اهمیت دوربین مداربسته برای شرکت ها و ادارات

منازل، ادارات، فروشگاه ها و دیگر مکان هایی که دائما در حال رفت و آمد افراد مختلف می باشد بایستی از امنیت کافی برخوردار باشند تا از هرگونه سوء استفاده از این گونه محیط ها به حداقل برسد. استفاده از سیستم های امنیتی مختلف مانند آژیرهای امنیتی یا نصب دوربین مدار بسته از دسته کارهایی است که می توان برای حفظ امنیت این مکان ها به کار برد. دوربین های مدار بسته را هم به عنوان یک وسیله برای نظارت و هم به عنوان ابزاری برای ایجاد امنیت مورد استفاده قرار می دهند. دوربین های مختلفی طراحی و تولید می شوند که هر یک مناسب برای مکان و عملکردی ویژه طراحی شده اند. در این مقاله به اهمیت دوربین مداربسته برای شرکت ها و ادارات پرداخته شده است.

اطلاعاتی در رابطه با دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته در واقع دستگاهی است که در آن از یک مدار بسته که به آن close circuit گفته می شود استفاده می کنند. این مدار به یک دستگاه ضبط متصل است که می تواند تصاویر ضبط شده را به یک مانیتور منتقل کرده و در آنجا نمایش دهد. این دستگاه تصاویر ضبط شده را تنها برای نمایشگر مربوطه نمایش می دهد و توسط هیچگونه مانیتور دیگری تصاویر قابل پخش نخواهند بود. دوربین های مدار بسته را در انواع مختلفی طراحی و تولید می کنند که هر یک کاربرد و کیفیت ویژه ای را خواهد داشت. اهمیت دوربین مدار بسته برای شرکت ها و ادارات به قدری است که نیاز است تا هر شرکت و سازمانی با توجه به نیازی که دارد هر یک از انواع دوربین های مدار بسته را تهیه و نصب نماید.

انواع دوربین مدار بسته

دوربین های مدار بسته را در انواع متنوعی مانند دوربین مدار بسته آنالوگ معمولی، دوربین مدار بسته آنالوگ HD، دوربین مدار بسته تحت شبکه، دوربین های مدار بسته ثابت و متحرک، دوربین های مدار بسته جعبه ای، DOME، speed dome، بولت، بی سیم و سیمی و … تولید می کنند. رایج ترین نوع دوربین های مدار بسته، نوع آنالوگ معمولی می باشند که دارای قیمت مناسب و اندازه ای کوچک می باشند. نوع HD دوربین های مدار بسته از رزولوشن بالاتری برخوردار است و کیفیت تصاویر بالاتری را ارائه می دهد.

با استفاده از دوربین مدار بسته تحت شبکه می توان تصاویر را به صورت آنلاین از طریق اینترنت مشاهده نمود. انواع دوربین های DOME می توانند گستره بیشتری از محیط را تحت پوشش خود قرار دهند و دید وسیع تری را در اختیار بگذارند. دوربین های بولت نیز ظاهری استوانه ای داشته و دارای انعطاف بالایی برای نصب بر روی سقف و دیوارهای شرکت و ادارات می باشند.

اهمیت دوربین مدار بسته برای شرکت ها و ادارات مختلف برای بالا بردن امنیت و نظارت بر بخش های مختلف شرکت می باشد که در ادامه به طور کامل به آن پرداخته شده است.

اهمیت دوربین مداربسته برای شرکت ها و ادارات

دزدی کردن از شرکت ها و ادارات مختلف می تواند چالشی بزرگ برای این مکان ها باشد و نیاز است تا به طریقی امنیت لازم را ایجاد کرد تا از این کار جلوگیری شود. دوربین مدار بسته بهترین گزینه برای ایجاد امنیت در این مکان ها می باشد. همچنین برای بررسی و نظارت بخش های مختلف ادارات و شرکت ها، که ممکن است مدارک و اسنادی توسط افراد جا به جا شود و مشکلاتی را در امور شرکت به وجود آورد، نیاز به دوربین مدار بسته می باشد تا بتوان تمامی بخش های موجود در شرکت را کنترل کرد تا امنیت به صورت کامل برقرار گردد.

اهمیت دوربین مدار بسته برای شرکت ها و ادارات جهت کنترل نمودن عملکردی که پرسنل و کارمندان شرکت به صورت روزانه دارند بسیار زیاد است و مدیران شرکت های مختلف می توانند با نصب دوربین مدار بسته عملکرد کارکنان را کنترل کرده و کیفیت کار افراد و شرکت را بهبود بخشند.

نسل جدید دوربین های مدار بسته دارای آپشن ها و امکانات مختلفی می باشند که می توانند در بهبود عملکرد دوربین ها موثر باشند. از جمله این امکانات می توان به قابلیت دید در شب توسط دوربین ها اشاره کرد که می تواند نقش مهمی در جلوگیری از سرقت در زمان هایی که دید کافی وجود ندارد را ایفا نماید. ظرفیت زوم اوپتکال، قابلیت ضبط ویدئو به صورت ۲۴ ساعته، امکان پوشش دهی دوربین در زوایای خاص و … از امکاناتی است که در نسل جدید دوربین ها وجود دارد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *