون تلفات آن ها ، شناسایی کنید.

اجزای تشکیل دهنده کرکره غلتکی

صفحه بشقاب گونه

غلتک نگهدارنده کرکره توسط دو صفحه بشفاب گونه تحمل کننده بار (که به آن صفحات انتهایی نیز می گویند) پشتیبانی می شود. این صفحات بشقابی شکل با استفاده از تثبیت کننده های مناسب برای بار کامل کرکره در ساختار ساختمان محکم می شوند.

پست پرچم

صفحه بشقاب گونه یا به یک زاویه عمودی جوش داده می شود یا مستقیماً در بالای راهنما ظاهر می شود تا یک تیر پرچم داشته باشد. زاویه عمودی ستون پرچم نیز به ساختار ساختمان محکم شده است تا از پشتیبانی بیشتری برخوردار شود و به نصب کرکره کمک کند.

مونتاژ غلتک

کرکره توسط یک غلتک تمام عرض در جای خود نگه داشته می شود ، که هر انتهای آن توسط صفحات پشتیبانی می شود. غلتک از یک لوله فولادی تشکیل شده است که در یک سر آن موتور توبولار و در انتهای مخالف آن شافت قرار دارد.

موتور توبولار

یک موتور لوله ای در مجموعه بشکه های سقف کرکره تعبیه شده است. سر بیرون زده از بشکه ، سر موتور است که دارای یک چشمی است (در صورت وجود یک امکان جایگزینی دستی) ، منبع تغذیه سیم الکتریکی و یک جفت کلید محدود برای کنترل حداکثر فاصله کرکره. این موتور با یک ترمز عملیاتی مجهز شده تا کرکره را در موقعیت بالایی خود ثابت نگه دارد.

ترمز ایمنی

در صورت خرابی موتور ، این ترمز گریز از مرکز پایین آمدن کرکره را متوقف می کند. اگر ترمز عملیاتی موتور نتواند کرکره را در موقعیت بالایی خود ثابت نگه دارد یا شاتر با سرعت کنترل نشده پایین بیاید ، ترمز ایمنی فعال شده و شاتر را کاملاً متوقف می کند. برخی از واحدها همچنین دارای میکرو سوئیچ هستند که موتور را از منبع برق جدا می کند. اگر ترمز فعال شود ، باید دوباره تنظیم شود یا در بعضی موارد تعویض شود.

موتور توبولار کرکره برقی

بلبرینگ

در صورت عدم نصب ترمز ایمنی ، U-Cup یا Bearing در صفحه بشقاب گونه نصب می شود تا از بشکه پشتیبانی کند.

راهنماها

پرده از طریق دو راهنمای کناری بالا و پایین می رود. اینها در طراحی به شکل “U” هستند.

پرده

موادی که ناحیه بین راهنماها را خاموش می کند. این به طور کلی از توری های فولادی یا آلومینیومی ساخته شده است که بهم پیوسته اند. جلوپنجره های لوله ای و پیوندی توسط میله هایی با موقعیت افقی در کنار یکدیگر قرار می گیرند.

ریل پایین

قسمت انتهایی پایین پرده و اغلب “T” یا “L” شکل است تا سفتی بیشتری ایجاد کند.

پوشش سایبان

به عنوان هود نیز شناخته می شود. اتصالات این امر به طور کلی اختیاری است. پوشش سایبان از فولاد گالوانیزه ساخته شده و به صورت تا شده عرضه می شود تا دور صفحه های گونه را محافظت کند و پرده و بشکه را از باران و گرد و غبار محافظت کند.

تمام کننده

محصولات آلومینیوم را می توان با پوشش نقره ای آنودایز کرد یا با انتخاب گسترده ای از رنگ های موجود ، روکش پودر کرد.محصولات فولادی با پرده های گالوانیزه و راهنماهای جانبی از پیش تصفیه شده که می توانند با پودر پوشش داده شوند ، عرضه می شوند.

پوشش پودر پلی استر هم به محصولات فولادی و هم آلومینیومی اعمال می شود. پوشش پودری فرآیندی است که به موجب آن رنگ خشک بسیار ریز با بار الکترواستاتیک روی فولاد قرار می گیرد. سپس این ماده را در اجاق با دمای بالا روی فلز می پزند. پوشش داده شده با پودر یکنواخت و با دوام است ، در برابر مواد شیمیایی ، خرد شدن و سایش عمومی بسیار مقاوم است.

شما کاربران گرامی می توانید برای خرید دوربین مدار بسته در قیمت ها و رزولوشن های مختلف و همچنین خرید دزدگیر اماکن برند کلاسیک یا فایروال دارای تلفن کننده خط شهری و تلفن کننده سیمکارتی بر روی لینک محصولات کلیک کنید یا به صفحه فروشگاه ما سری بزنید.

7 مرحله برای راه اندازی کرکره برقی توبولار

  1. پایه موتور را روی سر موتور پیچ کنید.
  2. آداپتور شافت را به سمت حلقه توقف در سر موتور بکشید. برای انجام این کار ، شما باید شیار داخلی آداپتور را از تخلیه حلقه روتور بکشید.
  3. درایور را روی ژورنال موتور یا گیره های انبساط داخلی قرار دهید تا زمانی که درگیر شوند. صفحه فلزی پیچ خورده باید رو به بیرون باشد.
  4. موتور را با احتیاط به شافت غلتک بکشید تا زمانی که حلقه آداپتور متوقف شود. آداپتور و راننده را طوری قرار دهید که در شکاف داخلی شافت قرار گیرند. برای جلوگیری از مشکلات بعدی در هنگام نصب ، جلوگیری از لیز خوردن شافت از روی آداپتور یا حلقه روتور ضروری است!
  5. کپسول شافت را روی شافت سمت دیگر بلغزانید و سپس بلبرینگ و یاتاقان شمارنده موتور را در جعبه کرکره غلتکی پیچ کنید تا شافت کرکره غلتک متعادل شود. سپس می توانید بلبرینگ را به سمت پین محور فشار دهید.
  6. اکنون نصب موتور را شروع کنید. بلبرینگ را در یاتاقان پیشخوان قرار داده و موتور را با موتور مربع در یاتاقان موتور قرار دهید. سپس بلبرینگ را محکم در پوسته یاتاقان بلبرینگ قرار دهید و آن را در جای خود فشار دهید. مربع موتور را با پین cotter در پایه موتور با کمی انبساط دومی ثابت کنید. نکته: با بیرون کشیدن کپسول شافت ، می توانید عدم دقت حداکثر 40 میلی متر را جبران کنید.
  7. پس از نصب ، باید موتور توبولار را تنظیم کنید. هنگام کالیبره کردن مسیرها و نقاط انتهایی ، تا حد ممکن دقیق کار کنید تا بعداً از بروز مشکلات جلوگیری کنید. نقطه انتهایی فوقانی باید با فاصله 2-3 سانتی متر تنظیم شود. ابتدا موتور را به منبع تغذیه وصل کنید و آن را در موقعیت “Roller shutter open” قرار دهید. سپس اولین چرخه باز را دنبال کنید. با استفاده از پیچ تنظیم “+” ، کرکره را به موقعیت دلخواه برسانید و دوباره آن را باز کنید. این روند را تکرار کنید تا زمانی که کرکره به موقعیت دلخواه برسد. پس از تنظیم چرخه باز کردن ، مراحل مشابه را برای تنظیم مکانیزم بسته تکرار کنید. نکته: در حین نصب اولیه ، موتور باید در موقعیت انتهای کرکره غلتکی بالا و پایین متوقف شود. اگر اینگونه نیست ، موتور را از برق جدا کرده و توقف حد را اصلاح کنید.

با استفاده از ابزارهای هوشمند در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید

اگر نمی خواهید کابل های جدیدی بگذارید ، ممکن است بخواهید موتورهای لوله رادیویی را در نظر بگیرید. اینها به شما امکان می دهد به راحتی در حالی که روی مبل خود نشسته اید، کرکره های جداگانه یا گروهی را کنترل کنید!دکمه های ناخوشایند به طور کامل ناپدید می شوند ، که باعث افزایش ظاهر فضای زندگی می شود.

کرکره های رادیویی بی سیم به شما امکان می دهد برنامه های روزانه و هفتگی را برای بالا و پایین کردن خودکار پرده ها تنظیم کنید. کنترل با استفاده از سوئیچ های زمان کار می کند. علاوه بر برنامه های روزانه یا هفتگی ، بسیاری از مدل ها برنامه های تصادفی را نیز ارائه می دهند که از فعالیت های کلاهبرداری محافظت می کنند و می توانند به عنوان عامل بازدارنده سارقین عمل کنند. همچنین برنامه های تعطیلات ، سنسورهای خورشید و گرگ و میش و همچنین تغییر خودکار از تابستان به زمستان وجود دارد.

مفاهیم خانه هوشمند سود بیشتری به امنیت و صرفه جویی در هزینه می دهد. کنترل کرکره و سایبان غلتکی و همچنین سایر اجزای مانند گرمایش یا روشنایی به راحتی از طریق برنامه های موجود در تلفن امکان پذیر است. به عنوان مثال شلنبرگ ، متخصص این فناوری ، راه حل های خانه هوشمند ارائه می دهد که تنها در چند مرحله باعث می شود خانه شما هوشمند شود. محصولات بصورت شهودی قابل کنترل و نصب آسان هستند. ساختار مدولار مفهوم خانه هوشمند به شما امکان می دهد تا اجزای جدید را به سرعت و بدون پیچیدگی زیاد اضافه کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *