تفاوت دوربین مدار بسته آنالوگ و دیجیتال

  • توسط mehdi432
  • آگوست 10, 2019
  • 0 دیدگاه
  • 276 نمایش ها

تفاوت دوربین مدار بسته آنالوگ و دوربین مدار بسته دیجیتال

تا مدت ها دوربین مداربسته آنالوگ (Analog Security Camera) مهم ترین نسل از دوربین های مداربسته بودند، تا زمانی که دوربین های مداربسته دیجیتال به بازار آمدند و پیمانکاران زیادی به دنبال نصب و راه اندازی سیستم های دوربین مداربسته دیجیتال رفتند. کیفیت و تجهیزات قابل توجه دوربین های مدار بسته دیجیتال هر کارفرمایی را مجاب به نصب و راه اندازی این دسته از دوربین ها می کند.

شاید شما هم در این دو راهی قرار گرفته باشید، از یک طرف با قیمت مناسب و هزینه ی کم دوربین مدار بسته آنالوگ مواجه شده اید و از یک طرف امکانات جدید دوربین مدار بسته دیجیتال همراه با کیفیت ضبط تصاویر از نظرتان دور نمانده است. در این مقاله سعی می کنیم که شما را با تفاوت این دو مدل دوربین مدار بسته آشنا نماییم تا بر اساس نیاز و ملزومات ساختمان خود دوربین مدار بسته مناسب خود را انتخاب کنید.

کیفیت ضبط در دوربین مدار بسته دیجیتال

کیفیت ضبط تصاویر در دوربین های دیجیتال بسیار بالاتر از دوربین مدار بسته آنالوگ است. این تفاوت را در بازه ۱ تا ۵ مگا پیکسل در دوربین های دیجیتال می توانید مشاهده کنید، در صورتی که دوربین های آنالوگ زیر یک مگا پیکسل کارایی دارند، ضمنا رزولوشن بالاتر و قدرت تشخیص بهتر چهره در دوربین دیجیتال قابل توجه است. به گونه ای که بسیاری از اماکن مهم و حساس اقدام به نصب دوربین مدار بسته دیجیتال کرده اند و انواع آنالوگ را از سیستم حفاظتی خود حذف نموده اند.

نصب یک دوربین مدار بسته دیجیتال به جای چند دوربین مدار بسته آنالوگ

نوع طراحی دوربین مدار بسته دیجیتال و زاویه رصد دوربین باعث شده که هر دوربین مداربسته دیجیتالی کارایی چند دوربین مدار بسته آنالوگ را داشته باشد. این قابلیت مهم گاهی در برآورد هزینه نهایی نصب انواع دوربین های بسته نیز مهم می شود. به طور کلی در اکثر مشاوره ها گفته می شود که نصب دوربین مدار بسته آنالوگ بسیار کم خرج تر از دوبین های دیجیتال است.

شاید این نگاه در یک مشاوره کلی درست باشد، اما بررسی ساختمان و مکان های مورد نیاز نصب دوربین موجب می شود که گاهی دوربین مدار بسته دیجیتال به متقاضی با هزینه ی مقرون به صرفه تری پیشنهاد شود. بنابراین همواره نصب دوربین مدار بسته آنالوگ کم هزینه تر از سایر انواع مدرن تر دوربین های مدار بسته نیست.

دوربین مدار بسته دیجیتال | دوربین مدار بسته آنالوگ | رهاورد نیرو

تفاوت در گیرنده های دوربین های مدار بسته

دوربین مدار بسته دیجیتال تصاویر ضبط شده را بر روی سیستمی با نام NVR می فرستد. در صورتی که در سیستم دوربین مدار بسته آنالوگ تصاویر ضبط شده را در دستگاه DVR دریافت و ضبط می کند. قاعدتاً نوع نمایش این تصاویر بر روی دستگاه های نمایشگر تلویزیونی متفاوت است و نیازمند مبدل های خاص می باشد، در صورتیکه تصاویر ضبط شده از دوربین های دیجیتال به خوبی و با وضوح بالا می توانند بر روی نمایشگرهای تلویزیونی بدون نیاز به مبدل نمایش داده شوند. ضمن آنکه قدرت زوم و وضوح تصاویر دیجیتال بسیار بالاتر از نوع آنالوگ آن است.

قابلیت جست و جوی بهتر در تصاویر ضبط شده دوربین مدار بسته دیجیتال

دوربین مدار بسته دیجیتال برای مکان های شلوغ و پر ازدحام کارایی بهتری دارند، به طور مثال می توان محل خاصی را علامت گذاری کرد و از طریق سیستم مرکزی هر اتفاقی که در آن ناحیه افتاده است را صرف مدت زمان کمی مورد بررسی و واکاوی قرار داد، این موضوع برای گشتن جسمی که گم شده بسیار اهمیت دارد، چراکه تصاویر با کیفیت ضبط شده همراه با قابلیت های مرکزی سیستم در ردیابی آن جسم کمک بهتری خواهد نمود.

اکثر بانک ها و سازمان های مهم برای نصب دوربین مداربسته خود از دوربین های مدار بسته دیجیتال به دلایل خاص امنیتی استفاده می کنند که یکی از مهم ترین دلایل آن همین قابلیت های سامانه مرکزی سیستم است.

ارسال تصاویر به صورت آی پی در دوربین مدار بسته دیجیتال

یکی از مسائلی که حتماً باید مورد بررسی و مشاوره قرار گیرد، نیاز کاربران از دوربین مدار بسته است. به طور مثال کارفرمایی می خواهد که دوربین های مختلفی را بدون سیم کشی های اضافی در ساختمان نصب کند و تصاویر ضبط شده توسط آن ها را بدون محدودیت زمانی و به صورت آنلاین از طریق اینترنت مشاهده نماید. این ویژگی در دوربین مدار بسته دیجیتال فراهم آمده است.

از این طریق کارفرما بر سازمان خود مسلط خواهد بود و می تواند کلیه اطلاعات ضروری را در هر زمان از شبانه روز دریافت نماید. توجه داشته باشید که نوع دوربین استفاده شده و قابلیت های همراه آن در راه اندازی سیستم نظارتی و هوشمند سازی اماکن بسیار مهم است.

اینکه دوربین مدار بسته دیجیتال قابلیت دید در شب را داشته باشد یا خیر یا آنکه بتواند صدای محیط را ضبط و در یک لحظه مخابره کند، همگی در انتخاب دوربین مدار بسته مهم هستند. حتی برخی از کسب و کار ها مانند گلخانه های مدرن و به روز دنیا از طریق دوربین های مداربسته و سنسورهای متعلق به آن نظارت و بررسی می شوند. ویژگی مخابره آنلاین اطلاعات همراه با وضوح بالای تصاویر در دوربین های مدار بسته دیجیتال باعث شده که این نوع از دوربین ها با وجود قیمت بالاتر توجه بیشتری را به خود معطوف نمایند.

نتیجه گیری :

به طور کلی نصب دوربین مدار بسته دیجیتال به تخصص بیشتری احتیاج دارد و زمان بالاتری را می گیرد، البته کارایی آن نیز بالاتر خواهد بود. پس اگر می خواهید که دوربین های مدار بسته آنالوگ خود را به دیجیتال تغییر دهید، پیشنهاد می کنیم که قبل از هر چیز انواع دوربین مدار بسته را بررسی کرده و محل نصب آن ها را مشخص نمایید.

این کار برآورد خوبی از هزینه ها به شما خواهد داد. ضمنا نسل جدیدتر دوربین های دیجیتال می تواند به افزایش امنیت و نظارت شما کمک حائز اهمیتی نماید. رهاورد نیرو تمامی این مراحل را با استفاده از برترین کارشناسان این حوزه با دقت و امنیت بالا انجام می دهد و نتیجه آن رضایت صد درصدی مشتریانش بوده است.

پیشنهاد می شود مطالب مرتبط با این مقاله را مطالعه فرمایید. لینک مطالب در زیر قرار داده شده است.

مقالات

انواع دوربین مدار بسته

هوشمند سازی ویلا

صفحات

نصب دوربین مدار بسته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *