انواع تلفن سانترال

نصب تلفن سانترال

پاناسونیک شرکتی بود که با پیشگام شدن در معرفی انواع تلفن  سانترال گام جدیدی در بازاریابی و پاسخگویی شرکت ها و سازمان های بزرگ برداشت. امروزه بسیاری از سازمان های دولتی و خصوصی با استفاده از سیستم تلفن های سانترال مدیریت پاسخگویی به مطالبات مشتریان را بر عهده گرفته اند. شایان توجه است که پیوند انواع تلفن های سانترال با شبکه های مهمی چون CRM به مدیریت بهتر مطالبات مشتریان سازمانی کمک به سزایی کرده است.در این مقاله به معرفی انواع تلفن سانترال و نحوه نصب تلفن سانترال می پردازیم.

نصب تلفن سانترال

 

مزیت استفاده از انواع تلفن سانترال

استفاده از سیستم سانترال مزیت های قابل توجهی برای کسب و کارها ایجاد می کند. چراکه مهم ترین زمان تأثیرگذار بودن، زمان آغاز آشنایی مشتری با خدمات یک شرکت یا سازمان به حساب می آید. زمانی که مشتری یا متقاضی خدمات با شرکتی تماس حاصل می کند، نحوه ی برقراری ارتباط او با کارشناس مربوط تأثیر کاملاً مستقیمی بر ذهنیت مشتری از خدمات خواهد گذاشت.

لذا راه اندازی انواع تلفن های سانترال برای سازمان های مختلف تنها یک نیاز مبتنی بر فناوری روز دنیا نیست، بلکه یک نیاز روانی برای ارتباط بهتر با مشتریان یک سازمان محسوب می گردد.

عملکرد انواع تلفن سانترال

عملکرد انواع تلفن های سانترال بر اساس نیاز سازمان تعیین می گردد. به طور کلی تماس با چند خط خارجی و ارتباط آن ها با اپراتورهای داخلی شرکت، مهم ترین استفاده از انواع تلفن سانترال می باشد. اما این تنها امتیاز عملکردی در سیستم سانترال نیست. سیستم های سانترال به نوعی هوشمند رفتار کرده و بر اساس امکانات سخت افزاری که برای آن ها دیده شده است، قادر به اجرایی کردن برنامه های مدیریتی است.

به طور مثال شرکت خدماتی را در نظر بگیرید که در ساعات کاری با تعداد مشخصی کارشناس آماده پاسخگویی است. قاعدتاً پاسخ به این مشتریان در ساعات مختلف با پیغام های متفاوتی همراه خواهد شد. بنابراین باید پیغام انتظار مشتری را بر اساس زمان تماس تعیین نمود. تا بر این اساس شرکت نوع پیغام خود را تنظیم کرده و آن را در هر ساعت از شبانه روز مختص به زمان خودش پخش نماید.

انواع تلفن سانترال

مدیریت بهتر بر داخلی ها با تلفن سانترال

با انواع تلفن های سانترال مدیریت شرکت قادر است که بر خطوط داخلی نیز مدیریت بهتری را اعمال نماید. به طور مثال می تواند صفر یا دو صفر را بر روی کارشناسان و کارمندان خود ببندد. تا از این طریق با شیطنت یک کارمند هزینه تلفن های خارجی غیر مربوط با فعالیت سازمان بر شرکت تحمیل نشود.

یا آنکه تنها امکان برقراری با تلفن های ثبات مقدور شود. این ها تماماً امکاناتی است که از طریق نصب تلفن سانترال برای مدیریت بهتر، قابلیت اجرا پیدا کرده است یا آنکه با در نظر گرفتن شرایط سخت افزاری به تلفن سانترال محدودیت زمانی مکالمه داد تا بعد از زمان مشخصی تلفن فرد قطع شود و هزینه های اضافی بر دست سازمان نماند.

خدمات پیشنهادی : نصب دوربین مدار بسته ، نصب دزدگیر اماکن ، نصب درب اتوماتیک شیشه ای ، هوشمند سازی ساختمان

با تلفن سانترال می توان خطوط شهری را نیز کنترل کرد

پاسخ به این سؤال مهم، اصلی ترین مزیت تلفن های سانترال محسوب می گردد. فرضاً با گرفتن ۴ خط خارجی و با داشتن ۱۶ خط داخلی می توانید کلیه تماس های ورودی به سامان خود را مدیریت نمایید. تلفن های سانترال این امکان را می دهد که مشتری با تماس با یکی از خط های شرکت به اپراتور مربوطه وصل شود. اگر اپراتوری مشغول پاسخگویی باشد، به طور هوشمند سیستم سانترال مشتری را به خط آزاد وصل می کند.خوشبختانه این روند برای کلیه ساعات شبانه روز قابل برنامه ریزی است.

انواع تلفن سانترال پاناسونیک

همان‌طور که گفتیم شرکت پاناسونیک پیشگام در ارائه خدمات تلفن های شبکه ای سانترال در جهان است. این شرکت با ارائه چند مدل تلفن سانترال جایگاه ممتازی در سرویس دهی پیدا نموده است.

 

معرفی مختصر مدل های ۳۰۸، ۶۱۶،۸۲۴ سانترال پاناسونیک

این مدل تلفن سانترال پاناسونیک به صورت پیش فرض دارای ۳ خط شهری و ۸ خط داخلی است. تقاضای بالا برای این مدل ها به قابلیت خطوط آن ها باز می گردد. اما از دیگر مزایای این دسته ویژگی های ممتاز سخت افزاری است. مزیت مهم دیگر کیفیت بالای صدا در این سیستم ها است که برای جذب مشتریان بسیار حائز اهمیت می باشد. همچنین می توان این مدل سانترال را به تلفن گویا مجهز نمود. سایر مزایای مدل های نامبرده شامل امکان نصب باتری به صورت مستقیم به تلفن های سانترال بدون استفاده از یو اس بی و امکان نصب کارت کالر آی دی بر روی تلفن های سانترال است.

مزایایی که در مجموع بر معایب آن ها رجحان پیدا کرده است. با این حال عده ای به دلیل عدم امکان ضبط مکالمات در مدل های تلفن های سانترال نامبرده، سازگار نبودنشان با سیستم های CRM، لینک نشدن با سانترال های دیگر و عدم پشتیبانی از خطوط سیپ ترانک از مدل های ۳۰۸، ۶۱۶،۸۲۴ سانترال پاناسونیک چندان استقبال نمی کنند. معایبی که به نوعی برای برخی از کسب و کارها معایب مهمی محسوب می گردند.

معرفی مدل های جدید تر تلفن های سانترال پاناسونیک NS500 , HTS32

در انواع جدیدتر تلفن های سانترال پاناسونیک برخی از معایب را برطرف شده است. به طور مثال در مدل NS500 محدودیت ضبط مکالمات برداشته شده است و امکان نصب کالر آی دی، در باز کن، سیپ ترانک و باتری مستقیم فراهم آمده است. ولی همچنان می بایست برخی از این امکانات اضافه شده به صورت لایسنس خریداری گردد، مسئله ای که در مقابل نسل تلفن های ویپ به درستی مطرح شده و عیب اصلی مدل ۳۲HTS سانترال پاناسونیک محسوب می گردد.

به طور کلی در دنیای امروز بهره‌مندی از هر تکنولوژی جدیدی موجب تمایز یک سازمان از سایر سازمان ها خواهدشد، استفاده از انواع تلفن سانترال نیز از این موضوع مستثنی نمی باشد. بنابراین توصیه ما شناخت بیشتر تلفن های سانترال و نحوه راه اندازی آن در شرکت هاست که شرکت رهاورد نیرو با پشتوانه نیروی انسانی متخصص پیشرو در این عرصه بوده و یقین داشته باشید که این شناخت به طور قطع موجب ایجاد تمایز و مزیت رقابتی برای شما خواهد شد.همچنین برای نصب کرکره برقی ، نصب جک برقی ، نصب آیفون تصویری و نصب اعلام حریق می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید .

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد