بررسی تخصصی جک برقی

جک برقی

درب وسیله ایست که از گذشته تا کنون برای حفظ امنیت ساختمان ها به کار می رفته است و از گذشته تا امروز تغییرات زیادی در آن حاصل شده است. با پیشرفت تکنولوَژی، تمام وسایل مکانیکی به گونه ای طراحی می شوند که انسان کمترین دخالت را در کنترل آنها به صورت یدی دارد. الکترونیکی شدن وسایل مختلف از پیشرفت هایی است که در تمامی حوزه ها از جمله باز و بسته شدن درب ها به وجود آمده است. چندین سال است که برای باز و بسته شدن درب پارکینگ ساختمان ها، مرکز تجاری و … از درب های اتوماتیک استفاده می شود. جک برقی یکی از وسایلی است که در درب هایی که توسط ریموت و اتوماتیک باز و بسته می شوند به کار می رود. این مقاله به معرفی و بررسی تخصصی جک برقی پرداخته است.

جک برقی چیست و چه کاربردی دارد؟

درب های اتوماتیک در انواع مختلفی جهت تامین امنیت و همچنین رفاه افراد طراحی شده اند. درب های اتوماتیک را در سه دسته کلی الکترومکانیک، درب های مکانیکی هیدرولیک و درب های مکانیکی پنوماتیکی طبقه بندی می کنند. درب های برقی در انواع مختلف جک برقی، درب تاشو، درب کشویی، درب ضد سرقت و … وجود دارند. جک برقی یکی از انواع درب های اتوماتیک می باشد که از محبوبیت زیادی برخوردار است و خود در انواع مختلفی تولید می شود. جک برقی را برای درب هایی پارکینگ ها، مغازه ها و ساختمان های تجاری بزرگ به کار می برند. در ادامه به بررسی تخصصی جک برقی پرداخته شده است.

بررسی تخصصی جک برقی

جک برقی مانند بازویی عمل می کند که با استفاده از چشمی هایی که در آن قرار داده شده است نسبت به محرک هایی که در نزدیکی آن قرار دارند واکنش نشان داده و باز و بسته می شوند. جک های برقی دارای اجزایی می باشند که هر یک از این اجزا وظیفه ای خاص را بر عهده دارند. این اجزا شامل تکیه گاه های ابتدایی و انتهایی، چشمی مادون قرمز، مدار فرمان، جک، پیچ آلن، قفل خلاص کن، محورهای پیچ ها و ریموت ها می باشد.

انواع مختلف جک برقی

در بررسی تخصصی جک برقی نیاز است تا با انواع مختلف جک های برقی نیز آشنا گردید. جک های برقی را در چندین  دسته مختلف طبقه بندی می کنند. از این جک ها می توان به جک برقی الکترومکانیک، جک هیدرولیکی، جک پنوماتیک، جک های بازویی و جک برقی ریلی اشاره کرد.  دسته بندی می کنند. هر یک از این جک ها دارای ویژگی ها  و مشخصات مخصوص به خود می باشند. در ادامه مطلب بررسی تخصصی جک برقی و انواع مختلف آن ارائه شده است.

جک برقی

جک الکترومکانیک مناسب برای ساختمان های مسکونی

عملکرد این نوع از جک ها بر اساس الکترونیک و مکانیک می باشد. ولتاژهایی که برای این نوع جک ها استفاده می شود ولتاژ ۲۲۰ ولت و ۲۴ ولت می باشد. درب هایی که توسط جک های الکترومکانیک کار می کنند را برای درب هایی که دارای عرض کمتری می باشند مورد استفاده قرار می دهند. ساختمان های مسکونی که دارای واحدهای کمی می باشند بهتر است از این نوع از جک ها برای درب های پارکینگ خود استفاده کنند.

جک هیدرولیکی؛ مناسب برای درب های با تردد بالا

مکانیسم جک های هیدرولیکی به وسیله فشار روغن می باشد و درب هایی که سنگین تر و دارای تردد بیشتری می باشند از این نوع از جک ها استفاده می کنند. زمان هایی که دما پایین است ممکن است درب های دیگر نتوانند به درستی کار کنند و دچار مشکل می گردند. اما جک های هیدرولیک در سرما نیز می توانند به درستی کار کنند.

جک های هیدرولیکی را در انواع جک های بازویی و کشویی و همچنین جک های تک لنگه و دو لنگه تولید و به بازار عرضه می کنند. در بررسی تخصصی جک برقی به خرابی هایی که ممکن است برای آن اتفاق بیفتد نیز اشاره می شود.

خرابی ها و مشکلات جک های برقی

جک های برقی ممکن است در قسمت های مختلف دچار مشکل شده و کار نکند و یا به کندی کار کند. مشکلات به وجود آمده می تواند ناشی از اختلال در دستگاه مرکزی و قسمت فیوز جک برقی باشد که در این صورت باید فیوز را چک کرد و در صورت شنیدن صداهای غیر معمول آن را به متخصص مربوطه نشان داد.

همچنین ممکن است چشمی های جک برقی دچار قطعی و یا اتصالی شده باشند و در باز و بسته شدن درب اختلال ایجاد کنند. قرار گرفتن چشمی در برابر نور خورشید می تواند در عملکرد آن اختلال ایجاد کند. در این صورت نیاز است تا بردهای مربوطه تعمیر و یا تعویض گردند تا مشکل برطرف گردد.

شرکت رهاورد نیرو ارائه دهنده خدمات نصب جک پارکینگی برقی و نصب دوربین مدار بسته می باشد . برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید .

2 دیدگاه