چگونه درب شیشه ای اتوماتیک را نصب کنیم؟

چگونه درب شیشه ای اتوماتیک را نصب کنیم؟

مردم تا آنجا که ممکن است بدنبال امکانات و راحتی هستند. هزاران مخترع با روش عالی جدید و ایده های روشن زندگی ما را متحول می کنند. مبل کنترل از راه دور ، آسانسوری که شما را به بالاترین قسمت ساختمان می رساند و حتی روبات هایی که می توانند نگهبان شما در خانه باشند.مردم از هر راهی که در توانشان است، به دنبال راحتی هستند و این سبک زندگی مدرن را می سازد.در این مقاله نحوه نصب و راه اندازی درب شیشه ای را آموزش می دهیم.

چندی پیش ، مخترعی که علاقه ای به درها نداشت، راهی برای پیدا کردن جایگزین برای آن کشف کرد. و درب های اتومات کشویی، متولد شدند. درب اتوماتیک کشویی فقط یک درب نیست بلکه یک وسیله است. این درب اتوماتیک کشویی در همه جا دیده می شود. در مراکز خرید ، سالن های زیبایی ، و غیره. مشتریان این ابزار را به راحتی می بینند که در آن آنها می توانند با پر کردن کیسه های خرید خود بدون تلاش برای فشار دادن درب به راحتی از محل خارج شوند. به نظر می رسد برای کودکان جادویی است. آنها معمولاً سر نمی خورند. آنها همچنین به گونه ای می چرخند و با انسان تعامل می کنند که قبلاً هرگز فکر نکرده اند.نصب درب اتوماتیک شیشه ای کشویی به مارک و کلاس محصول بستگی دارد. شما می توانید برای اینکه درب کشویی را به راحتی نصب کنید ، دفترچه راهنما را دنبال کنید.

 

روشی آسان برای نحوه نصب سیستم درب کشویی اتوماتیک وجود دارد. نصب آنها باید با دقت زیادی انجام شود. درب ها به سبک های مختلفی ارائه می شوند.

نصب درب اتوماتیک شیشه ای

 1. آهنگ بالای صفحه را آماده کنید. مسیر بالا را برای بعد نهایی برش داده و سوراخ ها را دریل کنید.
 2. سوراخ ها را ایجاد کرده و مسیر بالا را روی سقف نصب کنید.
 3. مسیر پایین را به بعد نهایی برش داده و تقریباً در زیر مسیر بالا قرار دهید. توجه داشته باشید ، اگر از مسیر درج یا کانال کاشی استفاده می کنید موقعیت مسیر باید توسط خط لوله قرار گیرد. مسیر پایین را هنوز روی زمین قرار ندهید.
 4. درب کشویی را وارد کنید. با حرکت در پایین مسیر ، در را به صورت عمود قرار دهید و با استفاده از نوار نقاب ، موقعیت را مشخص کنید.
 5. پس از اجرای کل مسیر ، زمان نصب سیستم درب کشویی واقعی شما فرا رسیده است. توجه داشته باشید که درب های کشویی در اصل از دو درب کشویی پشت سر هم ساخته شده اند. در را بلند کنید و آن را در مسیر قرار دهید.
 6. وقتی درب شما روشن است ، برای نصب مکانیزم توقف از دفترچه راهنما استفاده کنید زیرا بعضی از مسیرها دارای مکانیزم داخلی هستند و بعضی دیگر از درهای مختلف متفاوت است.
 7. درب را با استفاده از آچار آلن به بالا و پایین تنظیم کنید. درب کشویی را تراز کنید.

۸- شاخه ها را نصب کنید تا سوراخ های پایین درب کشویی و واشر برس را سوراخ کنید. می توانید به دفترچه راهنمای خود مراجعه کنید.

در ادامه، نکات ایمنی و نصب بخش های مختلف درب شیشه ای اتومات، به همراه جزئیات، برایتان آورده شده است. فراموش نکنید، دانستن و رعایت نکات ایمنی در همه کارها، به ویژه کارهای فنی، از اهمیت زیادی برخوردار است. پس برای داشتن یک نصب ایمن برای درب های شیشه ای اتومات، در ادامه مقاله،همراه ما باشید.

نصب برای پوشش آلیاژ آلومینیوم برای درب شیشه ای

هنگام نصب پوشش آلیاژ آلومینیوم ، لطفا توجه داشته باشید تا آن را به صورت افقی نگه دارید. خطا ۱ میلی متر است. اگر تراز نباشد منجر به این پدیده می شود که استحکام درب هنگام کار ناهموار است. نتیجه کاهش عمر مفید دستگاه.

نصب آویز درب اتوماتیک

با استفاده از پیچ آویز متصل به در، قطعات آویز را در موقعیت مشخص شده روی درب نصب کنید. اطمینان حاصل کنید که مرکز قرقره دستگاه آویز و درب به صورت موازی هستند. اگر موازی نباشد ، عمر قرقره را کوتاه می کند. قرقره دستگاه آویزان را به میله برق وصل کنید. هنگام نصب ، دقت کنید به قطعات دیگر و ریل های هدایت کننده میله برق ضربه وارد نکنید. در غیر این صورت ، باعث خرابی قطعه یا عمر قرقره ، سر و صدا ، صدای غیر عادی و غیره می شود.

نصب دستگاه حد: پیچهای نصب درپوش را شل کنید.

دستگاه محدود کننده برای جاسازی در ریل میله برق، تعبیه شده است. ابتدا درب را حرکت دهید تا موقعیت باز و بسته شدن در مشخص شود و سپس محل محدود کننده را تعیین کنید. هنگامی که موقعیت دستگاه محدود کننده را تنظیم می کنید ، باید دستگاه آویز را پس از توقف به بالشتک بزنید. پیچ و مهره های نصب را با آچار شش گوش به خوبی محکم کنید.

سایر خدمات رهاورد نیرو : نصب جک برقی ، نصب کرکره برقی ، نصب تلفن سانترال و نصب آیفون تصویری

تنظیم ارتفاع و فاصله درب اتوماتیک

مهره های آویز ثابت را شل کنید. پیچ های تنظیم را با خیال راحت تنظیم کنید.

مهره های براکت های نصب را محکم کنید. هنگام حرکت، مقاومت را تأیید کنید. حرکت درب را تأیید کنید که هیچ پدیده ای تاخیری نیست و صدای اصطکاک وجود ندارد ، اگر مشکلی وجود دارد ، لطفا از موارد زیر اطمینان حاصل کنید:

 • آویز به صورت عمودی بر روی درب ثابت می شود.
 • آیا دستگاه آویزان دارای اصطکاک با میله برق است؟
 • اینکه آیا اختلاف بین درب و قاب درب ،درب در حال حرکت، برگ درب و ارتفاع زمین به طور کلی در ۱۰ میلی متر حفظ می شود. فاصله بین برگ درب متحرک و برگ ثابت درب ۵ میلی متر است.پ

تنظیم ارتفاع و فاصله درب اتوماتیک

تنظیم کشش تسمه درب کشویی اتوماتیک

مجموعه کشش را به سمت چپ بکشید ، تسمه را محکم کنید و چهار پیچ را محکم کنید. چهار پیچ تنظیم را شل کرده و پیچ تنظیم کننده کشش را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا کشش تسمه تنظیم شود. چهار پیچ و مهره ثابت کننده صفحه را محکم کنید.

تنظیم سیستم کنترل

تنظیم سیستم کنترل: (در شرایط عادی لازم نیست تنظیماتی انجام داده شود، فقط تنظیمات کارخانه را حفظ کنید) قبل از تنظیم درب با چند بار حرکت دادن درب اطمینان حاصل کنید که درب می تواند سوئیچ صاف باشد. کلید ضامن چپ و راست را تنظیم کنید ، مطابق جهت باز شدن درب ، چپ یا راست را تنظیم کنید.

هنگامی که درب دو بار باز می شود ، سوئیچ به سمت راست تنظیم می شود. وقتی درب بسته است کلید برق را روشن کنید. جعبه کنترل را روی دکمه تنظیم کنید: پیش فرض این است که جعبه کنترل دکمه تست را فشار دهید ، درب باز و بسته می شود ، در عین حال پروژه های مختلف را تنظیم کنید.

شدت شروع را تنظیم کنید: با تنظیم شدت اطمینان حاصل می شود که درب باز و بسته می تواند آزاد باشد.

سرعت باز شدن و فاصله بافر دهانه درب را تنظیم کنید: بررسی کنید که آیا سرعت باز شدن درب و فاصله بافر در مقدار متوسط ​​است (تنظیمات کارخانه).  فاصله بافر دهانه درب را از ۱۰ تا ۲۰ سانتی متر تنظیم کنید.  سرعت باز شدن درب را تنظیم کنید ، پس از تنظیم فاصله بافر در ، ابتدا سرعت باز شدن درب را تأیید کنید.

 

موارد احتیاط:

 • هنگام استفاده از قفل الکترومغناطیسی ، لطفاً پس از باز کردن قفل ، از دکمه تست استفاده کنید.
 • لطفاً اطمینان حاصل کنید که پس از تنظیم ، عابر پیاده در اطراف درب وجود ندارد تا از آسیب دیدگی شخصی جلوگیری کنید.
 • لطفا دستگیره را تا حد زیادی تنظیم نکنید ، باعث آسیب به درب می شود.

 

سرعت بافر را تنظیم کنید: آن را طوری تنظیم کنید که هنگام ضربه بیشتر سوئیچ درب ظاهر نشود.

زمان باز و نگه داشتن را تنظیم کنید: با توجه به نیاز مشتری ، بدون دستورالعمل در حدود ۱ ثانیه تنظیم کنید.

 

نصب سنسور درب کشویی برقی

سنسور را باز کنید: قبل از نصب ، با پیچ گوشتی از پشت سنسور درپوش سنسور را باز کنید.آماده سازی نصب سنسور: نقشه حسگر را در محل نصب قرار دهید ، مطابق سوراخ نقشه ، سیم سنسور از سوراخ پین خارج می شود. ا

تصال و نصب سیم: سیم را از طریق سوراخ عبور دهید ، دو پیچ را محکم کنید و سیم را به اندازه کافی نگه دارید تا به بلوک ترمینال متصل شود. زاویه تابش سنسور را با توجه به محیط سایت تنظیم کنید تا زاویه مناسب را تنظیم کنید ، لطفاً توجه داشته باشید که آنتن صفحه را لمس نکنید. تا باعث عدم عملکرد آن نشود.

اقدامات احتیاطی پس از اتمام نصب

پس از اتمام نصب ، درب را ببندید ، درب در حال حرکت برگ فعال بدون انسداد ، منطقه سنسور بدون فرد فعال را بررسی کنید. سپس برق را روشن کنید. هنگامی که اولین بار روشن می شود ، درب به آرامی حرکت می کند تا مسیر در را ثبت کند.

این موارد روش راه اندازی درب شیشه ای اتوماتیک کشویی است و باید به بعضی از مکان ها توجه کرد. درب اتوماتیک کشویی مناسب برای هتل ها ، بانک ها ، ساختمان های اداری ، بیمارستان ها ، مغازه ها و … است و بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

شرکت رهاورد نیرو مهرگان پیشرو در راه اندازی سیستم های امنیتی از جمله نصب دزدگیر اماکن ، نصب دوربین مدار بسته ، نصب اعلام حریق و هوشمند سازی ساختمان می باشد . برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید .

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد