انواع جک برقی پارکینگ

جک برقی پارکینگی

انواع جک برقی پارکینگ

انواع جک برقی پارکینگ با توجه به نیاز متنوع مصرف کنندگان تولید و به بازار کشور عرضه شده است. بسیاری از انواع جک های برقی با قابلیت های منحصر به فردی طراحی شده اند. از نسل اولیه جک های برقی پارکینگ که آن ها را به جک های الکترومکانیکی (” Electromechanical jacks “) می شناسیم، در نظر بگیرید تا جک های مدرن فعلی که جک های برقی هیدرولیکی هستند، همگی جک های برقی پارکینگی با قابلیت های جدید روز به روز توسعه پیدا می کنند. توسعه ای که منجر به معرفی انواع جدیدتر جک های برقی پارکینگ شده است.

جک های برقی الکترومکانیکی

جک های الکترومکانیکی متداول ترین انواع جک برقی محسوب می شوند. جک هایی که از یک طرف با نیروی الکتریکی باز و بسته می شوند و از طرف دیگر با به‌کارگیری قوانین و اصول مکانیک حرکت می کنند. البته مدل های جک های برقی الکترومکانیکی بیشتر برای درب های سبک و کم تردد مورد استفاده قرار می گیرد و قابلیت نصب بر روی درب های پرتردد را ندارد. چراکه این مدل از درب ها به فشار زیاد حساس هستند و با بیش از سه بار متوالی باز و بسته شدن به مشکل بر می خورند

ویژگی های جک برقی الکترومکانیکی پارکینگ

یکی از انواع جک برقی پارکینگ جک های برقی الکترومکانیکی می باشد که بر روی انواع جک برقی الکترومکانیکی ، چشمی هایی تعبیه شده که وجود مانع را تشخیص می دهد و در مواقع لزوم از بسته شدن ناگهانی درب جلوگیری به عمل خواهد آورد. به عبارتی درب های برقی با جک های الکترومکانیک تجهیز گشته است و به وسیله چرخ دنده و گیربکس باز و بسته می شود. این نوع درب ها با دو منبع انرژی ۲۲۰ ولت و ۲۴ ولت به بازار عرضه شده است و برای ترددهای محدود مناسب هستند . منبع ۲۴ ولت در اصل منبع ذخیره است که در مواقع ضرورت و قطعی برق استفاده می شود. اما با توجه به محدودیت های ذکر شده برای انواع درب های برقی الکترومکانیکی می توان از مهم‌ترین مزیت های این نوع درب ها موارد زیر را بر شمرد:

• تابلو فرمان کوچک با قابلیت برنامه پذیری عالی
• قابلیت تصب در فضاهای کوچک و محدود

مهم‌ترین عیب جک های برقی الکترومکانیکی هم قدرت پایین این جک در مقابل فشار است، با این حال برای تردد های پایین و واحد های کوچک از انواع جک های برقی الکترومکانیکی استفاده زیادی می شود. جک زومر مدل ۲۰۰EL مهم‌ترین جک برقی الکترومکانیکی در بازار ایران می باشد که بیش از سایر مدل ها مورد استقبال قرار گرفته است.

جک برقی پارکینگی

جک های برقی هیدرولیکی

یکی از انواع جک برقی پارکینگ ، جک برقی هیدرولیکی پارکینگ است که با معرفی تکنولوژی برتر خود به جک های بی رقیب بازار تبدیل شده است، این جک های برقی پارکینگ برای درب های سنگین بهتر از انواع جک های برقی الکترومکانیکی عمل می کنند و مناسب ساختمان های پر تردد می باشند.

جک مذکور با منبع ۲۲۰ ولت به واسطه وجود روغن در سیستم داخلی خود در برابر ترددهای زیاد بسیار مقاوم است و در مناطق سردسیر به خوبی جواب می دهد.ضمنا نوع هیدرولیکی درب برقی پارکینگ همراه با یک قفل برقی، بسیار ایمن تر از مدل های جک های برقی الکترومکانیکی است. اگر از قیمت بالاتر انواع جک های برقی هیدرولیکی پارکینگ صرف نظر کنیم، آن ها از عملکرد بهتری برخودار هستند. مدل ۴۱۲ Faac یکی از نمونه کاربردی و پرفروش جک های برقی هیدرولیکی است.

قیمت انواع جک های برقی پارکینگ

این روزها قیمت انواع جک برقی پارکینگ بسیار بالا رفته است. چراکه تقریباً تمامی این جک ها خارجی هستند و تنها شرکت هایشان در ایران قرار گرفته است. به طور مثال جک پارکینگی سوزوکی مدل ۴۰۰ sz- از سال ۱۳۹۴ به بازار داخل عرضه شده است. این روزها این جک با حدود دو میلیون تومان یکی از ارزان ترین جک های برقی پارکینگ موجود در بازار شده است. اما متأسفانه این جک قابلیت باز و بسته شدن زیاد را ندارد و در برابر فشار چندان مقاوم نیست.

همچنین در بازار به جز برند سوزوکی برندهای دیگر جک های برقی هم فعالیت می کنند، یکی از این برندها که ساخت کشور ایتالیا است و قیمت به نسبت به صرفه ای هم دارد، جک های برقی سیماران است. این جک های پارکینگ در حدود ۲ میلیون و پانصد هزار تومان قیمت دارد و برای درب های کم تردد مناسب می باشد. اگر از نظر مالی محدودیت خاصی ندارید و می‌خواهید برای نصب جک برقی پارکینگ از جنس با کیفیت تر برای درب پارکینگ استفاده نمایید، ما به شما مدل های جک هیدرولیکی را پیشنهاد می کنیم.

به طور مثال جک هیدرولیک Faac 402 SBS مناسب درب های بزرگ و سنگین است. دو عدد موتور ۲۲۰ ولت این دستگاه را پشتیبانی می کند و موتور آن ساخت ایتالیا می باشد. شاید تصور کنید که کاربرد این جک تنها صنعتی است! اما این تصور اشتباه است. چراکه این مدل از جک های برقی برای واحدهای ساختمانی پرتردد هم استفاده می شوند و می توانند تا ۵۵ مرتبه در ساعت باز و بسته گردند، ضمن آنکه ۴ سال توسط شرکت ارائه دهنده گارانتی شده است. البته قیمت آن نیز با دو مدل قبلی معرفی شده بسیار متفاوت می باش، به اصطلاح هر چه پول دهیم آش خواهیم خورد! قیمت این جک هیدرولیک پیشرفته در حدود ۲۰ میلیون تومان است.

جک برقی پارکینگی

انواع جک برقی پارکینگ تنها یک عضو از راه اندازی درب های اتومات می باشد، اجزای دیگری نظیر چشمی، منبع تغذیه، قفل الکترونیک و.. همگی در راه اندازی یک سیستم کارآمد و قوی درب اتومات و حتی نصب کرکره برقی نقش بازی می کنند اما همچنان انواع جک پارکینگ مهم ترین قطعه به‌کاررفته در راه اندازی درب های اتومات است. بنابراین پیشنهاد ما دقت در انتخاب جک مناسب پارکینگ است. دقتی که باید در فاکتورهایی نظیر میزان تردد و سنگینی درب به کار بست. چراکه با توجه به هزینه ای که برای خرید جک های برقی پارکینگ می شود، از این شرکت رهاورد نیرو با تجربه ده ساله خود بهترین راهنمای شماست. با ما در ارتباط باشید.

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد