معرفی دوربین مدار بسته برای آسانسور

معرفی دوربین مدار بسته برای آسانسور

بسیاری از جرایمی که در ساختمان های چند طبقه و آپارتمان ها صورت می گیرد در قسمت آسانسور است. این امر به این دلیل است که آسانسورها جزء نقاط کور ساختمان ها دسته بندی می شوند و نظارت بر روی آنها مشکل است. نصب دوربین مدار بسته برای آسانسور از جمله روش هایی است که در تامین امنیت آسانسورها نقش مهمی دارد.

اما اصول و قوانینی برای نصب دوربین در آسانسور وجود دارد که باد آنها را رعایت نمود. همچنین انتخاب نوع دوربین در آسانسور از اهمیت بسیاری برخوردار است. در این مطلب به معرفی دوربین مدار بسته برای آسانسور به طور کامل پرداخته شده است.

نصب دوربین مدار بسته

اهمیت نصب دوربین مدار بسته در آسانسور

شاید تصور کنید که نصب دوربین مداربسته در آسانسورها کاری بیهوده است و هزینه اضافی به دنبال دارد. اما باید بدانید که بسیاری از جرائمی که در ساختمان ها صورت می گیرد را می توان از طریق مشاهده تصاویر دوربین های موجود در آسانسورها از طریق پلیس پیگیری کرد و سر نخ های زیادی  را به دست آورد. علاوه بر آن آسانسورها به دلیل عدم دید توسط سایرین مکان خوبی برای خلافکاران است تا اقدام به سرقت، تهدید و یا حتی قتل نمایند. وجود دوربین مدار بسته می تواند از این امر جلوگیری کرده و ساختمانی آرام و سرشار از امنیت را ایجاد نماید.

در ضمن مزیت بزرگی که نصب دوربین مدار بسته در آسانسور دارد، پیشگیری از وقوع جرم است. چرا که مجرمین با مشاهده دوربین، از ترس این که شناسایی و بازداشت شوند از اقدام خود جلوگیری می نمایند.

علاوه بر آن در مواقعی که فردی درون آسانسور با مشکلی مواجه شده است، با کنترل دوربین توسط واحد نگهبانی می توان به کمک وی آمد و امنیت را ایجاد کرد.

به طور کلی در صورتی که دارای ساختمانی چند طبقه هستید و از آسانسور استفاده می کنید، توصیه می شود حتما در این مکان از دوربین مدار بسته مناسب استفاده نمایید.

ویژگی های دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته ای که در آسانسور نصب می گردد باید دارای ویژگی هایی باشد تا بتواند امنیت را به طور کامل برقرار سازد. داشتن لنز مناسب از اصلی ترین مواردی است که در هنگام خرید باید به آن توجه داشت. لنزهای واید (wide) با زاویه دید گسترده ای که ایجاد می کنند مناسب ترین نوع لنز برای دوربین های مداربسته موجود در آسانسور هستند.

زاویه دیدی که دوربین ایجاد می کند باید به حدی باشد که امکان تصویربرداری از تمام نقاط آسانسور وجود داشته باشد و تمامی نقاط آن کاور گردد. زاویه دید 85 درجه به صورت افقی و 75 درجه به صورت عمودی، زوایایی مناسب برای دوربین های موجود در آسانسور هستند.

چراغ های زیادی که در سقف آسانسور قرار گرفته اند می توانند موجب عدم ایجاد تصویری واضح در آسانسور گردند. فناوری های به کار رفته در دوربین باید به گونه ای باشد که بر کیفیت و وضوح تصویر با وجود این نورها تاثیر منفی نداشته باشد. دوربین های مداربسته ای که دارای تکنولوژی WDR هستند گزینه ای مناسب محسوب می شوند.

انواع مناسب دوربین مدار بسته برای آسانسور

 دوربین های مدار بسته در دو نوع کلی آنالوگ و تحت شبکه وجود دارند. دوربین های آنالوگ تصاویر با کیفیت و رزولوشن پایین تری را ایجاد نموده و از قیمت مناسب تری برخوردار هستند. در مقابل آن دوربین های تحت شبکه یا IP نوع پیشرفته تر دوربین های مداربسته هستند که قادر به ارائه تصاویر با کیفیت بسیار بالا و وضوح شدید خواهند بود. امکان انتقال تصاویر در این دوربین ها از طریق شبکه و اینترنت امکان پذیر خواهد بود.

در رابطه با نوع دوربینی که می تواند در آسانسور مورد استفاده قرار گیرد می توان گفت که هر دو مدل آنالوگ و تحت شبکه گزینه های مناسبی جهت نصب در آسانسورها هستند. اما این مهم است که جنس بدنه دوربین از استحکام بالایی برخوردار باشد تا امکان آسیب زدن به آن توسط سارقین و خلافکاران وجود نداشته باشد.

در صورتی که می خواهید دوربینی را در آسانسور نصب نمایید که قابل رویت توسط افراد نباشد تا امکان آسیب زدن به آن وجود نداشته باشد، بهتر است از انواعی از دوربین های مداربسته که دارای سایز کوچکی هستند استفاده نمایید. دوربین های مینیاتوری در بازار وجود دارد که در مدل ها و برندهای مختلف عرضه شد و در اختیار افراد قرار می گیرد. این دوربین ها دید خوبی را در آسانسور ایجاد کرده و به دلیل اندازه بسیار کوچکی که دارند معمولا از دید افراد پنهان می مانند.

دوربین های مدار بسته مینی دام نیز با توجه به فضای کمی که اشغال می کنند گزینه ای مناسب جهت نصب در آسانسور هستند.

استفاده از دوربین های مداربسته ای که قادر به ضبط صدا نیز هستند می تواند کمک بسیاری به پلیس در هنگام وقوع جرائم مختلف نماید. ممکن است مجرم در آسانسور با شریک خود به صورت حضوری یا تلفنی صحبت کرده و در نتیجه با ضبط آنها سرنخ های مهمی دستگیر پلیس گردد.

شما کاربران محترم می توانید برای خرید دوربین مدار بسته در انواع مدل های دام و سقفی و مینیاتوری در برندهایی از قبیل داهوا و … بر روی لینک آن کلیک کنید. لازم به ذکر است ما در رهاورد نیرو امکانات لازم برای نصب و خرید دزدگیر اماکن و تجهیزات جانبی آن را نیز فراهم کرده ایم.

نصب دوربین مدار بسته در آسانسور

نصب دوربین مداربسته در آسانسور با سایر مکان ها متفاوت بوده و به دلیل فضای منحصر به فردی که اتاقک آسانسور دارد نیاز به انجام عملیات ویژه ای برای نصب خواهد بود.  دوربین هایی که در آسانسور نصب می شوند نیز مانند سایر دوربین های مداربسته شامل قسمت هایی مانند دوربین، کابل، گیرنده و فرستنده و دستگاه ضبط هستند که هر یک باید بر طبق اصول و استانداردهای خود در محل مورد نظر نصب گردد. این که آسانسور شما قدیمی یا جدید باشد نقش زیادی در شیوه نصب دوربین مدار بسته خواهد داشت. آسانسورهای جدید خودشان مجهز به کابل کشی شبکه هستند و نصب دوربین می تواند با استفاده از کابل های بسیار کمتری صورت گیرد.

گیرندهای دوربین مداربسته معمولا در کف شفت آسانسور نصب شده و فرستنده ها در زیر کابین آسانسور قرار می گیرند. با توجه به این که آسانسور ب صورت ثابت در یک محل قرار نمی گیرد و دائما در حال بالا و پایین رفتن است، کابل کشی دوربین مدار بسته در آسانسور می تواند یک چالش بزرگ برای نصابان باشد.

با استفاده از تراول کابل آسانسور می توان این چالش را با موفقیت پشت سر گذاشت و یم نصب حرفه ای را انجام داد. این تراول کابل ها باعث می شوند تا سیگنال های دریافتی از گیرنده به فرستنده منتقل شود.

به طور کلی نصب دوربین مدار بسته در آسانسور امری بسیار پیچیده و سخت است و حتما باید توسط نصاب های حرفه ای و با تجربه در این کار صورت پذیرد.

دریافت مجوز قانونی برای نصب دوربین در آسانسور

در صورتی که قصد نصب دوربین مدار بسته را در آسانسور ساختمان خود دارید، نیاز به اخذ مجوز از سازمان های مربوطه دارید. البته ارائه این مجوز نیاز به کسب اجازه از تمامی همسایگان و ساکنین ساختمان دارد چرا که آسانسور به نوعی حریم شخصی افراد محسوب شده و جهت نظارت و نصب دوربین در آن بایستی این افراد رضایت کامل و کتبی خود را ارائه دهند.

برندهای مختلف دوربین مداربسته برای نصب در آسانسور

دوربین های مدار بسته در مدل ها و برندهای مختلفی وجود دارند که با توجه به بودجه و هزینه در نظر گرفته شده می توان هر یک را خریداری و مورد استفاده قرار داد. از جمله برندهای محبوب در این زمینه داهوا، هایک ویژن، های لوک، سامسونگ، بوش و غیره است. در هنگام خرید دوربین نیاز است تا از فروشگاه معتبر خرید خود را انجام داده و نسبت به اصل و اورجینال بودن دوربین اطمینان حاصل نمایید.

ممنون از این که تا پایان مقاله همراه ما بودید. رهاورد نیرو ارائه دهنده خدمات نصب دزدگیر اماکن، هوشمند سازی ساختمان و نصب اعلام حریق با رعایت تمامی استانداردها و بالاترین کیفیت نصب می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این خدمات کافی است که بر روی لینک آن ها کلیک نمایید.

 

مقالات مرتبط:

دوربین مدار بسته مخفی کوچک برای منزل به همراه آموزش نصب

معرفی دوربین مدار بسته برای انبار

5/5 - (1 امتیاز)
فروشگاه
  • خرید دوربین مدار بسته
  • خرید تجهیزات دوربین مدار بسته
  • خرید جک پارکینگی
  • خرید دزدگیر اماکن
خدمات
  • نصب دوربین مدار بسته
  • نصب اعلام حریق
  • نصب دزدگیر اماکن
  • نصب کرکره برقی
  • نصب جک برقی پارکینگی
  • هوشمند سازی ساختمان
جدیدترین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه